Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№45-46
Листопад 2018
Тема номера:
Неприбуткові організації
Від редактора:

Шановні читачі!
Тему сьогоднішнього номера видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН присвячено питанням обліку в неприбуткових організаціях. Здавалося б, ну що там такого особливого? Річ у тім, що складання неприбуткового звіту прямо пов'язано з бухобліком і помилка може дорого коштувати; настільки дорого...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Перевірте свої знання: чим договір ЦПХ відрізняється від трудового

роз'яснення Управління Держпраці в Полтавській області (http://pl.dsp.gov.ua/archives/7752)

Оновлені форми податкової накладної / розрахунка коригування застосовуємо з 1 грудня

наказ Мінфіну "Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 31 грудня 2015 року № 1307" від 17.09.2018 р. № 763 

Чи може юрособа-єдинник продавати корпоративні права

індивідуальна податкова консультація від 08.10.2018 р. № 4338/ІПК/8/09-19-12-04-17 

Коли поточні, а коли капітальні: у Казначействі пояснили, як обрати КЕКВ

листи ДКСУ від 11.09.2018 р. № 16-08/229-14930, від 13.09.2018 p. № 16-08/233-15046, від 26.09.2018 р. № 16-08/273-15837

Не все можна купити за гроші, або Як застосовувати нецінові критерії оцінки тендерних пропозицій

лист МЕРТ від 08.10.2018 р. № 3304-04/44053-06 

Кабмін оновив механізм легалізації та використання комп'ютерних програм у відомствах

постанова Кабміну "Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2003 р. № 1433 і від 4 березня 2004 р. № 253" від 10.10.2018 р. № 851 

До Положення про акцизні марки внесено зміни

постанова Кабміну "Про внесення змін до Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів" від 17.10.2018 р. № 844 

Мінбаза ПДВ для незавершеного будівництва: на що спираються податківці?

індивідуальна податкова консультація ДФС від 25.10.2018 р. № 4578/6/99-99-15-03-02-15/ІПК 

Як довго тривають податкові перевірки для різних категорій платників

індивідуальна податкова консультація ДФС від 10.10.2018 р. № 4372/6/99-99-14-03-03-15/ІПК 

Суд про мінімальні гарантії в оплаті праці та розірвання трудового договору

постанова ВС/КАС від 19.09.2018 р. у справі № 804/7745/16; рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 20.09.2018 р. у справі № 804/4080/18; постанова апеляційного суду Дніпропетровської області від 20.06.2018 р. № 22-ц/774/1020/К/18

Особливості справляння акцизного податку в разі повернення якісної продукції

індивідуальна податкова консультація від 22.10.2018 р. № 4499/6/99-99-15-03-03-15/ІПК 

Оновлено Порядок надання довідки про відсутність заборгованості з податків і зборів

Порядок надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, затверджений наказом Мінфіну від 03.09.2018 р. № 733

"Не думай про хвилини звисока", або Як правильно визначити процесуальні строки для подання зустрічних позовів

постанова ВС/КГС від 08.10.2018 р. № 927/490/18 

Тема номера
Неприбуткові організації: взаємозв'язок податкової й фінансової звітності

Головним податковим документом для неприбуткових організацій є Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації. На думку податківців, неприбутківці мають складаюти його на підставі даних бухгалтерського обліку, розглянутого в статті "Неприбуткові організації: особливості бухгалтерського обліку". У цьому матеріалі ми проаналізуємо взаємозв'язок показників податкової й фінансової звітності неприбуткових організацій.

Неприбуткові організації: особливості бухгалтерського обліку

Особливостей ведення бухгалтерського обліку неприбуткових організацій у вітчизняних нормативах не передбачено. Не може в цьому питанні допомогти й міжнародний облік, оскільки його зорієнтовано на комерційні компанії. Проте для неприбутківців бухгалтерський облік особливо важливий, оскільки на його основі заповнюють Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації (далі – Звіт). Бухоблікові помилки можуть викликати неприємні наслідки аж до позбавлення організації неприбуткового статусу. Через це викладемо власну позицію щодо ведення бухобліку неприбуткових організацій згідно з останніми рекомендаціями податкових органів.

Читати всю статтю...
Бухгалтерські будні
Інвентаризація-2018: відображаємо в обліку лишки, нестачі й пересортицю

На продовження циклу статей, присвячених річній інвентаризації, розгляньмо особливості відображення в обліку необоротних і запасних інвентаризаційних різниць – нестач, надлишків та пересортиці.

Інвентаризація-2018: рахуємо активи й уточнюємо зобов'язання

Наближається пора складати річну фінзвітність, а це означає, що обов'язково доведеться "пробігтись" статтями балансу, щоб актуалізувати його вміст. Тож на продовження тематики, розпочатої у попередніх випусках, пропонуємо пригадати звичні інвентаризаційні процедури та з'ясувати деякі проблемні питання цього процесу.

Дискусійний клуб
Форми ОК-5 й ОК-7, додаток 9 чи трудова книжка: звідки брати страховий стаж?

З 1 жовтня 2018 року страхувальники застосовують нову форму заяви-розрахунка, яка підлягає ретельній перевірці фахівцями робочого органу Фонду, а також вони контролюють правильність нарахування виплат.

Тож, незважаючи на те що заяву-розрахунок можна подати в електронному вигляді, страхувальникам доводиться часто надавати пояснення, звідки такі цифри, особливо щодо страхового стажу. З'ясуймо, чому так і як визначати страховий стаж страхувальникам: згідно із Законом про соцстрах або за даними реєстру застрахованих осіб?

Бюджет
Результати інвентаризації в бюджетників: урегульовуємо різниці й відображаємо в бухобліку

Основна мета інвентаризації – виявлення фактичної наявності активів, установлення лишків і нестач, а також перевірка повноти відображення зобов'язань. Тому завершальним етапом інвентаризації є саме врегулювання виявлених інвентаризаційних різниць. Тож з'ясуємо, як це відбувається.

Підприємець
На спрощенку і назад: деякі особливості зміни системи оподаткування

Щороку велика кількість підприємців на загальній системі оподаткування запитують себе: а чи не перейти на сплату єдиного податку? Дійсно, спрощена система оподаткування передбачає подання лише однієї декларації з єдиного податку, спрощений облік доходів і витрат без ведення бухгалтерського та нижчу ставку податку. Головне – відповідати критеріям для обраної групи єдиного податку, які перелічено в п. 291.4 ПКУ.

Уроки судової практики
Скасування припису та штрафу Держпраці: судова практика на допомогу

Через масові перевірки у сфері дотримання законодавства про працю, виникнення спорів роботодавців з інспекторами праці щодо законності, обґрунтованості проведення контролю й правомірності встановлення порушень значне місце в судовій практиці займає категорія спорів про скасування припису, постанови про накладення штрафу.

Станом на сьогодні новий Верховний Суд (далі – ВС) сформував свою позицію з питань законності таких перевірок. Тож розгляньмо судову практику ВС щодо оскарження припису, постанови про накладення штрафу. Зазначимо, що в цій статті торкнемося лише процесуальних питань, які можуть бути підставою для скасування припису/штрафу, а проблеми правильності застосування норм матеріального права висвітлювати не будемо.

Порада юриста
Перевірки дотримання законодавства про працю: працюємо на випередження

У зв'язку з посиленням здійснення контролю у сфері дотримання законодавства про працю, а саме враховуючи Розпорядження № 649-р про проведення починаючи з 5 жовтня 2018 р. комплексних заходів, спрямованих на детінізацію зайнятості та доходів населення, рекомендуємо роботодавцям завчасно підготуватися до можливого проведення перевірки.

А саме на підставі аналізу законодавства, судової практики, практичних питань проведення перевірок рекомендуємо роботодавцю бути готовим до перевірки та оскарження її результатів.

Бухгалтеру на замітку
Трудовий договір vs договір ЦПХ: пам'ятка роботодавцю

Перевірки, перевірки, перевірки... Звідусіль тільки й чути: чекайте на інспекторів праці, неймовірні штрафи, судові позови. Але чи все так страшно? Справді, найбільший штраф за неоформлення працівників. І сюди досить часто потрапляють працівники, які виконують роботу за ЦПД, хоча насправді їхні функції підпадають під трудові. У статтях "Перевірте свої знання: чим договір ЦПХ відрізняється від трудового" та "Ще трохи про відмінності між трудовим договором та договором ЦПХ" ми описали основні відмінності трудового договору від договору ЦПХ. Тепер же пропонуємо все це систематизувати.

Читати всю статтю...
Центр репродуктивної медицини: нюанси оподаткування ПДВ

Центр репродуктивної медицини просить роз'яснити особливості оподаткування ПДВ таких операцій:

1) консультація гінеколога, терапевта тощо;

2) огляд гінеколога;

3) аналізи бере сам Центр, а виконавцем є інша організація.

Трудові перевірки – 2018: процедурні нюанси

Останнім часом держава приділяє особливу увагу перевіркам у сфері трудових відносин, які спрямовані на детінізацію ринку праці та дотримання прав працівників. Кабмін, зокрема, розпорядився щодо проведення починаючи з 5 жовтня 2018 р. комплексних заходів, спрямованих на детінізацію зайнятості та доходів населення, Державною службою з питань праці, ДФС, Пенсійним фондом, Нацполіцією та іншими центральними органами виконавчої влади за участі органів місцевого самоврядування. Тож нижче й розглянемо процедуру таких перевірок.

Ще трохи про відмінності між трудовим договором і договором ЦПХ

Основні відмінності між трудовим і договором ЦПХ ми стисло розглянули в коментарі "Перевірте свої знання: чим договір ЦПХ відрізняється від трудового". Тепер докладніше зупинимося на тому, чим же ці договори відрізняються.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua