Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№49-50
Листопад 2019
Тема номера:
Cпонсорство
Від редактора:

Шановні читачі!
Тему номера ми присвятили обліково-податковим аспектам спонсорської допомоги, адже час від часу саме це питання турбує вас.
Традиційно відповідаємо на ваші запитання. Сподіваємося, що наша праця буде для вас корисною. Чекаємо на зворотний зв'язок і завжди готові стати в при...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Методика визначення предмета закупівлі: поради Мінекономрозвитку

лист МЕРТ від 20.08.2019 р. № 3301-04/34980-06  

Типову форму рішення про місцевий бюджет оновлено з 1 січня 2020 року

накази Мінфіну "Про внесення змін до Типової форми рішення про місцевий бюджет" від 23.09.2019 р. № 392 та "Про внесення змін до деяких наказів Міністерства фінансів України" від 07.08.2019 р. № 336

Оприбуткування безхазяйного майна: поради бюджетникам від Мінфіну

лист Мінфіну від 01.10.2019 р. № 35120-04-3/24616  

Статус єдинника пов'язаний не лише з наявністю відповідної реєстрації: позиція суду

постанова ВС/КАС від 01.10.2019 р. у справі № 2040/6178/18  

Коли переговорна процедура в тендері виправдана?

лист МЕРТ від 02.10.2019 р. № 3304-02/40415-02 

Мінфін оновив правила повернення надміру сплачених сум податків

Порядок інформаційної взаємодії Державної фіскальної служби України, її територіальних органів, Державної казначейської служби України, її територіальних органів, місцевих фінансових органів у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань та пені, затверджений наказом Мінфіну від 11.02.2019 р. № 60

Фінальна звітність для ДПС: за якою формою подати ліквідаційний баланс

роз'яснення з категорії 102.23.02 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua)

Феміда розплющила податківцям очі: МСФЗ-амортизацію нараховують, навіть, коли ОЗ на "відпочинку"

рішення Донецького окружного адміністративного суду від 04.11.2019 р. № 200/11764/19-а  

Увага! Нацбанк оновив форми розрахункових документів

постанова Правління НБУ "Про затвердження Змін до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті" від 06.11.2019 р. № 127 

Аванс на відрядження й остаточні розрахунки в бюджеті – безготівкові!

постанова КМУ "Деякі питання здійснення виплат працівникам бюджетних установ" від 03.11.2019 р. № 918 

Тема номера
Спонсорство: податковий і бухгалтерський облік в одержувача

У статті "Податковий і бухгалтерський облік у спонсора" ми розглянули особливості відображення операцій, пов'язаних із наданням спонсорської допомоги, в обліку спонсора. Продовжуючи порушену тему, у цій статті ми розповімо про податковий і бухгалтерський облік цих операцій в одержувача спонсорської допомоги.

Податковий і бухгалтерський облік у спонсора

На податковий і бухгалтерський облік операцій, які здійснюють у межах спонсорських договорів, впливає їх правова природа. Ці питання ми розглянули в статті "Спонсорство: правові особливості". У цій статті розповімо про особливості, пов'язані з відображенням таких операцій у податковому та бухгалтерському обліку спонсора.

Спонсорство: правові особливості

Спонсорство давно зарекомендувало себе як ефективний рекламний хід. Формально такі заходи не належать до рекламних, хоча часом розмежувати їх досить складно. А зробити це необхідно, оскільки законодавство містить низку заборон на рекламу певних товарів, зокрема алкогольних напоїв, які на спонсорство не поширюються. Причому за рекламні порушення передбачено штрафні санкції, які іноді застосовують і до спонсорських договорів. Про це й поговоримо в статті.

Аналітична палітра
Новації Кодексу з процедур банкрутства в частині відповідальності керівника за борги компанії

Кодекс України з процедур банкрутства, що набув чинності 21.10.2019, привніс чимало новацій до процедури банкрутства. До одного з таких нововведень можна зарахувати й збільшення норм, що передбачають відповідальність керівника за борги підприємства-банкрута. Ця тема вже давно хвилює кредиторів, адже часто вони стикаються із ситуацію, коли стає зрозуміло, що стягнути борги з підприємства-боржника не вдасться, а причиною цьому можуть бути дії керівництва боржника. Отже, розгляньмо, що ж змінилося в цій частині.

Бухгалтерські будні
Організовуємо місце для автомобілів клієнтів: облік гостьової парковки

Аби справити гарне враження на своїх гостей, компанії часто вдаються до облаштування гостьової території різними зручностями. Не останнє місце у списку комфортних фішок посідають гостьові парковки. Саме про них, а точніше про особливості їх обліку, і йтиметься в цій статті.

Резидент надає послуги гарантійного ремонту в Україні від імені нерезидента: особливості обліку

Підприємство-резидент – платник ПДВ надає послуги з гарантійного ремонту в Україні від імені нерезидента за договором. Який облік та оподатковування цих операцій?

Запитували? Відповідаємо
Замість списання витрат зарахували до бібфондів: як виправити

Бюджетна установа торік придбала 5 книжок (довідники) по 700 грн кожна, які оприбуткувала на субрахунок 1112 "Бібліотечні фонди" в загальній сумі 3500 грн. Після видачі в користування нараховано знос у загальній сумі 1750 грн. Проте бібліотеки в бюджетній установі немає. Чи маємо право брати книжки на облік на цей субрахунок? Якщо ні, то як виправити помилку?

Даруємо м'яким меблям друге життя: облікові маневри перетяжки стільців

Підприємство – платник податку на прибуток і платник ПДВ вирішило з наявних на складі залишків покривал зробити перетяжку стільців. Які в такому разі будуть наслідки в обліку та чи потрібно збільшувати балансову вартість цих стільців?

(Ілля К.)

Підприємець
ФОП переходить із загальної системи оподаткування на спрощену: порядок реєстрації

Підприємець самостійно обирає систему оподаткування, яку вважає більш комфортною для ведення бізнесу. Проте непоодинокі ситуації, коли підприємець, пропрацювавши якийсь час на одній системі, вирішує перейти на іншу. У цій статті ми розповімо, як правильно перейти із загальної системи оподаткування на спрощену.

Бухгалтеру на замітку
Списки допризовників: подаємо до 1 грудня у військкомати

Наближається кінець року, а отже роботодавцям необхідно подати до військкомату список громадян, які підлягають приписці до призовних дільниць. Але, як завжди, виникають питання: коли подавати? куди подавати? яку відповідальність передбачено за неподання цього документа? Тож відповіді на них дамо в цій статті.

Як обліковувати кліше в друкарні

Приводом для написання цієї статті стало питання клієнта з проханням пояснити особливості обліку кліше в друкарні.

Підсумований облік робочого часу: запровадження й оформлення

Більшість підприємств стикається з підсумованим обліком робочого часу. Навіть якщо підприємство не працює безперервно, все одно є такі категорії, як охоронники і сторожі. Вони працюють і в вихідні дні, і в нічний час. Тож без підсумованого обліку робочого часу тут не обійтися. Тому з'ясуємо, як запровадити й документально оформити такий режим роботи.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua