лист ДКСУ від 17.08.2020 р. № 16-07-07/14337
лист Мінекономіки від 14.08.2020 р. № 3304-02/50563-01
постанова Кабміну "Про затвердження примірних договорів оренди державного майна" від 12.08.2020 р. № 820
лист ДКСУ від 19.08.2020 р. № 16-10-11/14471
роз'яснення з категорії 102.05 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)
роз'яснення з категорії 102.05 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)
постанови Нацбанку "Про завершення процесу вилучення з обігу банкнот усіх номіналів зразків до 2003 року всіх років випуску" від 06.08.2020 р. № 116 і "Про вилучення з готівкового обігу монет номіналом 25 копійок" від 12.08.2020 р. № 117
Правове регулювання відносин у сфері ЗЕД має особливості, оскільки воно регламентовано не лише нормами ЦКУ. Крім того, у зовнішньоекономічній діяльності застосовують валютний нагляд, що важливо врахувати в разі повернення передоплати у відносинах із нерезидентом. Ці моменти й розглянемо в статті.
В обліку зовнішньоекономічних операцій є специфіка, пов'язана з тим, що в розрахунках застосовують іноземну валюту. Не є винятком й операції повернення передоплати, щодо яких потрібно знати, чи потрібно розраховувати курсові різниці та коли саме це робити. Зазначені питання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розгляне у статті.
Іноді з якихось причин продавець-нерезидент повертає передоплату покупцю-резиденту. Про особливості валютного нагляду за такими операціями ми розповіли у статті "Передоплата в ЗЕД: правове регулювання та валютний нагляд". У цьому ж матеріалі поговоримо про нюанси обліку в покупця.
На практиці іноді сторони домовляються про повернення перерахованої продавцю передоплати. Трапляються також випадки, коли продавець повертає передоплату без попередження покупця. Обставини таких операцій можуть бути різними, але є певні правила, які регламентують порядок їх проведення. Про це щодо "внутрішньоукраїнських" договорів купівлі-продажу й поговоримо у статті.
Ситуації, за яких продавець може повернути передоплату покупцю, розглянуто в статті "Передоплата за "внутрішньоукраїнськими" договорами: правові аспекти повернення". Зрозуміло, що такі операції продавець повинен відобразити в обліку. У статті ми розповімо про те, як саме це зробити.
У покупця зазвичай не виникає складнощів з відображенням в обліку операції з повернення передоплати за "внутрішньоукраїнськими" договорами. Проте існують певні нюанси в обліку з ПДВ. Про це й поговоримо в статті.
Продовжуючи інвентаризаційну тематику, пропонуємо розглянути особливості відображення в обліку інвентаризаційних різниць – нестач, лишків і пересортиці.
Продовжуючи цикл статей інвентаризаційної процедури – 2020 і зважаючи на важливість та актуальність цієї теми, пропонуємо освіжити в пам'яті ключові моменти інвентаризації активів, зобов'язань і капіталу підприємства.
Осінь у розпалі, а значить настав час братися до обов'язкової облікової процедури – щорічної інвентаризації. У цій статті пропонуємо пригадати основні вимоги до інвентаризаційного процесу.
Наше підприємство визнали ризиковим (був акт виконаних робіт від ризикового контрагента), а зараз нам блокують розрахунок коригування. Проблема з поданням документів на вихід із ризикових полягає в тому, що у нас Договори з додатками досить об'ємні, їх нереально відсканувати й надіслати в M.E.Doc. Чимало і вхідної первинки. Як нам вийти з цієї ситуації?
Продовжуючи цикл статей, присвячених річній інвентаризації, розкриємо бюджетну специфіку цього процесу, а також облікові наслідки результатів її проведення.
Чи може ФОП надавати місце для практики або стажування? Чи потрібно сплачувати податки й оформлювати на роботу?
Продовжимо тему, озвучену в статті "Адміністративне оскарження рішень податкових органів (Частина 1)".
Одним зі способів захисту прав та інтересів платників податків є оскарження рішень податкових органів в адміністративному порядку. Цей спосіб захисту є досудовим порядком вирішення спору між платником податків і податковим органом, який у низці випадків надає можливість платникам вирішити спірні ситуації швидше та з більшою економією ресурсів порівняно із судовим оскарженням.Отже, сьогодні розглянемо основні процедурні моменти оскарження рішень податкових органів в адміністративному порядку.