Постанова ВС КЦС від 31.10.2022 р. № 241/2229/20
індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 13.05.2022 р. № 512/ІПК/99-00-21-02-01-06
індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 23.02.2023 р. № 407/ІПК/99-00-21-02-02-06
ІПК ДПС від 22.03.2023 р. № 636/ІПК/99-00-07-04-01-06
лист Мінекономіки від 14.03.2023 р. № 3211-07/11185-09
постанова КМУ "Про внесення змін до Порядку надання допомоги по частковому безробіттю" від 03.03.2023 р. № 188
Постанова КМУ "Про затвердження Порядку надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних" від 10.02.2023 р. № 124
ІПК ДПС від 22.03.2023 р. № 619/ІПК/99-00-21-03-03-06
лист Мінфіну від 21.03.2023 р. № 41010-07-5/7607
Як визначити розрахунковий період у разі, якщо працівнику надають щорічну основну відпустку, початок якої припадає на квітень 2023 року, та щорічну додаткову відпустку за ненормований робочий день, початок якої припадає на травень 2023 року?
Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва має право на щорічну додаткову відпустку тривалістю 4 календарні дні за роботу зі шкідливими й важкими умовами праці. Чи має право такий працівник на додаткову відпустку за ненормований робочий день тривалістю 7 календарних днів, адже під час посівної компанії або під час збирання врожаю його робочий день фактично не нормований?
Під час надання щорічної відпустки суміснику роботодавець має врахувати певні особливості, які зумовлені тим, що умови трудових відносин із такими працівниками дещо відрізняються від трудових відносин із працівниками за основним місцем роботи. Далі докладніше про те, у чому полягають ці особливості.
Працівник має право на додаткову відпустку тривалістю по 7 календарних днів за роботу зі шкідливими й важкими умовами праці за 2021 та 2022 роки. Чи можна йому компенсувати додаткову відпустку за його заявою?
У попередній публікації ми розглядали вимоги щодо порядку та підстав для надання щорічних відпусток працівникам, а також їх документальне оформлення. Сьогодні з'ясуємо, як саме нараховувати відпускні працівникам з огляду на різні обставини, які відбувалися в розрахунковому періоді, а також вимоги щодо відображення відпускних у зарплатній звітності.
З'ясуймо, які вимоги до надання щорічних основних відпусток працівникам повинні враховувати роботодавці у 2023 році з огляду на особливості воєнного стану.
Робітники, які зайняті на відкритих гірничих роботах, мають право на щорічну додаткову відпустку за шкідливі й важкі умови праці, а також на додаткову відпустку за особливий характер праці. Чи можна робітнику, зайнятому на таких роботах, надавати дві відпустки одночасно?
Законодавство гарантує працівнику щорічну відпустку, складниками якої є як основна щорічна відпустка тривалістю 24 календарні дні, так і додаткова щорічна відпустка, тривалість якої залежить від певних умов. Про порядок надання основної щорічної відпустки йшлося у статті "Щорічна основна відпустка – 2023: умови надання й оформлення". А тепер з'ясуймо, за яких умов працівнику гарантовано додаткову щорічну відпустку.
На тлі тривалої війни ще один звітний період минув, а отже час підбивати проміжні фінансові підсумки. Пропонуємо з'ясувати, які нюанси під час підготовки такої звітності слід узяти до уваги цього разу.
Під час війни виведення іноземних інвестицій з України було пригальмоване головним регулятором. Зі зрозумілих причин. Тому відповідна заборгованість перед іноземними інвесторами, яка виникла на початку 2022 року, "застрягла" в балансах деяких українських підприємств. Оскільки такі борги зазвичай є інвалютними, у бухгалтерів виникають питання стосовно нарахування курсових різниць. На жаль, нацстандарти не дають чітких відповідей на ці питання.
Потрібно продати основні засоби (комп'ютери, меблі та ін.) – чи підходить нам КВЕД 46.90? Чи потрібно додати інший, якщо так, то порекомендуйте який саме? І чи додають зараз КВЕДи онлайн для ТОВ?
Ми – виробниче підприємство, серед іншого здійснюємо розробки різного виду обладнань. У процесі розробок деяких продуктів використовуємо розробки програмного забезпечення, яке частково купуємо зі сторони.
Як правильно відобразити використання цього програмного забезпечення в бухпроведеннях? Яким чином включити ці витрати до собівартості продукту? Наприклад, ми розробляємо продукт, до якого необхідне ПЗ, протягом року. За цей час закуповуємо розробку цього ПЗ зі сторони раз на 2-3 місяці. Щось підходить, щось ні, щось виправляють. На який рахунок оприбутковувати? Які подальші проведення? Як включити до собівартості?
Цікавить питання безкоштовного передання МНМА підприємством для благодійних організацій та іншим неприбутковим організаціям. Підприємство за запитом від благодійного фонду передало власну техніку, яка обліковувалась на 112-му рахунку, метод амортизації для МНМА – "100 %". Під час передання виходить, що залишкова вартість активів 0 грн. Цікавлять такі питання:
1. Яку вартість потрібно вказати в акті приймання-передання благодійної допомоги – нульову чи первісну, адже в розумінні ПКУ МНМА – це не основні засоби, а ТМЦ?
2. Як правильно нарахувати ПДВ в разі такого безкоштовного передання?
Приводом для написання цієї статті стало запитання читача: "Прийнято рішення про ліквідацію (припинення) державного підприємства. Які при цьому будуть бухгалтерські та податкові наслідки?".
Продовжуючи тему, розпочату в публікації "Фінзвітність за І квартал 2023 року: довідник для підприємств", розгляньмо бюджетні особливості звітної кампанії за підсумками І кварталу 2023 року в умовах війни.
Усім добре відомо, що письмовий договір є надійним інструментом, оскільки, як жартують юристи, у ньому прописано всі причини, через які контрагенти не довіряють один одному. Але так буває, що сторони цілком задовольняє усна домовленість. Добре, коли пізніше між ними не виникає суперечок, але що робити, якщо копію договору необхідно надати контролюючому органу, який зупинив реєстрацію податкової накладної чи запідозрив фіктивність операції? Саме про це й поговоримо.
Окрім того, що в останні роки маємо чимало нюансів у сфері тимчасової непрацездатності, воєнний час привносить нові питання. Одне з таких – допомога нашим співвітчизникам, які хворіють у вимушеному вигнанні за кордоном.
Пропонуємо у цій статті розглянути запитання, що виникло у нашого клієнта: чи може компанія-нерезидент за договором цесії передати наявну в нього заборгованість (тобто борг нашої компанії у доларах США) фізичній особі – резиденту України?