Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№53-54
Грудень 2019
Тема номера:
Приватні виконавці
Від редактора:

Шановні читачі!
Перед вами останній номер нашого видання в поточному році. Тож насамперед хочу подякувати вам усім за те, що були з нами цього року, і сподіваюся на зустріч у прийдешньому.
Від редакції видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН вітаю вас із близьким уже Новим роком! Хай він відкриє перед...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Фізособа збільшила статутний капітал емітента за рахунок дивідендів: чи буде ПДФО та ВЗ

індивідуальна податкова консультація ГУ ДПС у Дніпропетровській області від 28.11.2019 р. № 1613/ІПК/04-36-33-02-07 

Бюджет-2020: з якими цифрами входимо в новий рік

Закон України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" від 14.11.2019 р. № 294-IX  

Фізособа забрала свою частку зі статутного капіталу: податкові наслідки

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 20.11.2019 р. № 1448/6/99-00-04-07-03-15/ІПК  

"Польова" заправка: як заповнювати заявку на переміщення пального для агротехніки

індивідуальна податкова консультація ДПС від 25.11.2019 р. № 1525/6/99-00-04-02-06-15/ІПК 

Продаж паливних скретч-карток: коли можна потрапити під акциз?

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 08.11.2019 р. № 1242/6/99-00-04-02-05-15/ІПК  

Прожитковий мінімум у 2020 році: на які показники впливає

Закон України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" від 14.11.2019 р. № 294-IX 

Мінфін затвердив Порядок прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації ПН/РК

Порядок прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений наказом Мінфіну від 12.12.2019 р. № 520

Які розміри податків сплачуватимуть підприємці у 2020 році

Закон України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" від 14.11.2019 р. № 294-IX 

"Форменні" зміни у декларації з податку на прибуток: що нового?

Зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затверджені наказом Мінфіну від 14.11.2019 р. № 481

Як вплине на об'єкт оподаткування дисконтування "довгої" позики

індивідуальна податкова консультація ДПС від 10.12.2019 р. № 1814/6/99-00-07-02-02-15/ІПК 

Тема номера
Приватні виконавці: податковий облік

У статті "Приватні виконавці: організаційні моменти" ми висвітлювали організаційні питання, пов'язані з діяльністю приватних виконавців. Продовжуючи порушену тему, у цій публікації розглянемо особливості податкового обліку в приватних виконавців.

Приватні виконавці: організаційні моменти

Процедура реєстрації приватних виконавців має специфіку, оскільки ця сфера потребує чіткого дотримання передбачених законодавством умов. Яких саме – розповімо у статті.

Читати всю статтю...
Бухгалтерські будні
Закриваємо рік по-бухгалтерськи: список справ для підприємства

2019 рік добігає кінця, на обрії замайоріли фінальні прапорці, які сигналізують бухгалтерам, що час братися до підбиття підсумків і підготовки чергової річної фінзвітності. А щоб під час цього марафону нічого не забути, пропонуємо скористатися нашим бухгалтерським чек-лістом.

Новорічний корпоратив і подарунки дітям: що з оподаткуванням

Наближається Новий рік, і багато компаній планують новорічні корпоративи й готують своїм працівникам та їхнім дітям подарунки. Тож у цій статті розглянемо податкові наслідки у зв'язку з проведенням новорічно-різдвяних заходів.

Перерахунок ПДФО у 2019 році: поширені ситуації

Відколи граничний розмір доходу для застосування ПСП став меншим за розмір мінзарплати, далеко не всі роботодавці проводять річний перерахунок ПДФО. Однак це обов'язок роботодавця (податкового агента), тому ним не варто нехтувати. Адже саме такий перерахунок дає можливість донарахувати ПДФО без застосування штрафних санкцій. Розглянемо, коли найчастіше виникають помилки під час утримання ПДФО.

Запитували? Відповідаємо
Мінзарплата в годинному розмірі на 2020 рік: нюанси визначення для шестиденного робочого тижня

Мінімальну зарплату в годинному розмірі визначено на основі календаря п'ятиденного робочого тижня, і становить вона у 2020 році: 4723 грн / 166,83 год = 28,31 грн. Якою тоді має бути мінімальна зарплата в годинному розмірі в разі шестиденного робочого тижня?

Неповний робочий день: чи можуть податківці вимагати виплати мінзарплати?

Працюю на ринку по 6 годин 4 дні на тиждень, а один день – 5 годин. Податківці вимагають виплачувати мінімальну зарплату. Чи правомірно це?

Керівник експертної групи/центру: як правильно назвати посаду

У консалтингових та аутсорсингових компаній є такі назви посад, як керівник експертної групи, керівник центру бухгалтерської/правової експертизи, бухгалтер-експерт, який надає консультаційні послуги. Чи відповідають ці назви посад Класифікатору професій?

Неоплата надурочних годин – чи буде відповідальність?

Яку відповідальність передбачено за неоплату наприкінці облікового періоду надурочних годин у разі змінного графіка роботи?

Графік змінності передбачає більшу кількість годин роботи на місяць, ніж установлена місячна норма робочого часу: які наслідки

Обліковий період – місяць, а графік змінності передбачає кількість годин роботи на місяць на 2 години більше, ніж установлена місячна норма робочого часу. Перепрацьовані дві години оплачено в подвійному розмірі. Чи вважають це помилкою та чи може орган Держпраці застосувати фінансовий штраф за таке порушення?

Шестигодинний робочий день: норма тривалості робочого часу й визначення надурочних годин

Підприємство переведено на 6-годинний робочий день у зв'язку з виробничою необхідністю. Якою має бути норма тривалості робочого часу для охоронників і як для них визначати надурочні години?

Бюджет
Закриваємо рік по-бухгалтерськи: список справ для бюджетної установи

На продовження теми закриття року, розпочатої в статті "Закриваємо рік по-бухгалтерськи: список справ для підприємства", поділимося з вами списком фінальних справ, який стане у пригоді бюджетним установам.

Читати всю статтю...
Порада юриста
Податківці не виконують рішення суду про скасування ППР

Одне з вітчизняних підприємств стикнулось із ситуацією, коли скасовані в судовому порядку рішення щодо ППР про визначення двох штрафних санкцій податковий орган не виконує, тобто, як повідомляє підприємство: "податківці відмовляються його враховувати". Після всього цього підприємство отримало від податкового органу ще й нове ППР, яким визначено уже три штрафи, серед яких і ті два, що було скасовано в судовому порядку. Цікаво, що підприємство в новому ППР визнає один штраф і готове його сплатити, але хвилюється, що сплачений штраф податківці віднесуть у рахунок тих штрафів, які, на думку підприємства, включено до нового ППР неправомірно. За таких умов підприємство перебуває у стані невизначеності, а тому запитує: як реагувати і що можна вчинити у такій ситуації?

Бухгалтеру на замітку
Надомна праця: якими нормативними актами керуватися

Нині дуже поширена дистанційна чи надомна робота. Адже комп'ютерні мережі, Інтернет, нові цифрові технології й застосунки дають змогу виконувати роботу дистанційно, що вигідно як роботодавцю, так і працівнику. Тож з'ясуємо особливості оформлення надомної роботи.

Прив'язка договору до інвалюти: як відобразити в обліку

У статті "Прив'язка гривневого договору до інвалюти: правові аспекти" ми розповіли про можливі проблеми, пов'язані з правовою регламентацією гривневих договорів із ціною, прив'язаною до інвалюти. У цій статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН проаналізує проблеми, що виникають під час відображення цих договорів в обліку.

Прив'язка гривневого договору до інвалюти: правові аспекти

Інфляція в Україні спостерігається не перший рік. Один із способів мінімізації інфляційних ризиків полягає в тому, що сторони у внутрішньоукраїнському договорі зазначають ціну в гривнях, але з прив'язкою до іноземної валюти. На жаль, через нечіткість законодавства вказані договори створюють проблеми на практиці. У цій статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розповість про те, чи правомірно сьогодні застосовувати такі конструкції.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua