Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№11-12
Март 2023
Тема номера:
Договори управління майном
От редактора:

Шановні читачі!
Наш перший весняний номер присвячено особливостям договорів управління майном, оскільки в умовах воєнного часу за допомогою цієї форми договірних відносин можна розв'язати чимало проблем, зокрема й пов'язаних із відсутністю власників майна на території України. Тож цей інстру...
Продолжить чтение...
Попробовать Оформить подписку
Попробовать Оформить подписку
Содержание номера
Актуальный комментарий
Імпортні безпілотники та радіостанції звільнили від ПДВ і ввізного мита

Закони України "Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо сприяння ввезенню на митну територію України безпілотних літальних апаратів та деяких інших товарів" від 06.02.2023 р. № 2906-IX та "Про внесення зміни до розділу XXI "Прикінцеві та перехідні положення" Митного кодексу України щодо сприяння ввезенню на митну територію України безпілотних літальних апаратів та деяких інших товарів" від 06.02.2023 р. № 2907-IX

Удосконалено процедуру відчуження та передачі в оренду держкоммайна

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення ефективності суб'єктів державного сектору економіки" від 01.12.2022 р. № 2792-IX  

Prozorro потроху повертається: новації Закупівельних особливостей

Зміни, що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178, затверджені постановою Кабміну від 17.02.2023 р. № 157

Середньооблікова чисельність працівників і середньомісячна винагорода в резидентів Дія Сіті: пояснення від Мінцифри

лист Мінцифри від 20.02.2023 р. № 1/11-5-У-385-23-258-2023  

Правила складання первинки та регістрів бухобліку актуалізовано

Зміни до Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затверджені наказом Мінфіну від 28.12.2022 р. № 467

Закупівлі в Prozorro Market як альтернатива відкритим торгам: рекомендації Мінекономіки

лист Мінекономіки від 16.02.2023 р. № 3323-04/6459-06 

Тема номера
Договори управління майном: податковий облік

Податковий облік договорів управління майном має специфіку, оскільки в податковому органі на обліку числяться самі договори, а не окремі платники податку. Тому тут виникає багато спірних питань, і деякі з них роз'яснюють податківці. Про це й розповімо у статті.

Договори управління майном: бухгалтерський облік

У публікації "Договори управління майном: податковий облік" ми зазначали, що в обліку з податку на прибуток операції за договорами управління майном показують виключно на підставі даних бухгалтерського обліку. Отож, продовжуючи цю тему, сьогодні ми розповімо, як операції за договорами управління майном відображають у бухгалтерському обліку.

Договори управління майном: правові аспекти

Договори управління майном зазвичай використовують в особливих випадках, коли необхідно досягнути певних цілей. В умовах воєнного часу за допомогою цієї форми договірних відносин можна вирішити чимало проблем, у тому числі пов'язаних з відсутністю власників майна на території України. З огляду на це в матеріалі розповімо про правові аспекти договорів управління майном.

Договори управління майном: реєстрація в органах ДПС

Договори управління майном підлягають реєстрації в органах ДПС і значаться окремим платником податку на додану вартість. Із цієї статті ви дізнаєтесь про тонкощі проведення цієї процедури.

Аналитическая палитра
Чому ДПС не визнає Переліку територій від Мінреінтеграції

З моменту затвердження пільг для певного кола платників податків усі чекали на перелік територій, з огляду на який цими пільгами можна користуватися. Звісно, з його затвердженням трохи забарилися, але й те, що було затверджено, не влаштовує податківців. Якщо бути точнішим – то не дотримано букви ПКУ. І саме про цей нюанс ми поговоримо.

Бухгалтерские будни
Відновлювальні роботи на підприємстві: облік заміни вікон і дверей

Після повернення на деокуповані території підприємства прагнуть відновити пошкоджене майно. У даній публікації розглянемо ситуацію із заміною вікон та дверей – як за рахунок власних коштів підприємства, так і за рахунок благодійної допомоги.

Зміна істотних умов праці: умови та порядок звільнення працівника

Чинне законодавство передбачає можливість розірвання трудового договору з працівником з ініціативи роботодавця в разі змін в організації виробництва та праці. З'ясуймо, за яких умов та в якому порядку це можливо.

Бухгалтерский мир: события и люди
"Нам випали не вельми спокійні для роботи роки", – Тетяна Каменська, голова АПУ

Війна, безперечно, істотно впливає на економіку України, більшість галузей трансформуються, переналагоджують виробництво, ринки збуту тощо. Тож сьогодні поговоримо про проблеми й перспективи аудиту з Тетяною Каменською, головою Аудиторської палати України (далі – АПУ), докторкою економічних наук.

Читать всю статью...
Спрашивали? Отвечаем
Списання нематеріальних активів: документальне оформлення

Підкажіть, як документально оформити списання нематеріальних активів?

Уточнююча податкова звітність: чи діє мораторій на самоштраф

Підприємство є платником ЄП 4-ї групи (на територіях бойових дій чи деокупованих не знаходиться). Виявили помилку у звітності з орендної плати за земельні ділянки (комунальна власність) за 2021 та 2022 роки. Згідно з уточнюючими розрахунками, які будемо подавати вже у 2023 році, суму зобов'язання нараховано до збільшення. Чи потрібно в уточнюючому розрахунку з оренди за землю за 2021 та 2022 роки розраховувати штраф 3 % та пеню?

Постачання товару на умовах EXW відповідно до ІНКОТЕРМС-2010: чи підписує постачальник е-ТТН

Згідно з умовами договору постачання постачальник зобов'язується поставляти товар на умовах EXW (місце постачання – склад постачальника) відповідно до Міжнародних правил інтерпретації комерційних термінів ІНКОТЕРМС у редакції 2010 року. Чи повинен постачальник товарів підписувати е-ТТН?

Продаж нерухомості фізособі за ціною, нижчою від оціночної вартості: що має знати продавець-загальносистемник

Юрособа (платник ПДВ, платник податку на прибуток) продає об'єкт нерухомості (будівля) фізичній особі. Залишкова вартість – 700 тис. грн, а експертна оцінка – 2500000 грн. Продаємо за 1500000 грн. Чи можуть бути якісь податкові наслідки, якщо продажна вартість нижча за оціночну?

Лікарняні для працівника Дія Сіті: чи враховувати мінімальну базу нарахування ЄСВ

Ми резиденти Дія Сіті. Працівник захворів, у розрахунковому періоді – у червні місяці – зарплата в нього була 3700 грн. Ми оплатили ЄСВ із 6700 грн, тобто "дотягнули" до мінімальної зарплати. Яку суму брати в розрахунок середньої зарплати – ту, з якої сплачено ЄСВ, тобто 6700 грн?

Товар придбано у нерезидента: коли потрібно коригувати фінрезультат у розмірі 30 %

Підприємство у 2022 році придбало товар на 7 млн грн у нерезидента, зареєстрованого в державі:

– включеній до переліку держав (територій), затвердженого КМУ,

– організаційно-правова форма якого включена до переліку, затвердженого КМУ.

Чи потрібно включати 30 % коригування вартості придбаних товарів у Додаток РІ до Декларації на прибуток за 2022 рік? Якщо потрібно, то в якому рядку – 3.1.6.1 чи 3.1.6.2?

Бюджет
Відновлювальні роботи в бюджетній установі: облік заміни вікон і дверей

Продовжуючи тему, розпочату в статті "Відновлювальні роботи на підприємстві: облік заміни вікон і дверей", розглянемо бюджетну специфіку проведення в обліку подібних витрат.

Уроки судебной практики
Чи може податкова інформація замінити первинний документ під час перевірки

Питання втрати первинки сьогодні стоїть досить гостро, адже триває війна, і в будь-який момент цілком може статися подія, що призведе до втрати або пошкодження первинки. Тож зараз ми поговоримо про те, чи може інформація, яку збирають податкові органи, замінити первинний документ під час перевірки.

Затримано зарплату через воєнні дії – роботодавець повинен довести форс-мажор

Ми продовжуємо висвітлювати проблеми, які стали предметом судових позовів. На цей час чітких правових позицій досі немає, на рішення касаційної інстанції, очевидно, доведеться трохи зачекати. Проте апеляційних рішень достатньо, тож сьогодні розберемо одне з таких.

Простій не тотожний призупиненню трудового договору, або Як працюють трудові норми в умовах воєнного стану

У низці попередніх статей ми висвітлювали ситуації, які склалися через непередбачувані обставини. До них, зокрема, належить і втрата робочих місць. Однак не всі працівники погодилися з таким станом справ і вирішили обстоювати свою правду в судових залах. Утім саме там ця правда може стати й на бік роботодавця. Сьогодні пропонуємо розглянути якраз такі справи.

Бухгалтеру на заметку
Старий стаж для нових пенсій

Майже два десятиліття система пенсійного забезпечення працює на даних персоніфікованого обліку. Понад два роки триває активна фаза тотальної диджиталізації відомостей про трудову діяльність. Попри це, мають місце випадки, коли система "спотикається" через привидів епохи паперових трудових книжок. Тож сьогодні пропонуємо розглянути деякі з них.

Припинення строкового трудового договору: особливості й порядок

Строковий трудовий договір укладають у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк (ст. 23 КЗпП). Строковість трудового договору визначається характером роботи, умовами її виконання, інтересами працівника тощо.

Звільнення працівника, якого прийнято на умовах строкового договору, можливе як у зв'язку із закінченням строку дії цього договору, так і дострокового з ініціативи працівника (ст. 39 КЗпП). Далі – докладніше про особливості й порядок звільнення за таким договором.

Скорочення штату або чисельності працівників: підстави та процедура звільнення

Скорочення штату або чисельності працівників може бути підставою для звільнення працівників. Далі – докладніше про вимоги, які потрібно виконувати роботодавцю задля уникнення подальших трудових і судових спорів зі звільненими працівниками.

Получить полный доступ ко всем номерам и статьям издания Вы сможете оформив подписку на электронное издание БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакты редакции:
bz@ligazakon.ua