Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№52-53
Грудень 2017
Тема номера:
Торговельна марка
Від редактора:

Шановні читачі!
Ми з вами без перебільшення прожили непростий 2017 рік, і я щиро дякую кожному з вас за довіру й за те, що обираєте саме нас. Не хочеться сьогодні говорити про податки та пов'язані з ними проблеми. Натомість, користуючись нагодою, хочу привітати вас із прийдешнім Новим роком і...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Головбух без "воїнства" – не головбух: позиція Мінфіну та Мінсоцполітики

листи Мінфіну від 30.06.2017 р. № 35210-07-10/17419 та Мінсоцполітики від 13.11.2017 р. № 21929/0/2-17/13

Благодійник розмістив платну рекламу у своїй газеті: наслідки для неприбуткового статусу

індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 05.12.2017 р. № 2844/6/99-99-15-02-02-15/ІПК  

Депутати хочуть удосконалити законодавство для фермерів

законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та діяльності дрібних фермерських господарств і деконцентрації повноважень у сфері земельних відносин" від 06.12.2017 р. № 7363 

Обладнання акцизних складів лічильниками перенесли на 2019 рік

законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році" від 14.11.2017 р. № 6776-д 

Зміна номенклатури: фіскали не визначилися з виписуванням РК

роз'яснення з розділу 101.15 модуля БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ (втратило чинність)

Держпідприємства, готуйте гаманці! Держава очікує на щедрі дивіденди

проект постанови Кабміну "Про затвердження базового нормативу відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності у 2017 році господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави" (неофіційний текст)

Мінімальні роздрібні ціни на слабоалкоголку, сидр і перрі встановлюватимуть незалежно від тари

постанова Кабміну "Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 р. № 957" від 13.12.2017 р. № 969 

Амортизація у "неприбутковому" Звіті: куди приткнути?

роз'яснення з розділу 102.04 модуля БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ

Рахунок-фактура – не первинка: податківці непохитні

індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 14.11.2017 р. № 2608/О/99-99-13-01-02-14/ІПК  

Тема номера
Торговельна марка: облік у ліцензіара

Облік торговельної марки в ліцензіара загалом нескладний, однак є нюанси. Зокрема, ліцензіар повинен знати, у яких випадках торговельну марку визнають нематеріальним активом, а в яких включають до витрат. Про це й ітиметься в статті.

Правові аспекти передання прав на торговельну марку

Щоб правомірно використовувати торговельну марку, потрібно мати відповідні права. У цій статті розповімо про те, як можна передати майнові права на торговельну марку.

Реєстрація торговельної марки: основні моменти

Перш ніж використовувати торговельну марку, необхідно її зареєструвати. Ця процедура забирає певний час. Про особливості її проведення ми розповімо у статті.

Читати всю статтю...
Аналітична палітра
Показання свідка як доказ у господарському процесі

З прийняттям нової редакції ГПК питання допуску свідків до участі в господарському процесі перейшло з площини теоретичних дискусій можливості та необхідності запровадження до застосування цього засобу доказування у щоденній практичній діяльності кожного юриста. Не вдаючись до аналізу доцільності інституту допиту свідків у господарському процесі, спробуємо з ним розібратися та визначити можливості застосування.

Нулі й одиниці: електронні докази в господарському процесі

Останніми днями юридична спільнота перебуває в очікуванні значних змін в українському судочинстві: нарешті внаслідок проведеної судової реформи Україна підійшла до фактичного перезапуску судової системи, початку роботи нового Верховного Суду і (що найголовніше для юристів-практиків) – до початку розгляду справ українськими судами за новими процесуальними правилами.

Бухгалтерські будні
Утилізуємо відпрацьовані люмінесцентні лампи: що варто знати

Багато суб'єктів господарювання для освітлення приміщень давно вже перейшли на використання люмінесцентних ламп. Такі лампи дають змогу економити електроенергію, що, своєю чергою, заощаджує кошти суб'єктів господарювання. Однак у використанні таких ламп є й недоліки: у їх конструкції застосовують екологічно небезпечний елемент – пари ртуті. У статті йтиметься про те, як суб'єкту господарювання правильно використовувати у своїй діяльності люмінесцентні лампи без негативних наслідків.

Святковий облік, або Як бухгалтеру правильно відобразити витрати на новорічний корпоратив

Проведення новорічного свята для працівників уже давно стало частиною корпоративної культури багатьох підприємств. Такі заходи дають змогу співробітникам відчути себе командою, а також поспілкуватись у неформальній обстановці. Як правильно оформити витрати на свято в обліку та уникнути зайвого оподаткування – читайте у статті.

Бюджет
Береженого Бог береже: обліковуємо засоби пожежної безпеки в установі

Продовжуючи пожежну тематику, розпочату в статті "Приборкуємо вогняну стихію, або Як обліковувати засоби пожежної безпеки на підприємстві", розглянемо бюджетну специфіку цього питання.

Порада юриста
Непередбачувані ситуації під час авіарейсів: як домогтися відшкодування

Зазвичай подорож літаком не приносить сюрпризів. Проте надзвичайні випадки все ж таки трапляються. Скасування й затримки рейсів відбуваються досить часто. Крім того, буває й так, що, придбавши авіаквиток бізнес-класу, ви можете полетіти комфорт- або навіть економ-класом. Спричинення таких незручностей пасажирові можна компенсувати за рахунок авіаперевізника, головне знати як.

Читати всю статтю...
Бухгалтеру на замітку
Вибір облікової політики за МСФЗ для оборотних активів і зобов'язань

Оборотні активи й оборотні зобов'язання компанії – найбільш "рухливі" статті фінансової звітності. Те, що сьогодні є грошовими коштами на рахунку, завтра може перетворитись на товар і матеріали, а післязавтра – стати дебіторською заборгованістю, а ще через день – знову проявитись у вигляді коштів на рахунку. Саме тому вибір облікової політики для таких активів і зобов'язань є невід'ємною частиною процесу переходу на МСФЗ.

Приборкуємо вогняну стихію, або Як обліковувати засоби пожежної безпеки на підприємстві

Організація пожежної безпеки на підприємстві – першочерговий обов'язок власника (керівника) цього підприємства, незалежно від форм власності та виду діяльності. При цьому облік придбання й обслуговування необхідного "арсеналу" протипожежних засобів найчастіше лягає на плечі бухгалтера. Пропонуємо трохи розгрузити нелегкі бухгалтерські будні, присвятивши цю публікацію протипожежній тематиці.

Робочий час на підприємстві: відповіді на актуальні запитання

Нині дуже актуальні питання, пов'язані з розрахунком норм тривалості робочого часу, застосуванням підсумованого обліку робочого часу, організацією змінної роботи, оплатою праці при підсумованому обліку робочого часу. Зайвий раз це підтверджують і запитання наших клієнтів, відповіді на які й пропонуємо до вашої уваги.

Наказ про облікову політику за МСФЗ: відмінності між П(С)БО 7 та МСБО 16

У статті проаналізуємо окремі відмінності між положеннями П(С)БО та МСФЗ щодо основних засобів, які повинні віднайти відображення в обліковій політиці підприємства. Сподіваємося, що отримана інформація буде корисною та значно спростить процедуру створення наказу про облікову політику.

Хто та як створює міжнародні стандарти

Під час першого ознайомлення з Міжнародними стандартами фінансової звітності ви можете дещо розгубитись, натрапивши в літературі на різноманітні абревіатури: РМСБО (IASB), КТМФЗ (IFRIC), ПКТ (SIC), МСФЗ (IFRS), МСБО (IAS) та на постійне посилання на Концептуальну основу. Пропоную розшифрувати, перекласти та просто зрозуміти що, як і з чим пов'язано.

Облікові політики та облікові оцінки за МСФЗ

Наказ про облікову політику без перебільшення можна назвати Конституцією підприємства, яка приймається раз і назавжди. Тож у цій статті спробуємо вибрати облікові політики за МСФЗ і визначитись, що саме є обліковою оцінкою, а також розглянемо питання перспективного та ретроспективного застосування.

Створюємо наказ про облікову політику в МСФЗ-форматі

Звісно, переходячи на МСФЗ, можна розпочати з чогось легкого, але ми розпочнемо з речей складних і важливих. У цій статті спробуємо закцентувати свою увагу на основних моментах, на які слід зважати під час створення наказу про облікову політику.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua