Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№33-34
Серпень 2020
Тема номера:
Сільгоспдотація з ПДВ
Від редактора:

Шановні читачі!
Черговий номер нашого видання вийшов напередодні Дня Незалежності України, тож, зрозуміло, не можу не привітати вас із цим святом.
Бажаю миру нашій державі, а також того, щоб кожен із нас не лише відчував себе вільним і незалежним, а й щасливим. Ну і звісно, аби ми отримува...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Кому та на скільки зменшать орендну плату на карантині: Кабмін визначився з переліком щасливців

постанова Кабміну "Деякі питання сплати орендної плати за державне майно під час дії карантину" від 15.07.2020 р. № 611 

Ефективність бюджетних програм головні розпорядники оцінюватимуть за новим порядком

Порядок здійснення оцінки ефективності бюджетних програм головними розпорядниками коштів державного бюджету, затверджений наказом Мінфіну від 19.05.2020 р. № 223

Інформацію про тендер розміщуватимуть за допомогою АРМ: з'явився порядок

Порядок розміщення інформації про публічні закупівлі, затверджений наказом Мінекономіки від 11.06.2020 р. № 1082

Пересувний акцизний склад: коли не потрібно встановлювати лічильники

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 20.07.2020 р. № 2946/ІПК/99-00-09-03-03-06  

Бюджетні зобов'язання з урахуванням планів асигнувань: зміни в Порядку № 309

Зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов'язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затверджені наказом Мінфіну від 10.07.2020 р. № 408

Коли тендерну документацію не "завернуть": з'явився перелік формальних помилок

Перелік формальних помилок, затверджений наказом Мінекономіки від 15.04.2020 р. № 710

Прибуток спрямовано на поповнення статутного капіталу: взагалі без податків?

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 22.07.2020 р. № 2998/ІПК/99-00-05-05-02-06  

Реєстрацію Книги доходів для ФОП скасували, але не одразу

Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб – підприємців" від 14.07.2020 р. № 786-ІХ  

Тема номера
Сільгоспдотація з ПДВ: особливості відображення в податковій декларації з ПДВ

У статті "Сільгоспдотація з ПДВ: покрокова інструкція з отримання" ми зазначали, що сільгоспвиробник, який отримує бюджетну дотацію, подає податкову декларацію з ПДВ, у додатку ДС9 до якої відображає обсяги постачання сільгосппродукції. У цій публікації ми докладно розглянемо особливості заповнення декларації сільгоспвиробниками, які отримують бюджетну дотацію з ПДВ.

ПДВ-дотація сільгоспвиробникам: податковий і бухгалтерський облік

У статті "Сільгоспдотація з ПДВ: особливості відображення в податковій декларації з ПДВ" було розглянуто нюанси заповнення податкової декларації з ПДВ сільгоспвиробниками, які отримують ПДВ-дотацію. У цьому матеріалі поговоримо про порядок відображення бюджетної дотації в податковому та бухгалтерському обліку сільгоспвиробника.

Сільгоспдотація з ПДВ: ключові моменти

Право на отримання сільгоспдотації з ПДВ надано тим сільгоспвиробникам, які є платниками ПДВ та відповідають критеріям, установленим у ст. 161 Закону № 1877. Оскільки порядок надання цієї дотації періодично викликає питання, у цій статті нагадаємо ключові моменти її отримання.

Читати всю статтю...
Сільгоспдотація з ПДВ: покрокова інструкція з отримання

Сільгоспдотація з ПДВ – дієвий механізм підтримання сільгоспвиробників. У статті "Сільгоспдотація з ПДВ: ключові моменти" ми розказали про основні переваги та загальну процедуру отримання сільгоспвиробниками дотації з ПДВ. У цій статті наведемо дії сільгоспвиробника, які необхідно вжити для її отримання.

Аналітична палітра
Допомога по частковому безробіттю на період карантину: оновлені правила отримання

У матеріалі "Допомога по частковому безробіттю на період карантину: змінені критерії для отримання" ми розглянули критерії, яким повинні відповідати роботодавці, щоб отримати допомогу по частковому безробіттю на період карантину. Продовжуючи "карантинну" тему, сьогодні ознайомимося з організаційними питаннями, які виникають під час отримання такої допомоги.

Допомога по частковому безробіттю на період карантину: змінені критерії для отримання

Право на отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину роботодавці отримали після внесення Законом № 540 змін до Закону № 5067. Проте за короткий час існування нових норм до Порядку № 306 неодноразово було внесено принципові зміни.

Отже, розглянемо, яким критеріям нині мають відповідати роботодавці для того, щоб отримати "карантинну" допомогу.

Бухгалтерські будні
Навчальні відпустки: порядок розрахунку

У статті "Навчальні відпустки: організаційні моменти" ми розглянули основні моменти, пов'язані з наданням додаткових оплачуваних навчальних відпусток. Продовжуючи цю тему, наразі розкажемо, як розрахувати суму оплати за час перебування працівника в навчальній відпустці.

Навчальні відпустки: організаційні моменти

Надання навчальних відпусток – гарантія, передбачена законодавством. Тому в разі дотримання відповідних умов роботодавець зобов'язаний надати працівнику таку відпустку. Про це й поговоримо в статті.

Читати всю статтю...
Дискусійний клуб
Ділитися орендним платежем із засновником ризиковано для неприбуткового статусу: "вирок" Мінфіну

Приводом для написання цієї статті стали роз'яснення, озвучені в листі Мінфіну від 20.07.2020 р. № 11210-09-10/21871 та роз'ясненні з категорії 102.04 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua). Чим вони цікаві та що означають, зараз і з'ясуємо.

Запитували? Відповідаємо
Чи повинен директор-засновник пояснювати походження грошей, які раніше вніс до СК

Керівнику підприємства надійшов запит із податкової з вимогою пояснити походження грошей, внесених до статутного капіталу у 2014 році. Як правильно вчинити та які можливі наслідки?

Бюджет
Копійка до копійки: як бюджетній установі обліковувати депозити

Небагатьом бюджетним установам щастить витрачати менше, ніж заробляти. Але, якщо вже пощастило, то чому б не примножити. Наприклад, розмістивши депозит. У цій статті спробуємо з'ясувати бюджетну специфіку обліку таких заощаджень.

Бухгалтеру на замітку
Підприємство розпочинає діяльність у галузі тваринництва: що потрібно врахувати

До редакційної пошти надійшло запитання: "Найближчим часом плануємо розпочати тваринницьку діяльність, а саме купівлю молодняка (корів, бичків) для подальшої реалізації яловичини (туш чи обробленого м'яса) до магазинів, а також торгівлю молочними продуктами. Із чого необхідно розпочати в плані документації, які дозвільні документи потрібні? Які нюанси оподаткування на спрощеній системі? Які звіти (місячні, квартальні, річні) необхідно подавати в разі провадження тваринницької діяльності?" Усі подробиці – у статті.

Програмні РРО: працюємо за порядками Мінфіну

Мінфін Наказом № 317 не лише затвердив ПРРО-нормативку, а й уніс також зміни до Наказу № 547 щодо зберігання Z-звітів, заповнення КОРО та РК, опломбування РРО. Ці зміни точкові й не такі масові, як ПРРО-нормативка. Також унесено зміни й до Порядку застосування РРО щодо обслуговування РРО ЦСО, зокрема уточнено, що роботи з уведення реєстраторів в експлуатацію ЦСО виконуватимуть протягом трьох робочих днів (раніше було просто впродовж трьох днів) з дати інформування ДПС про резервування фіскального номера РРО. Крім того, класичні РРО повинні мати можливість формувати електронні розрахункові документи, а їх форму з 1 серпня змінено (про це розлогіше див. у коментарі "Нові форми фіскальних чеків: UPD від Мінфіну"). У цій же статті поговоримо докладніше про ПРРО.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua