Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№15-16
Квітень 2020
Тема номера:
Форс-мажор
Від редактора:

Шановні читачі!
Тему номера нашого видання ми присвятили актуальній на сьогодні для вас тематиці – форс-мажорним обставинам. Адже саме з ними стикнулося чимало суб'єктів господарювання на тлі кризи, спричиненої пандемією COVID-2019.
Безперечно, заборона (або обмеження) роботи для бізнесу о...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
КЗпП оновили: дистанційна робота, гнучкий графік, оплата простою й не тільки

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" від 30.03.2020 р. № 540-ІХ 

"Карантинні" антикризові зміни: ліміти для ФОП, ПДВ, податок на прибуток та акцизний податок

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" від 30.03.2020 р. № 540-IX 

Фінансовий лізинг: податково-прибуткові наслідки для лізингоотримувача

роз'яснення з категорії 102.05 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Отримали поворотну фіндопомогу від засновника: шукаємо податкові наслідки

роз'яснення з категорії 102.02 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

"Вагова" категорія підприємства й МСФЗ-перехід: точки перетину

лист Мінфіну від 23.03.2020 р. № 35210-06-5/8860  

Виправлення минулорічних помилок у "прибутковій" декларації: податкові поради

роз'яснення з категорії 102.20.02 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

"Карантинні" антикризові зміни: плата за землю, податок на нерухомість, перевірки та інше

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" від 30.03.2020 р. № 540-IX 

Актив утратив статус ОЗ у разі переходу на МСФЗ: чи будуть ПДВ-наслідки

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 17.03.2020 р. № 1123/6/99-00-07-03-02-06/ІПК 

Тема номера
Форс-мажорні обставини: особливості "коронавірусного" карантину

"Коронавірусний" карантин продовжено до 24.04.2020. Ситуація в Україні дуже складна, тому офіційні органи намагаються її пом'якшити. Одним із таких "підтримуючих" заходів стало зарахування цього карантину до форс-мажорних обставин. У статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розповість про "форс-мажорні" особливості такого карантину.

Форс-мажорні обставини: як відобразити в обліку

Під час розгляду теми впливу форс-мажорних обставин на діяльність суб'єктів господарювання на особливу увагу заслуговує облік. Звісно, порядок відображення в обліку залежить від наслідків, до яких призвела конкретна форс-мажорна ситуація. Усі їх передбачити досить складно, тому в цій статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН зупиниться на найпоширеніших втратах.

Форс-мажорні обставини: диявол криється в деталях

Продовжуючи форс-мажорну тематику, розглянемо деякі важливі деталі, що допоможуть краще зрозуміти проблематику виконання договірних зобов'язань під час карантину.

Форс-мажорні обставини: перспективи судового оскарження відмови у видачі сертифіката ТПП

Судова практика свідчить про те, що Торгово-промислова палата України досить часто відмовляє у видачі сертифіката про форс-мажорні обставини. І тоді суб'єкти господарювання звертаються до суду з позовами про визнання протиправною відмови ТПП України в засвідченні форс-мажорних обставин. Тим часом суди зазвичай у задоволенні таких позовів відмовляють. Чому так відбувається, ми розповімо у статті.

Форс-мажорні обставини: як їх визначити

У світлі кризи, спричиненої пандемією COVID-2019, чимало суб'єктів господарювання стикнулися із форс-мажорними обставинами. У цій статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розповість про те, які саме обставини можна вважати форс-мажорними.

Читати всю статтю...
Форс-мажорні обставини: як підтвердити

Для підтвердження факту настання форс-мажорних обставин необхідно мати в наявності сертифікат Торгово-промислової палати України. Із цієї статті ви дізнаєтеся, як його отримати.

Форс-мажорні обставини: на що вони впливають

Є думка, що форс-мажорні обставини звільняють від виконання зобов'язань перед контрагентом. Насправді це не так, але є ситуації, коли засвідчення таких обставин дійсно має сенс. Про це й поговоримо в статті.

Аналітична палітра
Держдивіденди та Закон № 465: узгоджували, але недоузгодили

Будь-який бізнес існує передусім для того, щоб заробляти гроші для власника, – це постулат бізнесу. І хоча державу навряд чи можна вважати ефективним власником, вона також бажає отримати прибуток від своїх підприємств. Закон № 465, який набув чинності ще 27 лютого поточного року, уніс певні зміни до відносин у цій сфері. З'ясуймо які.

Запитували? Відповідаємо
Продаж будматеріалів іншим організаціям: чи є порушенням в умовах карантину?

Підприємство продає будівельні матеріали й супутні товари різним організаціям. Чи вважатимуть це порушенням в умовах установленого карантину?

Відпустка підприємця під час карантину

Чи може підприємець узяти відпустку на 30 к. дн. у період карантину, щоб не сплачувати єдиний податок за квітень 2020 р. Як про це повідомити податкову?

Бюджет
Противірусна допомога: облік благодійництва в бюджетному медзакладі

Не секрет, що для боротьби з наслідками коронавірусної інфекції залучають чимало ресурсів, але, на жаль, вистачає їх далеко не завжди. Саме тому в непростий для країни час на допомогу приходять усі небайдужі: і представники бізнесу, і звичайні громадяни. Причому спектр наданої допомоги досить широкий – від грошових коштів до медичної техніки. У цій публікації пропонуємо разом пригадати, як таку допомогу правильно прийняти й облікувати бюджетній установі.

Тендерний процес під час карантину: організовуємо бюджетні закупівлі

У зв'язку з карантинними заходами бюджетним установам необхідно, крім усього іншого, переналаштовувати свою роботу і для тендерних процедур, у яких вони беруть участь. У цьому матеріалі розберемо основні аспекти організації віддаленої роботи з тендерною документацією, а також торкнемось питань законодавчих змін, які впливають на цей процес.

Противірусна допомога: облік благодійництва в КНП-медзакладі

На продовження теми, розпочатої в публікації "Противірусна допомога: облік благодійництва в бюджетному медзакладі", пропонуємо розглянути облікові нюанси допомоги, отриманої медзакладом у статусі комунального некомерційного підприємства.

Оренда "на карантині": як тепер платити за держкоммайно

Зупинення діяльності під час карантину обходиться суб'єктам господарювання у кругленьку суму та змушує багатьох із них шукати статті витрат, на яких доведеться економити. Не останнє місце у списку таких витрат посідає орендна плата. Звісно, у скрутній ситуації опинились обидві сторони орендних відносин, серед яких і бюджетні установи. Через це пропонуємо розглянути можливі варіанти виходу з непростої ситуації в умовах карантину.

Бухгалтеру на замітку
Карантин на підприємстві: шукаємо відповіді на запитання

Нині виникає безліч запитань, пов'язаних із запровадженням карантинних заходів, адже низка підприємств і підприємців вимушені призупинити діяльність через заборони, установлені постановою Кабміну від 11.03.2020 р. № 211, до якої вже двічі вносили корективи.

Читати всю статтю...
Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua