Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Попробовать Оформить подписку
Попробовать Оформить подписку
Компенсація за відпустку після відпустки для догляду за дитиною
Инна Журавская, консультантка із питань оподаткування й оплати праці

Працівниця, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до трьох років, звільняється на підставі власної заяви без виходу на роботу. Як правильно розрахувати компенсацію за невикористану відпустку за минулі періоди?

Нарахування компенсації за невикористані відпустки провадять шляхом ділення сумарного заробітку за останні перед звільненням 12 місяців або за менший фактично відпрацьований період на відповідну кількість календарних днів року чи меншого відпрацьованого періоду, за вирахуванням святкових і неробочих днів, установлених законодавством (п. 7 Порядку № 100). Отриманий результат перемножують на число календарних днів компенсації днів невикористаної відпустки.

Однак у цьому випадку жінка перебувала протягом останніх 12 місяців у відпустці для догляду за дитиною до трьох років, тому заробітку в розрахунковому періоді немає. Тож середню заробітну плату слід обчислювати відповідно до п. 4 Порядку № 100, де вказано: "якщо в розрахунковому періоді у працівника не було заробітної плати, розрахунки проводяться з установлених йому в трудовому договорі тарифної ставки, посадового (місячного) окладу".

Отже, розрахунок компенсації невикористаної відпустки працівниці, яка до дня звільнення перебувала у відпустці для догляду за дитиною до 3 років і не працювала протягом останніх 12 календарних місяців, здійснюють виходячи з розміру її посадового окладу.

Розглянемо приклад.

Умова:

Посадовий оклад працівниці згідно зі штатним розписом – 7000 грн. Кількість днів невикористаної відпустки на день звільнення – 20 к. дн.

Рішення:

Розрахунок компенсації здійснюють так:

1) визначаємо кількість календарних днів розрахункового періоду (без урахування святкових і неробочих днів):

365 к. дн. - 11 к. дн. = 354 к. дн.

Слід зважати на те, що в період дії воєнного стану не застосовують норми ст. 73 КЗпП (ч. 6 ст. 6 Закону № 2136, який діє з 24.03.2022). Тобто в періоді дії воєнного стану святкові та неробочі дні враховують як звичайні календарні дні і не зменшують загальну кількість календарних днів розрахункового періоду;

2) обчислюємо умовний загальний заробіток працівниці за 12 місяців розрахункового періоду:

7000 грн x 12 міс. = 84000 грн;

3) розраховуємо середньоденну заробітну плату:

84000 грн : 354 к. дн. = 237,29 грн;

4) нараховуємо компенсацію за дні невикористаної відпустки:

237,29 грн x 20 к. дн. = 4745,80 грн.

Якщо розмір посадового окладу є меншим від передбаченого законодавством розміру мінімальної заробітної плати, середню заробітну плату розраховують з установленого розміру мінімальної заробітної плати на час розрахунку. Тобто наразі середню заробітну плату потрібно розраховувати з розміру посадового окладу, але не менше ніж 6500 грн. Якщо працівниця працює на умовах неповного робочого часу, то розрахунок провадять із розміру мінімальної заробітної плати, обчисленого пропорційно до умов укладеного трудового договору.

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2022

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті ЛІГА:ЗАКОН, посилання на ЛІГА:ЗАКОН обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Получить полный доступ ко всем номерам и статьям издания Вы сможете оформив подписку на электронное издание БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакты редакции:
bz@ligazakon.ua