наказ Мінфіну "Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України" від 22.10.2019 р. № 440
індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 12.11.2019 р. № 1285/6/99-00-04-07-03-15/ІПК
роз'яснення з категорії 107.01 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua)
постанова ВС від 10.09.2019 р. № 916/2403/18
індивідуальна податкова консультація ДПС від 15.11.2019 р. № 1350/6/99-00-07-02-02-15/ІПК
постанова Кабміну "Про внесення зміни до пункту 13 Положення про формування та виконання Національної програми інформатизації" від 23.10.2019 р. № 925
лист ДКСУ від 16.10.2019 р. № 16-06-06/17717
роз'яснення з категорії 107.01 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua)
ІПК ДФСУ від 10.10.2019 р. № 703/6/99-00-07-03-02-15/ІПК
ІПК ДПСУ від 15.11.2019 р. № 1354/6/99-00-07-03-02-15/ІПК
У разі переходу на МСФЗ цілком імовірним є виникнення питання узгодження податкових та облікових аспектів. Звісно, підприємству слід зосередити увагу насамперед на складенні фінансової звітності, яка відповідатиме усім вимогами МСФЗ. Однак важливо і врахувати наслідки змін, що виникли внаслідок трансформації, із податкового погляду. Зокрема, деякі об'єкти можуть мати мінімальний вплив на виникнення податкових різниць, а інші (наприклад, основні засоби) – доволі суттєвий.
Мета переходу на МСФЗ – це не лише складений пакет звітності відповідно до вимог міжнародних стандартів, а й ведення повноцінного МСФЗ-обліку. До того ж доопрацьовані під МСФЗ та готові до роботи інформаційні системи, можливість відображення всіх операцій узгоджено з вимогами МСФЗ – лише наявність усіх цих елементів є свідченням завершального етапу переходу на МСФЗ.
Під час переходу на МСФЗ після аналізу фінансової звітності, складеної за національними вимогами, настає етап безпосереднього внесення коригувань, необхідних для підготовки повного пакета фінансової звітності підприємства, який відповідатиме МСФЗ. У загальному випадку цей процес має назву "трансформації фінансової звітності". При цьому складність і кількість трансформаційних процедур залежать від обсягу розбіжностей між вихідними й очікуваними даними.
В Україні процес гармонізації облікових вимог із МСФЗ останнім часом стосується переважно тих підприємств, що становлять суспільний інтерес. Якщо підприємство стикається з потребою переходу на МСФЗ уперше, важливим є вирішення ключових питань: з чого та коли розпочати, а також на яких моментах варто акцентувати в разі переходу. Щодо цього доцільно здійснити попередні оцінки, зосереджені на поточному стані бухгалтерського обліку й аналізі чинної облікової політики, з метою подальшого їх узгодження з оцінками відповідно до МСФЗ.
Після здійснення попередніх оцінок розпочинають підготовчу роботу з переходу на облік і звітність за МСФЗ. Унаслідок цього підприємство має отримати облікову політику, що відповідає МСФЗ, розуміння процесу переходу з позиції автоматизації облікових операцій, підготовлений кадровий склад, а також розроблені шаблони для подальшого складання й подання звітності. Тож далі докладніше про особливості цих процесів.
Сільгоспвиробник може зареєструватися єдинником 4 групи як одразу після державної реєстрації, так і після того, як деякий час попрацює на загальній системі оподаткування. Однак у реєстрації юрособи платником єдиного податку (далі – ЄП) 4 групи є свої особливості, які ми розглянемо в цій статті.
Відповідно до чинного законодавства роботодавець зобов'язаний повідомляти ДПС про прийняття кожного нового працівника на роботу. Іноді трапляються випадки, коли припускаються різного роду помилок під час заповнення Повідомлення про прийняття працівника на роботу. Тому у цій статті коротко нагадаємо про подання Повідомлення та на прикладі розглянемо виправлення допущених помилок.
Порядок визначення теперішньої вартості довгострокової заборгованості у вітчизняних стандартах не описано. Водночас є загальна процедура розрахунку цього показника, якої дотримуються й податківці. Про це й ітиметься в статті.
Один із проблемних моментів, що виникли після появи Наказу № 379, пов'язаний з особливостями дисконтування "старої" заборгованості, що обліковувалася в балансі на дату набрання чинності цим документом. Офіційних роз'яснень щодо цього питання поки що немає, а позиції незалежних фахівців стосовно обліку такої заборгованості різняться. У цій статті ми розглянемо різні підходи до обліку перехідної довгострокової заборгованості.
Працівник хворів із 21 жовтня до 5 листопада, листок непрацездатності надав наприкінці листопада. З'ясувалося, що сума зарплати за жовтень разом із сумою жовтневих лікарняних менша за розмір мінімальної зарплати. У разі відображення суми різниці з категорією ЗО – "29" видано попередження, що не заповнено реквізит 13 "Кількість календарних днів тимчасової непрацездатності", якщо ж указати категорію ЗО – "1", тоді буде помилка.
Як показати в таблиці 6 форми № Д4 суму різниці за жовтень 2019 р. та чи заповнювати в цьому рядку реквізит 13?
Операції із землею бюджетних установ часто пов'язані з розробленням проектів землеустрою. Про те, як обліковувати такі специфічні об'єкти, поговоримо в цій статті.
Життєвий цикл комп'ютерної техніки рано чи пізно закінчується списанням її з балансу установи. І хоча така операція зазвичай не викликає труднощів у пересічного бухгалтера, та все ж потребує пильності й урахування нюансів. Пропонуємо пригадати їх у цій статті.
Приводом для написання цієї статті стало таке запитання від платника ПДВ: "У підприємства у 2017 році було заблоковано податкову накладну, розблокувальний пакет не подавали. Намагаємося через суд розблокувати її, дві інстанції відмовили. Чи є можливість розблокувати через Верховний Суд (можливо є позитивна практика)?".
Забігаючи наперед, зазначимо, що для однозначної відповіді на це запитання потрібно більше інформації, зокрема щодо підстав для зупинення реєстрації податкової накладної. Однак загальне бачення й рекомендації стосовно вирішення порушеної в запитанні проблематики можемо надати.
Звітним періодом для юрособи – єдинника 3-ї групи є квартал, тому протягом 40 к. дн. після закінчення кожного звітного кварталу такі єдинники подають податкову декларацію платника ЄП. Однак часом декларації подають із помилками, які платник виявляє в наступних звітних періодах. Тож у статті розглянемо, як самостійно виправити помилки в податковій декларації юрособі – єдиннику 3-ї групи.
У статті "Довгострокова заборгованість: підходи до дисконтування перехідної заборгованості" ми аналізували варіанти можливого трактування змін, внесених Наказом № 379 до процедури обліку довгострокової заборгованості. У цій статті розглянемо порядок відображення перехідної заборгованості за такими варіантами на прикладах.
Після того, як до П(С)БО 10 і П(С)БО 11 Наказом № 379 було внесено зміни щодо обов'язкового дисконтування довгострокової заборгованості, ця тема стала особливо популярною. Звісно, адже названі зміни торкнулися практично всіх, а питань після внесення новацій стало більше, ніж відповідей. Мінфін поки що стосовно цієї теми не висловився, а податківці дають перші, але, на жаль, не цілком чіткі консультації.
А втім, що б там не було, а підприємствам потрібно планувати свою діяльність, тому в цьому матеріалі ми розповімо про те, яка саме довгострокова заборгованість потрапила під "коток" дисконтування.