Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№01-02
Січень 2020
Тема номера:
Перерахунок ПДВ – 2019
Від редактора:

Шановні читачі!
Уже другий рік поспіль перший новорічний номер нашого видання виходить напередодні одного з найбільших свят – Різдва Христового. Кажуть, що в Різдвяну ніч здійснюються мрії.
Тож щиро вітаю вас із цим радісним і світлим святом. Бажаю, аби мрії здійснювались, а любов, достато...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Держпідприємства заплатять державі левову частку свого прибутку

постанова Кабміну "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України" від 04.12.2019 р. № 1015  

З 1 січня 2020 року податкові накладні за щоденними підсумками операцій складаємо по-новому

Порядок № 1307 

Шукаємо КЕКВ для роялті: казначейські орієнтири

лист ДКСУ від 02.12.2019 р. № 16-06-06/21182  

За виплату зарплати не в повному обсязі роботодавцям загрожує штраф!

лист Держпраці від 26.11.2019 р. № 8971/4/4.1-дп-19 

Чи вважаються додаткові "вливання" від засновників доходом для ТОВ на єдиному податку

лист Мінфіну від 08.12.2019 р. № 11210-09-62/32343  

З нового року бюджетники обзаведуться новим порядком авансування

постанова Кабміну "Деякі питання здійснення розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти" від 04.12.2019 р. № 1070 

З якої дати особу з інвалідністю зараховувати до нормативу

лист Мінсоцполітики від 17.10.2019 р. № 17976/0/2-19/29, лист Фонду соцзахисту інвалідів від 02.10.2019 р. № 02/19-673/05-02

Тема номера
Перерахунок ПДВ – 2019 для кількох видів неоподатковуваних операцій

У ситуації, коли платник здійснює кілька видів неоподатковуваних операцій, річний перерахунок ПДВ проводять за особливими правилами. Про них у статті розповість видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

Перерахунок ПДВ – 2019: порядок заповнення декларації з ПДВ

Після проведення річного перерахунку з ПДВ його результати необхідно показати в податковій декларації з ПДВ за грудень 2019 р. і за січень 2020 р. У цій статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН продемонструє порядок їх відображення на прикладах.

Перерахунок ПДВ за 2019 рік: основні положення

Річний перерахунок ПДВ – обов'язкова процедура. Стосується вона тих платників, які, крім оподатковуваних операцій, мають ще й неоподатковувані операції. Тож у цій статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН нагадає основні моменти, пов'язані з проведенням річного перерахунку ПДВ.

Читати всю статтю...
Перерахунок ПДВ – 2019 для одного виду неоподатковуваних операцій

У статті "Перерахунок ПДВ за 2019 рік: основні положення" ми розглянули головні моменти, пов'язані з проведенням перерахунку з ПДВ за 2019 рік. У цій статті уточнимо деталі проведення перерахунку для ситуації, коли платник ПДВ здійснює один вид неоподатковуваних операцій.

Бухгалтерські будні
Заставні операції в заставодавця: бухгалтерський облік

У бухгалтерському обліку заставодавця, так само, як і в податковому (див. статтю "Заставні операції в заставодавця: податковий облік"), операції із заставним майном показують залежно від виду майна, яке відчужують, та способу його відчуження. Про це й поговоримо в статті.

Заставні операції в заставодержателя: податковий і бухгалтерський облік

У заставодержателя особливість відображення операцій із заставним майном полягає в тому, що в разі звернення стягнення на нього відбувається операція обміну активами. Це впливає на бухгалтерський облік і, як наслідок, на облік із податку на прибуток. Нюанси такого обліку розгляне у статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

Заставні операції: правова регламентація

Договір застави є одним із забезпечувальних заходів, який кредитор іноді вимагає від дебітора. Зазвичай правове забезпечення таких договорів не викликає питань. А втім, у цій статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН нагадає головні правові аспекти договорів застави.

Читати всю статтю...
Заставні операції в заставодавця: податковий облік

Передання майна в заставу не відображають у податковому обліку заставодавця. Тим часом на його облік впливають операції з відчуження заставного майна. У публікації "Заставні операції: правова регламентація" ми розглянули правові аспекти, пов'язані з укладанням договорів застави. У цій статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розповість про особливості податкового обліку заставних операцій у заставодавця.

Запитували? Відповідаємо
Як ФОП-єдиннику сплатити контрагенту за товар, якщо на поточному рахунку немає грошей

ФОП перебуває на 3 групі єдиного податку за ставкою 5 % і йому необхідно розрахуватися з постачальником. Однак на розрахунковому рахунку коштів недостатньо, а є лише необхідна сума готівкою. При цьому готівку раніше було знято з розрахункового рахунка після сплати податків. Які є варіанти, щоб ці кошти повторно не обкладали єдиним податком?

Виписуємо акти наданих послуг: на яку дату орієнтуватись

Період надання послуг (оренда, комунальні послуги, послуги провайдера) – календарний місяць. Підприємство – платник податку на прибуток на загальних підставах, платник ПДВ.

Виникли запитання:

1. Яким числом має бути складено акт наданих послуг, якщо останній день місяця припадає на вихідний (святковий) день?

2. Який період виконання послуг указати в акті, якщо перший день місяця припадає на вихідний (святковий) день?

(Лариса)

Перенесення робочих днів і відпустка: коли виходити на роботу

На підприємстві встановлено п'ятиденний робочий тиждень (тижнева норма – 40 год) із двома вихідними – субота й неділя. Керівник видав наказ про перенесення робочого дня із 30.12.2019 (вівторок) на 21.12.2019 (субота). Кілька працівників нашого підприємства з 03.12.2019 взяли щорічну відпустку на 24 календарні дні. До роботи вони мали стати 28.12.2019, але це субота (вихідний день на підприємстві, який не переносили).

У який день ці працівники повинні стати до роботи після відпустки, зважаючи, що 30.12.2019 є вихідним днем на підприємстві?

Бухгалтеру на замітку
Оформлення надомної роботи

Про особливості надомної роботи ми вже розповідали, а тепер приділимо увагу документам, які необхідно оформити, якщо працівник виконуватиме роботу вдома.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua