наказ Мінфіну "Про затвердження Змін до Порядку прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних" від 12.01.2023 р. № 19 (далі – Наказ № 19)
Зміни до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку, затверджені наказом Мінфіну від 12.01.2023 р. № 18, та наказ Мінфіну "Про внесення змін до Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку" від 02.02.2023 р. № 57
Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо застосування режиму експортного забезпечення на період дії воєнного, надзвичайного стану" від 12.01.2023 р. № 2881-IX (Закон № 2881)
Порядок використання коштів фонду ліквідації наслідків збройної агресії, затверджений постановою Кабміну від 10.02.2023 р. № 118
У цій статті розглянемо запитання нашого читача: "Декларацію про прибуток за 2021 рік відправили в ДПІ в поточному місяці (лютий 2023 року). Не прийнята. Форма відсутня в Довіднику звітних документів – код J01000120, форма не приймається в періоді \"Рік, 2021 р."\ З яким кодом потрібно обрати форму, щоб тепер відзвітувати за 2021 рік? За якою формою потрібно звітувати за 2022 рік?"
У цій статті розглянемо практичну ситуацію, щодо якої в нашого читача виникли такі запитання: "Під час подання уточнюючої декларації з податку на прибуток за 2021 рік, у якій збільшено податкове зобов'язання, чи потрібно нараховувати самоштраф 3 % та пеню? Чи діють норми п. 521 підрозд. 10 розд. ХХ "Перехідні положення ПКУ" щодо ненарахування самоштрафу та пені в разі подання уточнюючої декларації з податку на прибуток підприємств за 2021 рік?".
Одним із способів виправлення помилок, допущених під час розрахунку податку на прибуток підприємств, є виправлення в поточній декларації. У цій статті нагадаємо, як це зробити.
У матеріалі "Декларація з податку на прибуток за 2022 рік: загальні моменти виправлення помилок" ми розглядали основні правила виправлення помилок у податковій декларації з податку на прибуток підприємств. Сьогодні ж поговоримо про особливості такого "прибуткового" виправлення.
Працівник має право звільнитися за власним бажанням на підставі відповідних статей КЗпП. Якщо йдеться про безстроковий трудовий договір (тобто договір, укладений на невизначений строк), то працівник має право подати заяву на підставі ст. 38 КЗпП.
Поглинання Пенсійним фондом функцій Фонду соцстрахування поставило на порядок денний роботодавців питання організації роботи з призначення соцвиплат. Тож сьогодні поговоримо про те, як саме можна це зробити.
Хвилею реформ у соцстрахівській системі виплеснуло ще одне питання: як оплачувати лікарняні працівникам, що мають кілька місць роботи? Тож пропонуємо розглянути його докладніше.
Неприбутківцям теж доводиться звітувати перед ДПСУ. Тож напередодні граничних строків подання неприбуткового звіту пропонуємо пригадати, що й до чого.
У цій статті розглянемо практичну ситуацію, що виникла в нашого клієнта: "Як перевести директора підприємства у сумісники? Чи потрібно звільняти с основного місця та приймати на роботу за сумісництвом на тому самому підприємстві? Чи варто подавати повідомлення до ДПС?".
Керівники бізнесу, які вже дозріли до дорослого звітування, ризикують розгубитися у своїх намаганнях скласти цілісну й привабливу нефінансову звітність. Вінегрет Методрекомендацій № 982 – це взагалі ні про що, це типовий продукт чиновницької байдужості, зроблений суто для годиться. Ні душі, ні розуму там немає.
Будь-який професійний бухгалтер знає, що запорукою створення якісної звітності є дотримання стандартів звітування. От саме з цим наразі є проблема. Адже Україна, запровадивши нефінансове звітування, офіційно досі не зафіксувала свою позицію щодо обрання відповідної бази стандартизації. Без системних вимог до інформації розкриття такої інформації часто стає хаотичним.
Добрий день! Придбали комплект для заправки на 480 л, 12В ДП (міні-АЗС ДП). Підкажіть, будь ласка, до якої групи ОЗ його потрібно відносити? Дякую!
ФОП – платник єдиного податку на 3-й групі, за основним видом діяльності надавав послуги з перевезення вантажу власним вантажним авто. Через скорочення обсягів замовлення виникла потреба в продажу вантажівки. Чи вважатиметься отриманий від продажу дохід підприємницьким та чи потрібно його відображати в декларації єдинника?
У зв'язку з прийняттям постанови Кабміну від 20.03.2020 р. № 224, зі змінами та доповненнями, за яких умов є застосовним режим звільнення від оподаткування ПДВ, незрозуміло, яке саме цільове використання має бути для таких товарів, що підтверджує право на застосування пільги для звільнення від ПДВ? У разі відсутності зазначеної вище мети, чи маємо право застосовувати ПДВ-пільгу під час операції з постачання таких товарів на території України. Наприклад, підприємство купує на території України товар для подальшого продажу з кодом: 8536 – блок управління – це для рушникосушки, 8536508000 – механізм вимикача, вимикач – це до кімнати.
Товариство здійснює пільгові й оподатковувані операції з ПДВ і згідно з п. 199.1 ПКУ нараховує умовні ПЗ на частку використання ПК в пільгових операціях. Зведену ПН на умовні ПЗ сформовано останнім днем місяця з порушенням Порядку заповнення податкових накладних № 1307, оскільки у графі 2 ПН зазначено "Умовні постачання згідно з п. 199.1 ПКУ", а не дату й № ПН, бо перелік ПН за вхідним кредитом дуже об'ємний і зробити річний перерахунок на частку використання ПК в пільгових операціях буде складно.
ЗАПИТАННЯ: які штрафні санкції загрожують нам згідно з ПКУ, оскільки податкової перевірки з періоду 2016 року не було й терміни позовної давності у зв'язку з поданням уточнюючих розрахунків до декларації з ПДВ 2016 року тягнуться досі? Яка судова практика є в разі оскарження ППР за ст. 120.2 ПКУ за податковими накладними на умовний продаж, заповненими з помилками, які можуть визнати не зареєстрованими в ЄРПН?
Чи зобов'язаний роботодавець подавати до ПФУ повідомлення про виплату лікарняних і декретних за рахунок Фонду соцстраху? Якщо так, то як це зробити?
Резидент ДІЯ СІТІ сплачує роялті резидентам України, які не є резидентами ДІЯ СІТІ. Як визначити суму, яка підпадатиме під оподаткування податком на виведений капітал (мова йде про 4 %)?
Працівника направлено у відрядження по Україні для виконання робіт транспортом підприємства. Проживання у відрядженні передбачено безкоштовне в гуртожитку підприємства. Якими документами можна підтвердити відрядження?
Продовжуючи тему, розпочату в публікації "Неприбутковий звіт – 2022: складають підприємства", розгляньмо, як бюджетним установам скласти й подати неприбутковий звіт до ДПСУ.
Доволі обширний понятійний апарат нещодавно поповнили новим терміном, який, хоча законодавчо не закріплений, але все частіше вживаний у судових рішеннях. Інакше кажучи, у юридичному полі з'явився новий вид правочинів, системність укладання яких із часом почала вимагати класифікації для чіткішого виокремлення в окремий вид. Отже, сьогодні поговоримо про вид фіктивного правочину – фраудаторний.
Сьогодні спробуємо з'ясувати питання, яке ускладнено реаліями воєнного сьогодення, а саме якщо роботодавець аргументує невиплату зарплати проведенням воєнних дій, або, інакше кажучи, подіями непереборної сили. І розібратися в цьому нам допоможе постанова Великої Палати ВС від 26.10.2022 р. у справі № 905/857/19.
На жаль, лихо війни досі не відступило, а пам'ять перших і наступних її днів, мабуть, ніколи не зітреться. І більшість добре пам'ятає скрутні хвилини евакуації насамперед рідних та близьких, коли взагалі було не до трудових нюансів, а питання з роботодавцем вирішувалися тільки телефонним зв'язком. Як правило, момент тимчасової відсутності на робочому місці вирішували шляхом оформлення відпустки.
Сьогодні поговоримо про два випадки: коли відпустку надавали на прохання працівника або ж за ініціативи роботодавця та які наслідки мали такі ситуації.
Відмова платника податків від проведення документальної або фактичної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб контролюючого органу може спричинити досить істотні негативні наслідки для такого платника: п. 94.2 ПКУ зараховує такі дії до підстав для застосування адміністративного арешту майна.
Утім застосування такого арешту часто не відбувається через процедурні помилки податківців. Пропонуємо розібратися в цій процедурі, а також у визначених законом строках на виконання окремих її етапів і з практикою застосування судами наслідків їх порушень.
Зі зміною головного контролера за соцстрахуванням у країні маємо новації в організації роботи з призначенням соцвиплат і на рівні підприємства. Оглядово це питання ми висвітлювали у статті "Ліквідація ФСС: яка доля соцстрахівських комісій?", а зараз пропонуємо ознайомитися з деякими нюансами.
Продовжуючи тему, розпочату в публікації "Неприбутковий звіт – 2022: складають підприємства", розгляньмо деякі актуальні питання відображення гуманітарної допомоги в неприбутковому звіті.
У цій статті з'ясуємо, як складати й вести списки персонального військового обліку призовників, військовозобов'язаних і резервістів (далі – списки) на підприємстві за новими правилами військового обліку та чи потрібно їх подавати до ТЦКСП.