Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№38
Вересень 2014
Про головне у номері
Тема номера:
Готуємося до зими: облік сезонних витрат
Від редактора:
Шановні читачі!
Головною подією минулого тижня стало внесення до парламенту законопроектів про податкову реформу. У них втілилася широко розрекламована урядом Концепція, яка передбачає зменшення кількості податків з 22 до 9, зближення податку на прибуток з бухгалтерським обліком, скорочення кільк...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Підкориговано порядок компенсації ЄСВ за працевлаштування безробітних на нові робочі місця

постанова КМУ від 10.09.2014 р. № 437 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2013 р. № 347"  

Антитерористам для АТО: спрощено процедуру передачі комунального та держмайна

постанова КМУ "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 вересня 1998 р. № 1482" від 10.09.2014 р. № 430 

Договірна ціна в іноземній валюті: можна чи ні

лист Мінекономрозвитку і торгівлі від 02.09.2014 р. № 3723-08/30327-07 

Перерахування коштів від контрагентів в Криму можливе: роз'яснення НБУ

повідомлення НБУ від 15.09.2014 р. № 29-213/51623 

Гарантійний платіж за договором оренди: що з ПДФО

лист ГУ Міндоходів у м. Києві від 01.09.2014 р. № 8169/10/26-15-17-01-07 

Тепер стати головбухом сільради простіше: що змінилося у вимогах

постанова КМУ "Про внесення змін до Типового положення про бухгалтерську службу бюджетної установи" від 05.09.2014 р. № 436  

Оптимізація органів влади: по суті чи за формою?

постанова КМУ "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади" від 10.09.2014 р. № 442 (далі – Постанова № 442)

Операції з постійним представництвом і за договорами про спільну діяльність: чи є ознаки контрольованих

листи Міндоходів від 15.05.2014 р. № 8645/6/99-99-19-02-02-15, від 10.04.2014 р. № 6481/6/99-99-19-03-02-15

Оподаткування військовим збором окремих видів доходів

лист ДФСУ від 08.09.2014 р. № 3095/6/99-99-17-03-03-15  

Читати всю статтю...
Затверджено регламент засвідчення форс-мажорних обставин

регламент засвідчення Торгово-промисловою палатою України та регіональними торгово-промисловими палатами форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), затверджений рішенням президії ТППУ від 15.07.2014 р. № 40 (3).

Перспективне законодавство
"Кодекс економічного розвитку" навпаки

Не минуло й півроку з тієї пори, як прем'єр-міністр обіцяв замість нинішнього Податкового кодексу подарувати країні Кодекс економічного розвитку. Але те, що було внесено до парламенту під виглядом законопроектів № 5079 і № 5080, цьому визначенню відповідає з точністю до навпаки. Давайте розберемося, що нас чекає у разі їх прийняття.

Читати всю статтю...
Тема номера
Консервація об'єктів соціальної інфраструктури та інших сезонних основних засобів

Особливість сезонних ОЗ (у тому числі деякі об'єкти соціальної інфраструктури, наприклад бази відпочинку) у тому, що вони працюють тільки деякий період протягом календарного року. Решту часу простоюють. Однак такий сезонний простій можна використовувати для проведення технічного обслуговування ОЗ, їх ремонту. Таким чином, фактично сезонні ОЗ можуть використовуватися, припустімо, п'ять місяців на рік, а сім місяців простоювати. Розглянемо, як таку ситуацію відобразити в обліку підприємства.

Встановлюємо металопластикові вікна: особливості відображення в бухгалтерському та податковому обліку

Питання утеплення приміщень, у тому числі й офісів, цього року стоїть практично перед кожним підприємством. І виною тому не тільки майбутня морозна зима, а й економічні та політичні обставини, що невдало склалися в один момент. А готуватися до зими потрібно завчасно, щоб не опинитися в ситуації "літо червоне проспівала...". Причому якщо перед власником насамперед постає питання про матеріальне забезпечення даного процесу, то бухгалтеру потрібно подбати про правильне відображення цих операцій в обліку. У даній статті мова піде про облік операцій з установлення металопластикових вікон.

Утеплюємо приміщення: податковий та бухгалтерський облік

Приказка "Готуй сані влітку" виявилася як ніколи актуальною цього року. Через проблеми з постачанням газу існує велика ймовірність зустріти цю зиму в малоопалювальних приміщеннях. Одним із рішень цієї проблеми є утеплення приміщень. Як відобразити витрати, пов'язані з утепленням приміщення, у податковому та бухгалтерському обліку, розповімо в статті.

Аналітична палітра
«Махнемся не глядя», або Податкові та бухгалтерські особливості пересортиці

За всіх часів пересортиця була і є звичайним явищем у житті будь-якого торгового підприємства. І уникнути її, особливо в умовах великої номенклатури та значного товарообігу, неможливо – це підтвердить кожний досвідчений товарознавець. З іншого боку, будь-який бухгалтер торгового підприємства погодиться, що пересортиця завдає чимало клопоту: від документального оформлення до податкового обліку, хоча б тому, що поняття "пересортиця" не визначено на законодавчому рівні. Саме ці проблемні моменти і розглянемо в даній статті.

Бухгалтерські будні
Первісна вартість основного засобу: формуємо з урахуванням зміни ціни постачання

У практиці бувають ситуації, коли вартість придбаного основного засобу змінюється після здійснення поставки. Отже, це змінить і первісну вартість такого об'єкта. Якщо зміна ціни відбулася після введення основного засобу в експлуатацію, то бухгалтер задається питаннями щодо коригування вартості, нарахування амортизації тощо. Вирішити їх допоможе ця стаття.

Запитували? Відповідаємо
Порядок повернення коштів при поверненні товару в роздрібній торгівлі

Наше підприємство займається роздрібною торгівлею непродовольчими товарами та застосовує РРО. Окрім цього, у нас є власний кур'єр із автомобілем, який доставляє товар кінцевому споживачу. На цей автомобіль як на мобільну точку продажу також зареєстровано РРО. Покупець купує товар з доставкою кур'єром. Розрахунок за товар здійснено на повну суму купівлі через РРО, оформлений на автомобіль. Згодом цей покупець повертає товар до магазину самостійно. Чи можна повернути кошти покупцеві за товар у магазині з оформленням цієї розрахункової операції через РРО, зареєстрований на магазин? Чи має значення той факт, що покупець першопочатково сплатив за товар через інший РРО? Чи вважаються автомобіль і магазин різними господарськими одиницями, що належать одному суб'єкту господарювання?

(Ольга К.)

Бюджет
Благодійна допомога бюджетникам: від благодійника до бенефіціара

Бюджетна сфера справедливо вважається однією з малозабезпечених у матеріальному плані. Часом для нормальної роботи бюджетної установи доводиться сподіватися на благодійну допомогу. Добре, що світ не без добрих людей, і матцінності або кошти, передані бюджетникам як благодійна допомога, вирішують їхні щоденні проблеми та забезпечують робочий процес. Обговоримо основні особливості надання такої допомоги бюджетникам, а також пов'язані з цим облікові нюанси

Уроки судової практики
Про принцип розумної обережності у господарських правовідносинах

Одним із неприємних моментів у командній роботі юриста та бухгалтера компанії є те, що при професійних діях одного та другого фахівця завжди є ризик втручання третьої сторони (податкової, суду), яка по-своєму розставляє пріоритети і по-своєму дивиться на повсякденні обставини. У зв'язку з цим ми хочемо періодично ділитися аналізом судової практики в частині судових прецедентів у спорах платників податків з фіскальною службою, відображаючи позицію всіх сторін (сторони бізнесу, сторони фіскалів і правової позиції судових інстанцій) у таких справах з метою виключення повторних помилок. А почнемо із судового рішення, в якому ВАСУ наполягає на необхідності перевіряти ділову репутацію контрагентів.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua