Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№01-02
Січень 2021
Тема номера:
Перерахунок ПДВ за 2020 рік
Від редактора:

Шановні читачі!
Ось і закінчився складний та не схожий на жоден із попередніх 2020 рік. Він навчив нас багатьох нових речей, на які раніше ми не звертали особливої уваги. Він ще раз дав зрозуміти: хай там що, а людина – істота соціальна, і жоден онлайн не замінить живого спілкування. Він навч...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Продовжуємо договір оренди держкоммайна: хто замовляє оцінку вартості об'єкта

лист ФДМУ від 09.11.2020 р. № 10-16-22790  

Купуємо дизпаливо для котла: за яким КЕКВ провести видатки

лист ДКСУ від 12.10.2020 р. № 16-06-06/18051  

Коли вперше звітувати за оновленою "прибутковою" декларацією: уточнення від ДПСУ

лист ДПСУ від 14.12.2020 р. № 22431/7/99-00-05-05-01-07 

Чи можна обрати різні методи амортизації для одного ОЗ: у бухобліку – прямолінійний, а в податковому – виробничий?

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 11.11.2020 р. № 4663/ІПК/99-00-05-05-02-06 

Чи можна показати "докембрійські" збитки в поточній "прибутковій" декларації?

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 18.11.2020 р. № 4728/ІПК/99-00-05-05-02-06 

Збиток у разі переоцінки корпоративних прав: чи потрібно застосовувати "прибуткові" різниці

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 13.11.2020 р. № 4688/ІПК/99-00-05-05-02-06  

Учасник має намір викупити свою долю у статутному капіталі з 01.01.2021: податкові наслідки

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 20.11.2020 р. № 4789/ІПК/99-00-05-05-02-06 

Тема номера
Перерахунок ПДВ за 2020 рік: неоподатковувані операції кількох видів

Інколи буває, що платник ПДВ здійснює оподатковувані операції та ще кілька видів неоподатковуваних операцій. Процедура перерахунку ПДВ в таких ситуаціях має специфіку, яку в нормативних документах не описано. Тож залишається орієнтуватися тільки на роз'яснення офіційних органів та логіку. У цій статті розповімо, як у цьому разі зробити перерахунок ПДВ.

Перерахунок ПДВ за 2020 рік: заповнення податкової декларації з ПДВ

Результати перерахунку ПДВ за 2020 рік відображають у податковій декларації з ПДВ за грудень 2020 року та січень 2021 року. Загальний алгоритм проведення такого перерахунку викладено в статтях "Перерахунок ПДВ за 2020 рік: неоподатковувані операції одного виду" та "Перерахунок ПДВ за 2020 рік: неоподатковувані операції декількох видів". У цій статті продемонструємо на прикладі, як показують у декларації результати проведеного перерахунку.

Перерахунок ПДВ за 2020 рік: загальні правила

Річний перерахунок ПДВ проводять тільки ті платники, які одночасно здійснюють оподатковувані й неоподатковувані операції. І хоча у 2020 році змін у процедурі проведення такого перерахунку не відбулося, не завадить його освіжити в пам'яті. Про це й піде мова в статті.

Читати всю статтю...
Перерахунок ПДВ за 2020 рік: неоподатковувані операції одного виду

Найчастіше платники ПДВ здійснюють операції, які підлягають оподаткуванню ПДВ, а також неоподатковувані операції одного виду. У цих випадках річний перерахунок ПДВ провадять за стандартною процедурою, яку нагадаємо в цій статті.

Аналітична палітра
Який мораторій скасував Закон № 1071

10.12.2020 набрав чинності Закон № 1071, який головним чином приймали для надання державою підтримки тим, хто зазнав обмежень у здійсненні господарської діяльності під час карантину, введеного з метою запобігання поширенню хвороби COVID-19. Це так званий Закон про 8000 грн допомоги від держави (докладніше про це – у статті "Карантинні допомоги застрахованим особам, ФОП та юрособам: як і коли отримати").

Однак наразі хотілось би звернути увагу на іншу норму цього Закону, запроваджену ним. Ідеться про скасування "перевірочного" мораторію.

Зміст цієї норми платники податків розтлумачили і сприйняли по-різному. Одні стверджують, що норма скасовує мораторій лише на неподаткові перевірки, інші ж вважають, що мораторій скасовано також і на податкові перевірки. Отже, розберімося з цим.

Читати всю статтю...
Бухгалтерські будні
Організація харчування працівників: особливості приготування їжі

Продовжуючи тему організації харчування працівників (див. публікацію "Організація харчування працівників: придбання кухонного обладнання"), у цій статті відповімо на такі проблемні запитання: чи можуть працівники самі готувати на кухні собі їжу та зберігати свої продукти в холодильниках або морозильних камерах? Як на це можуть відреагувати співробітники ДПС та чи не скажуть вони, що це все є додатковим благом для працівників? Чи зобов'язане підприємство найняти кухарів для приготування обідів із своїх продуктів і вести облік харчування працівників? Якщо так, то як потрібно вести облік харчування працівників та чи оподатковувати такі операції?

Організація харчування працівників: придбання кухонного обладнання

Приводом для написання статті стало запитання підприємства, яке перебуває на загальній системі оподаткування та є платником ПДВ. Згідно з КЗпП підприємство планує облаштувати в офісі кухню: придбати холодильник, морозильну камеру, пароконвектомат, мікрохвильову піч, електроплиту, чайник, кухонний гарнітур, та облаштувати місця для приймання їжі. Як відобразити в податковому та бухгалтерському обліку ці покупки? Пропонуємо розібратися з цими питаннями разом.

Запитували? Відповідаємо
Банківський кредит за ринковою ставкою: чи потрібно дисконтувати

ТОВ, річний платник податку на прибуток (веде облік за НП(С)БО), у червні отримало кредит від банку строком на 5 років. Чи потрібно дисконтувати цю заборгованість? Якщо так, то яку ставку дисконтування застосовувати?

Бюджет
Ліквідовуємо непридатну частину ОЗ: бухоблік у бюджетній установі

Іноді трапляється, що об'єкт ОЗ, який складається з кількох частин, виходить з ладу не повністю, а частково. Чи потрібно в такому випадку ліквідовувати сам об'єкт ОЗ? Відповідь на це (і не лише на це) запитання надамо у цій статті.

Ліквідовуємо непридатну частину ОЗ: документальне оформлення в бюджетній установі

Продовжуючи тему, розпочату статтею "Ліквідовуємо непридатну частину ОЗ: бухоблік у бюджетній установі", з'ясуємо нюанси документального оформлення часткової ліквідації ОЗ.

Бухгалтеру на замітку
ЄСВ у фермерському господарстві: виправлення помилок у звітності

Приводом для написання цієї статті стало запитання на редакційну пошту: "Фермерське господарство створено в січні 2020 року, у складі три засновники – члени господарства, із яких двоє – особи пенсійного віку. Найманих працівників у фермерського господарства немає. За період із січня по жовтень за одного із членів (який не є особою пенсійного віку) помилково подавали звіт з ЄСВ за формою № Д4 (таблиці 6 та 1) і щомісячно сплачували ЄСВ у розмірі мінімального страхового внеску. Як виправити цю помилку?".

Списання (відстрочення, погашення) податкового боргу і ЄСВ: що, кому та скільки

10 грудня 2020 року набув чинності Закон № 1072, яким платникам податків надано деякі разові пільги щодо податкового адміністрування. З'ясуємо, як цим можуть скористатися платники податків і зборів.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua