Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№07-08
Лютий 2020
Тема номера:
 Знижки та програми лояльності в МСФЗ-обліку
Від редактора:

Шановні читачі!
Цього разу пропонуємо вам з'ясувати МСФЗ-особливості обліку знижок і програм лояльності. Адже, хай як маркетологи не сушать свої голови в пошуках нових "плюшок" і "вау-ефектів", аби утримати наявних клієнтів і зацікавити нових, та фінансова й облікова реалізація будь-якої марк...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Уцінка "непідконтрольних" товарів: податкові наслідки

індивідуальна податкова консультація ДПС від 17.01.2020 р. № 167/6/99-00-07-02-02-06/ІПК 

Фізособа здає земельну ділянку в оренду єдиннику 4-ї групи: як підтвердити право на пільгу

лист ДПСУ від 18.12.2019 р. № 13506/6/99-00-04-07-03-15 

Проектно-кошторисні витрати та первісна вартість ОЗ: податково-бухгалтерська взаємодія

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 18.12.2019 р. № 1968/6/99-00-07-02-02-15/ІПК 

Що врахувати іноземному учаснику під час проведення тендера?

лист Мінекономіки від 17.01.2018 р. № 3304-06/1900-06 

Заправляємо газонокосарку: чи потрібно "ліцензувати" паливний бак?

індивідуальна податкова консультація ДПС від 11.01.2020 р. № 76/6/99-00-04-01-04-06/ІПК 

ФОП може витрачати кошти з підприємницького рахунка на власні потреби: нова стара позиція ДПС

роз'яснення з категорії 104.11 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Як бюджетнику підтвердити витрачання коштів у різних ситуаціях

лист ДКСУ від 16.12.2019 p. № 16-01-1/22275  

Трудові штрафи зменшено, звільнення держслужбовців спрощено!

Закон України "Про внесення змін до Кодексу законів про працю України" від 12.12.2019 р. № 378-IX 

Тема номера
Знижки та програми лояльності в МСФЗ-обліку: акцент на ретрознижки

Ретрознижки є доволі поширеним маркетинговим інструментом і своєрідною подякою покупцям, які вже зробили покупку. Зазвичай вони є або результатом досягнутого покупцем певного обсягу придбаного товару/послуги, або наслідком своєчасної оплати. Деталі визначають у межах конкретного договору з клієнтом.

Знижки та програми лояльності в МСФЗ-обліку: у фокусі – постійні клієнти

Майже всі торговельні мережі реалізують чітко визначені заходи, що дають окремі переваги постійним клієнтам. Назва комплексу таких заходів може бути різною – програма лояльності, бонусна програма, дисконтна система тощо. Такі програми характеризуються тим, що постійному клієнту дають можливість придбати додаткові товари/послуги або безоплатно, або за зниженою ціною з огляду на виконання конкретних умов.

Знижки та програми лояльності в МСФЗ-обліку: ключові аспекти

Для привернення уваги потенційних та утримання наявних клієнтів підприємства можуть використовувати безліч сучасних маркетингових фішок, зокрема й широкий спектр акційних пропозицій, знижок, комплексних програм лояльності тощо.

Якщо розроблення політики цих заходів і безпосередня реалізація є прерогативою маркетингових служб, то відображення їх результатів у контексті впливу на фінансову звітність – це вже завдання бухгалтера. Звичайно, найбільш актуальними такі заходи є для компаній роздрібної торгівлі, що орієнтовані на кінцевого споживача. А втім, і в операціях між юридичними особами відкидати факти надання знижок також не можна.

Про те, на що звернути увагу в МСФЗ-обліку згаданих операцій, ідеться далі.

Читати всю статтю...
Знижки та програми лояльності в МСФЗ-обліку: застосування фіксованих знижок

Найпростішим у розумінні МСФЗ-обліку є варіант, коли знижку зафіксовано в конкретному розмірі (певний відсоток від ціни). Найчастіше це характерно для сезонних розпродажів чи для товару, який залежався на складі. У чому суть такої знижки порівняно з іншими варіантами, розглянемо далі.

Аналітична палітра
Пеня за несплату податкових зобов'язань у роз'ясненнях податкових органів

Загальну процедуру розрахунку пені розглянуто в матеріалі "Пеня за несплату податкових зобов'язань: процедура розрахунку". Водночас розрахунок пені за несплату податкових зобов'язань має нюанси, які роз'яснюють податкові органи. У статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розповість про найцікавіші консультації контролерів із цієї теми.

Пеня за несплату податкових зобов'язань: процедура розрахунку

Пеню за несплату податкових зобов'язань розраховують за особливою процедурою, наведеною в ПКУ. Причому пеню можуть розраховувати як податківці, так і платники. У цій статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розгляне загальний порядок нарахування пені на прикладах.

Бухгалтерські будні
Декларація з податку на прибуток у роз'ясненнях податкових органів

Незважаючи на те, що декларацію з податку на прибуток подають не перший рік, є чимало спірних моментів, котрі потребують роз'яснень податкових органів. У цьому матеріалі видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН наводить найцікавіші консультації контролерів, пов'язані з поданням і заповненням декларації.

Звітуємо з транспортного податку у 2020 році

19 лютого – останній день подання декларації з транспортного податку. Тому в цій статті розповімо про основні моменти декларування юрособами зобов'язань із транспортного податку на 2020 рік.

Декларуємо зобов'язання з податку на нерухомість на 2020 рік: ключові моменти

Щороку власники житлової та нежитлової нерухомості зобов'язані подавати податкову декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. При цьому останній день її подання на 2020 рік – 19 лютого. Тож у статті розповімо про особливості декларування юрособами зобов'язань із податку на нерухомість на 2020 рік.

Декларація з податку на прибуток: основні моменти

Підходить час подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств за 2020 рік. Податківці рекомендують її подавати за оновленою формою. І хоча це не цілком відповідає чинному законодавству, тут простіше "покоритися". А втім, нововведень небагато – про них можна прочитати в матеріалі "Форменні" зміни в декларації з податку на прибуток: що нового?". У цій статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН нагадає основні моменти, пов'язані з поданням "прибуткової" декларації.

Читати всю статтю...
Бюджет
"Неприбутковий" звіт – 2019: бюджетний варіант

Продовжуючи тему, розпочату статтею "Неприбутковий" звіт – 2019: версія для підприємств", розглянемо, як бюджетній установі скласти й подати свою "декларацію" до ДПС.

Підприємець
Чи зменшують дохід ФОП-загальносистемника минулорічні витрати?

Приводом для написання статті стало запитання до редакції: "ФОП на загальній системі оподаткування у 2020 році отримав на поточний рахунок оплату за відвантажену продукцію власного виробництва у 2019 році. Тобто у 2019 році було закуплено сировину, зроблено транспортні витрати, вироблено готову продукцію та відвантажено її покупцям, а оплату за відвантажену продукцію отримано у 2020 році. При цьому жодних витрат у 2020 році не було. Чи можна витрати, пов'язані з отриманим доходом і підтверджені документально, які фактично було зроблено у 2019 році, зарахувати до витрат 2020 року?". Відповідь на запитання – у статті.

Бухгалтеру на замітку
"Неприбутковий" звіт – 2019: версія для підприємств

Незважаючи на те, що неприбуткові організації не є платниками податку на прибуток, їм усе одно доводиться звітувати перед податківцями. Як і коли – пропонуємо разом із нами з'ясувати в цій статті.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua