Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№45-46
Листопад 2020
Тема номера:
Страхування майна
Від редактора:

Шановні читачі!
Минулого тижня монобільшість у Верховній Раді "успішно" провалила голосування за законопроєкт № 4313, яким було передбачено відтермінування на рік – до 01.01.2022 – застосування ФОП РРО. Напередодні нам звідусіль так широко рекламували турботу про ФОП, а насправді ми вкотре по...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Валютний грант у бюджетній звітності: чи показувати курсові різниці

лист ДКСУ від 04.09.2020 р. № 16-06-06/15441 

Кіна не буде... або Як амортизувати ОЗ, які не працюють через відключення електрики

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 21.09.2020 р. № 3935/ІПК/99-00-05-05-02-06  

У лісозаготівельників з'явився "свій" звіт про платежі на користь держави

наказ Мінфіну "Про затвердження форми та Порядку складання звіту про платежі на користь держави підприємств, що здійснюють заготівлю деревини" від 13.08.2020 р. № 499 

Результати моніторингу тендеру оформлюють за новою формою

наказ Мінфіну "Про затвердження форми висновку про результати моніторингу процедури закупівлі та порядку його заповнення" від 08.09.2020 р. № 552 

Застосовуємо переговорну процедуру правильно: "тендерні" настанови Мінекономіки

лист Мінекономіки від 03.10.2020 р. № 3304-04/60124-06 

Тотальна "націоналізація" П(С)БО, або Які ще зміни в бухобліку підготував Мінфін

наказ Мінфіну "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку" від 29.09.2020 р. № 588 

Тема номера
Агрострахування: податковий і бухгалтерський облік у сільгосппідприємства

Агрострахування в Україні наразі не дістало широкого розвитку. Причин на те є багато, одна з яких пов'язана з тим, що так і не було впроваджено механізму державного субсидування агрострахування. І все-таки є сільгосппідприємства, які й зараз страхують урожай. У статті розповімо про те, як відобразити такі платежі в обліку сільгосппідприємства.

Страхування майна: податковий і бухгалтерський облік

Страхові платежі з майнового страхування в бухгалтерському обліку можна відображати по-різному, це залежить від умов страхування. Є особливості й в обліку страхового відшкодування. У цій статті ми розповімо про облік операцій у страхувальника за договорами страхування майна.

Страхування майна: правові аспекти

Страхування майна належить до добровільних видів страхування. Водночас обов'язки з такого страхування в суб'єкта господарювання можуть виникати з різних причин, зокрема їх може бути передбачено в договорі. У цій статті поговоримо про основні моменти, пов'язані зі страхуванням майна.

Читати всю статтю...
Запитували? Відповідаємо
Чи можна виплачувати зарплату знявши гроші через картку "ключ до рахунку"?

Керівник за допомогою картки "ключ до рахунку" знімає кошти через термінал. Ці кошти оприбутковують за ПКО до каси підприємства й видають зарплату. Чи правомірна така операція, адже заборонено знімати кошти через корпоративні картки ("ключ до рахунку" прирівнюють до корпоративної) для виплати з/п? Чи є вихід та як відобразити в обліку й документально цю операцію?

"Перехідні" витрати на списання ПММ: як списати правильно

ТОВ здійснює транспортні перевезення, ПММ списує за подорожніми листами. Часто трапляються ситуації, коли машина їде в рейс наприкінці одного місяця, а повертається на початку іншого. Наприклад, авто виїхало 28.10.2020, доставило вантаж Замовникові 30.10.2020 – підписали акт наданих послуг і відобразили дохід. Машина повернулася на підприємство в листопаді – здали подорожній лист і списали за ним пальне. З одного боку, усе правильно за документами, а з іншого – немає відповідності доходів і витрат. Чи можна в жовтні за окремим актом списати пальне за нормою, знаючи відстань до місця вивантаження, а потім у листопаді за закритим подорожнім листом досписати різницю?

Зведена податкова накладна: чи можна складати на неплатників ПДВ

Постачальник продає товари/послуги фізособам – неплатникам ПДВ. Оплату отримує як на р/р, так і через сайт (за допомогою Wayforpay, Privat тощо). Підприємство повинно складати за такими постачаннями на кожного неплатника ПДВ підсумкову податкову накладну за день чи можна згідно з п. 19 Порядку № 1307 складати зведену ПН з типом причини "02" як за постачаннями, що мають безперервний або ритмічний характер, раз на місяць останнім числом місяця на всіх разом неплатників ПДВ, оскільки ми працюємо з різними неплатниками ПДВ і здійснюємо відвантаження/продаж їм більш як двічі на місяць?

Співробітник у відрядженні за кордоном купив ТМЦ: як бути підприємству

Співробітник у відрядженні за кордоном купив ТМЦ у сумі, що є меншою за незначний розмір. Чи є якісь ПДВ-наслідки? Чи можна ці ТМЦ поставити собі на баланс? І що взагалі робити в такій ситуації?

Вартість доставки у ВМД: нюанси ПДВ і податку на фрахт

Підприємство отримало імпортний товар за ВМД на загальну суму 2000 євро, у ВМД доставку не виділено. А згідно з інвойсом до ВМД: товар – 1850 євро, а доставку виділено окремо в сумі 150 євро. Чи є вартість доставки як імпорт послуг від нерезидента з ПДВ-зобов'язаннями? Які нюанси щодо податку 6 % на фрахт?

Бюджет
Тендерна "чомучка": відповідаємо на "бюджетні" запитання щодо держзакупівель

У діяльності бюджетних установ чимале місце посідають публічні закупівлі. Сама собою процедура – не з легких, і нерідко потребує роз'яснень. У цій публікації ми спробуємо відповісти на деякі "тендерні" запитання, які хвилюють представників бюджетної сфери.

Підприємець
Як підприємцю перейти із загальної системи на єдиний податок: перехідні операції

Під час переходу із загальної системи оподаткування в підприємця змінюються вид податку й база оподаткування.

На загальній системі об'єктом обкладення ПДФО є чистий дохід (різниця між виручкою та дозволеними витратами). При цьому об'єкт оподаткування виникає в періоді отримання грошей (п. 177.2 ПКУ).

На спрощеній системі об'єктом обкладення єдиним податком (далі – ЄП) є дохід, отриманий у грошовій (готівковій та/або безготівковій) формі, матеріальній чи нематеріальній формі, визначеній у п. 292.3 ПКУ (п. 292.1 ПКУ).

Розгляньмо на практичних ситуаціях, як підприємцеві правильно вести облік незавершених операцій під час переходу з однієї загальної системи оподаткування на спрощену.

Як заповнити заяву про перехід на спрощенку та розрахунок доходу

Від того, наскільки правильно підприємець, який забажав перейти із загальної системи оподаткування на спрощену, заповнить заяву про застосування спрощеної системи оподаткування та розрахунок доходу за попередній календарний рік, залежить успіх операції. Пояснімо, як заповнити ці документи в деталях.

Читати всю статтю...
Як підприємцю перейти із загальної системи на єдиний податок

До кінця року залишилось обмаль часу, і саме зараз варто замислитися про перехід із загальної системи на спрощену. У цьому є сенс, якщо підприємець не займається забороненими для єдинників видами діяльності, переліченими в п. 291.5 ПКУ, уписується в критерії роботи на єдиному податку (далі – ЄП), установлені ст. 291 ПКУ, і несе невеликі витрати під час ведення своєї діяльності. Тоді, у загальному випадку, застосування спрощеної системи оподаткування з її фіксованими ставками ЄП (для груп 1 та 2) або відсотком із виручки (для групи 3) вигідніше, ніж сплата ПДФО із чистого доходу (різниці між виручкою та витратами).

Сьогодні ми розповімо, як діяти під час переходу із загальної системи оподаткування на сплату ЄП без сплати ПДВ (групи 1 – 3), і розглянемо на прикладах порядок оподаткування перехідних операцій, які були розпочаті фізособою – платником ПДФО, а завершуються, коли така особа має статус єдинника.

Порада юриста
Оскарження постанови Держпраці про накладення штрафу

Лише протягом вересня 2020 р. інспектори праці Київської області провели 576 інспекційних відвідувань, під час яких 92 % інспекцій завершились накладенням штрафів, про що повідомляє Головне управління Держпраці в Київській області. Отже, судових справ про оскарження постанови про накладення штрафу Держпраці побільшає. Тому в цій статті з'ясуємо порядок накладення штрафу та підстави для його оскарження до суду.

Бухгалтеру на замітку
Тендерна "чомучка": відповіді на "комерційні" запитання щодо держзакупівель

Продовжуючи тему, розпочату у статті "Тендерна "чомучка": відповідаємо на "бюджетні" запитання щодо держзакупівель", розкриємо деякі питання, що турбують представників комерційної сфери, які так чи інакше беруть участь у публічних закупівлях.

Покупець доставляє від продавця товар власним транспортом: як документально підтвердити цей факт

Приводом для написання цієї статті стало запитання до редакції видання: "Підприємство на загальній системі оподаткування у 2020 році перевищило 40 млн. Вид діяльності: оптова торгівля та перевезення як територією України, так і міжнародні. Є на балансі вантажний транспорт, штат водіїв. Для постачання товару від постачальника до нашого складу користуємося послугами сторонніх перевізників, але бувають ситуації, коли товар від постачальника до нашого складу доставляють власним транспортом. Як документально підтвердити факт доставки товару на склад нашим транспортом, що із собівартістю проданого товару?" Відповідь на нього знайдете в статті.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua