Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№31-32
Липень 2019
Тема номера:
Нестачі товарів у ЗЕД
Від редактора:

Шановні читачі!
16 липня 2019 р. ми не лише святкували День бухгалтера та аудитора, а це ще й дата набрання чинності Законом про мову. Проте окремі його положення запрацюють значно пізніше. А про те, що ж змінилося для бізнесу після набуття чинності цим законодавчим актом і яке покарання чека...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Співробітник відпрацював менше ніж рік: як розрахувати середню зарплату для відпустки

лист Мінсоцполітики від 18.06.2019 р. № 928/0/206-19 

Юрист підприємства із свідоцтвом адвоката не сплачує ЄСВ, якщо не провадить адвокатської діяльності

рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 12.06.2019 р. у справі № 120/1144/19-а 

Відпустка без збереження зарплати: обов'язкова та за згодою сторін

лист Мінсоцполітики від 25.06.2019 р. № 739/0/204-19 

Оновлено правила перевезення вантажів – можна складати електронну ТТН

наказ Мінінфраструктури "Про затвердження Змін до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні" від 03.06.2019 р. № 413 

Матеріальна допомога на оздоровлення: у якому розмірі виплачувати бюджетникам

лист Мінсоцполітики від 27.05.2019 р. № 73/0/205-19 

Податковий ефект від зменшення корисності ОЗ у разі переходу на МСФЗ

індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 26.06.2019 р. № 2941/6/99-99-15-02-02-15/ІПК 

"Безамортизаційний" податковий облік невиведених з експлуатації ОЗ

індивідуальна податкова консультація ДФС від 02.07.2019 р. № 3031/6/99-99-15-02-02-15/ІПК 

Інвестнерухомість очима ДФС: амортизація та поліпшення за МСФЗ

індивідуальна податкова консультація ДФС від 02.07.2019 р. № 3035/6/99-99-15-02-02-15/ІПК 

Грошова винагорода педагогам: чи виплачувати в разі погодинної оплати

лист Мінсоцполітики від 14.05.2019 р. № 711/0/206-19 

Мегазміни для мініпідприємств: актуалізовано П(С)БО 25, План рахунків і форму балансу

наказ Мінфіну "Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку" від 31.05.2019 р. № 226  

Тема номера
Нестачі товарів в експортно-імпортних операціях: митне регулювання

В експортно-імпортних операціях нестачу може виявити власник товару або ж митний орган. Це може відбутися як до перетинання кордону, так і після. Про це й поговоримо в статті.

Нестачі товарів в експортно-імпортних операціях: правові аспекти

У разі виявлення нестачі товарів під час експортно-імпортних операцій виникають питання щодо відповідальності й компенсації збитків. У сфері зовнішньоекономічної діяльності ці питання врегульовано в особливому порядку, про що ми розповімо в статті.

Нестачі експортних товарів: податковий і бухгалтерський облік

Дії експортера в разі виявлення нестачі товарів залежать від умов зовнішньоекономічного договору. Зокрема, експортер може допоставити товар, повернути покупцеві-нерезиденту авансову оплату за товар, виплатити неустойку або ж не вчиняти жодних дій. Усі ці ситуації індивідуальні, тож їх потрібно розглядати окремо. У цій статті ми окреслимо загальні риси обліку в експортера за найпоширеніших ситуацій виявлення нестач.

Нестачі товарів у ЗЕД: особливості валютного нагляду

Нестача товарів – ситуація звідусіль неприємна. У сфері ЗЕД проблеми ще обтяжуються й тим, що за певних обставин таку операцію можуть не зняти з валютного нагляду. А це загрожує нарахуванням ЗЕД-пені. Про те, як уникнути таких неприємних наслідків, видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розповість у статті.

Читати всю статтю...
Нестачі імпортних товарів: якщо виявлено до перетинання кордону

Порядок відображення в обліку нестач імпортних товарів залежить від різних чинників, зокрема від місця їх виявлення (до кордону чи після), а також від дій контрагентів та осіб, відповідальних за нестачу. Кожна така ситуація індивідуальна, тому її варто розглядати окремо з урахуванням усіх обставин. Разом із тим можна виділити головні облікові моменти, про що й ітиметься в статті.

Нестачі імпортних товарів: якщо виявлено після перетинання кордону

Особливість цієї ситуації в тому, що митні платежі, сплачені з усієї вартості товару, імпортеру не повертають. Товар оприбутковують у фактичній кількості, на суму нестачі заявляють претензію постачальнику або перевізнику. Найчастіше такою особою є перевізник.

Аналітична палітра
Закон про мову: що потрібно змінювати бізнесу

16 липня 2019 р.- дата набрання чинності Законом про мову, проте певні його положення запрацюють набагато пізніше. Як зміниться діяльність українських підприємств після набуття чинності цим Законом і яке покарання чекає на бізнес за порушення його норм – розглянемо в статті.

Бухгалтерський світ: події та люди
"Я не боюся змін, радше, навпаки – люблю їх і навіть сама стимулюю", – Наталя Єремеєва

Сьогоднішня гостя нашої студії – Наталя Єремеєва, співзасновник і генеральний директор компанії Stekloplast* у м. Дніпрі.

____________

* Stekloplast – виробник світлопрозорих конструкцій на основі металопластикового й алюмінієвого профілю. Компанія на ринку з 1997 року. За цей час із локальної фабрики з виробничою потужністю два металопластикові вікна на день виросла в компанію-експортера з виробничою потужністю 1800 конструкцій на добу. Споживачам Stekloplast пропонує повний цикл послуг із засклення, зокрема й проектування конструктивно складних світлопрозорих фасадів. У портфоліо компанії – склепіння київського ЦУМу й атріум ТРЦ Lavina Mall.

Читати всю статтю...
Бюджет
Прощаємось із дебіторкою: облікова доля списання боргу в бюджетній установі

У бюджетній сфері до дебіторської заборгованості ставляться доволі пильно, особливо якщо йдеться про її списання. Тож не зайвим буде пригадати процедуру списання такого боргу й попутно розібратися в облікових моментах відображення такої операції.

Підприємець
ФОП-єдинник загубив Книгу обліку доходів (доходів і витрат): що робити?

Платники єдиного податку І, ІІ та ІІІ груп, які не є платниками ПДВ, і платники єдиного податку ІІІ групи, які є платниками ПДВ, зобов'язані вести облік доходів і витрат за допомогою Книги обліку доходів та Книги обліку доходів і витрат відповідно. А що ж робити ФОП-єдиннику в разі втрати цієї Книги? Розгляньмо це питання детальніше.

ФОП-єдинник: знаходимо стежки в законодавчих лабіринтах застосування РРО

Запитання про застосування чи незастосування РРО ФОП-єдинниками надходять досить часто, особливо щодо так званої початкової стадії. І це не дивно, адже законодавчі норми для цих суб'єктів господарювання виписано вкрай нечітко (а якщо точніше, то за принципом "права рука не знає, що робить ліва"). У статті ми розглянемо найактуальніші моменти.

Бухгалтеру на замітку
"Дитячі" аліменти: відрахування, обмеження, звітність

Останнім часом виникає чимало запитань, пов'язаних з утриманням аліментів із зарплати працівників, їх перерахуванням одержувачу, відображенням у формі № 1ДФ і поданням звітності щодо аліментів.

Тож з'ясуймо, з яких виплат утримують аліменти, які обмеження діють у разі їх відрахування та хто й коли має подавати звітність про перерахування й виплату аліментів.

Іноземні аліменти: за позовом іноземця та в разі виїзду за кордон

Розгляньмо, як стягувати аліменти, якщо платник виїжджає за кордон, адже трапляються випадки, коли громадяни України їдуть на заробітки, на роботу за контрактом або ж просто змінюють країну постійного проживання.

Аліменти на дітей – 2019: розміри та способи стягнення

У 2018 році було суттєво оновлено порядок стягнення аліментів на дітей, визначено мінімальний їх розмір, а також прописано особливий порядок перерахування аліментів отримувачам. Тож розберімося.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua