Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№52
Грудень 2016
Тема номера:
Трудові відносини
Від редактора:

Шановні читачі!
Вони знову зробили це! Депутати ще раз поклали нам під ялинку чергову, третю за рахунком, податкову реформу. І треба визнати, вони роблять успіхи. Пригадаймо: першу реформу у 2014 році приймали в ніч з 28-го на 29-те грудня, рік тому – з 24-го на 25-те, а цього разу – з 20-го...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Модернізація бухобліку в держсекторі: що очікує бухгалтерів у 2017 році

накази Мінфіну від 29.12.2015 р. № 1219 "Про затвердження деяких нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку в державному секторі" та "Про затвердження Плану заходів щодо модернізації системи бухгалтерського обліку в державному секторі на 2016 – 2018 роки" від 28.11.2016 р. № 1038

Податково-прибуткові наслідки обліку системи відеоспостереження

лист ДФСУ від 23.11.2016 р. № 25336/6/99-99-15-02-02-15  

Коли "кримську" дебіторку визнаємо безнадійною

лист ДФСУ від 30.11.2016 р. № 25816/6/99-99-15-02-02-15 

У відрядження – на метро: як підтвердити придбання жетонів

лист ДФСУ від 09.12.2016 р. № 26781/6/99-99-13-02-03-15  

Успіх "нічної варти" нардепів: зміни до ПКУ прийнято

Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році" (законопроект № 5132), Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні" (законопроект № 5368)

Дочекалися! Держбюджет на 2017 рік прийнято!

Закон України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" 

Тема номера
Відповідальність працівників: дисциплінарна та матеріальна

Загальновідомо, що за різного виду порушення, установлені чинним законодавством, до працівника може бути застосовано, зокрема, дисциплінарне стягнення. Тож у цій статті поговоримо про те, які види дисциплінарного стягнення існують, а також до яких видів відповідальності може бути притягнуто працівника за порушення норм законодавства, що регулює трудові правовідносини.

Випробування при прийнятті на роботу

При укладенні трудового договору угодою сторін може бути обумовлене випробування з метою перевірки, зокрема, професійного виконання працівником роботи, яка йому доручається. Тож про умови такого випробування працівника під час прийняття на роботу піде мова у цьому матеріалі.

Звільнення: з ініціативи роботодавця, працівника та з інших підстав

Підстави для припинення трудового договору передбачені законодавством. Так, трудовий договір може бути розірвано з ініціативи однієї із сторін або з інших причин, перелік яких також встановлено на законодавчому рівні.

Переведення на іншу роботу та відсторонення від роботи

У цьому матеріалі видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розповість про види переведення на іншу роботу, передбачені трудовим законодавством, і про розмежування понять "переведення" та "переміщення". А також розглянемо, у чому полягає та в яких випадках можливе відсторонення від роботи.

Повідомлення органів ДФСУ про прийняття працівника на роботу

Умови допуску працівника до роботи, порядок подання повідомлення органам ДФСУ про прийняття працівника на роботу, способи подання повідомлення та відповідальність за неподання такого повідомлення – про все це поговоримо в нашій статті.

Трудовий договір: порядок укладення та види

Трудові відносини з працівником починаються з прийняття на роботу та оформлення трудового договору. При цьому законодавчо встановлено кілька видів трудового договору. Тож, зокрема, про види, випадки та порядок укладення того чи іншого договору поговоримо у цій статті.

Читати всю статтю...
Звітність до Центру зайнятості

Продовжуючи "кадрову" тему номера, у цьому матеріалі видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розгляне, у яких випадках, хто та яку звітність зобов'язаний подавати територіальним центрам зайнятості. Зокрема, з'ясуємо, який же порядок складання цієї звітності та чи передбачено відповідальність за її неподання. Крім того, зупинимося на формі, за якою потрібно звітувати в Службу зайнятості про виконання трудової квоти та порядку її заповнення й подання.

Колективний договір: порядок укладення, зміст і строк дії

Метою укладення колективного договору є регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин, а також узгодження інтересів працівників, власників та уповноважених ними органів. У цій статті дамо відповіді на такі запитання: який порядок укладення та реєстрації колективного договору, про його зміст, строк дії, а також про контроль за його виконанням.

Аналітична палітра
Резерв сумнівних боргів у контексті податку на прибуток: відповідаємо на запитання

Напередодні сезону складання річної звітності відповімо на запитання, які найчастіше ставляться читачами, про резерв сумнівних боргів і його вплив на податок на прибуток.

Читати всю статтю...
Бухгалтерські будні
Заповнюємо Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів (форма № 10-ПІ)

Роботодавці, як юридичні особи, так і ФОП, зобов'язані працевлаштовувати інвалідів, якщо середня кількість найманих працівників становить вісім і більше осіб. Тим, для кого питання подання Звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів (форма № 10-ПІ) актуальне, пропонуємо до уваги цей матеріал.

Запитували? Відповідаємо
Посада керівника: чи має запис у трудовій відповідати статуту?

У статуті підприємства посаду керівника вказано "Директор". Чи може найменуватись ця посада так у штатному розписі та трудовій книжці або потрібно перейменувати назву посади на іншу? Наприклад, директор підприємства? Чи директор ТОВ "НАЗВА"?

(Світлана М.)

Фінзвітність мікропідприємств: коли раз на рік, а коли і щокварталу

Наше підприємство – платник податку на прибуток, відповідно до ст. 55 ГКУ належить до суб'єктів мікропідприємництва. Проте дохід за результатами діяльності поточного року вже перевищив 20-мільйонний поріг. У зв'язку з цим виникає питання: чи потрібно нашому підприємству подавати фінзвітність до ДФС щокварталу разом із декларацією з податку на прибуток?

(Вікторія Г.)

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua