Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№39-40
Вересень 2020
Тема номера:
Відступлення права вимоги
Від редактора:

Шановні читачі!
Тему номера на ваші прохання присвячено відступленню права вимоги. Ми всебічно дослідили це питання, оскільки є нюанси, коли йдеться про товарну чи грошову заборгованість, облік у первісного чи нового кредитора або боржника. Усе це ми розглянули в цьому номері нашого видання...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Яка сума доходу дасть змогу відмовитись від застосування податкових різниць у 2020-му, а яка – у 2021-му

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 21.08.2020 р. № 3528/ІПК/99-00-04-02-02-06  

Було 20 – стало 50: Кабмін підвищив вартісний поріг у разі списання держмайна

Зміни, що вносяться до Порядку списання об'єктів державної власності, затверджені постановою Кабміну від 09.09.2020 р. № 814

Ремонт повністю замортизованих ОЗ: чи виникають податково-прибуткові коригування

індивідуальна податкова консультація ДПС від 20.08.2020 р. № 3479/ІПК/99-00-05-05-02-06 

Проєктна документація та КЕКВ: як правильно поєднати

лист ДКСУ від 18.08.2020 р. № 16-05-06/14432 

Як планувати закупівлі, якщо немає бюджету: консультує Мінекономіки

лист Мінекономіки від 03.09.2020 р. № 3304-04/54160-06 

Тема номера
Відступлення права вимоги за товарною заборгованістю: облік у нового кредитора

За договорами відступлення права вимоги товарної заборгованості відступають право вимоги з передання боржником товарів (робіт, послуг) у рахунок перерахованої першим кредитором передоплати. Схему таких відносин описано в статті "Відступлення права вимоги: правові аспекти". При цьому новий кредитор може або отримати виконання у вигляді постачання товарів (робіт, послуг) від боржника, або перепродати отримане право вимоги. У цій статті розповімо про те, як відобразити в таких випадках операції в обліку нового кредитора.

Відступлення права вимоги грошової заборгованості: облік у боржника

За договорами відступлення права вимоги грошової заборгованості первісний кредитор передає новому кредитору право вимоги оплати боржником поставлених першим кредитором товарів (робіт, послуг). Податковий облік у боржника за такими операціями має певні особливості, пов'язані з тим, що боржник отримує товари (роботи, послуги) від однієї особи, а оплачує їх іншій особі. Про це й поговоримо у статті.

Відступлення права вимоги товарної заборгованості: облік у боржника

За договорами відступлення права вимоги за товарною заборгованістю відступають право вимоги з передання боржником товарів (робіт, послуг) у рахунок перерахованої первісним кредитором передоплати. В обліку операцій за такими договорами є певні особливості, пов'язані з тим, що передоплату боржник отримує від однієї особи, а товари (послуги) постачає іншій особі. Як це впливає на облік, розповімо в статті.

Відступлення права вимоги за грошовою заборгованістю: облік у первісного кредитора

Відступлення права вимоги за грошовою заборгованістю передбачає передання права вимоги оплати боржником поставлених першим кредитором товарів (робіт, послуг). Особливості укладення таких договорів розглянуто в статті "Відступлення права вимоги: правові аспекти". У цій статті розглянемо облік за договорами відступлення права вимоги за грошовою заборгованістю в первісного кредитора.

Відступлення права вимоги за товарною заборгованістю: облік у первісного кредитора

Договори відступлення права вимоги за товарною заборгованістю передбачають відступлення права вимоги первісним кредитором із передання боржником товарів (робіт, послуг) у рахунок перерахованої передоплати. Фактично первісним кредитором при цьому є покупець, який так і не отримав товари (роботи, послуги) у рахунок перерахованої передоплати. Водночас передоплату зазвичай не повертають, що впливає й на податковий облік. Тож у статті розглянемо облік указаних операцій у первісного кредитора.

Відступлення права вимоги за грошовою заборгованістю: облік у нового кредитора

На облік нового кредитора впливає той факт, яку саме заборгованість він отримує за договором відступлення права вимоги. У цій статті розглянемо порядок відображення в обліку нового кредитора операцій з відступлення права вимоги за грошовою заборгованістю. Нагадаємо, що за такими договорами передається право вимоги оплати боржником поставлених першим кредитором товарів (робіт, послуг). Докладніше про це можна дізнатися зі статті "Відступлення права вимоги: правові аспекти".

Аналітична палітра
Нюанси розвідки та оцінки запасів корисних копалин МСП

Малі та середні підприємства видобувних галузей, що переходять на міжнародні стандарти фінансової звітності, можуть застосовувати не лише повні МСФЗ, а й окремий МСФЗ для МСП. При цьому важливим є розуміння особливостей обліку розвідки та оцінки запасів корисних копалин за МСФЗ для МСП, про що й розповімо в цій статті.

Запитували? Відповідаємо
Оновлений класифікатор професій: відповіді на практичні запитання

31.08.2020 затверджено штатний розпис у новій редакції у зв'язку з приведенням назв посад у відповідність із найменуванням посад згідно з Класифікатором професій ДК 003:2010 (зі змінами) та з уведенням додаткової штатної одиниці за вже існуючою посадою. Відповідний наказ теж видано 31.08.2020. Штатний розпис уводять у дію з 01.09.2020.

Наказ про прийняття на роботу працівника на введену штатну одиницю за існуючою посадою теж видано 31.08.2020. Працівника приймають на роботу з 01.09.2020.Питання:

1. У реквізиті 18 "Дата створення нового робочого місця (штатної одиниці), на яке в звітному періоді працевлаштований працівник" таблиці 5 Звіту з ЄСВ за вересень 2020 року вказувати 31.08.2020 чи 01.09.2020?2. Чи зазначати в таблиці 5 у реквізиті 16 наказ від 31.08.2020, перелічуючи всі посади, які перейменували з описаної вище причини?3. Чи доцільно наказ видати не 31.08.2020, а ранішою датою серпня 2020 року?

Придбання послуги за договором ЦПХ: чи обов'язково проводити тендер

Добрий день! Ми – бюджетна установа – замовник послуг. Підкажіть, чи поширюються вимоги провести тендер на послуги за договором ЦПХ із фізособою?

(Ілона М.)

Порушили готівкові обмеження в період карантину – чи оштрафують податківці в післякарантинний період?

Є порушення щодо готівкових розрахунків (штраф згідно зі ст. 16315 КУпАП), однак у податківців є 2 місяці, протягом яких вони мають оштрафувати. На цей час передбачено мораторій на такі перевірки. Чи є законодавчі підстави для перенесення цього штрафу на післякарантинний період?

Бюджет
Іноземна валюта в бюджетній установі: специфіка обліку

Продовжуючи тему, розпочату статтею "Іноземна валюта в бюджетній установі: валютні операції", пропонуємо ознайомитися з особливостями відображення найпоширеніших валютних госпоперацій в обліку бюджетників.

Іноземна валюта в бюджетній установі: валютні операції

Валютні операції для бюджетних установ – справа достатньо звична. А в умовах постійних змін у законодавстві потребують актуалізації інформації про них. Тож не гаятимемо час і одразу розпочнемо.

Бухгалтеру на замітку
Зберігання та фасування скрапленого газу: облік у зберігача

Особливість податкового обліку у зберігача скрапленого газу полягає в тому, що він є платником акцизного податку з реалізації пального. Є й інші облікові нюанси, про які ми розповімо в статті.

Зберігання та фасування скрапленого газу: дозвільні документи

Продовжуючи розгляд наведеної у статті "Зберігання та фасування скрапленого газу: правові аспекти" ситуації, у цьому матеріалі поговоримо про дозвільні документи, які потрібно мати зберігачу для виконання операцій зі зберігання та фасування скрапленого газу.

Зберігання та фасування скрапленого газу: правові аспекти

Приводом для написання цієї статті стало питання читача, у якому описано таку ситуацію: підприємство бажає надавати послуги зі зберігання скрапленого газу (пропану), сортувати його в балони по 21 кг і передавати іншим підприємствам, які його реалізовуватимуть. Отже, у статті пропонуємо з'ясувати, наскільки ж правомірні ці операції.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua