Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№41-42
Жовтень 2018
Тема номера:
Вихід учасника з ТОВ
Від редактора:

Шановні читачі!
Тему номера нашого видання присвячено виходу учасника з ТОВ, адже завдяки новому Закону про ТОВ учаснику необхідно виплатити ринкову вартість його частки. Водночас у нормативних документах не вказано, як відображати різницю між ринковою вартістю частки, що виплачується, і "ном...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Суми яких забезпечень мають зазначати в балансі бюджетники

лист Мінфіну від 03.08.2018 р. № 35220-07-21/20630 

З 5 жовтня на роботодавців чекають перевірки з питань трудового законодавства

розпорядження Кабміну "Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення" від 05.09.2018 р. № 649-р 

Виплата дивідендів нерезиденту: коли вважається контрольованою операцією, а коли – ні

листи Мінфіну від 26.09.2018 р. № 11420-10-10/25191 і ДФС від 27.09.2018 р. № 29993/7/99-99-15-02-02-17

Відносини з "низькоподатковими" нерезидентами: коригування 30 % – лише за підсумками року

роз'яснення з розділу 102.13 модуля БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ

Верховний Суд про умови повернення безпідставно виплаченої зарплати, розрахунок орендної плати аграрієм та арешт коштів ФОП

постанови ВС/КЦС від 20.06.2018 р. у справі № 501/2500/15-ц, ВС/КАС від 27.07.2018 р. у справі № 821/1316/17, ВС/КАС від 07.08.2018 р. у справі № 803/976/17

Фонд соцстраху роз'яснив особливості заповнення заяви-розрахунку

роз'яснення Фонду соцстраху від 25.09.2018 р.  

Загубили первинку – штраф! Навіть якщо попередили ДФС про втрату

постанова ВС від 12.09.2018 р. у справі № 815/7386/16 

Новий порядок фінансування декретних: відповіді на запитання ФОП

Порядок фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затверджений постановою правління ФСС від 19.07.2018 р. № 12

За яким кодом видатків проводити придбання медичного кисню

лист ДКСУ від 04.09.2018 p. № 16-08/216-14437 

Штрафи за порушення у сфері бухобліку можуть зрости в десятки разів

проект закону України "Про основні засади діяльності органів державного фінансового контролю" від 17.09.2018 р. № 9086 

Про зміни в організації виробництва та перевірки: нові висновки ВС/КАС

постанови ВС/КАС від 21.03.2018 р. № 802/651/16а, від 28.08.2018 р. № 812/1212/17 та від 05.05.2018 р. № 810/3188/17

Тема номера
Вихід учасника з ТОВ: бухгалтерський облік в емітента

Порядок відображення в бухгалтерському обліку операції з виходу учасника з ТОВ має особливості. Адже за новими правилами учаснику необхідно виплатити ринкову вартість його частки (див. про це статтю "Вихід учасника з товариства"). Водночас у нормативних документах не вказано, як відображати різницю між ринковою вартістю частки, що виплачується, та "номінальною" сумою внеску учасника до статутного капіталу ТОВ. У статті викладемо власне бачення вирішення цієї проблеми.

Вихід учасника з ТОВ: податковий і бухгалтерський облік в інвестора

Нові правила виходу з ТОВ, згідно з якими частку учасника-інвестора розраховують виходячи з ринкової вартості, викликали питання в практиків (див. статтю "Вихід учасника з товариства"). Зокрема, у нормативних документах чітко не визначено порядок відображення цієї операції в податковому та бухгалтерському обліку інвестора. Розглянемо ці проблеми в матеріалі.

Вихід учасника з ТОВ

17.06.2018 набрав чинності Закон про ТОВ, частиною 3 Прикінцевих та перехідних положень якого передбачено, що протягом року з дня набрання чинності цим Законом положення статуту товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю, що не відповідають цьому Закону, є чинними в частині, що відповідає законодавству станом на день набрання чинності цим Законом. Цей пункт не застосовується після внесення змін до статуту товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю.

Тобто якщо не вносити зміни до статуту, товариства до 17.06.2018 керуються положеннями власних статутів, навіть якщо вони суперечать новому Закону про ТОВ. Якщо ж зміни до статуту вносяться після 17.06.2018, та в будь-якому разі після 17.06.2019 застосуванню підлягають норми нового Закону про ТОВ, навіть якщо статут містить інші положення (крім випадків, коли статут товариства містить інші положення, застосовуючи диспозитивні положення нового Закону про ТОВ).

Наразі розглянемо порядок виходу учасника з товариства, передбачений новим Законом про ТОВ. Зазначене питання врегульовано ст. 24 Закону про ТОВ, яка містить чимало відмінностей від аналогічних попередніх положень законодавства.

Читати всю статтю...
Вихід учасника з ТОВ: податковий облік в емітента

У статті "Вихід учасника з товариства" розглянуто правові аспекти, пов'язані з новими правилами виходу учасника з ТОВ. Продовжуючи порушену тему, у цій статті мова піде про відображення таких операцій у податковому обліку емітента-ТОВ.

Аналітична палітра
Облікові оцінки у звітності за МСФЗ з урахуванням ПКУ

Через невизначеності, властиві підприємницькій діяльності, окремі статті фінансової звітності можуть бути оцінені лише попередньо. Крім того, конкретні характеристики активу, зобов'язання чи компонента капіталу або основа чи метод вимірювання, визначені МСФЗ, можуть призвести до виникнення потреби в попередньому оцінюванні будь-якої статті фінансового звіту, що зрештою може спричинити податкові наслідки для підприємства.

Бухгалтерські будні
Хвороба у відрядженні: як оформити та що виплачувати

Нині немає нормативно-правового акта, який визначав би порядок направлення працівників у відрядження, через що й виникає безліч запитань. Як бути, якщо працівник захворів напередодні чи під час відрядження? Що робити з витратами на придбані квитки? Як табелювати дні хвороби у відрядженні? Чи нараховувати за ці дні добові та чи оплачувати найм житла? Розберімося.

Читати всю статтю...
Особливості оподаткування закордонних відправлень для українців

Закордонною посилкою сьогодні нікого не здивуєш: багато українців замовляють товари через Інтернет для особистого користування. Також не поодинокими є випадки відправлень із-за кордону від родичів і друзів. У статті поговоримо про правила оподаткування таких посилок. Одразу скажемо – ітиметься саме про посилки для фізосіб.

Бюджет
Медзаклади в новому КНП-статусі: переносимо доходи, витрати й позабаланс на "комерційні" субрахунки

Продовжуючи тему переходу медзакладів із КНП-статусом на застосування госпрозрахункового Плану рахунків, пропонуємо розглянути зіставлення субрахунків, що стосуються доходів і витрат, а також об'єктів, які обліковують на позабалансі.

Підприємець
Декрет жінки-єдинника: коротко про головне

Приводом для написання статті стало таке запитання до редакції: "Я ФОП на другій групі єдиного податку. Після нового року планую йти в декрет. Як у цій ситуації сплачувати ЄСВ і єдиний податок? Чи передбачено оподаткування допомоги по вагітності та пологах?"

Як підприємцю перейти на єдиний податок IV групи: міні-лікнеп

Фермери-підприємці можуть обрати спрощену систему оподаткування та сплачувати єдиний податок за ставками, передбаченими для IV групи. Як це зробити та яких умов дотримуватися – читайте в статті.

Бухгалтеру на замітку
Довідка МСЕК та індивідуальна програма реабілітації осіб з інвалідністю: навіщо потрібні роботодавцю

Останнім часом набуло актуальності питання щодо працевлаштування осіб з інвалідністю та надання їм відповідних пільг. Досить часто роботодавці, приймаючи на роботу цю категорію осіб, не вимагають індивідуальну програму реабілітації (ІПР), не підозрюючи, що це може для них обернутися негативними наслідками. З'ясуймо, у чому ж полягає ризик для роботодавця.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua