Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№09-10
Березень 2020
Тема номера:
Резерв відпусток
Від редактора:

Шановні жінки!
Щиро вітаю вас із прийдешнім святом весни й жіночності. Сьогодні найменше хочеться говорити про податки та штрафи, бо кожна жінка (а найбільша частина нашої аудиторії – саме жінки) очікує в душі чогось нового й світлого, адже її головне призначення – робити наш світ прекрасніши...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Тренінг і семінар у вихідний день: оплачувати як навчання чи відрядження?

листи Мінсоцполітики від 02.10.2019 р. № 1437/0/206-19 (далі – Лист № 1437) та від 13.09.2019 р. № 1318/0/206-19 (далі – Лист № 1318)

Нуль – теж показник, або Чому нульовий "неприбутковий" звіт також доведеться подати

індивідуальна податкова консультація ДПС від 12.02.2020 р. № 553/6/99-00-07-02-02-06/ІПК 

Індексація зарплати працівника, який працював у вихідний

лист Мінсоцполітики від 28.10.2019 р. № 46/0/216-19  

Як результати податкової перевірки в поточному році впливають на "прибуткову" декларацію за рік

індивідуальна податкова консультація ГУ ДПС у Харківській області від 23.01.2020 р. № 247/ІПК/20-40-04-04-10 

Держдивіденди й авансові внески: нюанси заповнення додатка АВ у разі зміни фінрезультату

роз'яснення з категорії 102.20.02 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Паспорт бюджетної програми тепер без згадок про інформатизацію

наказ Мінфіну "Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 29 грудня 2002 року № 1098" від 13.12.2019 р. № 527 

Зміна власника землі за рішенням суду: нюанси декларування і сплати земельного податку

індивідуальна податкова консультація ГУ ДПС у Запорізькій області від 03.02.2020 р. № 427/ІПК/08-01-04-03-16 

Чи потрібен у договорі реквізит "Код банку": відповідь Казначейства

лист ДКСУ від 22.01.2020 р. № 16-11-12/1630 

Скасування спеціальних санкцій у ЗЕД: на що реально впливає

Постанова № 1180 

Бюджетникам пом'якшили "економні" заходи – дозволили купувати мобільні телефони

 постанова Кабміну "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 р. № 710" від 29.01.2020 р.№ 52

Подаємо відомості про кінцевих бенефіціарів у 2020 році

Закон України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" від 06.12.2019 р. № 361-IX (далі – Закон № 361)

Тема номера
Резерв відпусток: документи

Дії з розрахунку резерву відпусток важливо оформити документально. У статті ми наведемо приклади оформлення таких документів.

Резерв відпусток: відповідальність за нестворення

Процедура розрахунку резерву відпусток є доволі клопіткою. Тому не всі підприємства здійснюють такий розрахунок. У цій статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розповість про те, чим для підприємства може загрожувати нестворення резерву відпусток.

Резерв відпусток: процедура розрахунку

У нормативних документах процедуру розрахунку резерву відпусток чітко не визначено, тому зазвичай вона викликає питання у практиків. На них видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН і дасть відповіді в цій статті.

Бухгалтерські будні
Розрахунок лікарняних: нестандартні ситуації

Доволі часто виникають запитання щодо розрахунку лікарняних і їх оподаткування. Скажімо, як бути, коли працівника звільнено під час тимчасової непрацездатності, або в період хвороби змінився відсоток виплати, або надано два листки непрацездатності на один день, або листок непрацездатності видано наприкінці робочого дня. Тож пропонуємо розглянути ці ситуації.

Бухгалтерський світ: події та люди
Податок на фінансові операції: амбітна мета чи реальна законодавча ініціатива?

Починаючи з 2011 року у Європейському Союзі започатковано амбітну мету: запровадити податок на фінансові операції (tax on all financial transactions), який справлятимуть з усіх фінансових операцій між фінансовими установами, де хоча б одна сторона створена або яку вважають створеною у Європейському Союзі (далі – ЄС). До кінця 2012 року швидко стало очевидним, що законодавча ініціатива із запровадження податку на фінансові операції (далі – ПнаФО) не мала належного рівня підтримки в межах усього європейського простору.

Навіть серед решти 10 держав – членів ЄС, які підтримали імплементацію ПнаФО (Австрія, Бельгія, Франція, Німеччина, Греція, Італія, Португалія, Словаччина, Словенія та Іспанія), усе ще виникають великі розбіжності у процесі адміністрування вказаного податку, що призводить до багаторазового розширення бази оподаткування, зміни поглядів на передбачувану дату введення в дію, і численні повідомлення про зневажливі заяви різних установ ЄС щодо недоцільності використання ПнаФО.

Така ситуація залишалась опорною доти, поки після низки років переговорів щодо запровадження відповідного податку Франція й Німеччина не запропонували відновити введення ПнаФО у франко-німецький документ дорожньої карти для єврозони в червні 2018 р. Зазначений намір полягав у створенні оновленого ПнаФО та існуючого фінансового збору у Франції, основним оподаткуванням якого є операції, пов'язані з випуском акцій на внутрішньому ринку. Подальші події у 2019 році, про які йтиметься далі, засвідчують спроби реанімування проекту запровадження ПнаФО.

Податки в Китаї: короткий гайд по ставкам

За податкове адміністрування в Китаї відповідає Головне державне податкове управління. Останні великі зміни система оподаткування КНР зазнала в 1994 році. З того часу уряд діє виключно точковими методами, час від часу проводячи коригування деяких норм.

Як відкрити бізнес в Китаї

В останні десятиріччя китайська економіка демонструє вражаюче зростання. Сьогодні неможливо ігнорувати роль країни на міжнародних ринках. Крім того, уряд Китаю зацікавлений в розширенні іноземного капіталу у власній економіці. В урядовому плані "Зроблено в Китаї до 2025 року" особлива увага приділяється прямим іноземним інвестиціям. Іноземні компанії можуть відкрити бізнес в Китаї заснувавши наступні види підприємств.

Запитували? Відповідаємо
Поїздка на таксі Uber: якими документами підтвердити витрати?

Чи маємо ми право включати до витрат вартість поїздки працівника на таксі Uber на підставі маршруту-квитанції й рахунка?

(Людмила Я.)

Облаштовуємо територію бюджетної установи тротуарною плиткою: як показати витрати

Допоможіть із питанням щодо укладання тротуарної плитки. Купили тротуарну плитку та поклали її власними силами. Як правильно обліковувати такі операції?

(Дарина С.)

Чи потрібно дисконтувати зобов'язання за довгостроковими векселями, виданими замість оплати коштами за договором поставки

Наше підприємство отримало у 2017 році товар згідно з договором поставки. Договором було передбачено оплату в безготівковій або вексельній формі протягом 90 днів із дати поставки. Розрахувались кількома простими векселями з термінами оплати у 2043 та 2047 роках. Чи обов'язково потрібно дисконтувати кредиторську заборгованість за цими довгостроковими векселями, якщо в договорі поставки вказано строк оплати – 90 днів з дати поставки, який вже давно минув, а у векселі – термін оплати, який ще не настав?

(м. Полтава)

Недогледіли за розрахунково-касовим обслуговуванням: як підтвердити витрати

Підприємство має два розрахункові рахунки в банках, на одному з яких відбувається активний рух коштів, а інший давно не використовується. За даними обліку попереднього бухгалтера й результатами щорічної інвентаризації, протягом кількох років на другому рахунку відображався залишок коштів, не підтверджений банківськими виписками.

Тепер із телефонної розмови з банком стало відомо, що цю суму давно поступово списали в рахунок погашення заборгованості за обслуговування розрахункового рахунка й на цей час там 0 грн.

Підкажіть, будь ласка:

1) як краще відобразити таку розбіжність в обліку підприємства?

2) щоб не виправляти фінансову звітність за попередні роки – банківські документи, які підтверджують нульовий залишок, повинні бути поточним роком?

3) які можливі негативні наслідки для підприємства з боку перевіряючих органів?

(Ірина П.)

Бюджет
Операція "Атестація", або Як оцінюють бухгалтерів-бюджетників

Щороку, навесні, головбухів бюджетних установ атестує Казначейство. Бувалим бухгалтерам ця процедура давно знайома, до того ж на сьогодні вона й не змінилася, а ось для тих, хто стикається з таким "іспитом" уперше, не зайвим буде ознайомитися з процесом заздалегідь. Саме для цього ми й підготували статтю.

Підприємець
Повернення товару в обліку єдинника

Досить часто трапляються випадки, коли покупець повертає продавцю раніше придбаний товар. Наслідком повернення товару зазвичай є повернення коштів покупцю та розірвання договору. І тут постають питання, як таке повернення коштів вплине на дохід єдинника та як його відобразити в обліку. Про це й розповімо в статті.

Бухгалтеру на замітку
Розрахунок допомоги по вагітності та пологах: вивчаємо на прикладах

Хоча порядок визначення і розміри допомоги по вагітності та пологах чітко визначено Законом про соцстрах та Порядком № 1266, виникає низка запитань під час їх реалізації. Тож розглянемо кілька ситуацій, з приводу яких у бухгалтера виникають запитання під час нарахування декретних.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua