Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№17-18
Квітень 2020
Тема номера:
Інтернет-магазин
Від редактора:

Шановні читачі!
Тему номера нашого видання ми присвятили інтернет-торгівлі, оскільки не лише в кризових умовах, а й під час карантину торгівля через інтернет-магазин має підвищений попит. Адже карантин на таку торгівлю не поширюється, і покупці без проблем можуть одержати бажаний товар. Звісн...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
"Карантинні" антикризові зміни: Кабмін повертається до регулювання цін

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" від 30.03.2020 р. № 540-IX 

Збільшено ліміти для єдинників у 2020 році? Частково, бо ПКУ фіскалам не указ

Інформаційний лист № 9 від 08.04.2020 р.  

Копійчані розбіжності в податковій накладній: чи буде податковий кредит?

ІПК ДПСУ від 26.03.2020 р. № 1272/6/99-00-07-03-02-06/ІПК  

Простій без компенсувальних ПЗ – податківці не проти

ІПК ДПСУ від 23.03.2020 р. № 1195/6/99-00-07-03-02-06/ІПК 

Тема номера
Інтернет-магазин: податковий облік у продавця

Продавець в інтернет-магазині може застосовувати різні варіанти оформлення відносин. Зокрема, останнім часом популярність мають договори дропшипінгу, з обліком яких можна ознайомитися в статтях "Дропшипінг: як оформити відносини" та "Чи може ФОП-єдинник займатися дропшипінгом?". У цій же публікації ми розглянемо облікові особливості у продавця під час укладення "класичного" договору купівлі-продажу в електронному вигляді.

Інтернет-магазин: бухгалтерський облік у продавця

Під час реалізації продавцем товарів в інтернет-магазині на умовах класичного договору купівлі-продажу бухгалтерський облік операцій із продажу товарів має особливості. Адже тут виникає часовий розрив між відвантаженням товару покупцеві та його одержанням покупцем. До того ж у деяких випадках покупець відмовляється від товару й повертає його продавцю. Про це й поговоримо в статті.

Інтернет-магазин: повернення товарів покупцем

Процедура повернення товарів покупцем у разі реалізації через інтернет-магазин зазвичай викликає питання. Причому ризик повернення товару в цьому випадку зростає, оскільки покупець не може під час покупки "фізично" побачити й перевірити обраний товар. У цій статті ми розглянемо особливості проведення таких операцій.

Інтернет-магазин: організаційні аспекти

У кризових умовах торгівля через інтернет-магазин почала мати підвищений попит. Адже карантин на таку торгівлю не поширюється, і покупці без проблем можуть одержати бажаний товар. У цій статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розгляне головні моменти, пов'язані з організацією інтернет-торгівлі.

Читати всю статтю...
Інтернет-магазин: як учинити правочин в електронній торгівлі

Правочини в електронній торгівлі вчиняють в особливому порядку, який регламентує Закон № 675. На що тут варто звернути увагу, ми розповімо в статті.

Інтернет-магазин: як оформити розрахунки

Продаючи товари через інтернет-магазин, особливе значення варто приділити документальному оформленню. Документи, необхідні для вчинення правочину у сфері електронної комерції, ми розглянули у статті "Інтернет-магазин: як учинити правочин в електронній торгівлі". А в цій публікації поговоримо про документи, необхідні під час проведення розрахунків.

Аналітична палітра
Оренда "на карантині": порядок відображення звільнень і відстрочень за МСФЗ

Задля подолання наслідків пандемії уряди країн запроваджують заходи, спрямовані на підтримку суб'єктів господарювання, зокрема і шляхом часткового скасування чи відтермінування розрахунків з орендної плати за користування об'єктами комунальної та державної власності. Як бути в цьому випадку підприємствам, які перейшли на міжнародні стандарти і застосували до договорів оренди таких земельних ділянок вимоги МСФЗ (IFRS) 16?

Бухгалтерські будні
Антисептики та ЗІЗ: налаштовуємо виробництво та продаж

Нестача антисептиків, масок, рукавичок та інших засобів індивідуального захисту в період карантину змусила багатьох підприємців всерйоз замислитися над виробництвом і реалізацією цих дефіцитних товарів. Проте, перш ніж переналаштувати відповідні бізнес-процеси, слід врахувати деякі важливі нюанси, пов'язані з виробництвом і реалізацією зазначених товарів. Розгляньмо їх у цій статті.

Фінмоніторинг-2020: ознайомлюємось із новими правилами

У цій публікації йтиметься про новації в царині фінмоніторингу, які запрацюють уже з 28 квітня 2020 року. Чим же він може зацікавити і чого від нього очікувати? З'ясуємо разом. Умощуйтесь зручніше, почнемо.

Дистанційна робота на підприємстві: облаштовуємо домашній "офіс" працівнику

Перехід на дистанційну роботу в умовах карантину – вимушений крок, до якого вдалися майже всі підприємства, де такий вид роботи був узагалі можливий. Звісно, для цього підприємствам потрібно подбати про технічне забезпечення тих, хто працюватиме з дому. У статті пропонуємо докладніше розібрати питання передання техніки працівникам і відповідного відображення такої операції в обліку.

Запитували? Відповідаємо
У підприємця один працівник і дві торгові точки: чи будуть претензії в податківців

Як убезпечити себе ФОПу в такій ситуації: організовано дві торгові точки, на одній із яких працює сам підприємець із 08:00 до 16:00, а на другій – найманий працівник повний день – з 8:00 до 17:00. Оскільки друга торгова точка працює до 19:00, то підприємець переходить на неї, і там ще працює 2 години (з 17:00 до 19:00). У табелі обліку робочого часу для найманого працівника проставляють 8 годин. Чи не виникнуть питання в податківців під час перевірки у зв'язку з тим, що підприємець себе не табелює? Чи потрібно такий режим роботи підприємця оформлювати розпорядженням?)

Бюджет
Дистанційна робота в бюджетній установі: облаштовуємо домашній "офіс" працівнику

На продовження теми, розпочатої в статті "Дистанційна робота на підприємстві: облаштовуємо домашній "офіс" працівнику", розкриємо особливості організації робочого місця працівника-бюджетника під час карантину, а також відображення в обліку операції з передачі робочого обладнання для роботи з дому.

Читати всю статтю...
Бухгалтеру на замітку
Оплата праці в роздрібній торгівлі

Без перебільшення можна сказати, що питання під час організації роботи, складання графіків роботи й нарахування зарплати у сфері торгівлі виникають мало не щодня. Адже тут не підходить усім звичний 8-годинний робочий день, оскільки продовольчі магазини працюють по 10 – 14 годин, а подеколи – цілодобово. На жаль, про належну організацію роботи й дотримання норм КЗпП керівництво магазинів не завжди пам'ятає, тож ціна помилки досить висока...

Не вистачає зарплати для відрахування аліментів – як бути

Під час карантину чимало працівників перебувають у відпустці без збереження зарплати, на деяких підприємствах оголошено простій і працівникам нараховують дві третини окладу (ставки). Тому нині дуже актуальне питання щодо відрахування аліментів, установлених у твердій грошовій сумі або в сумі не меншій за мінімальний гарантований розмір.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua