Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№23-24
Июнь 2023
Тема номера:
Якщо з 1 липня скасування 2-відсоткової спрощенки: аналіз законопроєкта 8401
От редактора:

Шановні та незламні наші читачі!
29 травня Верховна Рада в І читанні ухвалила за основу скандальний законопроєкт № 8401, яким, зокрема, передбачено повернення на довоєнні податкові рейки зі скасуванням 2-відсоткової спрощенки, відновлення штрафів і перевірок. Звісно, з одного боку, можна гово...
Продолжить чтение...
Попробовать Оформить подписку
Попробовать Оформить подписку
Содержание номера
Актуальный комментарий
Чи можна скласти і зареєструвати зведену акцизну накладну за один день

ІПК ДПС від 18.05.2023 р. № 1206/ІПК/99-00-09-04-03-06 

За яким КЕКВ купувати пальне для мотокоси: відповідь ДКСУ

лист ДКСУ від 15.05.2023 р. № 15-12-12/8479 

Аукціони повернулися: що нового в Закупівельних особливостях

Зміни, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178 і від 21 березня 2023 р. № 253, затверджені постановою Кабміну від 12.05.2023 р. № 471

Прибуткову декларацію з новим додатком ОВ застосовуємо за підсумками І півріччя 2023 року

лист ДПСУ від 04.05.2023 р. № 9846/7/99-00-21-02-01-07 

Автомобіль на "службі" в ЗСУ: що з податковою амортизацією

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 19.05.2023 р. № 1238/ІПК/99-00-21-02-02-06 

Бажані та небажані е-резиденти

постанова КМУ "Про затвердження Порядку встановлення переліку держав, громадяни або резиденти яких можуть набути статус електронного резидента (е-резидента)" від 26.05.2023 р. № 534  

Ліквідації держпідприємств за рішенням Фонду держмайна: новації Закону № 3037

Закон України "Про особливості припинення державних підприємств за рішенням Фонду державного майна України" від 11.04.2023 р. № 3037-IX 

Тема номера
Якщо з 1 липня скасування 2-відсоткової спрощенки: облік ПДВ в разі повернення з єдиного податку на загальну систему

На цей час через Законопроєкт № 8401 точиться багато розмов щодо скасування єдиного податку за ставкою 2 % і, звісно, у платників виникають запитання, якщо до переходу на єдиний спецподаток вони були зареєстровані платниками ПДВ. Отже, щоб бути готовими до такого розвитку подій, пропонуємо разом з'ясувати особливості ПДВ-обліку в таких платників.

Якщо з 1 липня скасування 2-відсоткової спрощенки: облік із податку на прибуток

Свого часу на сплату єдиного спецподатку за ставкою 2 % мали змогу перейти також платники податку на прибуток. Однак ці послаблення мали обмежений період і на цей час, якщо депутати ухвалять Законопроєкт № 8401, "спрощенці" змушені будуть повернутися на загальну систему вже з 1 липня 2023 року. Зважаючи на це, сьогодні розглянемо особливості відображення перехідних операцій в обліку з податку на прибуток у колишніх спрощенців.

Якщо з 1 липня скасування 2-відсоткової спрощенки: повернення на "звичайний" єдиний податок

Якщо Законопроєкт № 8401 приймуть, з 1 липня всіх платників 2 % спецподатку автоматично переведуть на ту систему, на якій вони знаходилися до моменту переходу на спецподаток. Оскільки на сплату спецподатку переходили і "звичайні" спрощенці – платники єдиного податку 1 – 4 груп, у даній статті розповімо, як таким платникам надалі вести облік.

Аналитическая палитра
Чи завадить податковий борг статусу єдинника-сільгоспвиробника

Податківці тривалий час помилково застосовували норму пп. 291.51.3 ПКУ, відмовляючи сільгоспвиробникам у підтвердженні статусу єдинника. На факт хибного застосування звернули увагу навіть у касаційній інстанції. Час настав, і нарешті ДПС визнала свою помилку, про що ми й поговоримо докладніше.

Запит від податкової залишили без уваги? Готуйтеся до штрафу

Контролери й раніше мали право надсилати платнику податків письмовий запит про надання інформації, проте лиш віднедавна за тишу у відповідь дозволили стягувати штраф. Про це і поговоримо, а саме – у яких випадках та в яких розмірах.

Податкові перевірки щодо ПДФО, ВЗ та ЄСВ: ДПС затвердила нову Методику

Методика № 322, яку ДПС затвердила у травні з метою покращення результатів податкових документальних перевірок (як виїзних, так і невиїзних планових та позапланових), має насамперед зацікавити роботодавців, які є податковими агентами та страхувальниками щодо своїх працівників. Також Методика № 322 варта уваги всіх юридичних та самозайнятих осіб, які є податковими агентами щодо ПДФО та ВЗ із доходів фізичних осіб, що не є працівниками. З'ясуємо, які саме моменти потрібно врахувати.

Бухгалтерские будни
Літні майданчики в період воєнного стану: дозвіл на відкриття

Незабаром навіть у воєнні часи в багатьох регіонах України запрацюють літні майданчики закладів ресторанного господарства. І тут виникає чимало запитань, пов'язаних, зокрема, зі специфікою дії правового режиму воєнного часу. На них ми відповімо у статті.

Виїзна (виносна) торгівля: коли потрібно застосовувати РРО

У літню пору активізується виїзна (виносна) торгівля, адже цей спосіб торгівлі є зручним як для продавця, так і для покупців. І головне питання, яке виникає, пов'язане з необхідністю використання реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО) і програмного реєстратора розрахункових операцій (далі – ПРРО). У цій статті нагадаємо, у яких випадках суб'єкти господарювання можуть у разі виїзної (виносної) торгівлі не використовувати РРО (ПРРО).

Літні майданчики в період військового стану: інші дозвільні документи

У публікації "Літні майданчики у період військового стану: дозвіл на відкриття" ми розповіли про те, які дозвільні документи потрібні для відкриття літніх (сезонних) майданчиків. Продовжуючи цю тему, у даній статті мова піде про отримання інших документів, необхідних для роботи таких майданчиків.

Спрашивали? Отвечаем
Витрати на відрядження: як підтвердити оплату з особистої карти працівника

Моє питання щодо пп. 170.9.2 ПКУ. Якщо відряджений працівник до авансового звіту надав фіскальний чек РРО про здійснення витрат у відрядженні, у якому зазначено, що він розрахувався карткою (розрахунок був особистою карткою), – чи потрібно ще вимагати від нього виписку або відомості з рахунку? Якщо так, то в якій формі та з якою назвою документа мають бути ці відомості з рахунку?

Резиденти створили іноземну юридичну компанію: коли подавати повідомлення та звітність про КІК?

Прошу розглянути питання щодо визначеності в необхідності подання Повідомлення про КІК. П'ять фізичних осіб – резидентів України створили іноземну юридичну компанію в ЄС із відповідними частками участі: чотири фізособи по 24 % і одна фізособа із 4 %. Коли потрібно подавати Повідомлення та звітність про КІК?

Страховий стаж для оплати лікарняного: як урахувати період перебування на обліку в центрі зайнятості

Працівник перебував на обліку в центрі зайнятості протягом часу, який припадає на розрахунковий період для оплати лікарняного. Чи включають такий період перебування працівника на обліку в центрі зайнятості до періоду страхового стажу для оплати лікарняного? Також просимо надати роз'яснення, чи весь період перебування на обліку в центрі зайнятості (у тому числі й за період, коли таку допомогу не виплачували та не сплачували ЄСВ, а працівник перебував на обліку) включають до страхового стажу. Інших документів для підтвердження стажу та розрахунків працівник не надав.

Бюджет
Ремонт системи опалення в бюджетній установі коштом благодійних внесків

Продовжуючи тему, розпочату у статті "Ремонт системи опалення в бюджетній установі власним коштом", розглянемо бюджетну специфіку проведення в обліку подібних витрат за кошт благодійних внесків.

Ремонт системи опалення в бюджетній установі власним коштом

Продовжуючи тему, розпочату в публікації "Відновлювальні роботи в бюджетній установі: облік заміни вікон і дверей", розглянемо бюджетну специфіку проведення в обліку витрат на ремонт опалювальної системи.

Предприниматель
Підприємець із реєстрацією на тимчасово окупованій території: проблемні питання

Понад рік уже триває повномасштабна війна, і для суб'єктів господарювання, що стоять на обліку на тимчасово окупованих територіях, це ускладнює можливість провадити господарську діяльність. Звісно, як вихід – змінити місце реєстрації. Про це й поговоримо.

Перехід ФОП з 2 групи на 3 ЄП: як розраховувати ліміт

Який ліміт у ФОПа 3 групи, який із 01.04.2023 перейшов на цю групу з 2 групи?

Ліміт буде 7,8 млн чи треба розраховувати пропорційно кількості кварталів, які залишились до кінця року? Цікавить сума ліміту та як правильно її розрахувати.

Перехід на ставку ЄП 2 % із 5 %: що з лімітом спрощенця?

ФОП перейшов на третю групу 5 % ЄП із 01.04.2023 (до цього був ФОП, друга група), а з 03.04.2023 перейшов на ставку 2 %. Чи враховувати до ліміту 7,8 млн грн коштів, які отримані в період перебування на ставці 2 %? Чи до ліміту враховувати лише дохід, отриманий під час перебування на ставці 5 %?

Бухгалтеру на заметку
З декрету в декрет: як оформити й оплатити нову відпустку

З'ясуємо, яких вимог варто дотримуватися в разі, якщо працівниця, яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, іде у відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами.

Получить полный доступ ко всем номерам и статьям издания Вы сможете оформив подписку на электронное издание БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакты редакции:
bz@ligazakon.ua