Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№05-06
Лютий 2019
Тема номера:
Валютні новації-2019
Від редактора:

Шановні читачі!
Тему номера нашого видання присвячено валютним новаціям, які запрацюють із 7 лютого.
Cаме з цієї дати набуває чинності Закон № 2473, який кардинально змінює правила валютного регулювання в Україні. На виконання його норм Нацбанк ухвалив низку постанов, які деталізують поряд...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Як місцевій держадміністрації легально отримати благодійну допомогу

листи НАДС від 04.04.2018 р. № 2624/13-18 та Мін'юсту від 15.02.2018 р. № 5512/100-2-18/7.3.1

Компенсувати вартість житла для військових треба за КЕКВ 3240

лист ДКСУ від 27.12.2018 р. № 16-13-11/21738  

Особливості подання екозвітності платниками, які здійснюють викиди двоокису вуглецю

лист ДФСУ від 16.01.2019 р. № 1422/7/99-99-12-03-04-17  

Увага! ДФС уже не наполягає на оподаткуванні всієї суми подарунка в разі перевищення неоподатковуваного розміру

роз'яснення з категорії 103.02 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua) (утратило чинність 16.01.2019), ІПК від 14.01.2019 р. № 100/6/99-99-13-02-03-15/ІПК

Бюджетний кодекс прощає бухпомилки, пов'язані з переходом на НП(С)БОдс

Закон України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо запровадження середньострокового бюджетного планування" від 06.12.2018 р. № 2646-VIII  

"Незарплатні" забезпечення: коли можна уникнути податково-прибуткових коригувань

індивідуальна податкова консультація ДФС від 17.01.2019 р. № 195/6/99-99-15-02-02-15/ІПК 

Особливості подання декларації з ренти за користування надрами

лист ДФСУ від 25.01.2019 р. № 2394/7/99-99-12-03-04-18 

Консолідована фінзвітність податківцям не потрібна

роз'яснення з категорії 102.23.02 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua)

Орендна плата як складова земельного податку: особливості справляння

Однією зі складових земельного податку є орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності. І хоча порядок її справляння такий самий, як і плати за землю, усе ж є певні відмінності. Про них і поговоримо в статті.

Хто дає добро на матдопомогу держслужбовцям місцевих держадміністрацій

постанова Кабміну "Про внесення зміни до Порядку надання державним службовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань" від 07.11.2018 р. № 933  

Тема номера
Валютні новації: захисні заходи й обмеження

Законом № 2473 передбачено можливість запровадження Нацбанком обмежень і заходів захисту з метою забезпечення стабільності фінансової системи й рівноваги платіжного балансу України. Нацбанк у Положенні № 4 описав порядок застосування зазначених обмежувальних заходів, але детальніше про них ідеться в інших документах, зокрема в Положенні № 5 та в Інструкції № 7. Поговорімо про це в статті.

Валютні новації: використання готівкової валюти та банківських металів

Нові правила використання готівкової валюти й банківських металів викладено в кількох нормативах. Зокрема, ідеться про Положення № 1 – 3, короткий аналіз яких подаємо в статті.

Валютні новації в роз'ясненні Нацбанку

Як відомо, з 07.02.2019 набуває чинності Закон № 2473, який кардинально змінює правила валютного регулювання в Україні. На виконання норм цього Закону Нацбанк прийняв низку постанов. Затверджені цими документами положення деталізують порядок застосування нових валютних правил. У цьому матеріалі видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розгляне загальні моменти, пов'язані з новим валютним регулюванням, які Нацбанк роз'яснив у своєму прес-релізі (https://bank.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=85295172&cat_id=55838).

Читати всю статтю...
Аналітична палітра
Службові собаки на підприємстві: бухгалтерський і податковий облік

У матеріалі "Службові собаки на підприємстві: дозвільні документи" ми розглядали організаційні питання, пов'язані з утриманням службових собак на підприємстві. У цій статті поговоримо про бухгалтерський і податковий облік таких операцій.

Службові собаки на підприємстві: дозвільні документи

Нерідко на підприємстві для охорони використовують службових собак. Вони можуть належати як охоронній фірмі, так і самому підприємству. У цій статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розповість про те, які дозвільні документи необхідно мати власникам собак, у тому числі юридичним особам.

Бухгалтерські будні
Звітуємо за нерухомість: основні моменти

Майновий податок має декілька складових, які ми розглядали у статтях "Земельний податок: згадуємо особливості подання звітності", "Орендна плата як складова земельного податку: особливості справляння", "Транспортний податок: особливості декларування – 2019". Сьогодні черга розібрати останній пазл, для того щоб картина про оподаткування майна юросіб була повною. Говоритимемо про податок на нерухомість.

Особливості визнання й оцінки договорів оренди земель державної та комунальної власності за МСФЗ

Останнім часом у професійному середовищі виникають дискусії щодо можливості незастосування МСФЗ 16 "Оренда", який набув чинності з 01.01.2019, до договорів оренди земельних ділянок державної та комунальної власності, мотивуючи це тим, що орендні платежі за такими договорами адмініструються податковими органами, щодо них подається податкова декларація, орендна плата обліковується на тих самих рахунках бухгалтерського обліку, що й податок на землю, а її розмір може щорічно переглядатися (наприклад, збільшуватися на індекс інфляції).

Транспортний податок: особливості декларування – 2019

Оподаткування транспортним податком, напевно, найпростіше: лише одна ставка для автомобілів, які відповідають певним критеріям; декларувати треба раз на рік; сплачувати – поквартально рівними частинами. Пригадаймо порядок розрахунку, декларування та сплати.

Земельний податок: згадуємо особливості подання звітності

Протягом 2018 року порядок справляння земельного податку не зазнав суттєвих змін. Проте оскільки наближається час подання земельної декларації на 2019 рік, згадаймо основні правила щодо цього податку.

Бюджет
Фінансовий план: прогнозуємо діяльність медзакладу в КНП-статусі

Під час перетворення медзакладів у некомерційні підприємства їм довелося переглянути чимало аспектів своєї діяльності. Стосується це, зокрема, планування діяльності. Як правильно це зробити і за допомогою яких документів – розкажемо у цій статті.

Підприємець
Підприємець-єдинник і товарний чек з позиції ДФСУ: очевидне та неймовірне

Уже кілька місяців як у підприємницькому, так і в експертному середовищі не вщухають пристрасті навколо зміни позиції фіскального органу щодо ролі товарного чека в діяльності підприємців-єдинників, які не застосовують РРО. Тож про це й пропонуємо поговорити в статті .

Звітність із ЄСВ для підприємців за 2018 рік: єдина форма для всіх

Запитань щодо заповнення Форми № Д5 виникає чимало. Адже за оновленою формою звітність за рік подаватимемо вперше. Традиційно ж у самій формі є помилки, які було виявлено ще в серпні минулого року. Проте виправляти їх ніхто не поспішає, тож розберімося з найпоширенішими питаннями, що виникають під час подання звітності.

Бухгалтеру на замітку
Податкова соцпільга – 2019: роз'яснює ДФС

Наприкінці року під час річного перерахунку ПДФО й на початку року, коли змінюються розміри податкової соцпільги та граничного доходу для її застосування, виникає чимало запитань. Тож проаналізуймо стисло найцікавіші з них.

Читати всю статтю...
Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua