індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 14.02.2020 р. № 611/6/99-00-07-02-02-06/ІПК
роз'яснення з категорії 102.20.02 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)
індивідуальна податкова консультація ДПС від 11.02.2020 р. № 535/6/99-00-07-02-02-06/ІПК
індивідуальна податкова консультація ДПС від 12.02.2020 р. № 557/6/99-00-07-03-02-06/ІПК
роз'яснення з категорії 109.06 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)
індивідуальна податкова консультація ДПС від 14.02.2020 р. № 614/6/99-00-07-02-02-06/ІПК
постанова Великої Палати ВС від 01.10.2019 р. у справі № 910/12968/17
Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві" від 16.01.2020 р. № 465-IХ
Проблеми, пов'язані з відображенням у бухгалтерському обліку довгострокових безвідсоткових позик, стали особливо актуальними наприкінці 2019 року після внесення Наказом № 379 змін до П(С)БО 10 і П(С)БО 11 щодо обов'язкового дисконтування довгострокової заборгованості. Із цього моменту стало зрозуміло, що дисконтувати довгострокові безвідсоткові позики потрібно обов'язково. Але ось, як саме це робити – незрозуміло досі. У цій статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН викладе свою позицію щодо цієї проблеми.
У публікації "Бухгалтерський облік за П(С)БО поточних позик в інвалюті: загальний підхід" ми розглядали загальну процедуру відображення поточних позик в інвалюті. У цій же статті поговоримо про специфіку обліку таких операцій у ситуації, коли нерезидент-позикодавець є засновником резидента-позичальника.
Довгострокові безвідсоткові позики в інвалюті резиденти-позичальники зазвичай одержують від нерезидентів – пов'язаних осіб. Після внесення змін до П(С)БО 11 Наказом № 379 така заборгованість беззаперечно підлягає дисконтуванню. Складність відображення операцій за цими договорами полягає в тому, що на суму дисконту доводиться нараховувати курсові різниці за нормами П(С)БО 21. Про це й поговоримо в статті.
Проценти за довгостроковими позиками у позичальника включають до фінансових витрат. Особливість відображення таких операцій полягає в тому, що за певних умов вони підлягають капіталізації. Про те, як це зробити, видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розповість у статті.
Порядок відображення в обліку поточних гривневих позик не перший рік спричиняє дискусії. Пов'язано це з певним нестикуванням норм П(С)БО 10, П(С)БО 11 і П(С)БО 13, яке незалежні фахівці трактують по-різному. У цій статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН викладе свою позицію щодо окресленої проблеми.
Особливість поточних позик в інвалюті полягає в тому, що такі операції потрапляють під норми П(С)БО 21. У цій статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розповість про те, на що це впливає, а загальні моменти, пов'язані з обліком будь-яких поточних позик, ви можете дізнатися з матеріалів "Бухгалтерський облік поточних гривневих позик: проблеми інтерпретації" та "Бухгалтерський облік поточних гривневих позик у сторін".
У статті "Бухгалтерський облік поточних гривневих позик: проблеми інтерпретації" ми розглядали загальну процедуру відображення поточних гривневих позик у бухгалтерському обліку. У цій статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розповість докладно про порядок відображення таких позик в обліку сторін.
Облікове відображення фінансового доходу або витрат, пов'язаних із дисконтуванням довгострокової дебіторської/кредиторської заборгованості в момент виникнення фінансового інструменту, а також амортизація дисконту протягом строку існування позики потребують ретельної уваги. Якщо припуститися помилки, може виникнути вплив і на об'єкт оподаткування. Аби уникнути негативного сценарію, докладно розглянемо відображення операцій з отримання/надання фінансової допомоги в системі рахунків бухгалтерського обліку.
Надання/отримання поворотної фінансової допомоги справляє вплив на всі форми фінансової звітності: у звіті про фінансовий стан виникає дебіторська чи кредиторська заборгованість, у звіті про сукупний дохід – фінансові доходи чи витрати, у звіті про рух грошових коштів – відображають надані/отримані грошові кошти, у звіті про власний капітал – формують відповідний нерозподілений прибуток або додатковий капітал. У примітках потрібно розкрити застосовні облікові політики й суми позик, наданих пов'язаним особам.
Звичною практикою для вітчизняних підприємств є надання або отримання поворотної фінансової допомоги від іншої юридичної особи. Особливо поширеним такий спосіб кредитування є між підприємствами однієї групи. Причини у кожному окремому випадку є різними. Зокрема, материнська компанія може спрямовувати тимчасово вільні кошти на фінансування конкретних операцій, подальший розвиток або, наприклад, покриття збитків дочірнього підприємства. У будь-якому разі важливими є питання дисконтування та визнання такої допомоги в МСФЗ-обліку, розкриття інформації про неї у примітках, а також врахування податкових наслідків.
Процедура дисконтування пов'язана з приведенням майбутньої вартості грошей до поточного аналога. Дисконтування враховує знецінення грошей у часі та показує різну купівельну спроможність однієї й тієї самої суми в майбутньому й на поточний момент часу. Якщо фінансову допомогу надають/отримують на тривалий строк, то нехтувати дисконтуванням під час здійснення оцінки такої позики в умовах застосування МСФЗ не можна.
Як відомо, Кабмін постановою від 11.03.2020 р. № 211 затвердив заходи, які необхідно вжити через загрозу епідемії коронавірусної інфекції в Україні та для недопущення поширення COVID-19. Отже, в Україні тритижневий карантин, і майже в усіх населених пунктах зупинено освітній процес у дошкільних, загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладах. Тому розглянемо далі варіанти для роботодавця, аби узаконити перебування працівників удома.
На якій групі єдиного податку може перебувати ФОП, якщо він займається торгівлею б/в побутовою технікою?
Пекар працює за графіком 10 змін на місяць (із 16:00 до 6:00 наступного дня), місячний оклад – 4730 грн. Як правильно нараховувати йому зарплату й оплачувати роботу в нічний час?
Виробництво товарів, робіт і послуг притаманне багатьом бюджетним установам. Звісно, такий вид діяльності не може залишитися поза увагою облікових процесів. Тому пропонуємо до розгляду публікацію, присвячену безпосередньо обліку виробничих витрат.
Досить поширеним видом діяльності ФОП-єдинників є транспортне експедирування. Тому в цій статті розглянемо, що є доходом експедитора-єдинника, який залучає до перевезень третіх осіб. З'ясуємо також, чи входять до доходу експедитора-єдинника транзитні кошти та як їх відобразити в обліку.
Правила надання в оренду нерухомості ФОП на загальній і спрощеній системах оподаткування відрізняються. Зокрема, ФОП-єдинники скуті низкою обмежень, тому у статті розглянемо особливості надання в оренду частини приміщення підприємцями на спрощеній системі оподаткування.
На продовження теми, висвітленої в статті "ФОП-єдинник планує здавати в оренду частину приміщення: нюанси є завжди", розповімо про особливості надання в оренду приміщення ФОП на загальній системі оподаткування.
До редакційної пошти надійшло запитання читача: "Наше підприємство уклало угоду на отримання цільової безповоротної фінансової допомоги. Сума перевищує 850 грн. Нотаріально такий договір не було посвідчено. Наразі на підприємстві здійснюється перевірка ДПС, і контролери звернули увагу на цей факт. Які можливі наслідки та як убезпечитись?"
Постійні зміни нашого законодавства, зокрема, щодо РРО вносять неабияку плутанину в роботу бізнесу. Іноді стикаємося з випадками, коли суб'єкти господарювання продовжують виконувати ту чи іншу законодавчу вимогу, мотивуючи свої дії тим, що нічого поганого вони не роблять. Ситуація з використанням КОРО на РРО – саме із цієї серії. Тож вважаємо за потрібне розкласти все по полицях. Звісно, говоритимемо про класичний РРО, оскільки до обіцяного апогею безкоштовного технічного прогресу у вигляді програмних РРО доведеться зачекати.