Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№27-28
Червень 2019
Тема номера:
Резерв сумнівних боргів
Від редактора:

Шановні читачі!
Уперше в історії юніорська збірна України з футболу стала чемпіоном світу. Радію не лише тому, що я вболівальник, а й тому, що це наша молодь, наше майбутнє, яке має величезні перспективи. І нам із вами потрібно докласти неабияких зусиль, щоб це майбутнє в тому числі залишилос...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
У пошуках "мемо", або Який меморіальний ордер обрати бюджетнику для обліку заборгованості

лист Мінфіну від 14.03.2019 р. № 35220-07-10/7229 

ФОП-єдинник без доходу і несплата ЄСВ: чи дійсно все так райдужно?

рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 23.05.2019 р. № 340/453/19  

"Демонтажні" забезпечення: податковий погляд на коригування фінрезультату

індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 14.05.2019 р. № 2136/6/99-99-15-02-02-15/ІПК  

Інвентаризуватимемо земельні ділянки по-новому: з'явився порядок

Порядок проведення інвентаризації земель, затверджений постановою Кабміну від 05.06.2019 р. № 476

Як організувати бюджетний процес на місцевому рівні: методрекомендації Мінфіну

Методичні рекомендації щодо підготовки та затвердження Бюджетного регламенту проходження бюджетного процесу на місцевому рівні, затверджені наказом Мінфіну від 31.05.2019 р. № 228

Увага! З 20 червня скасовано обов'язковий продаж валютної виручки

постанова Правління НБУ "Про внесення зміни до Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті" від 18.06.2019 р. № 78 

У тендерних документах потрібно розкривати більше інформації: МЕРТ оновив форми

наказ МЕРТ "Про внесення змін до наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 22 березня 2016 року № 490" від 21.03.2019 р. № 463 та лист від 28.05.2019 р. № 3304-04/22177-06

"Королева бензоколонки": зустрічайте новий порядок адміністрування "пального" акцизу

Порядок електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, затверджений постановою Кабміну від 24.04.2019 р. № 408

Тема номера
Метод абсолютної суми під час створення резерву сумнівних боргів

У цій статті продемонструємо процедуру створення РСБ за методом абсолютної суми.

Метод застосування коефіцієнта сумнівності під час створення резерву сумнівних боргів

Розрахунок коефіцієнтів сумнівності в цьому методі здійснюють за кількома варіантами, які ми й розглянемо докладніше в статті.

Резерв сумнівних боргів в обліку з податку на прибуток

Резерв сумнівних боргів (РСБ) у "прибутковому" обліку треба відображати в особливому порядку. Високоприбуткові платники податку на прибуток здійснюють за такими операціями коригування фінрезультату (причому до 01.01.2017 це призводило до некоректних наслідків). На сьогодні неточності в ПКУ виправлено, але деякі проблеми все-таки залишилися. Про них і розповімо в статті.

Резерв сумнівних боргів: загальні правила створення

Незважаючи на те що резерв сумнівних боргів (РСБ) уже звична процедура, вона має нюанси. У цій статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН нагадає головні моменти, пов'язані з цією процедурою.

Читати всю статтю...
Резерв сумнівних боргів: методи розрахунку, безнадійна заборгованість та облікові особливості

У розрахунку резерву сумнівних боргів (РСБ) може брати участь як сумнівна, так і безнадійна заборгованість. Однак П(С)БО 10 не дає чіткої відповіді на питання про те, що входить до цих понять.

Щобільше, П(С)БО 10 установлює два методи розрахунку резерву сумнівних боргів. Ось про це й поговоримо в статті, а також розглянемо порядок відображення в бухгалтерському обліку резерву сумнівних боргів.

Аналітична палітра
Прийняття на роботу неповнолітніх: розставляємо акценти

Під час літніх канікул підприємства приймають на роботу школярів, учнів, студентів, серед яких багато неповнолітніх. Тому потрібно врахувати низку особливостей у разі прийняття на роботу неповнолітньої молоді.

Бухгалтерські будні
"Сейф" для ЕЦП, або Як підприємству обліковувати придбаний токен

В епоху технічного прогресу відкриваються нові можливості для захисту інформації, тим паче, такої, як особисті електронні підписи. На сьогодні одним із способів убезпечити цифровий "автограф" є так званий токен. Що це за пристрій і як бухгалтерові обліковувати такий дивний актив, нам і належить з'ясувати в статті.

Практиканти на підприємстві – головний біль для бухгалтера

Здавалося б, які можуть бути проблеми, якщо із закладом освіти укладено договір про виробничу практику, і учень (студент) проходить практику на підприємстві в межах навчального процесу. Проте проблеми виникають через низку неузгодженостей у нормативно-правових актах і фіскальній позиції ДФС щодо нарахування ЄСВ на оплату практикантів. Розберемося разом.

Читати всю статтю...
Бухгалтерський світ: події та люди
Європейський удар по "агресивній податковій оптимізації", або Ризики залучення до ваших угод посередників із ЄС

Про План BEPS, його реалізацію й ризики для бізнесу можна говорити нескінченно. Якісь напрями (кроки) BEPS містять вагоміші ризики, і з ними бізнес більше обізнаний (наприклад, щодо регулювання трансфертного ціноутворення й запобігання недобросовісному використанню конвенцій про уникнення подвійного оподаткування), а з якимись напрямами бізнес поки що менше ознайомлений.

З яких елементів складаються сучасні деофшоризаційні граблі та як перестати діставати ними по лобі

2018 рік став роком істотних змін у практичному функціонуванні міжнародних компаній значною мірою через зміни в банківській політиці Латвії та Кіпру. Крім того, 2018 рік є граничним строком для запрацювання багатьох прийнятих міжнародних конвенцій і директив, які починають функціонувати в рамках плану BEPS і спрямовані на податкову й корпоративну прозорість бізнесу.

Власники й керуючі бізнесом, який містить міжнародні інструменти, на жаль, уже вельми відчутно починають наступати на деофшоризаційні граблі. Щоб залишатися ефективним бенефіціаром закордонних активів (як особистих, так і корпоративних) і щоб навчитися бачити перешкоди та більше не діставати цими граблями по лобі, корисно знати, з яких елементів ці сучасні деофшоризаційні граблі складаються.

Бюджет
Попередня оплата за рахунок бюджетних коштів: дотримуємось умов авансування

Бюджетний облік майже в усьому специфічний, особливо якщо йдеться про попередню оплату товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти. Тут і терміни, і умови – все суворо! Зорієнтуватися в них допоможе ця стаття.

ЕЦП на "флешці", або Як у бюджетному обліку показати придбання токенів

Продовжуючи тему, розпочату статтею "Сейф" для ЕЦП, або Як підприємству обліковувати придбаний токен", пропонуємо ознайомитися з особливостями відображення цих активів у бюджетному обліку.

Підприємець
Які норми для підприємців, що мають найманих працівників, обов'язкові, а які – ні

Проаналізуймо норми законодавчих актів, наведених у статті "Кадрова документація ФОП: чим передбачена?", аби з'ясувати, у яких із них є прямі приписи для ФОП.

Кадрова документація ФОП: чим передбачена?

Нормативно-правові акти, що регулюють трудові відносини, досить недолугі, і це добре відомо всім, включаючи фізосіб-підприємців. Наприклад, у деяких із них саме підприємців навіть не згадано, зате є норми, що стосуються фізичних осіб, громадян – суб'єктів підприємницької діяльності, власника або уповноваженого ним органу, роботодавця. Тому й виникає питання, які ж нормативні акти зобов'язують роботодавця вести кадрову документацію та затверджувати штатний розпис.

Уроки судової практики
ПДВ: головні судові акценти червня

Останнім часом з'являються резонансні судові рішення, що стосуються блокування чи нереєстрації в ЄРПН податкових накладних / розрахунків коригування. Це добрий знак, адже є надія, що хоча б через суди можна примусити фіскальний орган дотримуватися чинного законодавства. Також знову спостерігаємо фіскальне "ноу-хау". Цього разу щодо бюджетного відшкодування ПДВ. Проте суд став на бік платника ПДВ, зробивши правильні висновки. Докладніше на цю тему – читайте в статті.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua