Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№14-15
Квітень 2019
Тема номера:
ПДВ-дотація сільгоспвиробникам
Від редактора:

Шановні читачі!
Минулого тижня головним ньюсмейкером став Мінфін, який нарешті висловив фіскалам свою позицію щодо неоподаткування ПДФО та військовим збором суми доходу, виплаченого роботодавцем працівнику за товари (роботи, послуги), які працівник придбав за власні готівкові кошти. Тож щиро...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Робота з неповною зайнятістю + підсумований облік робочого часу: можливо чи ні?

лист Мінсоцполітики від 20.12.2018 р. № 313/0/206-18  

Оновлено процедуру безоплатного передання, відчуження та списання об'єктів держвласності

постанова Кабміну "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України" від 13.03.2019 р. № 194 

Як тепер обліковувати лікарські засоби й медвироби: МОЗ оновило методрекомендації

наказ МОЗ "Про внесення змін до Методичних рекомендацій ведення обліку лікарських засобів та медичних виробів у закладах охорони здоров'я" від 02.01.2019 р. № 15  

Для суб'єктів держсектору оновили фінзвітність за сегментами

наказ Мінфіну "Про внесення змін до Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку у державному секторі 103 "Фінансова звітність за сегментами" від 08.02.2019 р. № 52 

Приборкання фіскалів, або Мінфін проти оподаткування ПДФО та ВЗ компенсації витрат за кошти працівника

лист Мінфіну від 26.02.2019 р. № 11220-16-63/5675 

Чи потрапляє під податкові коригування недоамортизована частина ремонту орендованого ОЗ

роз'яснення з категорії 102.05 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua)

Як одержувачу бюджетних коштів не заблукати в КЕКВ: казначейські орієнтири

лист ДКСУ від 18.01.2019 р. № 16-11-12/1306  

Тема номера
ПДВ-дотація сільгоспвиробникам: податковий і бухгалтерський облік

Сільгоспвиробники, які отримують ПДВ-дотацію, заповнюють податкову декларацію з ПДВ в особливому порядку. Є нюанси й під час відображення таких сум у бухгалтерському обліку. Про це читайте в статті.

ПДВ-дотація сільгоспвиробникам: організаційні питання

У статті "ПДВ-дотація сільгоспвиробникам: загальні моменти" висвітлено основні моменти, пов'язані з наданням сільгоспвиробникам дотації з ПДВ. У цій публікації видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розповість про те, які кроки необхідно вжити для отримання такої дотації.

ПДВ-дотація сільгоспвиробникам: загальні моменти

Адресну дотацію з ПДВ можуть одержати сільгоспвиробники – платники ПДВ, що відповідають критеріям, установленим у ст. 161 Закону № 1877. І хоча її надають ще з 2017 року, до нормативів періодично вносять правки. У цій статті ми нагадаємо основні правила надання дотації.

Читати всю статтю...
Аналітична палітра
Відшкодування витрат на виплату й доставляння пільгових пенсій в МСФЗ-звітності: чи коригувати фінрезультат

Компанія має в штаті працівників, за яких повинна відшкодовувати Пенсійному фонду України пільгові пенсії. Під час перебування на НП(С)БО підприємство такі виплати просто списувало на затрати. З 01.01.2018 компанія вимушена була перейти на МСФЗ. Чи зміниться підхід до відображення таких виплат у бухгалтерському обліку? Та чи зумовить це необхідність проведення податкових коригувань із податку на прибуток?

Читати всю статтю...
Положення про облікову політику за МСФЗ: основні засоби та інші статті балансу

Основа сучасного бухгалтерського обліку – принцип подвійного запису. Його звітним поданням є Баланс (Звіт про фінансовий стан). Порядок визнання, первісна й подальша оцінка, класифікація, а також моделі обліку активів і зобов'язань підприємства, що підлягають визначенню в Положенні про облікову політику, – про все це в публікації.

Положення про облікову політику за МСФЗ: доходи й витрати

Мета підприємницької діяльності – отримання прибутку. Кожен професійний бухгалтер знає, як підрахувати доходи, визначити собівартість і вартість фінансових ресурсів компанії, а ось про те, як це відобразити в Положенні про облікову політику, розповімо в статті.

Бухгалтерські будні
Урожай загинув унаслідок негоди: обліково-податкова сторона списання посівів

Сприятливі погодні умови – одна з умов щедрого врожаю. Однак погода буває мінливою, тож цілком може спричинити загибель сільгоспкультур унаслідок засухи, повеней, граду, злив, буревіїв тощо. За таких обставин аграріям доводиться частково чи повністю списувати врожай. Як показати збитки в обліку та які будуть податкові наслідки, розгляньмо в цій статті.

Бухгалтерський світ: події та люди
Cекрет успіху від Сергія Поліщука: про професію та про себе
Бюджет
Готуємо першу квартальну звітність: бюджетники, на старт!

У бюджетників гаряча пора – "весняна" першоквартальна звітна кампанія. Попри те що чергові зміни до форм звітності й порядків їх заповнення ще в проектному стані, втрачати пильність не слід, адже новації можуть "дозріти" якраз у момент подання звітності до Казначейства. Тож у цьому матеріалі не лише пригадаємо основні правила квартальної звітної кампанії, а й урахуємо потенційні новації, що вже на підході.

Порада юриста
Арешт реєстраційного ліміту: шляхи боротьби зі штрафами

Зі статті "Новела про арешт реєстраційного ліміту ПДВ" ми побачили, що одним із негативних наслідків, до яких призводить накладення арешту на реєстраційні ліміти, є неможливість зареєструвати податкові накладні в ЄРПН і необхідність займатися скасуванням такого арешту.

Проте, як виявилося, пригоди платників після скасування арешту не завершуються. Річ у тім, що п. 201.10 ПКУ визначено граничні строки, до закінчення яких обов'язково необхідно зареєструвати податкові накладні. У разі порушення таких строків застосовують штрафні санкції.

Так ось, якщо скасування арешту відбувається після закінчення граничного строку реєстрації податкової накладної, то податківці відразу застосовують штрафні санкції (розлогіше на цю тему читайте в коментарі "Welcome до театру абсурду, або Про наслідки арешту регліміту СЕА ПДВ"). Тож у цій статті поговоримо про шляхи боротьби з такими штрафами.

Новела про арешт реєстраційного ліміту ПДВ

Приблизно рік тому слідчі ДФС почали випробовувати новий спосіб боротьби з тими, хто, на їхню думку, незаконно поводиться з податковим кредитом. Його сенс зводиться до накладення арешту на реєстраційний ліміт ПДВ через суди в межах кримінальних проваджень (див. матеріал "Нова "схема" від фіскалів: арешт регліміту СЕА ПДВ"). Цей винахід податківців, на жаль, не має нічого спільного із законністю. Здебільшого його успішно скасовують за результатами оскарження. Про все це й поговоримо в статті.

Бухгалтеру на замітку
Робочий час в агросекторі: розгадуємо ребуси

Сільськогосподарська галузь має свої особливості, тому постійно виникають питання, пов'язані з обліком робочого часу й оплатою праці. У календарному році напруженими є лише певні періоди (посівна, жнива, збирання овочевих культур), а в деяких місяцях роботи немає взагалі. У статті розповімо, як сільськогосподарському підприємству організувати роботу та скласти графіки.

Застосування Класифікатора професій в агросекторі

Тривалий час бухгалтери не дуже цікавилися Класифікатором професій, адже він начебто більше стосувався кадрової роботи. Але відтоді, як у звітності з ЄСВ почали заповнювати дані, що мають відповідати Класифікатору, довелося вивчати й аналізувати його і бухгалтеру. Тож приділимо увагу найпоширенішим помилкам під час його застосування, які виявляють інспектори праці.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua