Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№39-40
Жовтень 2018
Тема номера:
Приєднання підприємств
Від редактора:

Шановні читачі!
Тему номера БУХГАЛТЕР&ЗАКОН присвячено приєднанню підприємств. На перший погляд, це звичайна робоча ситуація, проте вона вимагає аналізу не лише правових наслідків, а й податкових. Водночас останні залежать від правильного документального оформлення таких операцій. Отже, у...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Оплата роботи педагога, який працює за сумісництвом

листи МОН від 10.08.2018 р. № 1/11-8468, Мінсоцполітики від 24.07.2018 р. № 140/0/103-18

Доплата за використання деззасобів: кому й за яких умов установлюють

лист Мінсоцполітики від 13.08.2018 р. № 1310/0/102-18 

Проміжна звітність за МСФЗ: складати можна стисло, але все одно повноформатно

листи Мінфіну від 23.08.2018 р. № 35210-07-10/22399 і ДФС від 22.08.2018 p. № 27209/6/99-99-15-02-01-15

У пояснювальній записці до бюджетної звітності розкриваємо динаміку заборгованості: нові вимоги Порядку № 44

наказ Мінфіну "Про внесення змін до Порядку складання бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, звітності фондами загальнообов'язкового державного соціального і пенсійного страхування" від 17.08.2018 р. № 700 

У жовтні подорожчає алкоголь

постанова Кабміну "Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 р. № 957" від 05.09.2018 р. № 748 

Про податкові накладні / розрахунки коригування й не тільки: погляд податківців

ІПК від 20.07.2018 р. № 3198/6/99-99-15-03-02-15/ІПК, ІПК від 11.09.2018 р. № 3988/6/99-99-15-03-02-15/ІПК, роз'яснення з розділу 101.13 модуля БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ

Ознаки безнадійності боргу: на чому акцентують податківці

індивідуальна податкова консультація ГУ ДФС у Донецькій області від 13.09.2018 р. № 4016/ІПК/05-99-12-03-16 

Тема номера
Приєднання підприємств: бухгалтерський облік у сторін

Порядок відображення в бухгалтерському обліку операцій із приєднання підприємств у нормативних документах не висвітлено. Через це в практиків виникають питання, на які ми відповімо в статті.

Приєднання підприємств: частка в ТОВ належить фізичній особі

Приєднання підприємств – процедура досить клопітна, що має певні нюанси. У цьому можна переконатися, ознайомившись із нашими матеріалами на цю тему. У статті ж розглянемо проблемні ситуації, з якими зіткнулися наші читачі. Питання щодо цих ситуацій були викликані тим, що частки в ТОВ належали фізичним особам.

Приєднання підприємств: податковий облік у правонаступника

Податковий облік у правонаступника в разі проведення процедури реорганізації багато в чому залежить від документального оформлення таких операцій особою, яка приєднується (див. щодо цього статтю "Приєднання підприємств: податковий облік в особи, що приєднується"). У цьому матеріалі розглянемо особливості податкового обліку в правонаступника.

Приєднання підприємств: правові й організаційні аспекти

Інколи на практиці виникають ситуації, коли підприємства вирішують провести реорганізацію шляхом приєднання. Перед проведенням такої операції сторони аналізують її правові наслідки. У зв'язку з цим у цій статті розглянемо загальні правові та організаційні аспекти приєднання підприємств.

Читати всю статтю...
Приєднання підприємств: податковий облік в особи, що приєднується

Податковий облік операцій з приєднання підприємств нерідко викликає запитання. Особливу уважність потрібно проявляти платникам ПДВ, у яких преференції залежать від документального оформлення таких операцій. У цій статті розповімо про особливості податкового обліку в особи, що приєднується.

Аналітична палітра
Збільшення та зменшення статутного капіталу ТОВ

Закон про ТОВ урегульовує важливі аспекти створення та діяльності товариства, спрощує процедуру внесення змін до статуту й забезпечує умови для гнучкого вирішення проблем колективного управління бізнесом. На особливу увагу заслуговує новела процедури збільшення та зменшення статутного капіталу.

Читати всю статтю...
Бухгалтерські будні
Чи потрібно нотаріально засвідчувати переклад акта з іноземної мови, якщо в штаті є перекладач?

У разі перекладу акта з російської/англійської на українську мову, чи обов'язково завіряти його нотаріально, якщо в штаті є дипломований перекладач?

Неповний робочий час: як нараховувати зарплату, відпускні, лікарняні

Робота на умовах неповного робочого часу – досить поширене явище. Але Уряд уважає, що саме в разі застосування такого режиму роботи може бути чимало зловживань з боку роботодавця, і тому робота на умовах неповного робочого часу є предметом посиленого контролю.

У разі застосування неповного робочого часу виникає безліч запитань стосовно оформлення, обліку робочого часу та оплати праці. Тому розберемося, як же оплачувати роботу на умовах неповного робочого часу.

Бюджет
Медзаклад у статусі КНП отримує благодійну допомогу: що показуємо в обліку

Незважаючи на зміну статусу медзакладу з бюджетної установи на некомерційне підприємство, суть повсякденних госпоперацій залишається такою самою. Одними з найпоширеніших є операції, пов'язані з отриманням цільового фінансування та благодійної допомоги. Обліковим нюансам таких операцій ми присвятили цю публікацію.

Медзаклади в новому КНП-статусі: переносимо залишки поточних активів, зобов'язань і капіталу на "комерційні" субрахунки

Продовжуючи тему переходу медзакладів із КНП-статусом на застосування госпрозрахункового Плану рахунків, пропонуємо розглянути нюанси перенесення статей поточних активів, зобов'язань і капіталу.

Оплата праці в бюджетних установах: актуальні запитання

Галузі бюджетної сфери мають певні особливості щодо оплати праці, визначені галузевими нормативами. Тому керівник бюджетної установи повинен керуватися ними, у нього мізерні можливості для стимулювання працівників. Адже умови встановлення підвищень доплат, надбавок і їх розміри чітко врегульовано нормативно-правовими актами. Проте запитань щодо оплати праці в бюджетній сфері безліч.

Підприємець
Податківці анулювали реєстрацію єдинника? Лайфхаки для суду

Ухвалюючи рішення про анулювання реєстрації єдинника, податківці часто не проводять попередню перевірку платника та не складають акт перевірки. Цим, звісно, вони порушують норми чинного законодавства. Єдиннику ж залишається лише один вихід – звернутися до суду.

Отже, на що в такому випадку звернути увагу – читайте в статті.

Бухгалтеру на замітку
Переоцінка активів у креативному обліку

Процедуру переоцінки активів бухгалтери зі стажем використовують у креативному обліку. Під креативним обліком розуміють сукупність законних методів, за допомогою яких підвищується привабливість фінансової звітності для заінтересованих осіб і знижується податковий тягар для компанії. У нас провідний напрям креативного обліку – це творче використання альтернативних варіантів облікової політики з метою оптимізації оподаткування. У цій же статті розглянемо деякі способи такої оптимізації з використанням процедури переоцінки активів.

Переоцінка необоротних активів: порядок проведення

Переоцінку необоротних активів проводять юридичні особи, у яких таку процедуру передбачено обліковою політикою. А чи варто цим займатися, кожне підприємство вирішує самостійно. Іноді це вигідно робити для оптимізації оподаткування, про що можна дізнатися із статті "Переоцінка активів у креативному обліку". У цьому ж матеріалі ми розповімо про порядок проведення цієї процедури.

Переоцінка запасів: документальне оформлення й облік

Стосовно переоцінки запасів на практиці в основному проводять процедуру уцінки, оскільки право на дооцінку запасів виникає в рідкісних випадках. І тут особливу увагу слід звернути на оформлення документів, про що й ітиметься в статті.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua