Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№45-46
Жовтень 2019
Тема номера:
Аптечний бізнес
Від редактора:

Шановні читачі!
Ось й отримали ми з вами скандальні закони щодо повної РРО-зації ФОП і так званого кешбеку. Тішить, що є трохи часу, аби зрозуміти всі правила гри й одержати вчасно (надто сподіваюся на це) підзаконні нормативні акти, які ще й будуть якісними.
Тематика номера, як завжди, рі...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
За невчасне інформування ДПС про зміну статуту неприбутківця можуть оштрафувати

роз'яснення з категорії 102.25 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua)

Мінфін затвердив нові форми заяви про застосування спрощеної системи та витягу з реєстру єдинників

наказ Мінфіну "Про затвердження форм заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, розрахунку доходу за попередній календарний рік, запиту про отримання витягу з реєстру платників єдиного податку та витягу з реєстру платників єдиного податку" від 16.07.2019 р. № 308 

Поліпшили орендоване поліпшення: як бути з податковою амортизацією?

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 02.09.2019 р. № 9/6/99-00-07-02-02-15/ІПК  

"Сумнівний" резерв створено за МСФЗ: на які податкові різниці натрапить прибутківець

індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 15.08.2019 р. № 3809/6/99-99-15-02-02-15/ІПК 

Бюджетну кореспонденцію рахунків перекроїли: що нового?

наказ Мінфіну "Про затвердження Змін до Типової кореспонденції субрахунків бухгалтерського обліку для відображення операцій з активами, капіталом та зобов'язаннями розпорядниками бюджетних коштів та державними цільовими фондами" від 17.09.2019 р. № 386 

Які витрати може здійснити клієнт із небюджетних казначейських рахунків

лист ДКСУ від 25.06.2019 р. № 16-06-06/10978 

Як одержувачу бюджетних коштів показати видатки за договорами ЦПХ

лист ДКСУ від 31.07.2019 р. № 16-06-06/13065 

Бій із тінню, або Що маємо від прийняття скандальних законів щодо РРО

Закони України "Про внесення змін до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг" від 20.09.2019 р. № 128-IX, "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг" від 20.09.2019 р. № 129-IX

Читати всю статтю...
Заборгованість у стилі "диско": нові П(С)БО-правила дисконтування боргів

наказ Мінфіну "Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку" від 16.09.2019 р. № 379 

Акцизний податок: вивчаємо новації

Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг" від 20.09.2019 р. № 129-IX 

Посилено відповідальність за відмову в пільговому перевезенні пасажирів

Закон України "Про внесення зміни до статті 1331 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за безпідставну відмову у пільговому перевезенні окремих категорій громадян" від 03.10.2019 р. № 166-IX 

Коригування середньої зарплати для відпустки та компенсації

лист Мінсоцполітики від 21.08.2019 р. № 984/0/204-19 

Підвищення посадового окладу посеред місяця – може бути!

лист Мінсоцполітики від 06.09.2019 р. № 1076/0/204-19  

Тема номера
Аптечний бізнес: особливості бухгалтерського обліку

Головна особливість бухгалтерського обліку операцій аптечного бізнесу полягає в тому, що такі заклади зазвичай використовують для списання запасів метод ідентифікованої собівартості. Про це видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН і розповість у статті.

Аптечний бізнес: податковий облік

Податковий облік в аптечному бізнесі має певні особливості. Зокрема, в обліку з ПДВ потрібно врахувати особливості застосування 7%-ї ставки ПДВ, звільнення від ПДВ деяких операцій і специфіку продажу ліків за програмою "Доступні ліки". Про це й поговоримо в статті.

Аптечний бізнес: облік за програмою "Доступні ліки"

Упроваджену державою програму "Доступні ліки" уже не перший рік використовують на практиці. Останнім часом її популярність зросла, адже завдяки системі електронного документообігу eHealth було подолано певну паперову тяганину. Тому в цій статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розповість про особливості застосування зазначеної програми та про те, як аптекам у цьому разі вести облік реалізації лікарських засобів.

Аптечний бізнес: особливості організації

Відкриття аптечного бізнесу має особливості, оскільки потрібна відповідна ліцензія, для отримання якої необхідно дотримуватися певних вимог до облаштування приміщення. Про це й ітиметься в статті.

Читати всю статтю...
Аптечний бізнес: особливості ціноутворення

Особливість ціноутворення в аптечному бізнесі полягає в тому, що ціни на деякі лікарські засоби підлягають державному регулюванню. Про те, як це відбувається, видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розповість у статті.

Бухгалтерські будні
Інвентаризація-2019: основа для достовірної фінзвітності

Ніщо так не надає фінзвітності необхідної достовірності, як щорічна інвентаризація. Тим паче, що нехтувати цією процедурою підприємствам заборонено. У статті пропонуємо вкотре пригадати основні вимоги законодавства, що висувають до інвентаризаційного процесу.

Інвентаризація-2019: перевіряємо активи та зобов'язання

Продовжуючи цикл статей інвентаризаційної процедури – 2019 і зважаючи на важливість та актуальність цієї теми, пропонуємо освіжити в пам'яті ключові моменти інвентаризації активів і зобов'язань підприємства.

Інвентаризація-2019: виявляємо лишки, боремось із нестачею та пересортицею

Продовжуючи інвентаризаційну тематику, пропонуємо розглянути особливості відображення в обліку інвентаризаційних різниць – нестач, лишків і пересортиці.

Запитували? Відповідаємо
Безоплатні роздачі: якщо дуже потрібно, то можна

Деякі консультанти як один із варіантів уникнення оподаткування прибутку та ПДВ у разі безоплатних роздач пропонують скласти на підприємстві калькуляцію продажної ціни або Положення про ціноутворення. Якщо це дійсно так, підкажіть, як практично це зробити?

Бюджет
Інвентаризація-2019: процедура й облік результатів у бюджетній сфері

Продовжуючи цикл статей, присвячених річній інвентаризації, розкриємо бюджетну специфіку цього процесу, а також облікові наслідки результатів її проведення.

Бухгалтеру на замітку
Ідентичні товари з різним найменуванням: як вирішити проблему

Як відомо, уніфікованих найменувань на товар не існує. Тому цілком можлива ситуація, коли найменування одного й того самого товару в постачальників різниться. І якщо суб'єкт господарювання купує товар у декількох місцях, то в обліку в нього виникають проблеми. У цій статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розповість, як їх вирішити.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua