Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№19-20
Май 2023
Тема номера:
Декларація з податку на прибуток за I квартал 2023 року
От редактора:

Шановні читачі!
Останні дні триває звітна кампанія, тож у темі номера нашого видання ми розмістили мінінагадування щодо звітування з податку на прибуток за І квартал, а також розповіли про основні моменти виправлення помилок із практичним прикладом.
До того ж нагадую, що первинку доведетьс...
Продолжить чтение...
Попробовать Оформить подписку
Попробовать Оформить подписку
Содержание номера
Актуальный комментарий
Фінмоніторингові критерії ризику

наказ Мінфіну "Про затвердження Критеріїв ризиків легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення" від 28.12.2022 р. № 465  

Бенефіціарні оновлення держреєстраційних форм

наказ Мін'юсту "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства юстиції України" від 29.03.2023 р. № 1158/5  

Держдивіденди за воєнний 2022 рік: затверджено базовий норматив

постанова Кабміну "Про затвердження базового нормативу відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності у 2022 році господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави" від 18.04.2023 р. № 358 

Заохочення роботодавцям за працевлаштованих безробітних

постанова КМУ "Деякі питання надання роботодавцям компенсації єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за працевлаштування на нові робочі місця" від 18.04.2023 р. № 338 

Уточнено першочергові видатки під час війни: що нового

Зміни, що вносяться до пункту 19 Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану, затверджені постановою Кабміну від 18.04.2023 р. № 335

Банківські рахунки е-резидентів

постанова Правління НБУ від 20 квітня 2023 року № 53 "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18"  

Капітальний або поточний ремонт: ВС висловив позицію щодо обліку витрат

 постанова ВС КАС від 04.01.2023 р. № 640/10524/200

Змінено правила листування з податковими органами: новації Закону № 2970

Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо імплементації міжнародного стандарту автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки" від 20.03.2023 р. № 2970-IX  

Нові штрафи в ПКУ та нові підстави для камеральних перевірок: новації Закону № 2970

Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо імплементації міжнародного стандарту автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки" від 20.03.2023 р. № 2970-IX 

Первинку та фінзвітність зберігаємо щонайменше 5 років: новації Закону № 2970

Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо імплементації міжнародного стандарту автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки" від 20.03.2023 р. № 2970-IX  

Індексація орендної плати в разі продовження оренди: роз'яснення Фонду держмайна

лист Фонду держмайна від 29.12.2022 р. № 10-16-19949  

Відпустка без збереження зарплати в розрахунковому періоді: як нарахувати лікарняні та декретні

листи ПФУ від 21.03.2023 р. № 10344-8077/У-03/8-2800/23 та від 06.04.2023 р. № 13252-15249/У-03/8-2800/23

Ще один крок до бенефіціарної прозорості: новації Закону № 2970

Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо імплементації міжнародного стандарту автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки" від 20.03.2023 р. № 2970-IX  

Тема номера
Декларація з податку на прибуток за I квартал 2023 року: приклад виправлення помилки

У статті "Декларація з податку на прибуток за I квартал 2023 року: виправлення помилок" ми нагадали загальну процедуру виправлення помилок у податковій декларації з податку на прибуток (далі – Декларація). У цій статті продемонструємо цю процедуру на прикладі виправлення торішньої помилки перспективним способом коригування фінзвітності.

Декларація з податку на прибуток за I квартал 2023 року: виправлення помилок

Під час подання податкової декларації з податку на прибуток (далі – Декларація) платник має можливість виправити допущені помилки. Як саме це зробити – розповімо в статті.

Декларація з податку на прибуток за I квартал 2023 року: головне

Нещодавно були внесені зміни в Декларацію з податку на прибуток. Нововведень небагато – про них можна прочитати в матеріалі "Декларацію з податку на прибуток "перезавантажили": з'явився додаток ОВ". А у цій статті нагадаємо основні моменти, пов'язані з поданням "прибуткової" декларації.

Аналитическая палитра
Чим лізинг істотно відрізняється від оренди

Повсякчас поняття "оренди" та "лізингу" у госпдіяльності більшість із нас схильні ототожнювати. І хоча обидва вони пов'язані з переданням майна особи в користування іншій особі, проте все ж мають низку відмінностей.

Спрашивали? Отвечаем
ЄСВ у спільній діяльності

Хто з учасників договорів про спільну діяльність сплачує ЄСВ?

Єдинник отримує на рахунок кошти за умовами багатостороннього агентського договору: як визначити дохід

Підприємець, зареєстрований платником єдиного податку на третій групі, провадить агентську діяльність. З трьома суб'єктами господарювання було укладено один багатосторонній договір, за умовами якого кошти, що надходять на рахунок єдинника від третіх осіб на користь принципалів за багатостороннім агентським договором, у подальшому перераховують принципалам відповідно до тарифних планів. До повноважень агента входить пошук абонентів, укладення з ними від імені та за рахунок принципалів договорів і збір коштів. Як визначати дохід платника єдиного податку третьої групи в разі надання ним послуг за багатостороннім агентським договором.

Як сформувати комісію зі списання запасів?

Роблю наказ про створення постійних комісій зі списання ТМЦ. Не можу самотужки знайти інформацію стосовно того, хто може входити до такої комісії.

Можливо є якісь принципи формування таких комісій?

Чи може (чи повинна) входити до такої комісії сама матеріально відповідальна особа?

Чи можуть входити до неї підлеглі матеріально відповідальної особи, чи повинен у комісії бути керівник (з огляду на те, що він все одно затверджує акт на списання)?

За бракований товар зменшено заборгованість перед нерезидентом через кредит-ноту: що з валютним наглядом

Підприємство-імпортер завозить товар на умовах постоплати. Відповідні вантажні митні декларації передані до банку. Під ці митні декларації банк купив валюту та здійснив нерезиденту платіж. Нерезидент виявив бракований товар та на суму бракованого товару надав кредит-ноту на зменшення заборгованості. У результаті цих дій на користь нерезидента виникла переплата. Чи можуть у підприємства-імпортера в такій ситуації виникнути проблеми з боку валютного контролю?

Чи може покупець включити до квітневої декларації податковий кредит за податковою накладною за грудень 2021 року

Підприємство-покупець, ТОВ на загальній системі оподаткування та платник ПДВ, станом на 28.04.2023 має невідображений податковий кредит за податковою накладною постачальника, яку датовано 29.12.2021 та зареєстровано в ЄРПН 10.02.2022. Чи має право ТОВ відобразити цей податковий кредит у поточній декларації з ПДВ за квітень 2023 р., чи правильніше буде подати уточнюючий розрахунок до декларації з ПДВ за грудень 2022 р. з урахуванням періоду воєнного стану?

Виплата працівникам у разі звільнення за рішенням роботодавця: як оподатковувати

Підприємство в листопаді 2022 р. підписало з працівниками Угоду про припинення трудових відносин у квітні 2023 р. на підставі п. 1 ст. 36 КЗпП України. В Угоді зазначено, що під час звільнення працівнику виплачують вихідну допомогу у фіксованому розмірі ХХХХ дол. США, яку перераховують у національну валюту за курсом продажу валюти обслуговуючому банку. Чи може підприємство виплачувати таку вихідну допомогу, хоча її не передбачено законодавством у разі звільнення за п. 1 ст. 36 КЗпП України, та як її оподатковувати?

Повернення переплати з ПДФО: коли можна подати заяву

Виникла переплата з ПДФО у зв'язку з помилковим платежем. Подано заяву на переведення переплати на інший податок. Відмовили, посилаючись на те, що в електронному кабінеті немає нарахувань. Як діяти далі? Якщо потрібна документальна перевірка, то як її замовити? Що можуть перевіряти – тільки нарахування та виплати із зарплати чи всю бухгалтерію, і за який період?

Бюджет
Облікові будні бюджетної установи: експрес-огляд ситуацій

Продовжуючи тему "Як не заблукати у КЕКВах: розбираємо актуальні питання", розглянемо деякі облікові ситуації, що виникають у процесі діяльності бюджетної установи.

Як не заблукати у КЕКВах: розбираємо актуальні питання

Сьогодні порядок застосування КЕКВ посідає особливе місце в обліку бюджетної установи, а отже, потребує постійної уваги. У даній публікації пропонуємо з'ясувати актуальні запитання, що виникають у процесі обрання тих чи інших КЕКВ.

Уроки судебной практики
Пролонгація договорів оренди земділянок під час воєнного стану: кого це стосується

Минулий рік, коли законодавство налаштовувалося на воєнні рейки, було прийнято низку рішень, які, здавалося б, мали певною мірою спростити ведення господарської діяльності. Частина з них була скасована, змінена, але "плоди" можемо й досі пожинати. Розгляньмо один із таких "плодів".

Бухгалтеру на заметку
"Головне, щоб було зручно та зрозуміло" – профспілковий інструктаж щодо лікарняного документообігу

З документами завжди клопіт. Коли є визначена форма – виникають запитання щодо заповнення, якщо ж форма довільна – укладачу доводиться неабияк умикати фантазію. А ще розгону для польоту фантазії додає ситуація, коли форма документа змінює свій "регламентований" статус.

Получить полный доступ ко всем номерам и статьям издания Вы сможете оформив подписку на электронное издание БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакты редакции:
bz@ligazakon.ua