Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№16
Квітень 2019
Тема номера:
Агро-2019: податкові маневри й облікові рішення
Від редактора:

Шановні читачі!
Перед вами позачергова добірка корисних матеріалів, присвячених агротемі.
Нагадаю, якщо ви – передплатник БУХГАЛТЕР&ЗАКОН і маєте запитання, тоді звертайтеся на е-mail: bz@ligazakon.ua, і наша редакція безоплатно відповість на них на сторінках видання.
Читайте БУХГАЛ...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Тема номера
Зернотрейдери: важливі особливості бухгалтерського обліку

Здавалося б, облік у зернотрейдерів нескладний, оскільки вони здебільшого проводять операції з оптової купівлі-продажу зерна. Водночас є низка нюансів, на які варто звернути увагу. Про них і поговоримо в статті.

Зернотрейдери: облік форвардних і ф'ючерсних контрактів

Укладення форвардних і ф'ючерсних контрактів дає змогу зернотрейдерам мінімізувати ризики коливання цін на зерно. Причому останнім часом постачальні ф'ючерси можна оформлювати і на біржі. Облік таких контрактів має специфіку, котру в національних стандартах бухобліку не описано. Тому в цій статті ми розглянемо особливості їх відображення в бухгалтерському обліку.

Аграрні розписки: приклади обліку в сторін

Практика свідчить, що на цей час більшість аграрних розписок "закривають" виконанням зобов'язань боржника перед кредитором. Облік цих операцій загалом нескладний, але є й проблемні питання. У статті піде мова про те, як впливають на облік сторін операції, пов'язані з обігом аграрних розписок.

Сади й виноградники: нові облікові правила для підприємств

Головною новацією у сфері обліку плодоносних рослин наразі є те, що з початку 2018 року вони перекочували із категорії біоактивів до об'єктів ОЗ. У зв'язку з цим розглянемо деякі облікові аспекти такого переходу.

Операція "агро": освоюємо бухоблік у рослинництві

На продовження теми "Операція "агро": освоюємо бухоблік у тваринництві" розглянемо обліковий аспект операцій у рослинництві.

Читати всю статтю...
Операція "агро": освоюємо бухоблік у тваринництві

Однією з найпоширеніших галузей агросектору є тваринництво. Тож розгляньмо облікові аспекти цієї галузі.

Аналітична палітра
ПДВ-дотація сільгоспвиробникам: організаційні питання

У цій публікації видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розповість про те, які кроки необхідно вжити для отримання такої дотації.

ПДВ-дотація сільгоспвиробникам: податковий і бухгалтерський облік

Сільгоспвиробники, які отримують ПДВ-дотацію, заповнюють податкову декларацію з ПДВ в особливому порядку. Є нюанси й під час відображення таких сум у бухгалтерському обліку. Про це читайте в статті.

Аграрні розписки: правові аспекти

На цей час аграрні розписки використовують на практиці в окремих областях України в межах пілотного проекту. Проте незабаром їх сферу обігу буде поширено на всю Україну. Причому практика свідчить про те, що суб'єкти господарювання дедалі частіше вдаються до цього зручного інструменту позичання обігових коштів. Тому в цій статті розглянемо правові аспекти використання аграрних розписок.

ПДВ-дотація сільгоспвиробникам: загальні моменти

Адресну дотацію з ПДВ можуть одержати сільгоспвиробники – платники ПДВ, що відповідають критеріям, установленим у ст. 161 Закону № 1877. І хоча її надають ще з 2017 року, до нормативів періодично вносять правки. У цій статті ми нагадаємо основні правила надання дотації.

Бухгалтерські будні
Ремонт і техобслуговування агротехніки: облікові орієнтири й податкові наслідки

Будь-яка агротехніка час від часу потребує уваги, особливо перед початком активних польових робіт. Полягає така увага у вчасному проведенні техобслуговування, а інколи й у ремонті. Звісно, технічний бік цього питання ми зачіпати не будемо, а ось про обліковий розкажемо обов'язково, тут і зараз.

Урожай загинув унаслідок негоди: обліково-податкова сторона списання посівів

Сприятливі погодні умови – одна з умов щедрого врожаю. Однак погода буває мінливою, тож цілком може спричинити загибель сільгоспкультур унаслідок засухи, повеней, граду, злив, буревіїв тощо. За таких обставин аграріям доводиться частково чи повністю списувати врожай. Як показати збитки в обліку та які будуть податкові наслідки, розгляньмо в цій статті.

Форс-мажор в агробізнесі: облік за МСФЗ

Агропромислове виробництво традиційно є одним із найбільш ризикових видів підприємницької діяльності. Пов'язано це з тим, що на процес вирощування агропродукції суттєвий вплив мають чинники, які не залежать від підприємства, зокрема сприятливі чи несприятливі погодні умови. Останні час від часу можуть призводити до втрат урожаю й отримання аграріями значних збитків. При цьому наслідки таких форс-мажорних для підприємства ситуацій потрібно достовірно розкривати в обліку та МСФЗ-звітності.

Дискусійний клуб
Чи беруть участь у розрахунку ліміту каси виплати пайовикам?

У цій статті розглянемо питання: "Чи треба під час розрахунку брати до уваги виплати пайовикам, чи їх віднімати? Чи необхідно було під час розрахунку середньоденної видачі готівки з каси згідно з діючим раніше Положенням № 637 вираховувати такі виплати із суми готівки, виплаченої на різні потреби? І як бути в межах дії Положення № 148?".

Бухгалтеру на замітку
На які пільги має право тракторист-машиніст сільгосппідприємства

Ніхто не сперечатиметься з твердженням, що робота тракториста досить важка. Не все так просто і з умовами праці. Так, часто виникають запитання про те, чи треба проводити атестацію робочого місця для трактористів, чи мають вони право на скорочений робочий час та пенсію на пільгових умовах тощо. Розберімося.

Застосування Класифікатора професій в агросекторі

Тривалий час бухгалтери не дуже цікавилися Класифікатором професій, адже він начебто більше стосувався кадрової роботи. Але відтоді, як у звітності з ЄСВ почали заповнювати дані, що мають відповідати Класифікатору, довелося вивчати й аналізувати його і бухгалтеру. Тож приділимо увагу найпоширенішим помилкам під час його застосування, які виявляють інспектори праці.

Робочий час в агросекторі: розгадуємо ребуси

Сільськогосподарська галузь має свої особливості, тому постійно виникають питання, пов'язані з обліком робочого часу й оплатою праці. У календарному році напруженими є лише певні періоди (посівна, жнива, збирання овочевих культур), а в деяких місяцях роботи немає взагалі. У статті розповімо, як сільськогосподарському підприємству організувати роботу та скласти графіки.

Оплата надурочної роботи в агросекторі

Для сільськогосподарської галузі характерна нерівномірна загруженість роботою протягом календарного року та застосування різних форм оплати праці. У напружені періоди (весняно-польові роботи, жнива) працівники часто працюють понад тривалість робочої зміни й щоразу виникають запитання: чи буде це порушенням норм КЗпП та як і коли оплачувати надурочну роботу?

Читати всю статтю...
Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua