Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№41-42
Жовтень 2020
Тема номера:
Передоплата: облік повернення
Від редактора:

Шановні читачі!
Наш номер вийшов напередодні великого свята – Покрови Пресвятої Богородиці, Дня Українського козацтва та Дня захисника України.
Тож від нашої редакції – щира подяка та низький уклін військовим, правоохоронцям, волонтерам, усім, хто береже свободу й добробут України та її гр...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Чи потрібен дозвіл на будівництво в разі реєстрації бюджетних зобов'язань

лист ДКСУ від 17.08.2020 р. № 16-07-07/14337 

Чи потрібно оприлюднювати в ЕСЗ зміну неістотних умов тендерного договору

лист Мінекономіки від 14.08.2020 р. № 3304-02/50563-01  

Оформлювати оренду держмайна будемо по-новому: з'явилися примірні договори

постанова Кабміну "Про затвердження примірних договорів оренди державного майна" від 12.08.2020 р. № 820 

Як розпоряднику бюджетних коштів підтвердити виконання будівельних робіт

лист ДКСУ від 19.08.2020 р. № 16-10-11/14471  

"Податкова" амортизація та фінансова оренда: наслідки для орендаря

роз'яснення з категорії 102.05 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Капіталізована амортизація в зоні податково-прибуткових коригувань

роз'яснення з категорії 102.05 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Нацбанк вивів з обігу монети номіналом 25 коп. і старі банкноти

постанови Нацбанку "Про завершення процесу вилучення з обігу банкнот усіх номіналів зразків до 2003 року всіх років випуску" від 06.08.2020 р. № 116 і "Про вилучення з готівкового обігу монет номіналом 25 копійок" від 12.08.2020 р. № 117

Тема номера
Передоплата в ЗЕД: правове регулювання та валютний нагляд

Правове регулювання відносин у сфері ЗЕД має особливості, оскільки воно регламентовано не лише нормами ЦКУ. Крім того, у зовнішньоекономічній діяльності застосовують валютний нагляд, що важливо врахувати в разі повернення передоплати у відносинах із нерезидентом. Ці моменти й розглянемо в статті.

Передоплата в ЗЕД: облік повернення у продавця

В обліку зовнішньоекономічних операцій є специфіка, пов'язана з тим, що в розрахунках застосовують іноземну валюту. Не є винятком й операції повернення передоплати, щодо яких потрібно знати, чи потрібно розраховувати курсові різниці та коли саме це робити. Зазначені питання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розгляне у статті.

Передоплата в ЗЕД: облік повернення в покупця

Іноді з якихось причин продавець-нерезидент повертає передоплату покупцю-резиденту. Про особливості валютного нагляду за такими операціями ми розповіли у статті "Передоплата в ЗЕД: правове регулювання та валютний нагляд". У цьому ж матеріалі поговоримо про нюанси обліку в покупця.

Передоплата за "внутрішньоукраїнськими" договорами: правові аспекти повернення

На практиці іноді сторони домовляються про повернення перерахованої продавцю передоплати. Трапляються також випадки, коли продавець повертає передоплату без попередження покупця. Обставини таких операцій можуть бути різними, але є певні правила, які регламентують порядок їх проведення. Про це щодо "внутрішньоукраїнських" договорів купівлі-продажу й поговоримо у статті.

Читати всю статтю...
Передоплата за "внутрішньоукраїнськими" договорами: облік повернення у продавця

Ситуації, за яких продавець може повернути передоплату покупцю, розглянуто в статті "Передоплата за "внутрішньоукраїнськими" договорами: правові аспекти повернення". Зрозуміло, що такі операції продавець повинен відобразити в обліку. У статті ми розповімо про те, як саме це зробити.

Передоплата за "внутрішньоукраїнськими" договорами: облік повернення у покупця

У покупця зазвичай не виникає складнощів з відображенням в обліку операції з повернення передоплати за "внутрішньоукраїнськими" договорами. Проте існують певні нюанси в обліку з ПДВ. Про це й поговоримо в статті.

Бухгалтерські будні
Інвентаризація-2020: лишки, нестача, пересортиця...

Продовжуючи інвентаризаційну тематику, пропонуємо розглянути особливості відображення в обліку інвентаризаційних різниць – нестач, лишків і пересортиці.

Інвентаризація-2020: активи, зобов'язання, забезпечення...

Продовжуючи цикл статей інвентаризаційної процедури – 2020 і зважаючи на важливість та актуальність цієї теми, пропонуємо освіжити в пам'яті ключові моменти інвентаризації активів, зобов'язань і капіталу підприємства.

Інвентаризація-2020: строки, обсяги, етапи...

Осінь у розпалі, а значить настав час братися до обов'язкової облікової процедури – щорічної інвентаризації. У цій статті пропонуємо пригадати основні вимоги до інвентаризаційного процесу.

Запитували? Відповідаємо
Чи можна позбутися ризиковості, подавши неповний пакет документів

Наше підприємство визнали ризиковим (був акт виконаних робіт від ризикового контрагента), а зараз нам блокують розрахунок коригування. Проблема з поданням документів на вихід із ризикових полягає в тому, що у нас Договори з додатками досить об'ємні, їх нереально відсканувати й надіслати в M.E.Doc. Чимало і вхідної первинки. Як нам вийти з цієї ситуації?

Бюджет
Інвентаризація-2020: бюджетна специфіка щорічної процедури

Продовжуючи цикл статей, присвячених річній інвентаризації, розкриємо бюджетну специфіку цього процесу, а також облікові наслідки результатів її проведення.

Підприємець
Стажування або практика студентів-магістрів у ФОП: чи можливо

Чи може ФОП надавати місце для практики або стажування? Чи потрібно сплачувати податки й оформлювати на роботу?

Порада юриста
Адміністративне оскарження рішень податкових органів (Частина 2)

Продовжимо тему, озвучену в статті "Адміністративне оскарження рішень податкових органів (Частина 1)".

Адміністративне оскарження рішень податкових органів (Частина 1)

Одним зі способів захисту прав та інтересів платників податків є оскарження рішень податкових органів в адміністративному порядку. Цей спосіб захисту є досудовим порядком вирішення спору між платником податків і податковим органом, який у низці випадків надає можливість платникам вирішити спірні ситуації швидше та з більшою економією ресурсів порівняно із судовим оскарженням.Отже, сьогодні розглянемо основні процедурні моменти оскарження рішень податкових органів в адміністративному порядку.

Читати всю статтю...
Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua