Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№17-18
Квітень 2019
Тема номера:
Помилка в деці не біда - виправляй?мо на раз-два: "прибуткові" нюанси 
Від редактора:

Шановні читачі!
Прийшла пора першоквартальної звітної кампанії, тож тему номера ми присвятили виправленням у декларації з податку на прибуток. Попри те, що сама форма декларації порівняно нова, найбільше запитань виникає саме в частині виправлення помилок.
Також ми надали практичні рекомен...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Придбання ОЗ за рахунок субвенції: Мінфін і Казначейство розійшлися в поглядах

лист Мінфіну від 08.02.2019 р. № 35220-06-5/3692 

Державний аудит: як перевірятимуть підприємства держкомсектору

постанова Кабміну "Про затвердження Порядку проведення Державною аудиторською службою, її міжрегіональними територіальними органами державного фінансового аудиту діяльності суб'єктів господарювання" від 27.03.2019 р. № 252 

Страхуємо автомобіль коштом бюджетної установи: як показати в обліку

лист ДКСУ від 14.02.2019 р. № 16-04-04/2982  

Компенсація витрат за кошти працівника: оновлений погляд фіскалів щодо неоподаткування ПДФО та ВЗ

ІПК від 21.03.2019 р. № 1143/6/99-99-13-02-03-15/ІПК  

Податково-прибуткові наслідки не підтверджених від постачальника витрат

індивідуальна податкова консультація ГУ ДФС у Харківській області від 01.04.2019 р. № 1372/ІПК/20-40-12-04-11 

Позика від пов'язаного нерезидента: Мінфін проти капіталізації курсових різниць

листи Мінфіну від 01.03.2019 р. № 35210-06-5/6144 й ДФС від 12.03.2019 р. № 8008/7/99-99-15-02-02-17

Тема номера
"Прибуткова" декларація: приклад виправлення торішньої помилки ретроспективним способом коригування фінзвітності

У попередніх статтях ми розповіли про загальні принципи внесення змін до декларації з податку на прибуток підприємств. У цьому матеріалі розглянемо на прикладі порядок виправлення торішньої помилки ретроспективним способом.

"Прибуткова" декларація: приклад виправлення торішньої помилки перспективним способом коригування фінзвітності

Продовжуючи тему виправлення помилок у податковій декларації з податку на прибуток, у цьому матеріалі ми продемонструємо цю процедуру на прикладі виправлення торішньої помилки перспективним способом коригування фінзвітності.

Виправлення помилок у "прибутковій" декларації: загальна процедура й подання декларації

Якщо платник виявляє помилки, допущені в податковій декларації з податку на прибуток, їх необхідно виправити. Зробити це можна двома способами: у поточній декларації або в уточнюючій декларації. У цій статті ми нагадаємо загальну процедуру такого виправлення.

Читати всю статтю...
Виправлення помилок у "прибутковій" декларації в різних ситуаціях

У цій статті ми більш предметно зупинимося на виправленні помилок у різних ситуаціях, з якими стикаються платники податку на прибуток.

Аналітична палітра
Положення про облікову політику за МСФЗ: оренда й гранти

У процесі господарської діяльності підприємство може залучати необхідні йому ресурси на платній і безоплатній основі. Поговорімо про те, як краще відобразити в обліковій політиці орендні операції, а також визначитися з порядком визнання та обліку ресурсів, безкоштовно отриманих від держави.

Працівника залучили до роботи у виборчій комісії: як оплачувати

Працівників підприємств залучають до участі у виборах Президента України. Вони можуть виконувати обов'язки у виборчих комісіях на платній і безоплатній основі. Що ж робити роботодавцям, коли працівник відсутній на роботі: що проставляти в табелі у дні відсутності, оплачувати ці дні чи ні, що буде у звітності з ЄСВ? Спробуємо розібратися…

Бухгалтерські будні
Юрособа орендує у фізособи жиле приміщення для юрадреси: чи можуть податківці зняти витрати?

До редакції видання надійшло питання: "Юридична особа орендує жиле приміщення у фізичної особи для юридичної адреси підприємства. ПДФО й ВЗ нараховано повністю. ДФС уважає, що підприємство не мало права відображати у витратах підприємства суми оренди жилого приміщення, орендованого у фізособи (фізособа є засновником підприємства, приміщення – у його власності). Чи правомірна така думка ДФС?". З'ясуймо це питання в статті.

Дискусійний клуб
Дарування й витрати: точки перетину

На редакційну пошту надійшов лист читача: "Юридична особа – позикодавець уклала договір з іншою юридичною особою – позичальником на безповоротну фінансову допомогу. Договір укладено нотаріально як договір дарування грошових коштів. Обидві юрособи – платники податку на прибуток.

У статуті позикодавця не прописано можливості укладання такого договору, але згідно зі статутом було складено протокол зборів засновників, у якому вони вирішили надати безповоротну фінансову допомогу іншій юридичній особі й укласти такий договір. Позикодавець відніс суму фіндопомоги на витрати.

ДФС України вважає, що якщо в статуті позикодавця не прописано можливості укладання такого договору, то підприємство не мало права відносити цю суму на витрати.

Чи правомірна така думка ДФС, якщо в статуті прописано можливість "передавати іншим підприємствам, передавати безоплатно засоби виробництва та інші матеріальні цінності"? Чи можна грошові кошти вважати матеріальними цінностями підприємства згідно з балансом?".

Бухгалтерський світ: події та люди
Майбутнє професії бухгалтера: що нас чекає
Бюджет
Переоцінка ОЗ в бюджетних установах: процедурні аспекти й облікові нюанси

Хоч переоцінка ОЗ для бюджетних установ – захід добровільний, але вміти це робити для бухгалтера буде аж зовсім не зайвою навичкою. Тому пропонуємо разом із нами розібратися в нетрях цієї процедури й особливостях її відображення в обліку.

Читати всю статтю...
Придбання ОЗ за інвалюту: облік у бюджетній установі

Інколи бюджетні установи купляють ОЗ за кордоном. Звісно, розраховуватися в такому випадку доводиться інвалютою. Що при цьому врахувати та як відобразити такі операції в бухобліку – розкажемо в цій статті.

Бухгалтеру на замітку
"Звіт із праці" № 1-ПВ (квартальна): за І квартал 2019 р. – за новою формою

Оновлену форму Звіту з праці № 1-ПВ (квартальна) "Звіт із праці", затверджену Наказом № 134, застосовуємо починаючи зі звітності за І квартал 2019 р.

Однак у березні 2019 р. Наказом № 104 було знову внесено зміни, які теж потрібно застосовувати зі звітності за І квартал 2019 р.

Отже, з'ясуймо, що саме змінилося для юросіб, їхніх філій, представництв та інших відокремлених підрозділів, що звітують за цією формою.

Помилки в таблиці 5 Форми № Д4: виправляємо правильно

Для заповнення Форми № Д4 роботодавці повинні керуватися Порядком № 435. На жаль, жодна клопітка робота не обходиться без огріхів. Основні ж правила виправлення помилок, зокрема, у таблиці 5 Форми № Д4 за попередні звітні періоди визначено розд. V Порядку № 435. Звісно, помилки в цій таблиці можливі лише в реквізитах (сум там немає).

Задля виправлення таких помилок, зроблених у попередніх періодах, можна подати додаткові відомості, скасувати раніше подані або замінити неправильні дані на правильні.

Декларація з податку на прибуток за I квартал 2019 р.: згадати головне

Уже невдовзі "квартальники" подаватимуть податкову декларацію за I квартал 2019 р. Тепер її вже точно потрібно буде подати за оновленою формою, хоча більшість платників дослухалися рекомендацій податківців і подали в новому форматі ще річну декларацію. У цій статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН нагадає про основні "деклараційні" зміни.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua