Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№47-48
Листопад 2019
Тема номера:
Практика складення облікової політики згідно з МСФЗ в IT-індустрії
Від редактора:

Шановні читачі!
Тему нашого номера, на ваші прохання, ми присвятили практичним аспектам складання облікової політики в ІТ-індустрії. Звісно, навіть у темі номера охопити всі питання просто нереально. Тож чекаємо на зворотний зв'язок – із чим ви стикаєтеся та які маєте запитання.
Традиційно...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Для проведення оплати відшкодування збитків Казначейству потрібен акт

лист ДКСУ від 01.10.2019 p. № 16-10-11/16839  

Чи може розподіл ліквідаційного майна позбавити кооператив статусу неприбутковості

лист Мінфіну від 02.09.2019 р. № 11210-09-63/21886 

Єдинник повернув передоплату покупцю: як подати уточненку

індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 07.10.2019 р. № 624/6/99-00-04-04-03-15/ІПК 

Удосконалено законодавство у сфері ліцензування видів господарської діяльності: що нового?

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку ліцензування господарської діяльності" від 02.10.2019 р. № 139-IX 

Нацбанк скасував обмеження для фізосіб на купівлю валюти та банківських металів

постанова Нацбанку "Про затвердження Змін до Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті" від 29.10.2019 р. № 125 

Земля під багатоквартирним будинком: хто сплачує земельний податок?

ІПК ДПСУ від 16.10.2019 р. № 781/6/99-00-04-07-03-15/ІПК, від 12.09.2019 р. № 147/З/99-00-04-07-03-14/ІПК, від 12.09.2019 р. № 146/6/99-00-04-07-03-15/ІПК

Розрахунок оплати відпустки: донараховані відпускні – до заробітку місяців, за які їх нараховано

лист Мінсоцполітики від 18.06.2019 р. № 718/0/204-19  

Підприємство не надало всіх документів під час перевірки? Їх можна надати пізніше

постанова Верховного Суду від 08.08.2019 р. у справі № 802/1069/13-а 

Тема номера
Практика складення облікової політики згідно з МСФЗ в IT-індустрії: дебіторська та кредиторська заборгованості

Цю статтю присвячено дебіторській і кредиторській заборгованостям, які регулює МСФЗ (IFRS) 9.

Практика складення облікової політики згідно з МСФЗ в IT-індустрії: оренда, курсові різниці, довгострокові активи та інше

У цій статті ми розглянемо не менш важливі об'єкти обліку, такі як оренда, курсові різниці, довгострокові активи, призначені для продажу, та розкриття інформації про пов'язані сторони.

Практика складення облікової політики згідно з МСФЗ в IT-індустрії: основні засоби та нематеріальні активи

Більшість IT-компаній переходять на міжнародні стандарти. При цьому для таких компаній залишається актуальним питання правильного відображення в обліковій політиці основних засобів і нематеріальних активів відповідно до МСФЗ.

Читати всю статтю...
Практика складення облікової політики згідно з МСФЗ в IT-індустрії: доходи та витрати

У попередній статті ми розглянули основні вимоги до відображення в обліковій політиці основних засобів і нематеріальних активів згідно з МСФЗ для IT-компаній. У цьому матеріалі ми розглянемо, як прописати в обліковій політиці доходи й витрати.

Аналітична палітра
Нюанси компонентного обліку основних засобів

Облік основних засобів за МСФЗ не можна віднести до складних ділянок обліку, однак окремі аспекти застосування МСБО 16 "Основні засоби" на практиці викликають чимало запитань. Основні умови щодо застосування компонентного обліку основних засобів викладено в п. п. 43 – 47 МСБО 16, основна ідея яких полягає в тому, що ті частини основного засобу, строки експлуатації яких суттєво відрізняються, слід амортизувати окремо. На перший погляд здається, що все легко й просто, однак коли на практиці виникає необхідність виділити компоненти й оцінити їх, відбувається це значно складніше.

Бухгалтерські будні
Замінники податкових накладних: рахунки на комунальні послуги

Згідно з п. 201.11 ПКУ одним із документів-замінників, на підставі яких можна відобразити податковий кредит без податкової накладної, є рахунки на певні послуги. Тим часом тут маємо справу з низкою нюансів, на які слід звернути увагу. Про них видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН і розповість у статті.

Замінники податкових накладних: чеки і транспортні квитки

В обліку з ПДВ замінники податкових накладних відображають в особливому порядку. Тут важливо перевірити, чи відповідає документ усім передбаченим у ПКУ вимогам. Є специфіка й у строках включення ПДВ за замінниками до податкового кредиту. Про це й ітиметься в статті.

Бухгалтерський світ: події та люди
Як блокчейн змінить бухгалтерію

Блокчейн (англ. Blockchain) – це цифровий регістр, у якому транзакції записуються у хронологічному порядку, його можуть переглядати всі, у кого є доступ.

Читати всю статтю...
Запитували? Відповідаємо
Чи можна на період відпустки медсестри укласти договір ЦПД з іншою медсестрою

Чи має право підприємство на час щорічної відпустки медичної сестри укласти договір цивільно-правового характеру (ЦПД) з іншою медсестрою?

Дві довідки ЛКК про догляд за лежачим хворим: як надавати відпустку без збереження зарплати

Працівник приніс одну довідку ЛКК про догляд за лежачим хворим (рідним по крові), потім – другу. Як надавати відпустку без збереження зарплати за такими довідками: 15 к. дн. за кожною довідкою чи тільки сукупно за обома? Чи встановлено обмеження для надання такої відпустки 1 раз на рік?

Розподіл витрат у разі використання методу чистого прибутку

Чи підлягають обов'язковому розподілу між контрольованими і неконтрольованими операціями понаднормативні витрати та постійні нерозподілені витрати (які є частиною собівартості реалізованої продукції періоду) у разі використання методу чистого прибутку? Коли можна обґрунтувати, що такі витрати не належать до контрольованих операцій?

Зовнішній працівник працює щосуботи по 6 годин: нюанси оформлення

Чи може зовнішній сумісник працювати щосуботи по 6 годин?

Призи за реєстрацію на сайті: нюанси обліку

Зареєстрованим на нашому сайті із зазначеним номером телефону клієнтам шляхом випадкового обрання комп'ютерною програмою ми поповнюватимемо мобільний телефон на суму до 50 грн. Аналогічним способом ми маємо намір здійснити розіграш квитків у кіно вартістю до 100 грн. Згідно з пп. 14.1.47 ПКУ ці акції є додатковим благом, але при цьому ми не можемо за номером телефону персоніфікувати осіб. Чи потрібно в цьому разі утримувати з цих сум ПДФО та військовий збір? І якщо потрібно, то як відобразити це у формі № 1ДФ? Як правильно показати таку операцію в обліку?

(Наталя)

Скільки може тривати відпустка без збереження зарплати?

Чи може відпустка без збереження зарплати тривати місяць і більше?

Відповідно до договору з юрособою-нерезидентом послуги надають його працівники – чи потрібен дозвіл на працевлаштування?

Укладено договір із юрособою-нерезидентом на надання послуг; останній для надання послуг відрядив своїх працівників. Чи потрібний дозвіл на працевлаштування, якщо надання послуг відбувається в межах договору, укладеного з юрособою-нерезидентом?

Вогнегасники своє відслужили: як показати списання в обліку

Як правильно списати з обліку не придатні для використання вогнегасники та як оформити цю операцію документально?

(Володимир З.)

Чи може фізособа закупити товар за кордоном із метою оприбуткування й продажу юрособою?

Директор бажає закуповувати товари в Китаї як приватна особа й оприбутковувати на фірму на підставі авансового звіту. Як правильно це зробити? Ми – платники ПДВ. Як потім обґрунтувати базу оподаткування та чи не потрапить такий продаж під блокування податкових накладних?

Як оформити роботу водіїв, які здійснюють міжміські перевезення

Як оформлювати роботу водіїв, які постійно здійснюють міжміські перевезення вантажів: як роз'їзний характер роботи чи як відрядження?

Як оформити директора, який фактично не працює

Як оформити директора підприємства, який фактично не працює? Чи можна його прийняти на 0,1 ставки та як тоді сплачувати ЄСВ і ПДФО?

Підприємець
Спрощенець займався забороненим для нього видом діяльності: наслідки

Для суб'єктів господарювання на спрощеній системі оподаткування установлено обмеження у виборі виду діяльності. Перелік цих обмежень досить великий, а їх порушення матиме негативні наслідки.

Отже, у статті розглянемо, якими видами діяльності заборонено займатися єдинникам 1-ї – 3-ї груп, які наслідки будуть у разі порушення заборони та що потрібно робити в цій ситуації.

Бухгалтеру на замітку
Ласкаво просимо, або Стороннім вхід заборонено: обліковуємо офісну систему контролю доступу

Чимало підприємств прагнуть обмежити доступ на свою територію сторонніх осіб. Вирішити це завдання допомагають "електронні вартові" – системи контролю доступу. У цій статті спробуємо знайти найдоречніші облікові рішення, які стануть у пригоді для взяття на облік таких спецкомплексів.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua