Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№43-44
Жовтень 2020
Тема номера:
 Експортно – імпортний ПДВ
Від редактора:

Шановні читачі!
Цього разу тему номера ми присвятили експортно-імпортному ПДВ, оскільки отримуємо від вас безліч запитань.
Аутстафінг чи аутсорсинг – риторичне запитання, яке часто ставлять представники бізнесу, проте в українських реаліях не все так просто. Тож читайте і міркуйте. Особис...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Витрати на добровільне страхування працівників: обираємо КЕКВ

лист ДКСУ від 27.05.2020 р. № 16-07-07/9191 

Платежі на користь держави: видобувні компанії отримали нові форми звітності

постанова Кабміну "Деякі питання забезпечення прозорості у видобувних галузях" від 23.09.2020 р. № 858 

Реєстрація зобов'язань у режимі СДО: чи зберігає ДКС у себе підтвердні документи

лист ДКСУ від 04.09.2020 р. № 16-06-06/15505  

Як подати "ліквідаційний" звіт неприбуткової організації до ДПС

роз'яснення з категорії 102.20 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

З невиробничого у виробничий: "податкова" вартість у разі зміни статусу ОЗ

роз'яснення з категорії 102.05 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Тема номера
Експортно-імпортний ПДВ: як визначити місце постачання послуг

Нарахування експортно-імпортного ПДВ за договорами надання (отримання) послуг у відносинах із нерезидентами залежить від місця надання послуг. У цій статті ми розповімо про те, як визначити місце постачання послуг.

Експортний ПДВ: надання послуг

Оподаткуванню ПДВ підлягають тільки ті послуги, місцем постачання яких є митна територія України. Про особливості визначення місця постачання послуг ми розповіли у статті "Експортно-імпортний ПДВ: як визначити місце постачання послуг". У цьому матеріалі розглянемо загальний підхід до оподаткування експортних послуг за прямими та посередницькими договорами.

Імпортний ПДВ: придбання товарів за посередницькими договорами

Сплата імпортного ПДВ під час увезення товарів за посередницькими договорами (договір комісії, агентський договір) має нюанси. Адже сплатити податкові зобов'язання може як безпосередньо покупець товару – резидент (комітент, принципал), так і посередник (комісіонер, агент). Це впливає на ПДВ-облік, про що й мовитиметься в статті.

Експортний ПДВ: продаж товарів

Операції з експорту товарів оподатковують ПДВ за нульовою ставкою. Отже, на перший погляд, ПДВ-облік за такими операціями не дуже складний. Проте є певні нюанси, пов'язані з визначенням дати нарахування податкових зобов'язань за нульовою ставкою. До того ж товари можуть поставляти на експорт за прямими й посередницькими договорами, що також впливає на облік продавця. Про це й поговоримо в статті.

Читати всю статтю...
Імпортний ПДВ: придбання товарів за договором купівлі-продажу

Імпортний ПДВ покупець-резидент сплачує під час ввезення товарів на територію України. При цьому такий обов'язок є в усіх суб'єктів господарювання незалежно від того, чи є вони платниками ПДВ. У цій статті розповімо про особливості сплати й відображення в обліку ввізного ПДВ за договорами купівлі-продажу (постачання) товарів.

Аналітична палітра
Облікові оцінки та виправлення помилок в обліку МСП

Малим і середнім підприємствам, що вирішили звітувати за МСФЗ для МСП, задля обліку змін в облікових оцінках і виправлення помилок попередніх періодів потрібно керуватися розд. 10 зазначеного Стандарту. Тому в цій статті розглянемо основні положення цього розділу щодо зміни облікових оцінок і виправлення помилок у фінзвітності за попередні періоди, які допоможуть МСП в майбутньому достовірно розкривати інформацію у фінансовій звітності.

Особливості опису застосовуваних МСП облікових політик та облікових оцінок

Облікова політика являє собою конкретні принципи, основи, домовленості, правила і практику, що застосовує компанія під час складання й подання фінансової звітності. При цьому компанії важливо розкривати ключові облікові оцінки, що застосовуються в разі складання фінзвітності, а також інші облікові політики, які є доречними для кращого її розуміння. Тому далі розповімо про вимоги до обрання і застосування облікової політики за МСФЗ для МСП.

Бухгалтерські будні
Аутсорсинг: особливості, переваги, наслідки

Послуги аутсорсингу (від англ. outsourcing або outer-source-using – використання зовнішніх ресурсів) нині доволі поширені в підприємницькій діяльності. Про що в цій статті й поговоримо.

Бюджет
Іноземна валюта в бюджетній установі: надходження валютних грантів

Продовжуючи тему, розпочату статтею "Іноземна валюта в бюджетній установі: валютні операції", пропонуємо ознайомитися з особливостями відображення в обліку госпоперацій, пов'язаних з отриманням іноземних грантів для бюджетної установи.

Іноземна валюта в бюджетній установі: валютні надходження за платні послуги

Продовжуючи тему, розпочату статтею "Іноземна валюта в бюджетній установі: валютні операції", пропонуємо ознайомитися з особливостями відображення госпоперацій, пов'язаних з отриманням іноземної валюти у вигляді плати за надані послуги бюджетної установи.

Читати всю статтю...
Уроки судової практики
Судова практика щодо відшкодування ПДВ з бюджету

Досить часто відносини платників податків із державою виглядають як гра в одні ворота. Особливо, коли це стосується повернення платникам з бюджету податків. У таких випадках у податкових органів та/або органів казначейства виникають труднощі з поверненням коштів – то документи хтось комусь не надає, то інформації не вистачає або й взагалі кошти відсутні. Тож у більшості випадків платники змушені звертатися до суду за захистом своїх прав. Отже, у цій статті розглянемо основні категорії судових спорів щодо відшкодування ПДВ з бюджету.

Складники формули реєстраційного ліміту в судових спорах

Формування судової практики щодо спорів, пов'язаних із реєстраційним лімітом ПДВ, розпочалося майже відразу, щойно право платників ПДВ зареєструвати податкові накладні в ЄРПН почало залежати від певного показника, розмір якого потрібно визначати розрахунковим способом.

Бухгалтеру на замітку
Аутстафінг, або Послуга з надання персоналу: переваги та ризики

Вітчизняне законодавство не містить визначення терміна "аутстафінг" (з англ. outstaffing – діяльність із надання персоналу). Проте в ньому можна знайти визначення інших термінів, які відповідають по суті аутстафінгу.

Соціальне страхування: порядок перевірок змінено

З 10 жовтня 2020 року Фонд соцстрахування в разі проведення перевірок страхувальників керується новим Порядком № 23, який прийшов на заміну Інструкції № 29. Новий документ надає значно більше повноважень посадовим особам Фонду як під час планування перевірок, так і під час їх проведення. Про посилену увагу до перевірок свідчить уже той факт, що Фонд упроваджує нові види перевірок. Якщо раніше Фонд міг проводити планові й позапланові перевірки, то тепер передбачено:

– камеральні перевірки;

– документальні планові та позапланові перевірки, які можуть бути як виїзними, так і невиїзними.

Тому проаналізуємо, які відмінності таких перевірок, чого від них очікувати та чи можна їх уникнути.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua