Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№45
Листопад 2014
Про головне у номері
Тема номера:
Від редактора:
Шановні читачі!
Нову форму декларації з ПДВ нарешті офіційно опубліковано в "Офіційному віснику України" від 4 листопада. За загальним правилом нові форми починають застосовуватися у звітності за період, наступний за періодом опублікування. Тому декларацію за новою формою слід буде подавати почин...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Затверджено перелік територій, що належать до зони проведення антитерористичної операції

розпорядження КМУ "Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалась антитерористична операція" від 30.10.2014 р. № 1053-р 

Мобілізовані підприємці звільняються від сплати ПДФО та ЄСВ на весь період військової служби

роз'яснення Головного управління ДФС у м. Києві від 04.11.2014  

Довіреності стануть необов'язковими з нового року

наказ Мінфіну від 30.09.2014 р. № 987  

Читати всю статтю...
Відмовляємо у держзакупівлях за антиконкурентні дії: позиція Мінекономрозвитку

лист Мінекономрозвитку від 20.10.2014 р. № 3302-05/36411-03  

З 1 листопада слабоалкогольна продукція оподатковується акцизним податком

Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів" від 31.07.2014 р. № 1621-VII  

Читати всю статтю...
Про юридичну силу договорів, не скріплених печаткою

листи Мін'юсту від 14.08.2014 р. № 6820-0-4-14/8.1 та Держпідприємництва від 04.08.2014 р. № 6255

Змінено порядок реєстрації зобов'язань у Казначействі

наказ Мінфіну "Про внесення змін до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов'язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України" від 08.10.2014 р. № 1019  

Думка Мінфіну про заборону на перевірки Держфінінспекцією

лист Мінфіну від 19.09.2014 р. № 31-08030-18-10/24166  

Нацбанк установив правила розрахунків з Кримом

постанова Правління НБУ "Про застосування окремих норм валютного законодавства під час режиму тимчасової окупації на території вільної економічної зони "Крим" від 03.11.2014 р. № 699 

Який курс валют застосовувати при здійсненні переробки українських товарів за кордоном

лист ДФСУ від 03.11.2014 р. № 9212/7/99-99-24-04-17 

Тема номера
Фінансовий лізинг: бухгалтерський облік у лізингоотримувача

Продовжуючи тему обліку договорів фінансового лізингу в лізингоотримувача, розглянемо бухгалтерський аспект проведення таких операцій (правила податкового обліку було розглянуто в статті "Фінансовий лізинг: податковий облік у лізингоотримувача" (№ 45 за 2014 рік)).

Фінансовий лізинг: податковий облік у лізингоотримувача

Фінансовий лізинг – досить зручний інструмент оптимізації витрат у лізингоотримувача. Адже розраховуючись частинами, він має можливість враховувати у складі витрат вартість об'єкта фінлізингу у вигляді амортизації. Тим часом податковий облік таких договорів неоднозначний. Про це й піде мова у статті.

Облік операцій фінлізингу, якщо лізингодавець – нерезидент

Відображення в обліку лізингоотримувача операцій за договорами фінлізингу в зовнішньоекономічній діяльності має свої особливості, які розгляне "Б&З".

Аналітична палітра
Оновлена звітність з ПДВ та Реєстр: збірка помилок чи жарт?

Майже одночасно з появою оновленої форми податкової накладної з'явились оновлені форми звітності з ПДВ та Реєстру. Затверджені форми, як і оновлена податкова накладна, набирають чинності з 1 грудня 2014 р. Звичайно, на появу як оновленої податкової звітності, так і Реєстру бухгалтери очікували давно, проте ця подія весь час відкладалась. Аж ось нарешті Мінфін видав "на-гора" два накази: Наказ № 958 та Наказ № 966. І якщо з Реєстром все більш-менш нормально, то звітність з ПДВ Мінфін явно не допрацював. Тож у цій статті розглянемо плюси та мінуси зазначених оновлень.

Бухгалтерські будні
Інвалютні розрахунки у сфері ЗЕД: як продовжити строк та уникнути пені

У наш скрутний час суб'єктам ЗЕД доводиться несолодко. До того ж ще у 2012 році регулятор "тимчасово" вдвічі обмежив строк на інвалютні розрахунки й постійно продовжує його дію. За порушення 90-денного строку ніяк не відкрутитися від пені, а це ні багато ні мало – 0,3 % суми неотриманої виручки чи вартості недопоставленого товару в інвалюті за кожний день прострочення. Разом з тим є можливість цілком законним способом продовжити цей строк одержавши карт-бланш від Мінекономрозвитку. Однак і в цьому випадку є підводне каміння. Розглянемо, з чим же в такому разі доведеться зіткнутися суб'єкту ЗЕД, принагідно відповівши на запитання передплатника видання "БУХГАЛТЕР&ЗАКОН".

Дискусійний клуб
Договір фінансового лізингу: окремі особливості обліку при зміні сторони в договорі

Фінансовий лізинг, хоча й досить розповсюджена в господарській діяльності операція, частенько підкидає бухгалтерам підприємства завальні питання. На прикладі одного з таких запитань розглянемо особливості обліку й податкових наслідків у ситуаціях, коли після укладення договору фінансового лізингу відбувається зміна сторони такого договору.

Запитували? Відповідаємо
Відрядження у вихідний день

Водія в його вихідний день (суботу) за наказом направили на один день у відрядження (доставка бюлетенів). Як оплатити водієві відрядження в його вихідний день?

Чи можливий взаємозалік між єдинниками

В обліку юридичної особи – платника єдиного податку за ставкою 5 % враховується дебіторська заборгованість іншої юридичної особи – платника єдиного податку за ставкою 3 %, якій одночасно перший платник заборгував кошти за поставлені товари (кредиторська заборгованість). Чи можна провести взаємозалік заборгованостей та чи вважається такий залік бартерною (товарообмінною) операцією?

Бюджет
Тепер їх 25 – оновлено держзакупівельні форми документів

Не минуло й півроку. Точніше, вже пройшло більше ніж півроку з дня набрання чинності новим Законом про держзакупівлі, п. 6 р. XI "Прикінцеві положення" якого відводив 10-денний термін для приведення підзаконної нормативки у відповідність до цього Закону. І ось сталося! Замовники нарешті отримали відповідні оновлені держзакупівельні форми документів, а також інструкції щодо їх заповнення. Проаналізуємо нововведення форм держзакупівельних документів.

Підприємець
Відрядження у підприємця на загальній системі оподаткування

Час від часу в господарській діяльності у підприємців виникає необхідність здійснювати відрядження з службовою метою. Для підприємця на єдиному податку витрати на відрядження не відносяться до оподатковуваного доходу. Тому і документально підтверджувати такі витрати не потрібно. А от підприємець на загальній системі оподаткування може включати до податкових витрат витрати на відрядження за певних умов. Умови для включення таких витрат до витрат підприємця, а також інші питання, пов'язані з відрядженнями, розглянемо в статті.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua