Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№37-38
Вересень 2019
Тема номера:
Фінансовий лізинг
Від редактора:

Шановні читачі!
Народні обранці, зокрема від провладної партії, обіцяють нам уже з вересня масові законодавчі ініціативи, і не лише в частині податкового законодавства. Тож, шановні наші клієнти, не забудьте продовжити передплату нашого видання, адже, повірте, навіть бувалому й досвідченому ф...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Курсова різниця для ТЦУ-критеріїв: коли впливає, а коли – ні

індивідуальна податкова консультація ДФС від 05.08.2019 р. № 3638/6/99-99-31-02-01-15/ІПК 

"Органічний" Закон уведено в дію: як зміниться маркування товарів

Закон України "Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції" від 10.07.2018 р. № 2496-VIII 

Бюджетні установи можуть дозволити собі дорожчі меблі

постанова Кабміну "Про внесення змін до граничних сум витрат на придбання легкових автомобілів, меблів, іншого обладнання та устаткування, комп'ютерів, придбання і утримання мобільних телефонів державними органами, а також установами та організаціями, які утримуються за рахунок державного бюджету" від 14.08.2019 р. № 717  

Електронний тендер: з'явився новий порядок функціонування й авторизації

Порядок функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків, затверджений постановою Кабміну від 10.07.2019 р. № 704

Реформа ціноутворення на ринку електроенергії: як визначати ціну закупівлі в тендерних договорах

лист МЕРТ від 14.08.2019 р. № 3304-04/33869-06 

Податковий статус зарплати і МНМА: ДФС розставляє акценти

індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 31.05.2019 р. № 2491/6/99-99-15-02-02-15/ІПК  

Як оподатковувати "нерухомий" внесок до статутного капіталу, якщо інвестор – нерезидент

індивідуальна податкова консультація ГУ ДФС у м. Києві від 26.07.2019 р. № 3487/ІПК/26-15-12-03-11  

Податок на нерухомість: чи сплачує ФОП за будівлі промисловості

індивідуальна податкова консультація ГУ ДФС в Одеській області від 02.07.2019 р. № 3027/ІПК/15-32-13-01-06  

Тема номера
Бухгалтерський облік фінансової оренди за П(С)БО: облік в орендаря

На продовження теми бухгалтерського обліку фіноренди, порушеної в статтях "Бухгалтерський облік фінансової оренди за П(С)БО: загальні моменти" та "Бухгалтерський облік фінансової оренди за П(С)БО: облік в орендодавця", у цій статті розглянемо особливості обліку таких операцій в орендаря.

Фінансовий лізинг: податковий облік за внутрішньоукраїнськими договорами

Податковий облік операцій із фінансового лізингу має особливості, здебільшого пов'язані з оподаткуванням ПДВ. А втім, є нюанси оподаткування як у платників податку на прибуток, так і в платників єдиного податку. Про них і розповімо в статті.

Бухгалтерський облік фінансової оренди за П(С)БО: облік в орендодавця

У статті "Бухгалтерський облік фінансової оренди за П(С)БО: загальні моменти" розглянуто загальні правила бухгалтерського обліку фіноренди. У цій статті розповімо про особливості ведення бухгалтерського обліку орендодавця.

Фінансовий лізинг: правові аспекти

Фінансовий лізинг давно здобув популярність у суб'єктів господарювання. Адже такі договори дають можливість набути "на виплат" об'єкт основних засобів. При цьому у виграші як лізингодавець, який одержує за свою послугу додаткові комісійні (відсотки), так і лізингоодержувач, що деякий час використовує об'єкт лізингу без сплати за нього повної вартості. Водночас у разі укладання договорів фінлізингу потрібно звернути увагу на певні нюанси, про що й розповість видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

Читати всю статтю...
Бухгалтерський облік фінансової оренди за П(С)БО: загальні моменти

Порядок відображення в бухгалтерському обліку операцій з фінансової оренди регламентує П(С)БО 14. І хоча з 2019 року цей стандарт уже не відповідає новому МСФЗ (IFRS) 16, усе одно суб'єкти господарювання, які складають фінзвітність відповідно до національних стандартів, продовжують керуватися П(С)БО 14. У цій статті ми розглянемо загальні моменти, пов'язані з веденням "вітчизняного" бухгалтерського обліку операцій з фіноренди.

Аналітична палітра
Податок на нерухомість: як діяти, коли ППР із помилковим розрахунком адресоване неповнолітньому

До 1 липня фізособам повинні надійти ППР про сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Проте на практиці фіскали в таких ППР не завжди правильно розраховують у них податкове зобов'язання платника, зокрема не враховують пільги. До того ж на адресу редакції надійшло запитання від читача: "Що робити, коли ППР податківці надіслали на ім'я неповнолітньої дитини, яка є власником або співвласником нерухомості?"

Тож у статті дамо відповідь на це запитання та розповімо, як діяти в разі незгоди з нарахованою сумою до сплати податку на нерухомість.

Потенціал технології блокчейн у корпоративному управлінні

Blockchain (блокчейн) – приклад технології розподіленої книги (DLT), яка за останні роки привернула велику увагу. Цей інтерес насамперед можна пояснити зростаючою популярністю Bitcoin, що ґрунтується на системі електронних грошей, запропонованій компанією Satoshi Nakamoto у 2008 році. Світові розробники та дослідники вивчають його потенціал. Сьогодні концептуально прийнято, що блокчейн виділяється як деструктивна технологія з потенціалом для трансформації основ суспільних і економічних систем. Послуговуючись такими термінами, як "новий Інтернет", "Інтернет довіри" або "інтернет-цінності", деякі автори стверджують, що технологія блокчейн є найбільш перетворювальною технологією з моменту створення світу.

Вплив глобалізаційних процесів на систему обліку та звітності

З одного боку, глобалізаційні процеси загалом і процеси євроінтеграції зокрема є важливими чинниками, що впливають на розвиток вимог до формування й надання інформації системою бухгалтерського обліку. З іншого боку, розвиток інформаційних технологій і потужний тренд інформатизації (діджиталізації) суспільства вимагають використання сучасного інструментарію програмних продуктів для представлення інформації системою бухгалтерського обліку в прийнятному електронному форматі.

Бухгалтерські будні
Повернення товарів/передоплати: коригуємо ПДВ

Повернення товару чи попередньої оплати – звичайна операція під час будь-яких господарських відносин. І причин тому багато. Проте є нюанси у відображенні цієї операції в ПДВ-обліку як продавця, так і покупця. Ба більше, іноді роз'яснення податківців щодо окремих питань повернення не зовсім відповідають нормам ПКУ. Отже, про те, що потрібно врахувати платникам ПДВ під час операції повернення, поговоримо у статті.

Бухгалтерський світ: події та люди
Застосування XBRL: що потрібно знати про новий стандарт звітування та як це працює у світі
Cитуація з BEPS і фіскальною прозорістю за результатами саміту G20 в Осаці

У доповіді, оприлюдненій для лідерів G20 перед зустріччю в м. Осака (Японія) 28 – 29 червня 2019 р., ОЕСР надала оновлену інформацію про свою діяльність у межах здійснення міжнародної податкової реформи, у т. ч. про розмивання бази оподаткування й виведення прибутку з-під оподаткування (План дій BEPS), а також про міжнародні ініціативи щодо прозорості оподаткування.

Бюджет
Комплектуємо недоукомплектовані ОЗ: облікові варіації в бюджеті

Інколи бюджетні установи, купуючи певну техніку чи обладнання, стикаються з проблемою, коли для нормального їх функціонування потрібно докуповувати додаткові комплектувальні. Як, зрештою, показати ці девайси в обліку, пропонуємо розглянути в цій статті.

Ремонтуємо орендоване приміщення: як обліковувати витрати бюджетнику-орендарю

Оренда майна – досить поширене явище, зокрема серед бюджетних установ. Нерідко таке майно потребує ремонту. У зв'язку з цим візьмемо на себе сміливість нагадати базові правила відображення витрат у бухобліку установи-орендаря на подібні ремонті заходи.

Підприємець
Земельний і єдиний податок для платника четвертої групи: облікові нюанси

Сільгоспвиробники на спрощеній системі оподаткування, крім єдиного податку (далі – ЄП), сплачують також земельний податок, якщо земельні ділянки не використовують для ведення сільгоспвиробництва. Тож у статті розглянемо, як відобразити в бухобліку нарахування та сплату не лише сум ЄП, а й сум земельного податку.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua