Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№50
Грудень 2014
Про головне у номері
Тема номера:
Операція "реорганізація": виділяємо підприємство
Від редактора:
Шановні читачі!
Податкова реформа, про яку зараз не говорить тільки ледачий, стосується нас, бухгалтерів, двічі – і як громадян – платників податків, і як професіоналів, які представляють свої підприємства у відносинах з фіскальними органами.
Незважаючи на гарні гасла, ці відносини важко назва...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
ВСУ підбив підсумки судової практики в економічній сфері

лист Верховного Суду України від 01.10.2014 р.

Як і коли інформація з Укрдержреєстру стане відкритою та загальнодоступною

лист Державної реєстраційної служби України від 26.11.2014 р. № 14445/06-15-14  

Виробництво вермутів, або Умови погашення податкового векселя

лист ДФСУ від 12.11.2014 р. № 10248/7/99-99-21-02-17  

Як сплачувати консолідований податок на прибуток за кримські підрозділи

лист ДФСУ від 03.12.2014 р. № 13127/7/99-99-19-02-01-17  

Читати всю статтю...
Гарантійний платіж не оподатковується ПДВ, якщо він повертається орендарю

лист ДФСУ від 04.09.2014 р. № 2890/6/99-99-19-03-02-15  

ПДВ з "кримським присмаком"

лист ДФСУ від 03.12.2014 р. № 13311/7/99-99-19-03-02-17  

ЄСВ в зоні АТО: ДФСУ має свою думку

роз'яснення ДФСУ в запитаннях-відповідях із розділу 301.04.02 ресурсу База податкових знань ("ЗІР")

Читати всю статтю...
Для мобілізованих працівників передбачене матзабезпечення у разі лікарняного або загибелі

лист ФСС з ТВП від 24.11.2014 р. № 2.4-15-3124 

Проблемні питання адміністрування податків і зборів: роз'яснення від ДФСУ

лист ДФСУ від 03.12.2014 р. № 136/6/99-95-42-03-16 

Тема номера
Виділ підприємств: податковий облік

Виділ підприємств є, напевно, найпроблемнішим з позиції обліку видом реорганізації. Через неточність законодавчих формулювань оподаткування таких операцій трактується фіскально, з чим іноді погоджуються і суди. Про нормативну "неврегульованість" відображення в бухгалтерському обліку операцій виділ підприємств "Б&З" розповідав у статті "Виділ підприємств: бухгалтерський облік" (№ 50 за 2014 р.). Проблемам податкового обліку, які супроводжують виділ підприємств, приділимо увагу тут.

Реорганізація шляхом виділення: особливості оформлення трудових відносин

До цієї форми реорганізації підприємства найчастіше вдаються, коли з’являється новий напрямок розвитку, в результаті чого можуть утворюватися один і більше нових суб'єктів господарської діяльності, а також для оптимізації бізнесу. Якими будуть в такому разі дії підприємства як роботодавця, як оформити продовження або припинення трудових відносин із працівниками у разі виділу зі складу юридичної особи однієї або декількох юридичних осіб, розглянуто в статті.

Створення юридичної особи шляхом виділу: організаційно-процедурні питання

Тему реорганізації продовжимо розкриттям організаційно-процедурних питань створення юридичної особи шляхом виділу. Варто зазначити, що виділ є одним із способів створення юридичних осіб, в результаті якого юридична особа, з якої відбувається виділ, не припиняється.

Виділ підприємств: бухгалтерський облік

Порядок відображення операцій виділу підприємств у бухгалтерському обліку нормативними актами не визначений. Разом з тим у статті "Виділ підприємств: податковий облік" (№ 50 за 2014 р.) видання "БУХГАЛТЕР&ЗАКОН" розкрито нюанси податкового обліку. У цьому матеріалі, опираючись на практику, що склалася, розглянемо бухоблікові особливості таких операцій.

Аналітична палітра
Новорічні подарунки дітям працівників: облікові наслідки

За доброю традицією напередодні Нового року Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності дарує дітям працівників подарунки "під ялинку", але… не цього разу.

Проте роботодавці можуть самостійно профінансувати придбання новорічних подарунків для дітей працівників. У цій статті розглянемо облікові та податкові питання, пов’язані з придбанням дитячих новорічних подарунків за рахунок підприємства та профспілок.

На порозі Новий рік: прикрашаємо торговельний зал

Ми вже давно звикли до яскравих передноворічних вітрин та торговельних залів, прикрашених іграшками, гірляндами тощо. Навіть цього кризового року продавці та ресторатори не бажають відмовлятись від традиції, що стала звичною річчю. І це зрозуміло. Адже створення святкової атмосфери для покупця є складовою успішного продажу, бо треба не лише приємно вразити постійних покупців, а й привабити нових. Проте зазвичай цікавить і інший бік – наявність податкових витрат. Тож про те, як створити свято без втрат, йтиметься у статті.

Святкові знижки: оформляємо та обліковуємо

Напередодні новорічних свят майже всі магазини, ресторани та інші суб’єкти господарювання, які реалізують товари та надають послуги, встановлюють святкові знижки та влаштовують розпродажі. Адже знижки – один із дієвих заходів збільшити обсяг продажів. Знижки бувають різноманітні: святкові, сезонні тощо. Кожна з них передбачає різний порядок їх надання. З'ясуємо, як правильно документально оформлювати та обліковувати святкові знижки, надані кінцевим споживачам – фізособам.

Бухгалтерські будні
Особливості нарахування індексації: теорія і практика

Індексувати зарплату працівникам, не право роботодавця, а законодавчо встановлений обов'язок. Разом з тим, сама процедура індексації зарплати викликає у бухгалтера більше запитань, ніж відповідей. Як безпомилково бухгалтеру нарахувати працівникам підприємства індексацію, розповість даний матеріал.

Участь у новорічних виставках і ярмарках: враховуємо витрати

Уже зовсім скоро Новий рік, і, як правило, чимало виробничих підприємств із метою просування своєї продукції на ринку планують брати участь у новорічних виставках і ярмарках. Як правильно документально оформити участь у виставці і як відобразити витрати на її проведення в податковому обліку – про це розповімо в цьому матеріалі.

Запитували? Відповідаємо
Самостійне виправлення помилки у податковій звітності: які фінансові наслідки?

При поданні Декларації з цільового збору на газ природний за січень 2014 року підприємством було допущено помилку: завищено податкові зобов'язання, а сплата пройшла правильно на меншу суму. В результаті утворилася недоїмка. Згодом було подано уточнюючий розрахунок (з мінусом), який зменшує податкові зобов'язання за січень 2014 р. До грудня 2014 р. питань не виникало, а в грудні 2014 р. податкова інспекція пред'являє підприємству штраф.

Якщо уточнюючий розрахунок зняв помилкову суму недоїмки, то як уникнути штрафу?

(Тетяна)

Витрати на навчання: порядок розрахунку податкової знижки з ПДФО

Як скористатися правом і розрахувати податкову знижку з ПДФО щодо витрат, понесених на навчання, якщо згідно з довідкою про доходи нарахована заробітна плата становить 45145,00 грн., сума утриманого ЄСВ - 1625,22 грн., сума ПДФО - 6527,97 грн. (ПСП у звітному періоді не застосовувалася). За навчання заочної форми за обидва семестри 2013 р. сплачено 8000,00 грн.

Бюджет
Нерухомість в оренді: як відшкодувати витрати орендодавцю-бюджетнику

Нарешті орендаря знайдено, і бюджетна установа з ним уклала договір про оренду майна. Звісно, що плата за оренду майна бюджетних установ – це власні надходження установи. А от як бути установі з витратами, пов'язаними з утриманням орендованого майна, адже це тепло, вода, освітлення, які сьогодні коштують немало. Постачальникам послуг все одно, хто і як за них заплатить, однак для бюджетної установи – орендодавця існують нюанси, про які і поговоримо.

Уроки судової практики
Як притягнути до відповідальності співробітника фіскальної служби

Кредит довіри, отриманий цього року з боку народу України державною владою, дуже великий. Наша загальна мета – не розтратити цю довіру на шляху до побудови нової держави. Для цього, з одного боку, держава повинна створювати відповідні конкурентні умови на ринку праці державного сектору (мотивуюча заробітна плата, якісні умови праці, захоплива робота, що приносить задоволення, та ін.), а народ, зі свого боку, повинен виявляти активну позицію щодо здійснення суспільного контролю. А у зв'язку з тим, що платник податків самостійно не притягує нікого до відповідальності і не має на це жодних прав, буде корисно розібратися з порядком активних дій платника податків щодо захисту своїх прав і законних інтересів у разі їх порушення.

Бухгалтеру на замітку
Поворотна фіндопомога від засновника на 1 рік: як повернути товаром

Підприємством отримано поворотну фінансову допомогу від засновників-фізосіб строком на 1 рік. На момент закінчення строку договору прийнято рішення про повернення такої допомоги товаром. Як правильно оформити зазначену операцію та якими будуть податкові наслідки, розкажемо у цьому матеріалі

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua