Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№19-20
Травень 2020
Тема номера:
Робота під однією торговельною маркою
Від редактора:

Шановні читачі!
Карантин продовжено, але зі скасуванням частини обмежень. Так, після 11 травня починають, зокрема, працювати стоматологи, адвокати, нотаріуси й аудитори.
Решта працює вдома та чекає слушної нагоди. Ми ж працюємо для вас, аби ви не проґавили важливі зміни в законодавстві. Як...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
З якою літерою в ідентифікаторі форми подати уточнену фінзвітність до ДПС: "S" чи "J"?

роз'яснення з категорії 102.20.02 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Як організувати роботу фахівця з тендерів: шпаргалка від Мінекономіки

лист Мінекономіки від 10.04.2020 р. № 3304-04/24218-06  

Що важливо для ПДВ-зобов'язань: дата складання чи дата підписання акта?

індивідуальні податкові консультації ДПС від 11.03.2020 р. № 998/6/99-00-07-03-02-06/ІПК та від 17.03.2020 р. № 1112/6/99-00-07-03-02-06/ІПК

"Доступні кредити 5-7-9 %": на що може розраховувати малий бізнес

Зміни, що вносяться до Порядку надання фінансової державної підтримки суб'єктам мікропідприємництва та малого підприємництва, затверджені постановами Кабміну від 15.04.2020 р. № 283 та від 29.04.2020 р. № 319

Чи приймуть податківці "прибуткову" декларацію, якщо не опубліковано аудиторський висновок до фінзвітності

індивідуальна податкова консультація ДПС від 19.03.2020 р. № 1157/6/99-00-07-02-01-06/ІПК 

Тема номера
Робота під однією торговельною маркою: бухгалтерський облік у ліцензіара

Порядок відображення в бухгалтерському обліку в ліцензіара операцій із торговельною маркою залежить від того, як такий об'єкт класифіковано в обліку. Для коректного обліку важливо також правильно класифікувати виплати за ліцензійними договорами. У статті розглянемо особливості бухгалтерського обліку операцій із торговельною маркою в ліцензіара.

Робота під однією торговельною маркою: бухгалтерський облік у ліцензіата

У ліцензіата бухгалтерський облік операцій зі сплати платежів за використання торговельної марки загалом нескладний. Такі платежі зазвичай належать до роялті та відображають у загальному порядку. Як саме – ви дізнаєтеся зі статті.

Робота під однією торговельною маркою: податковий облік у ліцензіата

У разі роботи під однією торговельною маркою ліцензіат зазвичай виплачує ліцензіарові за використання торговельної марки роялті. Такі платежі відображають в податковому обліку в особливому порядку, про що поговоримо в статті.

Робота під однією торговельною маркою: податковий облік у ліцензіара

Облік операцій з торговельною маркою в ліцензіара має нюанси, оскільки тут важливо розмежувати виплати, що належать до роялті. Про це й ітиметься в статті.

Робота під однією торговельною маркою: якими бувають торговельні марки

Для організації роботи під однією торговельною маркою насамперед необхідно знати, які саме об'єкти до неї належать. Адже торговельні марки підлягають обов'язковій реєстрації, із процедурою проведення якої можна ознайомитися в статті "Робота під однією торговельною маркою: реєстрація торговельної марки". А в цьому матеріалі видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розповість про те, якими бувають торговельні марки.

Читати всю статтю...
Робота під однією торговельною маркою: реєстрація торговельної марки

Торговельні марки підлягають реєстрації, тому тим суб'єктам господарювання, які мають намір використовувати їх у своїй господарській діяльності, необхідно ознайомитися із цією процедурою. У статті ми розглянемо основні моменти, пов'язані з реєстрацією торговельної марки.

Робота під однією торговельною маркою: як передати права на торговельну марку

Ключовий момент, що виникає в разі роботи під однією торговельною маркою, пов'язаний із переданням на неї майнових прав. У статті ми розповімо про те, як це зробити.

Аналітична палітра
Роялті: як визначити бенефіціарного отримувача

Термін "бенефіціарний (фактичний) власник" має значення для оподаткування прибутку, оскільки від нього прямо залежить облік (див. "Робота під однією торговельною маркою: податковий облік у ліцензіата"). Через це у статті розповімо про те, на які критерії слід спиратися для визначення бенефіціарного отримувача.

Роялті: проблеми трактування

Порядок відображення в обліку платежів у вигляді роялті має особливості. Тим часом, не перший рік виникають проблеми через невизначеності в трактуванні роялті для цілей податкового обліку. Про останні тенденції в цій сфері розповість видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

Бухгалтерські будні
Відриваємось від землі: обліковуємо "хмарні" сервіси на підприємстві

У пошуках способів вирішення інформаційно-комунікаційних питань, не в останню чергу зумовлених "віддаленою" роботою, бізнес нерідко вдається до запровадження передових ІТ-сервісів, що дають змогу перенести значну кількість бізнес-процесів у "хмару". Саме з останніми нам і належить розібратись, звісно в обліково-податковому аспекті.

Запитували? Відповідаємо
Компенсація за невикористану відпустку: деталі розрахунку, якщо працівник відпрацював у режимі неповного дня лише місяць

Як розрахувати середню заробітну плату в разі виплати компенсації, якщо працівника прийнято 15.02.2020 і звільнено 15.03.2020? При цьому він працював із неповним робочим днем 2 години. Оклад – 4200,00 грн.

Несплата ЄСВ за повний місяць: чи буде страховий і пенсійний стаж

Чи потрібно доплачувати ЄСВ до мінімального страхового внеску, якщо працівник перебуває у відпустці без збереження зарплати весь місяць? Чи входить період перебування у відпустці без збереження зарплати до страхового стажу для призначення пенсій і страхових виплат? Чи впливають тривалі відпустки без збереження зарплати на розмір пенсії?

Бюджет
Відриваємось від землі: обліковуємо "хмарні" сервіси в бюджетній установі

Продовжуючи тему, розпочату статтею "Відриваємось від землі: обліковуємо "хмарні" сервіси на підприємстві", розкриємо бюджетні тонкощі обліку "хмарних" технологій.

Читати всю статтю...
Порада юриста
Списання дебіторської заборгованості в період карантину: на що зважати

Законодавець, ухваливши Закон № 540, вирішив продовжити строки, визначені в певних статтях ЦКУ та ГКУ, тобто фактично збільшити тривалість позовної давності. Тож у статті поговоримо про "карантинні" особливості списання дебіторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.

Бухгалтеру на замітку
Електронні листки непрацездатності: так діють чи ні?

Із середини березня високопосадовці зазначали, що з 1 квітня 2020 року запрацюють електронні листки непрацездатності. Підтвердили цю інформацію й деякі експерти та інтернет-ресурси. Саме тому бухгалтери засумнівалися, чи оплачувати взагалі паперові листки непрацездатності. Тож, що маємо нині?

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua