Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№49-50
Декабрь 2022
Тема номера:
Єдиний податок за ставкою 2 %
От редактора:

Шановні читачі!
Проблеми з електрикою, які все поглиблюються, для бізнесу є проблемами ще більшими. Бо їх створює наше вітчизняне законодавство, а "заклопотані" народні обранці, імовірно, не в темі з цього приводу. Як, власне, і Мінфін. Коротко про суть проблеми: бізнес, аби працювати на благ...
Продолжить чтение...
Попробовать Оформить подписку
Попробовать Оформить подписку
Содержание номера
Актуальный комментарий
Закупівлю імпортного енергообладнання вивели з-під вимог про локалізацію

Зміни, що вносяться до пункту 3 особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України "Про публічні закупівлі", на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджені постановою Кабміну від 11.11.2022 р. № 1261

Імпортне енергообладнання відтепер без ПДВ та ввізного мита

Зміни, що вносяться до переліку товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість та які звільняються від сплати ввізного мита, затверджені постановою Кабміну від 09.11.2022 р. № 1260, та Зміни, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджені постановою Кабміну від 16.11.2022 р. № 1288

За яким КЕКВ планувати встановлення лічильника: роз'яснення ДКСУ

лист ДКСУ від 08.11.2022 р. № 15-12-12/15759 

Оборонні закупівлі тепер теж з особливостями: новий порядок діє з 15.11.2022

Особливості здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану, затверджені постановою Кабміну від 11.11.2022 р. № 1275

Кабмін спростив процедуру закупівель для будівництва енергогенеруючих об'єктів

Зміни, що вносяться до пункту 13 особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України "Про публічні закупівлі", на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджені постановою Кабміну від 25.11.2022 р. № 1324

Більше підстав для позапланових перевірок, повернення аграріїв із пільгової ставки єдиного податку та інші зміни від Закону № 2719

Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо приватизації державного і комунального майна, яке перебуває у податковій заставі, та забезпечення адміністрування погашення податкового боргу" від 03.11.2022 р. № 2719-IX  

Читать всю статью...
Держбюджет-2023: основні показники Незламності

Закон України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" від 03.11.2022 р. № 2710-IX 

Тема номера
Єдиний податок за ставкою 2 %: подання звітності

Суб'єкти господарювання, які застосовують особливий порядок оподаткування зі сплатою 2 % єдиного податку, повинні подавати звітність. У цій статті розповімо, як саме мають звітувати такі спрощенці.

Єдиний податок за ставкою 2 %: ПДВ-облік перехідних операцій

На особливий порядок оподаткування зі сплатою 2 % єдиного податку можуть перейти, зокрема, платники ПДВ. Облік у таких платників має особливості, оскільки їх ПДВ-реєстрація вважається призупиненою. Про це й поговоримо у статті.

Єдиний податок за ставкою 2 % та податок на прибуток: облік перехідних операцій

Завдяки законодавчим послабленням на особливий порядок оподаткування зі сплатою 2 % єдиного податку можуть перейти як малодохідні, так і високодохідні платники податку на прибуток. У зв'язку з цим виникають питання, пов'язані з обліком перехідних операцій, які й розглянемо в статті.

Єдиний податок за ставкою 2 %: чи варто переходити на сплату спрощенцям?

На особливий порядок оподаткування зі сплатою 2 % єдиного податку можуть перейти будь-які суб'єкти господарювання (див. "Єдиний податок за ставкою 2 %: як стати платником"). У публікації "Кому вигідно переходити на 2%-ву спрощенку" ми проаналізували, чи вигідно переходити на спецпорядок зі сплатою 2 % єдиного податку юридичним особам, які застосовують загальну систему оподаткування, та платникам єдиного податку групи 4. Сьогодні ж розглянемо доцільність переходу на сплату 2 % єдиного податку щодо інших спрощенців.

Єдиний податок за ставкою 2 %: як стати платником

У період дії правового режиму воєнного стану платники можуть перейти на сплату єдиного податку в третій групі за ставкою 2 %. Коло осіб, які можуть використовувати особливості цього оподаткування, досить широке, але є й певні обмеження. У цій статті розповімо про те, хто саме може перейти на сплату 2 % єдиного податку та як це зробити.

Читать всю статью...
Єдиний податок за ставкою 2 %: від яких податків звільнені платники

Для того щоб з'ясувати, чи варто суб'єкту господарювання переходити на особливий порядок оподаткування зі сплатою 2 % єдиного податку, слід знати, від яких податків звільнені такі платники. Про це ви можете дізнатися з даної публікації.

Єдиний податок за ставкою 2 %: як розрахувати

На перший погляд, суму 2 % єдиного податку у платників, які застосовують особливий порядок оподаткування на період дії правового режиму воєнного стану, визначити нескладно. Однак на практиці виникають питання щодо такого розрахунку, оскільки чітких норм в ПКУ стосовно визначення доходів у спрощенців за ставкою 2 % не зазначено. Про це й поговоримо в статті.

Аналитическая палитра
Доходи фінансової компанії в разі викупу боргу: визнання за МСФЗ

Приводом для написання цієї статті стало запитання читача:

"Фінансова компанія ТОВ "Х", яка веде облік за МСФЗ, придбала борг ПАТ "Y" перед банком із дисконтом на суму 580000,00 грн (сума основного боргу – 1111111,11 грн, проценти – 8888888,88 грн) та брала участь у розгляді судової справи про визнання банкрутом ПАТ "Y" у статусі кредитора.

У межах цієї справи ТОВ "X" первинно заявило до стягнення з боржника кредиторської вимоги на суму в розмірі 1111111,11 грн.

Ухвалою від 04.02.2021 суд визнав вимоги ТОВ "Х" до боржника на суму 1011111,11 грн основного боргу. У визнанні вимог на суму 100000,00 грн відмовлено.

04.03.2021 ТОВ заявило додаткові кредиторські вимоги до боржника на суму 8888888,88 грн. Ухвалою суду від 15.03.2021 у справі визнано грошові вимоги ТОВ "Х" на суму 4540,00 грн судового збору – 1 черга задоволення; 8777777,77 грн основного боргу – 4 черга задоволення; 100000,00 грн – штрафні санкції та пеня – 6 черга задоволення. Загальна сума задоволених судом позовів у 2021 році становить 9893428,88 грн.

В обліковій політиці ТОВ "Х" указано, що доходи від задоволених судом позовів визнають тільки після отримання грошових коштів.

Як правильно відобразити в обліку за періодами визнані доходи й витрати від цих судових справ згідно з вимогами МСФЗ?"

Бухгалтерские будни
Облікова політика підприємства: вносимо зміни в умовах війни

На тлі триваючої війни підприємства переглядають усі сфери своєї діяльності. Не є винятком облікова політика. Тому пропонуємо проаналізувати зміни, які так чи інакше можуть вплинути на обліково-політичні рішення.

Спрашивали? Отвечаем
ФОП повернув резиденту Дія Сіті фіндопомогу, надану до резидентства: що з податком на виведений капітал

Резидент Дія Сіті до резидентства надавав ФОП поворотну фіндопомогу, яку повернули після того, як він став резидентом. Як така операція вплине на податок на виведений капітал?

Інженерні послуги нерезиденту: облік використаних ТМЦ

Підприємство надає інженерні послуги нерезиденту. Для цього воно купує ТМЦ, які використовують для розробок. Коли ТМЦ передають для використання інженерам, вартість таких ТМЦ списують до витрат та зараховують до собівартості інженерних послуг. Іноді готовий пристрій чи його частину необхідно відправити нерезиденту-замовнику.

Як оприбуткувати такий пристрій та відобразити такий продаж в обліку? Адже ТМЦ, необхідні для його виробництва, уже не обліковуються на балансі підприємства. Зазвичай установити кількість і вартість ТМЦ, які ввійшли до частини пристрою, що може бути відокремлена та надіслана замовнику, уже неможливо.

Читать всю статью...
Грошова заборгованість резидента Дія Сіті перед ФОП: коли вплине на податок на виведений капітал

Резидент Дія Сіті має на обліку грошову заборгованість перед ФОП за надані цим ФОП послуги.

Питання: якщо не сплатити цю заборгованість ФОП, це вплине на податок на виведений капітал? Або якщо сплатити її ФОП, то чи вплине це на податок на виведений капітал?

Підприємство має ліцензію на оптову торгівлю пальним: чи можна таке пальне зберігати в іншого СГД

Наше підприємство має ліцензію на оптову торгівлю пальним за відсутності місць оптової торгівлі (тобто ми не маємо права зберігати в себе пальне). Чи можемо ми зберігати пальне в СГД, у якого наявна ліцензія на зберігання пального, якщо ми з ним укладемо договір на зберігання?

Бюджет
Облікова політика бюджетної установи: фіксуємо зміни під час війни

Продовжуючи тему, розпочату в матеріалі "Облікова політика підприємства: вносимо зміни в умовах війни", розглянемо новації, які так чи інакше можуть вплинути на обліково-політичні рішення бюджетної установи.

Уроки судебной практики
Неправомірна діяльність контрагента не є приводом для позбавлення податкового кредиту – ВП ВС виклала новий висновок

Реалії нашого життя повсякчас можуть поставити нас у досить скрутне становище, особливо коли виявляється, що контрагент провадив фіктивну діяльність. Але починалось усе добре, і навіть первинка заповнена зразково. Ось тільки податківці відмовили в бюджетному відшкодуванні, прийшли з перевіркою, збільшили податкові зобов'язання, а зверху – ще й штраф. Наш випадок – один із таких. Тому спробуймо розібратися в певних юридичних нюансах, які на виході можуть відіграти важливу роль.

Коли податкова не має права вимагати податковий борг із підприємства-банкрута

За загальним правилом у справі про банкрутство з моменту визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури порядок погашення податкових зобов'язань або стягнення податкового боргу з такого боржника регулюється законодавством про банкрутство. Отже, ураховуючи вимоги ст. 59 КУзПБ, у боржника, визнаного судом банкрутом, не виникає обов'язку зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахованих після визнання боржника банкрутом, крім витрат, безпосередньо пов'язаних зі здійсненням ліквідаційної процедури.

На прикладі постанови ВС КГС від 28.07.2022 р. № 904/2166/20 ми розглянемо випадок, коли податкова має право вимагати сплату боргу, а з якого моменту вона це право втрачає.

Бухгалтеру на заметку
Відключення електроенергії на підприємстві: варіанти дій для роботодавця

Відключення електроенергії – це форс-мажор для бізнесу, проте трудові права працівника все-таки мають бути захищені. Саме тому роботодавцеві слід подбати про те, як саме організувати роботу працівників, щоб урахувати виробничі потреби й забезпечити дотримання вимог трудового законодавства в частині прав працівників.

Варіантів організації роботи працівників може бути багато, проте варто виходити з того, що жоден із них не є універсальним. Специфіка роботи підприємства, особливості технологічних і виробничих процесів, регіональне розташування підприємства, наявність особливих категорій працівників (особи з інвалідністю, працівники з дітьми, неповнолітні особи тощо) – усе це потрібно врахувати, обираючи відповідний варіант.

Установлення неповного робочого часу: умови, процедури та наслідки

Як зазначено у ст. 50 КЗпП, нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень. Проте підприємства й організації під час укладення колективного договору можуть визначати меншу норму тривалості робочого часу, ніж указана. Для цього працівникам установлюють неповний робочий час. Далі про це докладніше.

Получить полный доступ ко всем номерам и статьям издания Вы сможете оформив подписку на электронное издание БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакты редакции:
bz@ligazakon.ua