Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№11-12
Березень 2020
Тема номера:
Позики
Від редактора:

Шановні читачі!
Весна розпочалася надто динамічно: зміна українського Уряду, загроза світової кризи у зв'язку з падінням цін на нафту, запровадження карантину. Звісно, приводів для хвилювання більше ніж достатньо. Проте це все час від часу ми вже проходили, а отже максимально зберігаймо спокі...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Як обійти податкові різниці та не коригувати фінрезультат: що кажуть у ДПС

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 14.02.2020 р. № 611/6/99-00-07-02-02-06/ІПК  

Промахи в "прибутковому" додатку ФЗ: як фінзвітні самовиправлення бачать податківці

роз'яснення з категорії 102.20.02 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Як умови договорів медстрахування впливають на податкові різниці

індивідуальна податкова консультація ДПС від 11.02.2020 р. № 535/6/99-00-07-02-02-06/ІПК 

Який комплект фінзвітності податківці очікують від неприбутківців

індивідуальна податкова консультація ДПС від 12.02.2020 р. № 557/6/99-00-07-03-02-06/ІПК 

Помилково внесли до РРО зайві кошти та вчасно не виправили помилку? Наражаєтеся на штраф!

роз'яснення з категорії 109.06 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Капінвестиції між П(С)БО й МСБО: чи застосовувати амортизаційні різниці

індивідуальна податкова консультація ДПС від 14.02.2020 р. № 614/6/99-00-07-02-02-06/ІПК 

Зарахування різновалютних зустрічних вимог: розбір польотів від Феміди

постанова Великої Палати ВС від 01.10.2019 р. у справі № 910/12968/17 

Чергові зміни до Закону про ЄСВ: головні новації

Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві" від 16.01.2020 р. № 465-IХ 

Читати всю статтю...
Тема номера
Бухгалтерський облік за П(С)БО довгострокових безвідсоткових гривневих позик

Проблеми, пов'язані з відображенням у бухгалтерському обліку довгострокових безвідсоткових позик, стали особливо актуальними наприкінці 2019 року після внесення Наказом № 379 змін до П(С)БО 10 і П(С)БО 11 щодо обов'язкового дисконтування довгострокової заборгованості. Із цього моменту стало зрозуміло, що дисконтувати довгострокові безвідсоткові позики потрібно обов'язково. Але ось, як саме це робити – незрозуміло досі. У цій статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН викладе свою позицію щодо цієї проблеми.

Бухгалтерський облік за П(С)БО поточних позик в інвалюті: операції із засновниками

У публікації "Бухгалтерський облік за П(С)БО поточних позик в інвалюті: загальний підхід" ми розглядали загальну процедуру відображення поточних позик в інвалюті. У цій же статті поговоримо про специфіку обліку таких операцій у ситуації, коли нерезидент-позикодавець є засновником резидента-позичальника.

Бухгалтерський облік за П(С)БО довгострокових безвідсоткових позик в інвалюті

Довгострокові безвідсоткові позики в інвалюті резиденти-позичальники зазвичай одержують від нерезидентів – пов'язаних осіб. Після внесення змін до П(С)БО 11 Наказом № 379 така заборгованість беззаперечно підлягає дисконтуванню. Складність відображення операцій за цими договорами полягає в тому, що на суму дисконту доводиться нараховувати курсові різниці за нормами П(С)БО 21. Про це й поговоримо в статті.

Бухгалтерський облік за П(С)БО гривневих позик у позичальника: капіталізація процентів

Проценти за довгостроковими позиками у позичальника включають до фінансових витрат. Особливість відображення таких операцій полягає в тому, що за певних умов вони підлягають капіталізації. Про те, як це зробити, видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розповість у статті.

Бухгалтерський облік поточних гривневих позик: проблеми інтерпретації

Порядок відображення в обліку поточних гривневих позик не перший рік спричиняє дискусії. Пов'язано це з певним нестикуванням норм П(С)БО 10, П(С)БО 11 і П(С)БО 13, яке незалежні фахівці трактують по-різному. У цій статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН викладе свою позицію щодо окресленої проблеми.

Читати всю статтю...
Бухгалтерський облік за П(С)БО поточних позик в інвалюті: загальний підхід

Особливість поточних позик в інвалюті полягає в тому, що такі операції потрапляють під норми П(С)БО 21. У цій статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розповість про те, на що це впливає, а загальні моменти, пов'язані з обліком будь-яких поточних позик, ви можете дізнатися з матеріалів "Бухгалтерський облік поточних гривневих позик: проблеми інтерпретації" та "Бухгалтерський облік поточних гривневих позик у сторін".

Бухгалтерський облік поточних гривневих позик у сторін

У статті "Бухгалтерський облік поточних гривневих позик: проблеми інтерпретації" ми розглядали загальну процедуру відображення поточних гривневих позик у бухгалтерському обліку. У цій статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розповість докладно про порядок відображення таких позик в обліку сторін.

Аналітична палітра
Фінансова допомога від материнської компанії в МСФЗ-обліку: облікове відображення

Облікове відображення фінансового доходу або витрат, пов'язаних із дисконтуванням довгострокової дебіторської/кредиторської заборгованості в момент виникнення фінансового інструменту, а також амортизація дисконту протягом строку існування позики потребують ретельної уваги. Якщо припуститися помилки, може виникнути вплив і на об'єкт оподаткування. Аби уникнути негативного сценарію, докладно розглянемо відображення операцій з отримання/надання фінансової допомоги в системі рахунків бухгалтерського обліку.

Фінансова допомога від материнської компанії в МСФЗ-обліку: розкриття інформації

Надання/отримання поворотної фінансової допомоги справляє вплив на всі форми фінансової звітності: у звіті про фінансовий стан виникає дебіторська чи кредиторська заборгованість, у звіті про сукупний дохід – фінансові доходи чи витрати, у звіті про рух грошових коштів – відображають надані/отримані грошові кошти, у звіті про власний капітал – формують відповідний нерозподілений прибуток або додатковий капітал. У примітках потрібно розкрити застосовні облікові політики й суми позик, наданих пов'язаним особам.

Фінансова допомога від материнської компанії в МСФЗ-обліку: сутність і правові підстави

Звичною практикою для вітчизняних підприємств є надання або отримання поворотної фінансової допомоги від іншої юридичної особи. Особливо поширеним такий спосіб кредитування є між підприємствами однієї групи. Причини у кожному окремому випадку є різними. Зокрема, материнська компанія може спрямовувати тимчасово вільні кошти на фінансування конкретних операцій, подальший розвиток або, наприклад, покриття збитків дочірнього підприємства. У будь-якому разі важливими є питання дисконтування та визнання такої допомоги в МСФЗ-обліку, розкриття інформації про неї у примітках, а також врахування податкових наслідків.

Фінансова допомога від материнської компанії в МСФЗ-обліку: дисконтування

Процедура дисконтування пов'язана з приведенням майбутньої вартості грошей до поточного аналога. Дисконтування враховує знецінення грошей у часі та показує різну купівельну спроможність однієї й тієї самої суми в майбутньому й на поточний момент часу. Якщо фінансову допомогу надають/отримують на тривалий строк, то нехтувати дисконтуванням під час здійснення оцінки такої позики в умовах застосування МСФЗ не можна.

Бухгалтерські будні
В Україні карантин: про організацію роботи працівників, які мають дітей

Як відомо, Кабмін постановою від 11.03.2020 р. № 211 затвердив заходи, які необхідно вжити через загрозу епідемії коронавірусної інфекції в Україні та для недопущення поширення COVID-19. Отже, в Україні тритижневий карантин, і майже в усіх населених пунктах зупинено освітній процес у дошкільних, загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладах. Тому розглянемо далі варіанти для роботодавця, аби узаконити перебування працівників удома.

Запитували? Відповідаємо
ФОП продає вживану побутову техніку: яку групу єдиного податку обрати

На якій групі єдиного податку може перебувати ФОП, якщо він займається торгівлею б/в побутовою технікою?

Пекар працює 10 змін по 14 годин: як оформити й нарахувати зарплату

Пекар працює за графіком 10 змін на місяць (із 16:00 до 6:00 наступного дня), місячний оклад – 4730 грн. Як правильно нараховувати йому зарплату й оплачувати роботу в нічний час?

Бюджет
Виробничий процес у бюджетній установі: бухоблік витрат

Виробництво товарів, робіт і послуг притаманне багатьом бюджетним установам. Звісно, такий вид діяльності не може залишитися поза увагою облікових процесів. Тому пропонуємо до розгляду публікацію, присвячену безпосередньо обліку виробничих витрат.

Підприємець
ФОП-єдинник: визначаємо дохід експедитора

Досить поширеним видом діяльності ФОП-єдинників є транспортне експедирування. Тому в цій статті розглянемо, що є доходом експедитора-єдинника, який залучає до перевезень третіх осіб. З'ясуємо також, чи входять до доходу експедитора-єдинника транзитні кошти та як їх відобразити в обліку.

ФОП-єдинник планує здавати в оренду частину приміщення: нюанси є завжди

Правила надання в оренду нерухомості ФОП на загальній і спрощеній системах оподаткування відрізняються. Зокрема, ФОП-єдинники скуті низкою обмежень, тому у статті розглянемо особливості надання в оренду частини приміщення підприємцями на спрощеній системі оподаткування.

ФОП-загальносистемник надає в оренду нерухомість: облік та оподаткування

На продовження теми, висвітленої в статті "ФОП-єдинник планує здавати в оренду частину приміщення: нюанси є завжди", розповімо про особливості надання в оренду приміщення ФОП на загальній системі оподаткування.

Порада юриста
Договір цільової благодійної допомоги не посвідчено нотаріально: які наслідки?

До редакційної пошти надійшло запитання читача: "Наше підприємство уклало угоду на отримання цільової безповоротної фінансової допомоги. Сума перевищує 850 грн. Нотаріально такий договір не було посвідчено. Наразі на підприємстві здійснюється перевірка ДПС, і контролери звернули увагу на цей факт. Які можливі наслідки та як убезпечитись?"

Бухгалтеру на замітку
КОРО: практичні аспекти застосування

Постійні зміни нашого законодавства, зокрема, щодо РРО вносять неабияку плутанину в роботу бізнесу. Іноді стикаємося з випадками, коли суб'єкти господарювання продовжують виконувати ту чи іншу законодавчу вимогу, мотивуючи свої дії тим, що нічого поганого вони не роблять. Ситуація з використанням КОРО на РРО – саме із цієї серії. Тож вважаємо за потрібне розкласти все по полицях. Звісно, говоритимемо про класичний РРО, оскільки до обіцяного апогею безкоштовного технічного прогресу у вигляді програмних РРО доведеться зачекати.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua