Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№27-28
Липень 2020
Тема номера:
Новації перевірок за Законом № 466
Від редактора:

Шановні читачі!
Навіть у літню спеку й карантин ми продовжуємо працювати для вас. Цей номер знову присвячено аналізу законодавчих новацій, які стосуються не лише бізнесу, а й бюджетників. Сподіваємось, що наша робота буде вам корисною.
Також чекаємо на зворотний зв'язок і завжди готові під...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Відхиляємо тендерну пропозицію правильно: настанови Мінекономіки

лист Мінекономіки від 03.06.2020 р. № 3304-04/34835-06 

"Кошторисні" зміни: що нового можна знайти в Порядку № 228

Зміни, що вносяться до Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затверджені постановою Кабміну від 27.05.2020 р. № 414

Обираємо КЕКВ для придбання медичних масок: що пропонує Казначейство

лист ДКСУ від 22.05.2020 р. № 16-11-12/8891  

Держдивіденди у світлі змін до ПКУ: відповіді податківців

лист ДПСУ від 09.06.2020 р. № 9109/7/99-00-05-05-01-07  

З'явився новий порядок передання держкоммайна: перше знайомство

Порядок передачі в оренду державного та комунального майна, затверджений постановою Кабміну від 03.06.2020 р. № 483

Тема номера
Новації Закону № 466: податкове повідомлення-рішення

Славнозвісний Закон № 466 зачепив, серед іншого, питання щодо податкових повідомлень-рішень (ППР). У цій статті розповімо про те, що саме змінилося в процедурі оформлення ППР.

Новації перевірок за Законом № 466: процедура проведення

У статті "Новації перевірок за Законом № 466: загальні моменти" ми розглянули зміни в організаційних питаннях, які виникають під час проведення перевірок. У цьому матеріалі поговоримо про новації в процедурі проведення перевірок.

Новації перевірок за Законом № 466: загальні моменти

Законом № 466 серед іншого внесено зміни до процедури проведення перевірок. Причому більшість із них діє з 23.05.2020. У цій статті ми проаналізуємо, що саме змінилося в загальних питаннях, пов'язаних із проведенням перевірок.

Читати всю статтю...
Аналітична палітра
Новації адміністрування за Законом № 466: адміністративне оскарження

Багатовекторним Законом № 466 серед іншого було внесено новації до процедури адміністративного оскарження. Що саме змінилося, дізнаєтесь зі статті.

Хто може перевірити підприємство, яке надає юрпослуги, з питань фінмоніторингу

Підприємство надає юридичні послуги суб'єктам господарювання та громадянам. Хто може перевірити підприємство з питань дотримання законодавства у сфері фінмоніторингу? Яка відповідальність передбачена за виявлені порушення?

Новації адміністрування за Законом № 466: строки нарахування та сплати податкових зобов'язань

Законом № 466 було внесено до ПКУ зміни, які стосуються в тому числі строків нарахування та сплати податкових зобов'язань платника податків. Причому деякі новації мають принциповий характер. Пропонуємо розібратися разом, що саме змінилося в цьому питанні.

Контрольовані іноземні компанії: оподаткування та звільнення від оподаткування

Продовжуючи тему, розпочату статтею "Контрольовані іноземні компанії: визначаємо об'єкт оподаткування", сьогодні докладніше зупинимося на особливостях оподаткування та звільнення від оподаткування КІК.

Читати всю статтю...
Новації адміністрування за Законом № 466: індивідуальні податкові консультації

Закон № 466 підкоригував правила надання індивідуальних податкових консультацій (далі – ІПК). Спочатку виникла плутанина зі статусом ІПК, хоча нині вже все з'ясувалося. Як і раніше, ІПК є дієвим інструментом звільнення платника податків від відповідальності. Про це й поговоримо в статті.

Бухгалтерські будні
Залишки нафтопродуктів потрапили під акциз: що робити?

Після набрання чинності Законом № 466 деякі паливні товарні позиції потрапили під акциз. У зв'язку з цим суб'єкти господарювання, які торгували такими товарами і на сьогодні мають їх залишки, опинились перед вибором: продовжувати торгівлю і реєструватись платниками акцизу чи позбутися залишків та більше не займатись продажем такого товару. А от про те, що варто врахувати під час такого вибору, пропонуємо з'ясувати у цій статті.

Запитували? Відповідаємо
Пільгове постачання: чи нараховують компенсувальні ПЗ з ПДВ

Підприємство – платник ПДВ (ТОВ "НГЦ") уклало договір поставки з бюджетною неприбутковою організацією (підприємством Х) на постачання обладнання. Це обладнання було ввезено на територію України у звичайному порядку зі сплатою мита та ПДВ. Оплату такого обладнання здійснюють за рахунок коштів Європейського Союзу в межах проєкту міжнародної технічної допомоги (Рамкової угоди № 360-VI від 03.09.2008 р.). Тобто наш покупець є реципієнтом (реєстр. картку проєкту, план закупівель тощо покупець надав). Постачання здійснюють на території України без ПДВ за пільгою п. 197.11 ПКУ (код пільги в податковій – 14060524). Чи потрібно постачальнику донараховувати податкові зобов'язання з ПДВ згідно з п. 198.5 ПКУ в цій ситуації?

Бюджет
"Бюджетна" версія змін до ПКУ: податки, збори, платежі

Продовжуючи тему, розпочату публікацією "Бюджетна" версія змін до ПКУ: строки, звітність і відповідальність", сьогодні поговоримо про зміни безпосередньо у сфері податків, зборів та інших подібних платежів, які так чи інакше стосуються більшості бюджетників.

"Бюджетна" версія змін до ПКУ: строки, звітність і відповідальність

Зміни до ПКУ, унесені Законом № 466, не обійшли стороною й бюджетну сферу. Тому, щоб зорієнтуватись у новаціях, пропонуємо нашим читачам експрес-огляд ПКУ-змін, які стосуються бюджетників.

Підприємець
Земельний податок для єдинників: як сплатити й відзвітувати з 1 липня

Нещодавні масштабні зміни, унесені до ПКУ Законом № 466, торкнулися майже всіх категорій платників податків. Не забули й про суб'єктів господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування. Одним із нововведень стало розширення кола єдинників, які зобов'язані сплачувати земельний податок. Розповімо про це докладніше.

Бухгалтеру на замітку
Нові правила ТЦУ: запровадження трирівневої системи звітності

Продовжуючи тему трансфертного ціноутворення крізь призму останніх змін, унесених Законом № 466, розглянемо найцікавіше – трирівневу систему звітності з ТЦУ та пов'язані із цим питання.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua