Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№43-44
Жовтень 2019
Тема номера:
Роздрібна торгівля
Від редактора:

Шановні читачі!
Тему номера нашого видання ми присвятили особливостям обліку в роздрібній торгівлі. Звісно, у роздробі ніби трохи простіше, аніж у ресторанному господарстві, проте є нюанси. Тому ми докладно їх і розглянули.
Застосування МСФЗ 16 "Оренда" постійно викликає певні запитання...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
У вашій місцевості немає банків? Нацбанк дозволив щоденний ліміт каси множити на 5!

лист Нацбанку від 14.08.2019 р. № 50-0006/42074 

Як бюджетнику відобразити в обліку страхове відшкодування за втрачені ТМЦ

листи Мінфіну від 06.09.2019 р. № 35220-07/Т-1533/1632 та від 31.07.2019 р. № 35120-14-5/19610

Казначейське обслуговування місцевого бюджету адаптовано до IBAN-формату

наказ Мінфіну "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України" від 21.08.2019 р. № 352  

Підвищення посадового окладу в межах діапазону за посадою: як проводити індексацію

лист Мінсоцполітики від 20.08.2019 р. № 75/0/214-19 

Кого Кабмін уповноважив організовувати централізовані закупівлі

розпорядження Кабміну "Про визначення державної установи "Професійні закупівлі" централізованою закупівельною організацією" від 25.09.2019 р. № 846-р 

Тема номера
Облік гарантійних зобов'язань у роздрібній торгівлі

Гарантійне зобов'язання – одна з ключових обіцянок продавця, яка полягає в забезпеченні певних гарантій належної якості проданого товару. Для продавця взяття таких зобов'язань завжди пов'язане з певною ймовірністю зазнати витрат у майбутньому. У цій статті пропонуємо розглянути обліковий бік формування та використання таких зобов'язань у роздрібній торгівлі.

Облік у роздрібній торгівлі: проблемні ситуації

У роздрібній торгівлі трапляються "специфічні" ситуації, облік яких у нормативних актах прямо не прописано. У цій статті ми проаналізуємо деякі з них, що найчастіше відбуваються на практиці.

Повернення товарів у роздрібній торгівлі: особливості обліку та використання РРО

Повернення товарів у роздробі – на перший погляд, елементарна ситуація, із чим автор цієї статті абсолютно не сперечатиметься. Проте є певні нюанси, яких потрібно дотримуватись, аби не потрапити під приціл фіскальних органів. Про це й поговоримо в статті.

Облік гарантійних ремонтів і заміни товарів у роздрібній торгівлі

Продовжуючи тему, розпочату в статті "Облік гарантійних забезпечень у роздрібній торгівлі", пропонуємо розглянути специфіку відображення в обліку операцій, пов'язаних із гарантійними ремонтами та заміною товарів у сфері роздрібної торгівлі.

Роздрібна торгівля тютюном й алкогольними напоями: як організувати роботу

Сьогодні поширеним видом діяльності є роздрібний продаж алкогольних напоїв і тютюнових виробів, оскільки такий товар є дуже популярним серед населення. Тому бізнес, пов'язаний із роздрібною торгівлею алкоголем і тютюном, завжди під прискіпливим контролем податкової. Як же розпочати таку торгівлю на законних підставах і яку передбачено відповідальність у разі порушення правил роздрібної торгівлі? Про це й розкажемо в статті.

Облік у роздрібній торгівлі: порядок документообігу

Документам у роздрібній торгівлі варто приділяти пильну увагу, оскільки зазвичай контролери перевіряють їх дуже ретельно. У цій статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розповість, на чому потрібно закцентувати під час оформлення первинної документації в роздробі.

Читати всю статтю...
Бухгалтерський облік у роздрібній торгівлі

Бухгалтерський облік у роздрібній торгівлі має особливості, пов'язані з тим, що для списання товарів можна використовувати методи ідентифікованої собівартості та ціни продажу. Оскільки застосування цих методів зазвичай викликає питання, видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН продемонструє порядок їх використання на прикладах.

Податковий облік у роздрібній торгівлі

Податковий облік у роздрібній торгівлі має нюанси. У платників податку на прибуток особливості пов'язані зі специфікою ведення бухгалтерського обліку (див. про це статтю "Бухгалтерський облік у роздрібній торгівлі"), а платники ПДВ в особливому порядку оформляють податкові накладні. Докладніше про це ми й розкажемо у статті.

Аналітична палітра
Виплата зарплати без дрібних копійок: розгадуємо ребус

Ще три місяці тому побачила світ постанова НБУ про вилучення з обігу монет номіналом 1, 2 і 5 копійок. Очевидно, що політику НБУ спрямовано на зведення до мінімуму готівкових розрахунків, адже цей документ спонукає роботодавців уникати розрахунків готівкою. Проте роботодавець не має права примусити працівників отримувати зарплату на картки. Чи є вихід із цієї ситуації?

Бухгалтерські будні
Оплата днів відрядження: відповіді на актуальні запитання

Стосовно оплати праці днів відрядження виникає безліч запитань, оскільки нормативно механізму розрахунку не визначено. Тому бажано його прописати в колдоговорі чи положенні про відрядження. Розглянемо кілька поширених питань.

Водій за власний рахунок відремонтував автомобіль за кордоном – чи є порушення законодавства?

Приводом для написання цього матеріалу стало запитання: "Водій під час перебування в закордонному відрядженні ремонтував за власний рахунок автомобіль, після прибуття надав усі підтвердні документи. Чи є це порушенням податкового й валютного законодавств?" Розглянута ситуація не описана прямо в нормативних актах, проте вона повністю вписується в рамки чинного законодавства. Про це й поговоримо в статті.

Запитували? Відповідаємо
Послуги доступу до інформації: як відображати в обліку

Підприємство надає послуги доступу до перегляду певної інформації на сайті. Для надання такої послуги формуються коди, які можуть складатися з певного набору цифр, букв і знаків. Ці коди підприємство може продавати надрукованими на картках, або передавати електронною поштою, або друкувати на папері. Сам код є ключем для одержання послуги й фактично нічого не коштує (крім вартості паперу, на якому його надруковано). Підприємство продає це як послугу з кодом класифікації 61.20.50 партнерам, які продають це кінцевому споживачеві.

Чи має підприємство право продавати картки з надрукованим на них кодом або сам набір знаків і символів як товар за ціною послуги? Якщо так, то як потрібно формувати собівартість цього товару (кожної одиниці)? Чи необхідно розподіляти окремо товари й послуги? Собівартість цих послуг складається з роялті чи права на використання авторських прав?

Підприємець
Повернення авансу: як відобразити в обліку єдинника

Нерідко в процесі господарської діяльності платники єдиного податку (далі – ЄП) стикаються з розірванням договору з контрагентом, унаслідок чого виникає потреба в поверненні попередньої оплати покупцеві за невиконане постачання товарів, робіт чи послуг. Про те, як такі операції вплинуть на дохід єдинника та як їх відображати в обліку, розповімо в цій статті.

Бухгалтеру на замітку
Нова оренда за МСФЗ (update-2019): модифікація умов оренди

Протягом строку дії договору оренди сторонам через різні обставини не завжди вдається повною мірою дотримуватися початково окреслених умов такого договору. Натомість можуть бути досягнуті домовленості про зміну обсягу оренди або відшкодування за оренду порівняно з тою, що була частиною початкових умов договору. Зазначені обставини призводять до модифікації умов оренди. Своєю чергою, модифікація справляє певний вплив на оцінку орендних активів і зобов'язань.

Нова оренда за МСФЗ (update-2019): розкриття інформації

Оскільки облік оренди з позиції орендаря з набуттям чинності МСФЗ (IFRS) 16 зазнає змін, то це потребуватиме ґрунтовного аналізу й розуміння суб'єктами господарювання нового обсягу розкриття інформації у фінансовій звітності. Які ж саме статті необхідно відображати в основних формах фінансової звітності та як інформаційно наповнити примітки в частині орендованого майна? Про це й поговоримо далі.

Нова оренда за МСФЗ (update-2019): бухгалтерський облік орендних операцій

Нові правила обліку орендних відносин потребують застосування додаткових рахунків бухгалтерського обліку, накопичення інформації на яких є неодмінною передумовою відображення орендованих активів у фінансовій звітності. Про те, які субрахунки рекомендується застосовувати для обліку активів із права користування й орендних зобов'язань, а також за якими напрямами слід модифікувати робочий план рахунків – розповімо у цій частині.

Нова оренда за МСФЗ (update-2019): особливості первісної оцінки

Відносини оренди – невід'ємний складник діяльності більшості сучасних підприємств. Непоодинокими є ситуації, коли підприємству не вистачає власних основних засобів для провадження поточної діяльності або керівництво вважає фінансово невигідним купувати занадто дорогий актив. За таких умов найбільш правильним рішенням є оренда потрібного активу. Звісно, ці операції необхідно відповідним чином відобразити в обліку.

Зауважимо, минув уже майже рік відтоді, як підприємства, що готують звітність за МСФЗ, обліковують орендовані активи та зобов'язання за новими правилами. Тож розгляньмо практичні питання застосування МСФЗ (IFRS) 16 підприємствами України. І розпочати пропонуємо з первісного визнання.

Нова оренда за МСФЗ (update-2019): подальші оцінки й операції

Після первісного визнання орендар має обрати модель обліку орендованих активів. Від цього залежить подальша оцінка активу з права користування. Зверніть увагу, що такі права за аналогією з власними довгостроковими активами підлягають амортизації. Про ці нюанси, а також про особливості подальшої оцінки орендного зобов'язання й піде мова далі.

Читати всю статтю...
Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua