Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№13-14
Березень 2020
Тема номера:
Від редактора:

Шановні читачі!
До 24 квітня подовжено карантин, під час якого бізнес виживає як може. Певна річ, "карантинні" закони дещо полегшують життя, проте нині не кожна компанія здатна сплатити податки, від яких ніхто нікого не звільняв. Про людей годі й казати. Так, якщо людина захворіла (нехай і не...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
"Карантинне" зменшення податкового навантаження: ЄСВ та лікарняні

Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" від 17.03.2020 р. № 533-ІХ 

Запроваджено додаткові заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" від 17.03.2020 р. № 530-ІХ  

Повідомлення про прийняття на роботу керівників підприємств подавати не потрібно!

постанова КМУ "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. № 413" від 12.02.2020 р. № 188 

Як відкоригувати податкові зобов'язання з податку на нерухомість: роз'яснення ДПСУ

інформаційний лист ДПСУ "Карантинні нововведення для бізнесу. Які нюанси треба знати?" від 20.03.2020 р. № 7 

Земля під нерухомим майном: чи сплачувати земподаток за неоформлену землю

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 17.02.2020 р. № 625/6/99-00-04-03-03-06/ІПК  

"Карантинне" зменшення податкового навантаження: мораторій на перевірки, ненарахування штрафів, відстрочення застосування РРО та інше

Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" від 17.03.2020 р. № 533-ІХ 

Тема номера
Блокування податкових накладних: подання документів на розблокування

У ситуації, коли податкову накладну або розрахунок коригування заблоковано, у платника ПДВ виникає потреба надання додаткових документів для розблокування. Які саме документи для цього потрібно надати – видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розповість у цій статті.

Блокування податкових накладних: якщо платника зараховано до категорії ризикових

Ситуація, за якою платника ПДВ зараховують до категорії ризикових, дуже неприємна. Адже за цих умов припиняється реєстрація податкових накладних і розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. При цьому від блокування "не рятує" навіть позитивна податкова історія (див. статтю "Блокування податкових накладних: як воно відбувається"). Новацією Порядку № 1165 є те, що в ньому деталізовано процедуру оскарження платником рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку (див. публікацію "Блокування податкових накладних: ключові нововведення Постанови № 1165"). Про це й поговоримо в статті.

Блокування податкових накладних: як оскаржити рішення регіональної комісії

У статті "Блокування податкових накладних: подання документів на розблокування" ми говорили про те, що рішення про розблокування податкових накладних приймає комісія ДПС регіонального рівня. На жаль, іноді трапляється, що комісія відмовляє платнику ПДВ у розблокуванні. Тоді такий платник змушений оскаржити "блокувальне" рішення податківців. Про це й ітиметься в публікації.

Блокування податкових накладних: особливості подання таблиці даних платника ПДВ

Таблиця даних платника ПДВ тепер дуже важлива, адже врахування її контролюючим органом захищає податкові накладні від блокування (див. статті "Блокування податкових накладних: як воно відбувається", "Блокування податкових накладних: ключові нововведення Постанови № 1165"). Тому в цій статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розповість про особливості подання цієї таблиці.

Блокування податкових накладних: ключові нововведення Постанови № 1165

Нова Постанова № 1165 набрала чинності з 01.02.2020. І хоча практика її застосування вже склалася, досі виникають запитання, які роз'яснюють офіційні органи. У цій статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розповість про те, чим саме новий Порядок відрізняється від свого попередника – викладеного в Постанові № 117.

Читати всю статтю...
Блокування податкових накладних: як воно відбувається

Нещодавно було ухвалено Постанову № 1165, якою внесено деякі корективи до раніше чинної процедури блокування податкових накладних (див. статтю "Блокування податкових накладних: ключові нововведення Постанови № 1165"). Для того аби детально проаналізувати оновлені критерії блокування, потрібно мати уявлення про загальний порядок блокування податкових накладних. Про це і йтиметься в статті.

Блокування податкових накладних: як сформувати позитивну податкову історію

Позитивна податкова історія (ППІ) "рятує" від блокування податкових накладних і розрахунків коригування в ситуації, коли суб'єкт господарювання не відповідає критеріям ризиковості платника ПДВ (див. статтю "Блокування податкових накладних: як воно відбувається"). Наведені в Порядку № 1165 критерії, якщо порівнювати їх із попередніми, які було викладено в листі ДФСУ від 07.08.2019 р. № 1963/99-99-29-01-01 (далі – Лист № 1963), змінилися, зокрема найбільш істотно змінилися критерії ППІ. У статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розповість про те, що саме змінилося та як платникові сформувати ППІ.

Аналітична палітра
Ринковий ризик в МСФЗ-звітності: види й оцінка

Ринковий ризик є показником того, як потенційно можливі зміни ринку та бізнес-середовища можуть вплинути на активи підприємства. Водночас головним моментом для ідентифікації ринкового ризику є проведення аналізу чутливості для кожного окремого чинника, пов'язаного з таким ризиком. Передусім зазвичай розглядають вплив змін валютних курсів, відсоткових ставок і ринкових цін.

Дотації сільгоспвиробникам: що змінив Закон № 465

Незважаючи на те, що людям за будь-якої світової кризи потрібно харчуватися, ціни на світових ринках зараз падають навіть на сільськогосподарську продукцію. За таких обставин державна підтримка цієї галузі набуває особливого значення. З'ясуємо, що ж змінив у цій сфері Закон № 465, який набрав чинності ще 27 лютого поточного року.

Ідентифікація та подання ризику ліквідності в МСФЗ-звітності

Головним джерелом виникнення ризику ліквідності є відсутність балансу між термінами погашення та обсягами активів і зобов'язань. До того ж ліквідність є основною фінансовою характеристикою платоспроможності підприємства та свідчить про його здатність чи нездатність розраховуватися за короткостроковими зобов'язаннями. Аналіз показників ліквідності необхідний як для внутрішніх потреб підприємств, так і для подання інформації у примітках до фінансової звітності, складеної відповідно до вимог МСФЗ.

Читати всю статтю...
Фінансові ризики: суть і різновиди для цілей складання МСФЗ-звітності

Будь-яке підприємство під час здійснення фінансово-господарської діяльності має справу з поняттям "невизначеність" і потенційною можливістю втрат або недоотримання прибутку. Зазвичай більшість ризиків пов'язано з використанням суб'єктами господарювання широкого спектра фінансових інструментів. Тож, відповідно, саме фінансові ризики потребують ретельного аналізу в процесі складання фінансової звітності за МСФЗ, зокрема приміток. На сьогодні в умовах кризових явищ, пов'язаних із медичними, валютними й енергетичними чинниками, ризик-менеджмент є особливо актуальним.

Кредитний ризик: оцінка та розкриття інформації в МСФЗ-звітності

Звичайною практикою ділових відносин вітчизняних компаній є існування різниці в часі між датами постачання товарів/послуг і отримання оплати за них. За таких умов, залежно від платоспроможності контрагента, підприємства наражають себе на певний рівень кредитного ризику. Питання щодо впровадження підходів до ідентифікації кредитного ризику й управління ним посідають чільне місце під час формування показників МСФЗ-звітності.

Бухгалтерські будні
Підприємство на карантині: готуємося подавати квартальну фінзвітність

Карантин карантином, а квартальну фінзвітність ніхто не скасовував. Щоправда, деякі послаблення в частині відповідальності за її неподання законодавчо вже закріплено. Але про все по черзі. Щоб нічого не проґавити, пропонуємо пригадати головні правила підготовки фінзвітів і врахувати поточні новації, пов'язані з ними.

ОЗ "на карантині": як обліковувати наслідки простою на підприємстві

Запроваджений в Україні карантин неминуче вплинув на бізнес. У зв'язку із цим багатьом підприємствам доводиться перебудовувати свої бізнес-процеси та вживати "противірусних" заходів. Як наслідок – скорочуються обсяги виробництва й реалізації продукції, а заразом знижується інтенсивність використання основних засобів. Що робити з об'єктами ОЗ у такому разі та як правильно обліковувати вимушений простій цих об'єктів? Про це й не тільки йтиметься в статті.

Запитували? Відповідаємо
За яким КЕКВ купувати медичні захисні маски

Добрий день! Хочемо придбати для працівників бюджетної установи марлеві пов'язки (захисні медичні маски). Планували закупити за КЕКВ 2210 (як захисний одяг), але Казначейство наполягає на використанні КЕКВ 2220 (як перев'язувальний матеріал). Підкажіть, який КЕКВ правильний у цьому випадку – 2210 чи 2220?

Лана С.

Перераховано компенсацію за невикористану відпустку на рахунок ФОП: чи буде підприємницький дохід

Працівника підприємства звільнено в порядку переведення на роботу до фізособи-підприємця, що перебуває на спрощеній системі оподаткування (ІІІ група). Компенсацію за невикористану відпустку за згодою працівника було перераховано на розрахунковий рахунок підприємця.

Чи вважають доходом підприємця отриману на підприємницький рахунок суму компенсації?

Бюджет
Бюджетники на карантині: готуємо квартальну фінансову та бюджетну звітність

Продовжуючи тему, розпочату в публікації "Підприємство на карантині: готуємось подавати квартальну фінзвітність", пропонуємо розібрати бюджетну специфіку квартального подання звітності.

ОЗ "на карантині": як обліковувати наслідки простою в бюджетній установі

Продовжуючи тему, розпочату в публікації "ОЗ "на карантині": як обліковувати наслідки простою на підприємстві", пропонуємо з'ясувати премудрості обліку простоїв основних засобів бюджетних установ.

Підприємець
ФОП тимчасово припиняє діяльність: що з оподаткуванням?

З метою запобігання поширенню в Україні коронавірусної хвороби (COVID-19) Кабмін постановою від 11.03.2020 р. № 211 запровадив карантин. Як наслідок, частині підприємців довелося призупинити свою роботу. Тому в цій статті розповімо про оподаткування ФОП у період тимчасового припинення діяльності.

Бухгалтеру на замітку
Бухгалтерський облік за П(С)БО довгострокових відсоткових позик в інвалюті

Норми стосовно дисконтування довгострокових відсоткових позик у П(С)БО 10 і П(С)БО 11 були завжди. Тим часом судова практика свідчить про те, що в дійсності дисконтування виконували нечасто, через що податківці тепер пред'являють претензії до платників. Суб'єкти господарювання звертаються за захистом своїх інтересів до судів, які переважно задовольняють такі позови. Про це й поговоримо у статті.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua