Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№27-28
Липень 2018
Тема номера:
Договір доручення
Від редактора:

Шановні читачі!
Наближається 16 липня – День бухгалтера та (цього разу, нарешті!) аудитора. Зізнаюся, рік у рік напередодні цього свята мене обступає дивне почуття розгубленості: чи то 8 Березня було репетицією Дня бухгалтера, чи то День бухгалтера – друге 8 Березня...
Звісно, цьому є прос...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Справедливо оцінена інвестнерухомість і податково-прибуткові різниці не перетинаються

індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 14.06.2018 р. № 2626/6/99-99-15-02-02-15/ІПК  

Захворіли за кордоном: як отримати лікарняний

пункт 1.12 Інструкції № 455 

Податківці не уповноважені штрафувати держпідприємства за несплату держдивідендів

індивідуальні податкові консультації ДФСУ від 14.06.2018 р. № 2626/6/99-99-15-02-02-15/ІПК та від 07.06.2018 р. № 2527/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

Коли палац культури вважається виробничим ОЗ для цілей податкової амортизації?

індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 11.06.2018 р. № 2564/6/99-99-15-02-02-15/ІПК 

Юрособа-єдинник виявила ОЗ унаслідок інвентаризації: чи включати до доходу

роз'яснення з розділу 108.01.02 модуля БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ

Роботодавець не прийняв листок непрацездатності: де шукати захисту?

лист Фонду соцстраху від 20.03.2018 р. № 5.2-28-922 

Звільнення під час відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами й підтвердження страхового стажу

лист Фонду соцстраху від 15.05.2018 р. № 2.4-15-1677 

Місцеві податки за нульовою ставкою: невже можливо?

лист Мінфіну від 26.03.2018 р. № 11230-17-10/8220 

ДФСУ й Нацбанк про готівкові обмеження

ІПК ДФСУ від 22.05.2018 р. № 2260/6/99-99-14-05-01-15/ІПК, лист НБУ від 22.05.2018 р. № 50-0007/28247

Тема номера
Договори доручення на продаж товарів у ЗЕД: облік у сторін

Сторони можуть укладати різні договори доручення на продаж товарів у ЗЕД. У цій статті розглянемо найпоширеніший варіант укладення таких договорів, у межах виконання яких довіритель – резидент України дає доручення повіреному – резиденту України продати товар покупцеві-нерезиденту.

Договори доручення на придбання товарів у ЗЕД: облік у сторін

Один із найпоширеніших варіантів укладання договорів доручення на придбання товарів у ЗЕД полягає в тому, що довіритель-резидент доручає повіреному-резиденту придбати в нерезидента товар. Порядок ведення обліку за цієї схеми відносин розглянуто в статті.

Договір доручення на купівлю: облік у сторін

Договори доручення на купівлю товарів (послуг) на практиці трапляються досить часто. Іноді їх використовують для разових операцій, коли потрібно продати товар за готівковий розрахунок без використання реєстратора розрахункових операцій (РРО). Крім того, наразі такі договори рекомендують оформлювати у відносинах з підзвітними особами в ситуації, коли виникає так званий "кредитовий" підзвіт, оподаткування якого викликає запитання. У статті розглянемо особливості відображення в обліку операцій за договорами доручення.

Договір доручення: правові аспекти

У підприємницькій практиці договори доручення трапляються рідше, ніж договори комісії. Пов'язано це з тим, що в таких договорах посередник діє від імені довірителя. Але зазвичай указану схему відносин оформлюють агентським договором. Та все ж у деяких випадках буває зручно використовувати саме договір доручення. У цій статті розповімо про правові особливості договору доручення.

Читати всю статтю...
Договір доручення на продаж товарів: облік у сторін

Порядок відображення операцій, проведених у межах виконання договорів доручення на продаж товарів, загалом нескладний. Однак є деякі нюанси, що заслуговують на увагу. Їх і розглянемо в статті.

Аналітична палітра
Особливий період, АТО, ООС: що маємо нині

Останнім часом вельми часто виникає питання, чи триває особливий період після завершення останньої хвилі мобілізації. Перцю додає й заява Президента про початок операції об'єднаних сил (ООС), яка замінить антитерористичну операцію. Адже певні гарантії та пільги надаються саме в особливий період, а деякі з них прив'язані до території, на якій проводиться АТО. Отже, ці питання дуже хвилюють і роботодавців, і платників податків. Про що й поговоримо в статті.

Бухгалтерські будні
Повідомлення за формою № 20-ОПП: коротко про головне

Платник податків зобов'язаний повідомляти ДФС за основним місцем обліку про всі об'єкти оподаткування й об'єкти, пов'язані з оподаткуванням. Це пряма норма ПКУ, яка стосується всіх без винятку суб'єктів господарювання. І повідомляти потрібно практично про все, що дає бізнесу можливість здійснювати діяльність та отримувати прибуток. У статті розглянуто основні моменти, на які слід звернути увагу під час складання форми № 20-ОПП.

Бюджет
Установа придбала програмне забезпечення: як показати в бухобліку

Програмне забезпечення (комп'ютерні програми) – невід'ємні супутники щоденної роботи майже всіх бюджетних установ. Досить специфічна природа таких об'єктів часто потребує й особливих облікових рішень. Саме тому цей матеріал присвячено обліковим аспектам придбання програмних продуктів.

Підприємець
ФОП списує прострочену кредиторку: облікові особливості

Сьогодні нікого не здивуєш ситуацією, коли контрагент не виконує своїх зобов'язань. Причин тому може бути безліч, але наслідок один – в обліку виникає кредиторська заборгованість. Після закінчення строку позовної давності вона підлягає списанню. Розглянемо, які податкові наслідки матиме така операція для платників єдиного податку.

Бухгалтеру на замітку
Трудові та соціальні гарантії (пільги) призваним на військову службу й контрактникам

Працівники, призвані на військову службу, і ті, які вступили на службу за контрактом, мають право на трудові гарантії, зокрема щодо збереження середнього заробітку за місцем роботи. Також низку пільг і гарантій передбачено Законом № 2011 для військовослужбовців – учасників АТО. Тож проаналізуймо, які привілеї їм надає держава та які проблеми виникають під час їх надання.

Військовий облік на підприємстві: відповідаємо на запитання

Порядок № 921 діє лише півтора року, і на великих підприємствах, де у штаті є інспектори з кадрів, запитань виникає менше. А ось у підприємств з невеликим штатом, особливо якщо немає кадровиків, – їх чимало. Тож з'ясуємо, які запитання найчастіше постають під час організації військового обліку на підприємстві.

Військовий облік на підприємстві: розставляємо акценти

Півтора року тому було оновлено порядок військового обліку призовників і військовозобов'язаних. Частину норм присвячено якраз організації військового обліку на підприємствах. Саме на цьому й зосередимо увагу.

Читати всю статтю...
Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua