Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№09-10
Февраль 2023
Тема номера:
Декларація з податку на прибуток за 2022 рік: виправлення помилок
От редактора:

Шановні читачі!
Від нашої попередньої зустрічі відбулося чимало законодавчих змін, але найбільш значущі традиційно стосуються ПДВ. Так, зокрема, форму оновленої податкової накладної застосовуватимемо з 1 квітня поточного року (ох же ж ці "гумористи" з Мінфіну), а оновлену ПДВ-деку – зі звіту...
Продолжить чтение...
Попробовать Оформить подписку
Попробовать Оформить подписку
Содержание номера
Актуальный комментарий
Мінфін змінив порядок ухвалення рішень щодо блокування ПН/РК

наказ Мінфіну "Про затвердження Змін до Порядку прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних" від 12.01.2023 р. № 19 (далі – Наказ № 19)

Масове покращення національних бухстандартів: що нового

Зміни до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку, затверджені наказом Мінфіну від 12.01.2023 р. № 18, та наказ Мінфіну "Про внесення змін до Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку" від 02.02.2023 р. № 57

Незабаром запрацює "воєнний" сільгоспрежим експортного забезпечення

Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо застосування режиму експортного забезпечення на період дії воєнного, надзвичайного стану" від 12.01.2023 р. № 2881-IX (Закон № 2881)

Використовуємо кошти на ліквідацію наслідків війни: з'явився кабмінівський порядок

Порядок використання коштів фонду ліквідації наслідків збройної агресії, затверджений постановою Кабміну від 10.02.2023 р. № 118

Тема номера
Декларацію з податку на прибуток за 2021 рік подаємо у 2023-му: яку форму використовувати

У цій статті розглянемо запитання нашого читача: "Декларацію про прибуток за 2021 рік відправили в ДПІ в поточному місяці (лютий 2023 року). Не прийнята. Форма відсутня в Довіднику звітних документів – код J01000120, форма не приймається в періоді \"Рік, 2021 р."\ З яким кодом потрібно обрати форму, щоб тепер відзвітувати за 2021 рік? За якою формою потрібно звітувати за 2022 рік?"

Уточнили декларацію з податку на прибуток за 2021 рік зі збільшенням податкового зобов'язання: чи нараховувати "самоштраф"

У цій статті розглянемо практичну ситуацію, щодо якої в нашого читача виникли такі запитання: "Під час подання уточнюючої декларації з податку на прибуток за 2021 рік, у якій збільшено податкове зобов'язання, чи потрібно нараховувати самоштраф 3 % та пеню? Чи діють норми п. 521 підрозд. 10 розд. ХХ "Перехідні положення ПКУ" щодо ненарахування самоштрафу та пені в разі подання уточнюючої декларації з податку на прибуток підприємств за 2021 рік?".

Декларація з податку на прибуток за 2022 рік: загальні моменти виправлення помилок

Одним із способів виправлення помилок, допущених під час розрахунку податку на прибуток підприємств, є виправлення в поточній декларації. У цій статті нагадаємо, як це зробити.

Декларація з податку на прибуток за 2022 рік: особливості виправлення помилок

У матеріалі "Декларація з податку на прибуток за 2022 рік: загальні моменти виправлення помилок" ми розглядали основні правила виправлення помилок у податковій декларації з податку на прибуток підприємств. Сьогодні ж поговоримо про особливості такого "прибуткового" виправлення.

Аналитическая палитра
Розірвання безстрокового трудового договору з ініціативи працівника

Працівник має право звільнитися за власним бажанням на підставі відповідних статей КЗпП. Якщо йдеться про безстроковий трудовий договір (тобто договір, укладений на невизначений строк), то працівник має право подати заяву на підставі ст. 38 КЗпП.

Бухгалтерские будни
Ліквідація ФСС: яка доля соцстрахівських комісій?

Поглинання Пенсійним фондом функцій Фонду соцстрахування поставило на порядок денний роботодавців питання організації роботи з призначення соцвиплат. Тож сьогодні поговоримо про те, як саме можна це зробити.

Лікарняні суміснику – тепер лише ексклюзив

Хвилею реформ у соцстрахівській системі виплеснуло ще одне питання: як оплачувати лікарняні працівникам, що мають кілька місць роботи? Тож пропонуємо розглянути його докладніше.

Неприбутковий звіт – 2022: складають підприємства

Неприбутківцям теж доводиться звітувати перед ДПСУ. Тож напередодні граничних строків подання неприбуткового звіту пропонуємо пригадати, що й до чого.

З основного місця роботи на сумісництво: як оформити

У цій статті розглянемо практичну ситуацію, що виникла в нашого клієнта: "Як перевести директора підприємства у сумісники? Чи потрібно звільняти с основного місця та приймати на роботу за сумісництвом на тому самому підприємстві? Чи варто подавати повідомлення до ДПС?".

Бухгалтерский мир: события и люди
GRI – модні лекала для оновлення нефінансового гардеробу

Керівники бізнесу, які вже дозріли до дорослого звітування, ризикують розгубитися у своїх намаганнях скласти цілісну й привабливу нефінансову звітність. Вінегрет Методрекомендацій № 982 – це взагалі ні про що, це типовий продукт чиновницької байдужості, зроблений суто для годиться. Ні душі, ні розуму там немає.

Будь-який професійний бухгалтер знає, що запорукою створення якісної звітності є дотримання стандартів звітування. От саме з цим наразі є проблема. Адже Україна, запровадивши нефінансове звітування, офіційно досі не зафіксувала свою позицію щодо обрання відповідної бази стандартизації. Без системних вимог до інформації розкриття такої інформації часто стає хаотичним.

Спрашивали? Отвечаем
Придбано міні-АЗС: до якої групи ОЗ віднести

Добрий день! Придбали комплект для заправки на 480 л, 12В ДП (міні-АЗС ДП). Підкажіть, будь ласка, до якої групи ОЗ його потрібно відносити? Дякую!

ФОП-єдинник продає вантажівку – нюанси оподаткування

ФОП – платник єдиного податку на 3-й групі, за основним видом діяльності надавав послуги з перевезення вантажу власним вантажним авто. Через скорочення обсягів замовлення виникла потреба в продажу вантажівки. Чи вважатиметься отриманий від продажу дохід підприємницьким та чи потрібно його відображати в декларації єдинника?

УКТ ЗЕД чи назва: за яких умов застосовувати ПДВ-пільгу

У зв'язку з прийняттям постанови Кабміну від 20.03.2020 р. № 224, зі змінами та доповненнями, за яких умов є застосовним режим звільнення від оподаткування ПДВ, незрозуміло, яке саме цільове використання має бути для таких товарів, що підтверджує право на застосування пільги для звільнення від ПДВ? У разі відсутності зазначеної вище мети, чи маємо право застосовувати ПДВ-пільгу під час операції з постачання таких товарів на території України. Наприклад, підприємство купує на території України товар для подальшого продажу з кодом: 8536 – блок управління – це для рушникосушки, 8536508000 – механізм вимикача, вимикач – це до кімнати.

Помилкові ПН на умовний продаж: штрафи та судова практика

Товариство здійснює пільгові й оподатковувані операції з ПДВ і згідно з п. 199.1 ПКУ нараховує умовні ПЗ на частку використання ПК в пільгових операціях. Зведену ПН на умовні ПЗ сформовано останнім днем місяця з порушенням Порядку заповнення податкових накладних № 1307, оскільки у графі 2 ПН зазначено "Умовні постачання згідно з п. 199.1 ПКУ", а не дату й № ПН, бо перелік ПН за вхідним кредитом дуже об'ємний і зробити річний перерахунок на частку використання ПК в пільгових операціях буде складно.

ЗАПИТАННЯ: які штрафні санкції загрожують нам згідно з ПКУ, оскільки податкової перевірки з періоду 2016 року не було й терміни позовної давності у зв'язку з поданням уточнюючих розрахунків до декларації з ПДВ 2016 року тягнуться досі? Яка судова практика є в разі оскарження ППР за ст. 120.2 ПКУ за податковими накладними на умовний продаж, заповненими з помилками, які можуть визнати не зареєстрованими в ЄРПН?

Повідомлення про виплату лікарняних і декретних: чи подавати з 1 січня 2023 року

Чи зобов'язаний роботодавець подавати до ПФУ повідомлення про виплату лікарняних і декретних за рахунок Фонду соцстраху? Якщо так, то як це зробити?

Резидент ДІЯ СІТІ сплатив роялті нерезиденту ДІЯ СІТІ: що з ПнВК

Резидент ДІЯ СІТІ сплачує роялті резидентам України, які не є резидентами ДІЯ СІТІ. Як визначити суму, яка підпадатиме під оподаткування податком на виведений капітал (мова йде про 4 %)?

Які документи підтверджують відрядження

Працівника направлено у відрядження по Україні для виконання робіт транспортом підприємства. Проживання у відрядженні передбачено безкоштовне в гуртожитку підприємства. Якими документами можна підтвердити відрядження?

Бюджет
Неприбутковий звіт – 2022: складають бюджетні установи

Продовжуючи тему, розпочату в публікації "Неприбутковий звіт – 2022: складають підприємства", розгляньмо, як бюджетним установам скласти й подати неприбутковий звіт до ДПСУ.

Уроки судебной практики
Фраудаторний правочин – ВС викладено чергову позицію щодо класифікації фіктивних дій

Доволі обширний понятійний апарат нещодавно поповнили новим терміном, який, хоча законодавчо не закріплений, але все частіше вживаний у судових рішеннях. Інакше кажучи, у юридичному полі з'явився новий вид правочинів, системність укладання яких із часом почала вимагати класифікації для чіткішого виокремлення в окремий вид. Отже, сьогодні поговоримо про вид фіктивного правочину – фраудаторний.

Чи має рацію роботодавець, коли відмовляє у виплаті зарплати через форс-мажор

Сьогодні спробуємо з'ясувати питання, яке ускладнено реаліями воєнного сьогодення, а саме якщо роботодавець аргументує невиплату зарплати проведенням воєнних дій, або, інакше кажучи, подіями непереборної сили. І розібратися в цьому нам допоможе постанова Великої Палати ВС від 26.10.2022 р. у справі № 905/857/19.

Термінова евакуація рідні виявилася прогулом на роботі: розбираємо першу судову практику

На жаль, лихо війни досі не відступило, а пам'ять перших і наступних її днів, мабуть, ніколи не зітреться. І більшість добре пам'ятає скрутні хвилини евакуації насамперед рідних та близьких, коли взагалі було не до трудових нюансів, а питання з роботодавцем вирішувалися тільки телефонним зв'язком. Як правило, момент тимчасової відсутності на робочому місці вирішували шляхом оформлення відпустки.

Сьогодні поговоримо про два випадки: коли відпустку надавали на прохання працівника або ж за ініціативи роботодавця та які наслідки мали такі ситуації.

Совет юриста
Помилка податкової як підстава звільнення від покарання за недопуск до перевірки

Відмова платника податків від проведення документальної або фактичної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб контролюючого органу може спричинити досить істотні негативні наслідки для такого платника: п. 94.2 ПКУ зараховує такі дії до підстав для застосування адміністративного арешту майна.

Утім застосування такого арешту часто не відбувається через процедурні помилки податківців. Пропонуємо розібратися в цій процедурі, а також у визначених законом строках на виконання окремих її етапів і з практикою застосування судами наслідків їх порушень.

Бухгалтеру на заметку
Головний з лікарняних на підприємстві: зауваження про уповноваження

Зі зміною головного контролера за соцстрахуванням у країні маємо новації в організації роботи з призначенням соцвиплат і на рівні підприємства. Оглядово це питання ми висвітлювали у статті "Ліквідація ФСС: яка доля соцстрахівських комісій?", а зараз пропонуємо ознайомитися з деякими нюансами.

Показуємо гуманітарку в неприбутковому звіті: актуальні питання

Продовжуючи тему, розпочату в публікації "Неприбутковий звіт – 2022: складають підприємства", розгляньмо деякі актуальні питання відображення гуманітарної допомоги в неприбутковому звіті.

Складання та ведення списків військовозобов'язаних на підприємстві: вимоги-2023

У цій статті з'ясуємо, як складати й вести списки персонального військового обліку призовників, військовозобов'язаних і резервістів (далі – списки) на підприємстві за новими правилами військового обліку та чи потрібно їх подавати до ТЦКСП.

Получить полный доступ ко всем номерам и статьям издания Вы сможете оформив подписку на электронное издание БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакты редакции:
bz@ligazakon.ua