Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№31-32
Серпень 2020
Тема номера:
Ліквідація ТОВ
Від редактора:

Шановні читачі!
Попри продовження карантину до кінця серпня, уже стартували першосерпневі РРО-новації. А втім, одразу хочу заспокоїти тих, хто застосовує класичні РРО: вам не потрібно обов'язково міняти класичний РРО на програмний (тільки якщо ви раптом добровільно виявите бажання), так само...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Прибуткові наслідки благодійності залежать від статусу отримувача дарунка

роз'яснення з категорії 102.12 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua) та роз'яснення з категорії 102.12 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Нові форми фіскальних чеків: UPD від Мінфіну

наказ Мінфіну "Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 21 січня 2016 року № 13" від 18.06.2020 р. № 306 

ОЗ на ремонті й на "карантині": коли припиняти податкову амортизацію

індивідуальні податкові консультації ДПСУ від 01.06.2020 р. № 2259/6/99-00-07-02-02-06/ІПК та від 03.06.2020 р. № 2287/6/99-00-07-02-02-06/ІПК

"Годуємо" техпристрій пальним: чи потрібно отримувати паливну ліцензію

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 15.06.2020 р. № 2422/6/99-00-09-01-02-06/ІПК 

Електронний аукціон: орендодавець та оператор укладатимуть типовий договір

наказ Мінекономіки "Про затвердження Типового договору про проведення електронних аукціонів з передачі майна в оренду між орендодавцем та оператором електронного майданчика" від 02.06.2020 р. № 1032  

Особистий мотив у разі звільнення працівника з роботи: висновки ВС

постанова ВС від 15.04.2020 р. № 321/1753/16-к; № 51-3755км19  

Знецінення ОЗ й амортизаційні різниці: тлумачення ДПС

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 01.07.2020 р. № 2640/6/99-00-05-05-02-06/ІПК 

Тема номера
Ліквідація ТОВ за рішенням засновників: розрахунок із засновниками

Одним із важливих моментів ліквідаційної процедури в товаристві з обмеженою відповідальністю (далі – ТОВ) є проведення розрахунків із засновниками. У статті ми поговоримо про те, як це здійснити й відобразити в обліку.

Ліквідація ТОВ за рішенням засновників: зняття з реєстрації в податковому органі

Перед ліквідацією товариства з обмеженою відповідальністю (далі – ТОВ) необхідно пройти процедуру зняття з реєстрації як платника податків у податковому органі. У цій статті розглянемо особливості її проведення.

Ліквідація ТОВ за рішенням засновників: особливості зняття з обліку щодо окремих податків

У статті "Ліквідація ТОВ за рішенням засновників: зняття з реєстрації в податковому органі" ми висвітлювали загальну процедуру зняття товариства з обмеженою відповідальністю (далі – ТОВ) з реєстрації в органах ДПС. У цьому матеріалі розглянемо специфіку анулювання реєстрації ТОВ як платника окремих податків.

Ліквідація ТОВ за рішенням засновників: особливості бухгалтерського обліку

Особливість бухгалтерського обліку операцій у товариства з обмеженою відповідальністю (далі – ТОВ), яке перебуває в процесі ліквідації, полягає в тому, що принципу безперервності вже не дотримуються. Це впливає на оцінку статей балансу, про що й розповімо в статті.

Ліквідація ТОВ за рішенням засновників: як оформити

"Коронавірусна" пандемія спричинила економічний спад, який можуть пережити далеко не всі підприємства. Ті, кому не пощастило, змушені зачинитися. І тоді виникають питання, пов'язані з організацією цього процесу. У статті розповімо, як правильно оформити рішення засновників про ліквідацію товариства з обмеженою відповідальністю (далі – ТОВ).

Читати всю статтю...
Ліквідація ТОВ за рішенням засновників: ліквідаційна комісія

Ліквідаційна комісія виконує основні функції в процесі ліквідації товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ). Які саме – ви довідаєтеся зі статті.

Ліквідація ТОВ за рішенням засновників: реєстраційні дії щодо припинення

Ліквідація товариства з обмеженою відповідальністю (далі – ТОВ) завершується після внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – Єдиний держреєстр) запису про припинення юридичної особи. Для цього держреєстратору необхідно подати певні документи, про що й піде мова в статті.

Аналітична палітра
Організація перевезень пасажирів до Польщі в деталях

Приводом для написання цієї статті стало запитання читача:

"Наша компанія заснована перевізником – резидентом Польщі, що здійснює автобусні перевезення пасажирів маршрутом Польща – Україна – Польща. Наше завдання – організувати перевезення на території України, отримати кошти за квитки від автостанцій, заправити та відремонтувати за необхідності транспорт, підшукати водіїв із працевлаштуванням у нашій компанії. Як оформити подібну співпрацю з нашим засновником – резидентом Польщі та вокзалами, як потрібно буде оподатковувати нашу діяльність? Які податки необхідно буде сплатити під час виплати доходу засновнику? Наша компанія – платник податку на прибуток та ПДВ".

Бухгалтерські будні
Компенсація за невикористану відпустку без звільнення: коли можна отримати

Надання щорічних відпусток є державною гарантією для всіх працівників. Проте іноді трапляється, що працівник не бажає відпочивати й має намір отримати компенсацію за невикористану відпустку. У статті ми розповімо про те, у яких випадках роботодавець може виплатити таку компенсацію.

Бюджет
Передача майна в оперативне управління (господарське відання): облік у бюджетника

Для виконання своїх статутних завдань підприємства та установи, засновниками яких є органи державної чи місцевої влади, часто користуються майном, яке було передано їм на праві оперативного управління чи господарського відання. У цій статті пропонуємо з'ясувати, у чому полягає різниця між цими поняттями та яким чином таким засновникам обліковувати передане майно.

Майно в тимчасовому користуванні бюджетної установи: облікові тонкощі

Нерідко трапляється, що бюджетна установа користується майном, переданим їй у безкоштовне користування. Через це виникають питання, як таке передання оформити та як таке майно надалі обліковувати. Що ж, спробуймо відповісти.

Підприємець
ФОП-єдинник торгує ПММ: обережність не завадить

Фізособи-підприємці (далі – ФОПи) уже давно освоїли чимало видів діяльності, якими часто не можуть (або не бажають) займатися великі компанії. Хоча такий ласий шматочок ринку, як торгівля ПММ, до них не належить.

І все ж... Чого б тому чи іншому ФОПу не зайнятися торгівлею саме цими товарами? Щоправда, йому завжди доведеться бути напоготові – пам'ятати про те, що товари, які продаються, – особливі. Продаж таких особливих товарів має певні нюанси в оподаткуванні діяльності ФОПа-єдинника. Ось про такі нюанси наша публікація.

Бухгалтеру на замітку
Серпневі РРО-новації: готуймось до оновлених штрафів

Без перебільшення 2020 рік можна назвати не лише "карантинним" роком, а й роком РРО в Україні. Безліч змін, які то відтерміновують, то змінюють підходи. Отже, у цій статті поговоримо про оновлені РРО-штрафи.

Читати всю статтю...
Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua