Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№25
Червень 2015
Про головне у номері
Тема номера:
Вибуття автомобіля: від продажу до безоплатної передачі
Від редактора:
Шановні читачі!
Чи не найголовнішою новиною минулого тижня для бухгалтерської спільноти стала доповідь 17 червня начальника управління ПДВ департаменту оподаткування юридичних осіб ДФСУ Сергія Тимошенка на засіданні Громадської ради при ДФСУ щодо результатів роботи системи електронного адміністру...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Оподаткування подарунків: роз'яснення податківців

лист ГУ ДФС у м. Києві від 02.04.2015 р. № 5524/10/26-15-17-01-12  

Про строк застосування штрафних санкцій до ФОП: роз'яснення Мін'юсту

лист Міністерства юстиції України від 24.02.2014 р. № 70-0-2-14/8.2 

Основні засоби в держсекторі: що замовчує 121-й бухстандарт

лист Мінфіну від 13.05.2015 р. № 31-11420-08-25/15808  

Торгівля пивом з 1 липня: тест на готовність

Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" від 28.12.2014 р. № 71-VIII 

Виправлення помилок в декларації з ПДВ за період до 1 січня 2015 року переробними підприємствами: лікнеп від фіскалів

лист ДФСУ від 12.06.2015 р. № 20955/7/99-99-19-03-02-17  

Щодо набуття громадськими об'єднаннями статусу неприбуткової організації

лист ДФСУ від 31.03.2015 р. № 6698/6/99-99-19-02-02-15  

І ще раз про застосування РРО для єдинників: 1 липня наближається

Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" від 28.12.2014 р. № 71-VIII 

І швець, і жнець, і на дуду грець, або Яку роботу можна довірити бухгалтеру

лист Мінсоцполітики від 29.07.2014 р. № 307/13/116-14  

Платник податку на прибуток отримав збитки за І квартал 2015 року? Фіскали вимагають сплачувати авансові внески далі

лист ДФСУ від 02.06.2015 р. № 19441/7/99-99-19-02-02-17  

Змінено перелік учасників бойових дій та інвалідів війни

Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо статусу осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України" від 07.04.2015 р. № 291-VIII 

Тема номера
Вибуття автомобіля: безоплатна передача

Бухгалтерам добре відомо, що облік безоплатних передач – справа клопітна, а тим паче безоплатне надання об'єкта основних фондів, яким є автомобіль. У цьому матеріалі розглянемо, як така операція відображається в обліку підприємства-дарувальника.

Вибуття автомобіля: надання в оренду

При укладанні договорів підприємствам доводиться виступати різними сторонами договору операційної (оперативної) оренди – орендарем або орендодавцем. У цьому матеріалі пропонуємо ознайомитися з основними правовими та обліковими аспектами орендних відносин у разі, коли підприємство виступає орендодавцем автомобіля.

Вибуття автомобіля: продаж

Підприємства, які мають на балансі майно, зокрема автомобілі, можуть розпоряджатись ним на свій розсуд: продавати, здавати в оренду тощо. При цьому необхідно дотримуватись певних правил обліку. У статті розглянемо особливості обліку у підприємства при здійсненні продажу автомобіля.

Вибуття автомобіля: ліквідація

Іноді автомобіль дешевше ліквідувати та списати з балансу, аніж його ремонтувати. Причому потреба ліквідації автомобіля виникає як у зв'язку із закінченням строку його експлуатації, так і до настання такого терміну (як приклад, внаслідок ДТП). Тож про особливості обліку такої операції поговоримо у цій статті.

Аналітична палітра
Ресторанне господарство: особливості обліку посуду

Приводом для написання цієї статті став лист читача з проханням роз'яснити особливості обліку посуду в ресторанному господарстві і, звісно ж, приділити увагу його списанню. Тож у статті облік посуду розглядається як невід'ємна частина господарської діяльності.

Читати всю статтю...
Запитували? Відповідаємо
Бонусна система: особливості обліку

Підприємство громадського харчування при розрахунках з клієнтами застосовувало систему відсоткових знижок. З метою залучення клієнтів було прийнято рішення замість відсоткових знижок застосовувати систему бонусів, тобто нараховувати бонуси на суму раніше застосовуваних відсотків до суми замовлення (наприклад, 5 % чи 10 %), які можна використовувати під час наступного відвідування або накопичувати і розрахуватися в будь-який момент за бажанням клієнта. Як відображати в обліку цю бонусну систему, адже в принципі це та ж сама система знижок, але віддалена або розтягнута в часі? І які податкові наслідки очікують підприємство, якщо клієнт повністю захотів розрахуватися накопиченими бонусами і фактично чек у розрахунках дорівнює нулю?

Читати всю статтю...
Коли неплатник ПДВ стає платником: перехідний момент

Неплатник ПДВ укладає угоду й отримує передоплату 1500000 грн., після чого реєструється платником ПДВ і відвантажує товар. Як нарахувати податкові зобов'язання з ПДВ, якщо на момент передоплати таке підприємство ще було не зареєстроване платником ПДВ?

(Олена В.)

Бухгалтеру на замітку
Облік утилізації акумуляторів

У підприємства, яке має на своєму балансі автомобілі, періодично виникають питання, пов’язані зі списанням акумуляторів. Адже акумулятори після виходу з ладу є небезпечними відходами, а тому потребують утилізації. Про облік та правила утилізації акумуляторів дізнайтесь зі статті.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua