Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№35-36
Серпень 2019
Тема номера:
Облік тари
Від редактора:

Шановні читачі!
Знову фіскали, ігноруючи вимоги суду, виклали в листах Критерії ризиковості платника податку та Критерії ризиковості здійснення операцій, а також Показники, за якими визначають позитивну податкову історію платника податку. Чи законно це? Звісно ні, оскільки лист не є нормативн...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Прибутківець своє відпрацював: коли подати ліквідаційні декларацію та фінзвітність

роз'яснення з категорії 102.23.01 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua)

Оренда "хмари" в нерезидента: до яких податків готуватись

індивідуальна податкова консультація ДФС від 03.05.2019 р. № 1942/6/99-99-15-03-02-15/ІПК  

Округлення окладів у разі неповного робочого часу: чи є проблема

лист Мінсоцполітики від 12.02.2019 р. № 2963/0/2-19/52  

На який рахунок зараховувати зарплату учнів-практикантів

лист ДКСУ від 21.06.2019 р. № 16-04-04/10629  

Як враховувати під час оплати лікарняних винагороду за участь у діяльності виборчої комісії

лист Мінсоцполітики від 06.06.2019 р. № 10711/0/2-19/4 

Новий порядок розслідування нещасних випадків на виробництві: на що звернути увагу

постанова КМУ від 17.04.2019 р. № 337 

Оновлено форму декларації про майновий стан і доходи

наказ Мінфіну "Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859" від 25.04.2019 р. № 177  

Акцизна накладна: нові правила оформлення обігу пального та спирту етилового

наказ Мінфіну "Про затвердження форм заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів, акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового" від 19.06.2019 р. № 262 

Мінфін затвердив нову форму звіту про контрольовані операції

наказ Мінфіну "Про затвердження Змін до форми та Порядку складання Звіту про контрольовані операції" від 10.06.2019 р. № 242 

Урахування річної винагороди під час розрахунку відпускних

листи Мінсоцполітики від 20.06.2019 р. № 723/0/204-19 та від 18.06.2019 р. № 927/0/206-19

Чи є "життя" після скасування Інструкції № 141: доля бухобліку ПДВ

наказ Мінфіну "Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства фінансів України від 01 липня 1997 року № 141" від 18.06.2019 р. № 247 

Перехід на міжнародний номер банківського рахунка (IBAN): що потрібно знати клієнтам банків

постанова Правління НБУ від 28.12.2018 р. № 162 

Тема номера
Тара в суб'єктів господарювання: правова регламентація обігу

З "тарними" операціями зазвичай мають справу суб'єкти господарювання, що займаються виробництвом чи торгівлею. У нормативних актах установлено певні правила, якими регламентовано порядок обігу тари та яких потрібно дотримуватися. Інакше порушників можуть притягти до відповідальності, про що розповість у статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

Облік одноразової тари в продавця

Одноразову тару зазвичай називають упаковкою. Особливість такої тари полягає в тому, що покупець її не повертає. У цій статті розглянемо порядок відображення одноразової тари в обліку продавця.

Читати всю статтю...
Аналітична палітра
Оцінка корисності активів у контексті ризику банкрутства: визнання збитку від зменшення корисності

Після виявлення факту зменшення корисності підприємству потрібно визнати в обліку збиток від знецінення. Спосіб облікового відображення такого збитку залежить також і від результатів минулих змін вартості активу. Можливе сторнування раніше визнаних збитків у разі, якщо відбулося відновлення корисності та якщо ознаки, що призвели до знецінення, більше не актуальні.

Оцінка корисності активів у контексті ризику банкрутства: вплив на облікові оцінки окремих активів і гудвілу

Виявлення ознак зменшення корисності може впливати на рішення щодо подальшого способу використання активу і на перегляд початкових облікових оцінок щодо нього. Під час тестування одиниць, що генерують грошові кошти, а також за наявності гудвілу треба враховувати ще низку правил для коректного відображення облікових наслідків.

Дропшипінг: як оформити відносини

Сьогодні дропшипінг набуває все більшої популярності. І не дивно, адже цей вид діяльності дає змогу здійснювати продаж товару з меншими витратами як виробнику, так і посереднику. Проте в законодавстві не передбачено спеціального договору для такого виду діяльності. І, як наслідок, виникає безліч запитань у суб'єктів господарювання щодо правильного оформлення таких відносин. Це ми спробуємо пояснити в статті.

Оцінка корисності активів у контексті ризику банкрутства: розкриття інформації

За результатами проведення тесту на зменшення корисності для підприємства важливо у формах фінансової звітності подати дійсну вартість активів з урахуванням суми їх знецінення. При цьому в примітках до фінансової звітності слід розкрити інформацію, яка є суттєвою для користувачів і дасть змогу сформувати повноцінне уявлення про використані підходи до оцінки, а також продемонструє стан довгострокових активів і можливість їх подальшої участі в діяльності підприємства.

Надлишкові активи та неперспективні напрями в МСФЗ-обліку: припинення діяльності

Крім окремих надлишкових активів, підприємства можуть мати й цілі напрями діяльності, що не є рентабельними та щодо яких буде прийнято обґрунтоване рішення про продаж. У такому разі неперспективний напрям підприємству потрібно класифікувати як припинену діяльність. У разі застосування міжнародних стандартів фінансової звітності важливо вчасно відокремлювати припинену діяльність від тієї, що триває. Це допоможе користувачам сформувати більш об'єктивну думку щодо майбутніх результатів діяльності підприємства й того, за рахунок яких активів планується генерування грошових коштів надалі.

Надлишкові активи та неперспективні напрями в МСФЗ-обліку: активи до вибуття

Відповідність складу активів структурі виробничо-збутової діяльності є неодмінним чинником підтримання ефективної діяльності підприємства. Однак на практиці можуть виникнути ситуації, за яких суб'єкт господарювання володітиме надлишковими активами, які не використовують і фактично є зайвими на поточний момент. Для підприємств у процесі їхньої звичайної діяльності виявлення надлишкових активів є першим кроком до оптимізації складу майна. Своєю чергою, для неплатоспроможних суб'єктів продаж надлишкових активів – найбільш поширена й доступна форма отримання додаткових коштів. Міжнародні стандарти фінансової звітності містять чіткі правила обліку таких активів у процесі їх підготовки до продажу.

Оцінка корисності активів у контексті ризику банкрутства: оцінка майбутніх грошових потоків

Важливою умовою стабільного фінансового стану підприємства є можливість генерування потоків грошових коштів у майбутньому. Оцінка прогнозованих грошових надходжень є необхідною як з огляду на тест на знецінення, так і з огляду на те, що вона є своєрідним показником того, наскільки ймовірним є виникнення в підприємства проблем із платоспроможністю, коли наявних засобів недостатньо навіть для покриття поточних зобов'язань. Важливою є ідентифікація тих активів, які справді будуть джерелом генерування грошових потоків.

Оцінка корисності активів у контексті ризику банкрутства: фактори можливого зменшення корисності

Фактори нестабільності вітчизняної економіки можуть суттєво впливати і на фінансову стійкість окремих суб'єктів господарювання та їх здатність продовжувати діяльність у майбутньому. У цих умовах особливого значення набуває оцінка вартості підприємства і його активів, особливо в процесі антикризового управління, у разі реструктуризації або у процедурах банкрутства. Украй важливо достовірно визначати вартість активів і зобов'язань, що передбачуються до вибуття або погашення. У контексті визначення реальної вартості активів необхідно вчасно ідентифікувати й фіксувати в обліково-звітній системі факти зменшення їх корисності. Докладну увагу цьому процесу приділено у Міжнародних стандартах фінансової звітності.

Бухгалтерські будні
GPS-навігатори й тахографи: обліковуємо витрати на встановлення гаджетів

Сучасні транспортні засоби, зокрема й автобуси, вантажівки, трактори, укомплектовані багатьма допоміжними пристроями (GPS-навігаторами, тахографами тощо). Проте доступні такі "помічники" не завжди, частіше підприємства самостійно дообладнують власний автопарк потрібними гаджетами. Ми ж спробуємо показати, де та як зафіксувати витрати на придбання корисних автопристроїв в обліку.

Облік бонусів і програм лояльності для клієнтів згідно з МСФЗ (IFRS) 15

Програми лояльності є одним зі способів збільшення продажів у сфері торгівлі й надання послуг. Їх облік тісно пов'язаний з МСФЗ (IFRS) 15 і, зокрема, з тими нововведеннями, які в ньому з'явилися. Щоб привернути й зберегти клієнта, компанія йде на всілякі поступки. Адже що довше клієнт зберігає відносини з компанією, то ймовірнішим є, що він стане більш прибутковим для неї. Тому важливо сформувати базу лояльних покупців і запровадити процедури для їх утримання.

Бухгалтерський світ: події та люди
Обережно, троль! Тепер – торгових марок

Услід за патентними тролями активізувалися їхні "близькі родичі" – тролі з торгових марок і авторського права.

Уявіть, ваша компанія досягла чималого успіху, якість кінцевого продукту – висока, канали постачання налагоджено, клієнтська база розширюється, потенціал величезний. І раптом ви отримуєте позов. Якась компанія намагається заблокувати вам використання вашого ж бренда, наприклад, на ринках Азії – масштабування бізнесу й вихід на зовнішні ринки під загрозою...

Про існування патентних тролів знають усі. Дехто з ними навіть мав справу, був їхньою жертвою, виплачував винагороду або розпочинав судові тяжби. А втім, крім патентних тролів, існують й інші "інтелектуальні віртуози" – тролі з торгових марок (trademark trolls) і з авторського права (copyright trolls).

Читати всю статтю...
Бюджет
"Текстильні" активи: обліковуємо м'який інвентар бюджетної установи

М'який інвентар – особлива категорія активів, яка потребує специфічного обліку. У чому полягає його суть – пропонуємо з'ясувати в цій статті.

Підприємець
Чи може ФОП-єдинник займатися дропшипінгом?

Дропшипінгом може займатися як юрособа, так і ФОП на загальній і спрощеній системі оподаткування. Проте для ФОП на спрощеній системі найголовніше правильно обрати групу платника ЄП. Тому в статті розглянемо основні ознаки, властиві ФОП-дропшиперам на ЄП.

Чи потрібно ФОП сплачувати земельний податок

Зазвичай земельний податок розглядають для підприємств або ж фізичних осіб. Однак чи необхідно сплачувати земельний податок ФОП? Відповідь на це запитання – у статті.

Камеральні перевірки у ФОП: що потрібно знати

Перевірки від податкової – завжди стрес для підприємців. Проте є один вид перевірок, які проходять для ФОП непомітно, – камеральні. Тому в цій статті ми розглянемо особливості проведення саме цього виду контрольних заходів.

Бухгалтеру на замітку
Блокування податкових накладних: головні нововведення

Як відомо, нещодавно ДФСУ прийняла нові Критерії ризиковості платника ПДВ, що було пов'язано із судовими позовами, за якими старі Критерії визнано незаконними. А втім, крім дотримання деяких формальностей, було внесено також смислові правки. У цій статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розповість про те, у чому саме полягають ці нововведення.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua