Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№29-30
Липень 2019
Тема номера:
Спільна діяльність із нерезидентом
Від редактора:

Шановні читачі!
Минулого тижня народні обранці неабияк привернули до себе увагу, зареєструвавши законопроект "Про протидію лихослів'ю", який передбачає очищення української мови від нецензурної лексики. Так би мовити, вирішили "рятувати" нашу культуру примусово, щоправда, проекту переліку нец...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Орендне поліпшення "в заручниках" податкових строків амортизації

індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 07.06.2019 р. № 2598/6/99-99-15-02-02-15/ІПК 

Коли та яке обладнання можна придбати за КЕКВ 2240

лист ДКСУ від 08.05.2019 р. № 16-06-06/7975  

Трудове законодавство для підприємців і незалежників: чим визначено

лист Мінсоцполітики від 25.06.2019 р. № 37/0/23-19/133  

Працевлашування осіб з інвалідністю: оновлені правила й контроль

постанова Кабміну "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 р. № 70" від 05.06.2019 р. № 466  

Тема номера
Спільна діяльність із нерезидентом: особливості бухгалтерського обліку в оператора

Бухгалтерський облік спільної діяльності (СД) у вітчизняних П(С)БО описано вкрай лаконічно. Мінфін роз'яснив спірні питання в Методрекомендаціях № 1873, але вийшло це не дуже якісно, оскільки в деяких моментах цей документ суперечить міжнародній практиці та загальним нормам П(С)БО. До того ж у ньому не описано специфіку проведення розрахунків з учасниками-нерезидентами. Проте відображати операції в балансі СД потрібно. А як це зробити, розповість у статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

Спільна діяльність із нерезидентом: бухгалтерський облік внесків та інших операцій

У цій статті розглянемо особливості бухгалтерського обліку внесків до спільної діяльності, а також інших операцій.

Спільна діяльність із нерезидентом: бухгалтерський облік в учасників-резидентів

На сьогодні особливості відображення операцій спільної діяльності (СД) в учасників-резидентів, які ведуть облік за національними стандартами, регулюються здебільшого Методрекомендаціями № 1873. І хоча цей документ досить давній, альтернативи в суб'єктів господарювання, по суті, немає. У цій статті нагадаємо основні правила ведення такого обліку.

Спільна діяльність із нерезидентом: ПДВ, єдиний податок, СЕАРП та інше

У цій статті розглянемо податковий облік СД щодо ПДВ, єдиного податку, СЕАРП, а також "зарплатних" податків.

Спільна діяльність із нерезидентом: правова регламентація та валютне регулювання

Спільна діяльність (СД) із нерезидентом без створення юридичної особи на практиці трапляється нечасто. Однією з причин такого стану справ є недостатність правової регламентації цієї форми організації бізнесу. Нові нормативні акти, що регламентують порядок валютного регулювання, також містять украй мало інформації щодо особливостей проведення операцій СД. Про це й піде мова в статті.

Договір про спільну діяльність: особливості реєстрації

Реєстрація договору про спільну діяльність (СД) має свої особливості, які й розгляне в статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

Спільна діяльність із нерезидентом: податки на прибуток і на доходи нерезидентів

Особливості податкового обліку спільної діяльності (СД) з нерезидентом у ПКУ не висвітлено. Це призводить до проблем на практиці, оскільки загальні норми для таких договорів не підходять. Виручає лише те, що проблемні моменти роз'яснюють контролюючі органи. У цій статті ми розглянемо порядок податкового обліку СД із нерезидентом у частині податків на прибуток і на доходи нерезидентів з урахуванням консультацій податкових органів.

Аналітична палітра
Податкова знижка на витрати з навчання: як і хто може отримати

Серед громадян України багато охочих до навчання, та навчання у вишах, як відомо, коштує дорого. Також немало дітей загальну й дошкільну освіту отримує в приватних навчальних закладах, за що батькам доводиться сплачувати дві-три мінзарплати за місяць. Звісно, податкова знижка на витрати з навчання зайвою не буде. Проте торік умови та випадки її надання було трохи оновлено, тому пропонуємо з'ясувати, хто може скористатися податковою знижкою із цієї підстави та за яких умов.

Податкова знижка на витрати з навчання: алгоритм розрахунку та застосування в різних ситуаціях

У статті розглянемо алгоритм розрахунку податкової знижки на навчання, а також застосування її в різних ситуаціях.

Сучасні електронні засоби фінансового обміну з погляду МСФЗ

Гроші здавна мають неабияке значення в процесі здійснення економічних операцій. За багато століть відбулася їх значна еволюція та модифікація: від найпростішої форми бартерного обміну товарами до сучасних електронних і віртуальних засобів. І, справді, провідною тенденцією сьогодення є скорочення обсягу готівкових розрахунків і нарощування обсягу використання сучасних сервісів у вигляді платіжних систем. Своєю чергою, активне застосування безготівкової форми розрахунків зумовлює потребу розглянути сутність електронних засобів фінансового обміну через призму МСФЗ.

Віртуальна валюта: визнання й оцінка в контексті застосування МСФЗ

Розвиток сучасних інформаційних технологій і процеси глобалізації – ключові чинники для виникнення й поширення віртуальної валюти. Правовий статус криптовалюти й досі залишається невизначеним. Її розглядають і як сучасний платіжний засіб, і як спекулятивний інструмент для незаконних дій. Однак, незважаючи на такі діаметрально протилежні трактування, беззаперечним є той факт, що економічні реалії постійно змінюються. Не буде винятком і система МСФЗ-звітності, яка має вчасно адаптуватися до нових викликів і максимально враховувати необхідність розкриття інформації про нові прогресивні елементи.  

Бухгалтерські будні
Робочий час та відпустки: практичні нюанси запровадження й оформлення

Розглянемо найпоширеніші запитання, що виникають у кадровиків і бухгалтерів щодо режимів робочого часу, графіків роботи й оформлення відпусток.

Робочий час і відпустка: відповіді на актуальні запитання

Чомусь найбільше запитань виникає стосовно робочого часу та надання відпусток працівникам. Розгляньмо найпоширеніші з них.

Бухгалтерський світ: події та люди
Economic substance змінює офшорні схеми

Що таке economic substance і як деформація цього поняття змушує українців змінювати старі офшорні схеми?

Бюджет
Дерева та квіти на території бюджетної установи: показуємо в обліку

Озеленення території бюджетної установи – справа не лише благородна, а й обов'язкова, адже здійснюють його в межах реалізації комплексу робіт, пов'язаних із благоустроєм населених пунктів. З іншого боку, зелені насадження, які придбала бюджетна установа, є об'єктами обліку. Саме останнє питання й належить з'ясувати далі.

Бухгалтеру на замітку
Новації в порядку ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників

Постановою від 19.06.2019 р. № 545 Кабмін серед іншого вніс зміни до Порядку ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів – лічильників рівня пального у резервуарі, передачі облікових даних з них електронними засобами зв'язку до контролюючих органів. Зі статті ви дізнаєтеся про те, що саме змінилося.

Нові правила ведення Єдиного реєстру акцизних накладних

Кабмін постановою від 19.06.2019 р. № 545 затвердив у новій редакції Порядок ведення Єдиного реестру акцизних накладних. У цій статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розповість про те, що саме змінилося.

Ліцензії на обіг пального: виробництво пального та документи на отримання ліцензій

У цій статті поговоримо про особливості отримання ліцензії на право виробництва пального, а також більш предметно зупинимося на переліку документів, необхідних для отримання такої ліцензії.

Скасування Указу № 436: яких готівкових штрафів не стало, а які залишились

Скільки ж років поспіль фіскали кошмарили бізнес фактичними перевірками, нараховуючи величезні штрафи за елементарні помилки... З власного досвіду можу сказати, що стикалася в буквальному розумінні з притягнутими за вуха порушеннями Указу № 436 – усе, аби лиш штрафів було якомога більше. І так було з буремних 90-х аж донині. Під час президентства Петра Порошенка лунали окремі заяви щодо скасування цього Указу, проте руки дійшли лиш в новообраного Президента, який одним махом (Указ № 418/2019) анулював понад 60 "нафталінових" документів, у т. ч. й сумнозвісний згаданий Указ. Тож у статті поговоримо про наслідки цього покращення й нагадаємо, які ж готівкові штрафи залишились.

Ліцензії на обіг пального: єдиний держреєстр ліцензіатів і зберігання пального

Норми щодо порядку ліцензування обігу пального виписано вкрай нечітко. Це призводить до серйозних проблем на практиці, що розуміють навіть депутати. Так, найпроблемнішим виявилося ліцензування зберігання пального, через що законодавці пересунули застосування штрафів за такі порушення на 31.12.2019. У статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розповість про останні новації в цій сфері.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua