Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№07-08
Лютий 2021
Тема номера:
Забезпечення
Від редактора:

Шановні читачі!
Не лише снігопади, а й як сніг на голову звалились оновлені податкова накладна та звітність із ПДВ, які починаємо застосовувати вже з 1 березня поточного року. І звісно, це не єдина новація. Тож усе, що потрібно, ви знайдете на електронних шпальтах нашого видання. А якщо чого...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Первинку для бюджетного обліку запасів уже не регламентовано: Наказ № 130 скасовано

наказ Мінфіну "Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Державного казначейства України від 18 грудня 2000 року № 130" від 31.12.2020 р. № 838 

Як бюджетнику встановити вартісний критерій для МНМА: що кажуть у ДКСУ

лист ДКСУ від 15.01.2021 р. № 16-08-08/1286 

Бюджетна звітність в обновах: що "підвезли" до Порядку № 44 цього разу

Зміни до Порядку складання бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, звітності фондами загальнообов'язкового державного соціального і пенсійного страхування, затверджені наказом Мінфіну від 13.01.2021 р. № 7

Готельна ставка ПДВ очима податківців

інформаційний лист № 18  

Як комунальним підприємствам реагувати на те, що немає "дивідендного" нормативу

роз'яснення з категорії 102.22 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Чи потрібно прибутківцю в полі декларації "Наявність рішення" щоразу ставити позначку?

роз'яснення з категорії 102.20.02 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Амортизація під час реконструкції: податково-прибутковий погляд на ситуацію

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 31.12.2020 р. № 5299/ІПК/99-00-21-02-02-06 

Вартість ОЗ не перевищує 20000 грн: чи діють на нього податково-прибуткові різниці

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 02.02.2021 р. № 338/ІПК/99-00-21-02-02-06 

Чергове оновлення форм податкової накладної та розрахунка коригування

наказ Мінфіну "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України" від 02.12.2020 р. № 734 

Орендував – поліпшив – повернув – знову орендував: "прибуткові" наслідки

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 03.12.2020 р. № 4966/ІПК/99-00-05-05-02-06 

Неповний робочий час: як усереднювати зарплату для відпускних

лист Мінекономіки від 05.01.2021 р. № 4709-06/235-07  

Медичні маски мають бути стандартизовані: нова вимога в "антиковідних" переліках

постанова Кабміну "Про внесення змін до переліків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 р. № 224 і 225" від 27.01.2021 р. № 54  

Тема номера
Забезпечення під реструктуризацію: бухгалтерський і податковий облік

Забезпечення під реструктуризацію створюють нечасто. Адже є досить "жорсткі" критерії, тільки за дотримання яких можна створити "реструктуризаційне" забезпечення. Пов'язано це з тим, що в міжнародній практиці забезпечення під реструктуризацію іноді використовують для "згладжування прибутку" компанії. У статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН розповість про те, за яких умов створюють забезпечення під реструктуризацію та як його відображають в обліку.

Забезпечення під обтяжливі контракти: бухгалтерський і податковий облік

Забезпечення під обтяжливі контракти зазвичай створюють будівельні компанії. Інші суб'єкти господарювання часто уникають створення "обтяжливих" забезпечень, хоча іноді це дає змогу дещо відстрочити податок на прибуток. У цій статті розповімо про те, за яких умов підприємства можуть визнати забезпечення під обтяжливі контракти та як це впливає на облік.

Забезпечення під демонтаж і рекультивацію: бухгалтерський і податковий облік

На деяких суб'єктів господарювання поширюються вимоги щодо необхідності проведення рекультивації земель. У цьому випадку підприємства створюють в обліку забезпечення під демонтаж і рекультивацію земельних ділянок. Особливостей проведення цієї процедури в НП(С)БО майже не описано, тому зазвичай виникають запитання. На них відповімо в статті.

Аналітична палітра
Нова звітність із ПДВ: що змінилось і коли застосовувати оновлену форму

Про зміни форми та порядку заповнення податкової накладної ми розповідали в публікації "Чергове оновлення форм податкової накладної та розрахунку коригування". Сьогодні розглянемо правки до форми та порядку заповнення декларації з ПДВ.

Бухгалтерські будні
Пряники, печиво та інші плюшки: як заохочувати працівників

Рік, що минув, видався непростим для багатьох роботодавців. Переформатування бізнес-середовища змусило вдаватися і до переформатування бізнес-моделей. До того ж більшість операційних питань зводилась до малоприємних, бо ж за тими "сухими" формулюваннями завжди стоять реальні люди. Утім вирішення саме кадрових питань привертає значну увагу менеджменту і в "мирні часи".

Усереднення зарплати: хто, коли та як

Попри доволі значну практику застосування показника середньої зарплати, питань щодо його розрахунку менше не стає. Також актуальності цим розрахунковим вправам надає періодична зміна алгоритмів нормотворцями або поява нових роз'яснень контролерів. Тож пригадаймо основи застосування середнього заробітку та розгляньмо приклади його розрахунку.

Запитували? Відповідаємо
Як урахувати здійснені за рахунок гранту витрати в частині нереалізованої продукції

Товариство отримало та використало інституційну підтримку на оплату прямих витрат, безпосередньо пов'язаних із виданням книжкової продукції, у формі державного гранту. Виготовлену продукцію не було реалізовано на кінець звітного року.

Відповідно до п. 17 НП(С)БО 15: "Отримане цільове фінансування... визнається доходом протягом тих періодів, в яких були зазнані витрати, пов'язані з виконанням умов цільового фінансування".

Як товариству врахувати здійснені за рахунок гранту витрати в частині нереалізованої продукції під час визначення фінансового результату та визначення величини податку на прибуток за звітний період?

Як медзакладу-КНП показати придбання ОЗ, вартість якого частково профінансувала міськрада

Медзаклад у статусі комунального некомерційного підприємства придбав дороге медобладнання. 70 % необхідної суми на придбання було отримано з місцевого бюджету, решту медзаклад профінансував за власні кошти. Підкажіть, будь ласка, як відобразити цю операцію в бухобліку та як її результати показати у звіті про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації?

(Марина О.)

Дистанційна робота після карантину: як оформити

Від початку карантину в Україні й досі на підприємстві деякі працівники працюють дистанційно на підставі наказу керівника. Підкажіть, будь ласка:

1) Якщо ці працівники захочуть і далі працювати віддалено, коли карантин закінчиться, чи потрібно буде видати наказ, який набирає чинності з дня закінчення карантину, + укласти з ними новий трудовий договір у письмовій формі на підставі нових положень КЗпП? На цей час вони можуть працювати вдома на підставі "карантинного" наказу, виданого в березні 2020 р.?

2) У разі укладення нових письмових трудових договорів новою датою чи потрібно відображати ці дані у звітності – об'єднаній з ЄСВ та за формою № 1ДФ і подавати нове повідомлення про прийняття до податкової?

Бюджет
Оцінювання головбуха бюджетної установи: основи щорічної процедури

Невдовзі весна, а для головбухів-бюджетників, крім усього іншого, ще й час готуватися до щорічного оцінювання. Тож пригадаймо, хто, коли та як проводитиме цей "іспит".

Підприємець
Чи може інша особа сплатити податки за підприємця?

Приводом для написання цієї статті стало запитання клієнта: "У підприємця не виявилося грошей на підприємницькому рахунку на сплату податків, а час не жде. Як вчинити в цьому разі? Чи може інша особа сплатити за нього податки?". Відповідь на нього й шукатимемо в статті.

Порада юриста
Чи можна юрособі здійснювати діяльність без юридичної адреси?

Приводом для написання цієї статті стало запитання клієнта: "Чи може юридична особа здійснювати свою діяльність без юридичної адреси? Які можуть бути наслідки та штрафи?

Якщо компанія втрачає юридичну адресу – який алгоритм дій, а також особливості для платника ПДВ?"

Про це й поговоримо у статті.

Бухгалтеру на замітку
Підприємство не нараховує резерв відпусток: чи є покарання?

Приводом для написання цієї статті стало запитання читача: "Підприємство не розраховує резерв відпусток згідно з п. 13 НП(С)БО 11 та Інструкцією № 291. Тобто в бухгалтерському обліку нараховані суми відпусток включає до витрат поточного періоду – Дт 92/93 Кт 661. Але підприємство відповідно до п. 17 НП(С)БО 11 щокварталу на кожну дату балансу визначає сальдо резерву відпусток та коригує в бік збільшення або зменшення Дт 92/93 Кт 471 ("плюс" або "сторно"). Для коригування резерву відпусток визначає кількість невикористаних днів відпустки за кожним працівником та фактичну середньоденну зарплату працівників з урахуванням нарахованого ЄСВ. Тобто не відображає нарахування відпускних за рахунок резерву, але це не призводить до викривлення фінрезультату. Оскільки податковий облік невід'ємний від бухгалтерського, то чи є це порушенням ведення бухгалтерського обліку?" Про це й поговоримо в статті.

Резерв відпусток: податковий облік

Процедура відображення в обліку з податку на прибуток резерву відпусток на перший погляд не складна, але має певні нюанси. І оскільки у бухгалтерів виникають запитання з цього приводу, у цьому матеріалі розповімо про те, як резерв відпусток впливає на облік з податку на прибуток.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua