Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№09-10
Березень 2021
Тема номера:
Дивіденди
Від редактора:

Ось нарешті й настала весна, із чим я вітаю передусім найпрекраснішу частину людства – жінок. Ви не просто є берегинями роду, ви – надія, а здебільшого й опора в усьому, найкращі та найстаранніші фахівці саме в нашій сфері. Тож бажаю кожній із вас (і не лише 8 березня!) весняного настрою, міцног...
Читати далі...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Актуальний коментар
Додатковий вклад учасників і БФД: чи є точки перетину

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 31.12.2020 р. № 5302/ІПК/99-00-21-02-02-06 

Бухоблік зобов'язань для бюджетників актуалізували: що нового в НП(С)БОдс 128

Зміни до Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі 128 "Зобов'язання", затверджені наказом Мінфіну від 27.01.2021 р. № 44

Підприємство тимчасово простоює: кого оформити підписантом звітності для ДПСУ

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 21.10.2020 р. № 4334/ІПК/99-00-05-05-02-06  

Повернення ОЗ в разі виходу нерезидента зі складу засновників: чи будуть репатріаційні наслідки

роз'яснення з категорії 102.16 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Авансові обмеження для бюджетників ще трохи скоротили

постанова Кабміну "Про внесення зміни до пункту 151 постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641" від 08.02.2021 р. № 97 

Оренда рухомого держкоммайна: як застосовувати закупівельне законодавство

лист Мінекономіки від 29.12.2020 р. № 3304-02/76864-01 

ТЦУ: аналіз УПК від Мінфіну

Узагальнююча податкова консультація щодо деяких питань застосування правил трансфертного ціноутворення, затверджена наказом Мінфіну від 08.02.2021 р. № 67

Уживані ОЗ та прискорена амортизація: не так сталося, як гадалося

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 10.02.2021 р. № 509/ІПК/99-00-21-02-02-06  

Тема номера
Дивіденди учасникам-нерезидентам: бухгалтерський облік

Бухгалтерський облік операції нарахування дивідендів учасникам-нерезидентам має специфіку, оскільки дивіденди зазвичай виплачують в іноземній валюті. Водночас загальні правила НП(С)БО 21 такі операції не регулюють, адже заборгованість перед нерезидентами виражена в гривнях. У цій статті розповімо про те, як відобразити в бухгалтерському обліку вказані операції.

Виплата дивідендів за минулі роки: нюанси відображення у звітному році

Приводом для написання цієї статті послугувало запитання читача: "Підприємство виплачує дивіденди (юрособам і фізособам) у 2020 році за попередні роки: 2016, 2017, 2018 роки. За 2016 рік авансовий внесок із податку на прибуток було сплачено у 2017 році (дивіденди виплачують тільки зараз), а за 2017 рік і 2018 рік авансовий внесок сплачено у 2020 році. Як відображати в декларації з податку на прибуток та додатках АВ і ЗП такі виплати?".

Дивіденди учасникам-нерезидентам: податковий облік

Питання, пов'язані з оподаткуванням операцій виплати дивідендів учасникам-резидентам, ми розглядали у статті "Дивіденди учасникам-резидентам: податковий облік". Водночас оподаткування дивідендів, виплачуваних учасникам-нерезидентам, має особливості, оскільки в цьому разі потрібно утримати податок на доходи нерезидентів (т. зв. податок на репатріацію). Як саме це зробити, розповімо у статті.

Дивіденди учасникам-резидентам: бухгалтерський облік

У статті "Дивіденди учасникам-резидентам: податковий облік" ми розповіли про особливості податкового обліку операцій виплати дивідендів учасникам-резидентам. Оскільки тепер податковий облік пов'язаний із бухгалтерським обліком, у цій статті йтиметься про те, як такі операції відобразити в останньому.

Дивіденди в ТОВ: правові аспекти

Процедуру виплати дивідендів у товаристві з обмеженою відповідальністю (ТОВ) регламентує Закон № 2275. Цей Закон діє понад два роки, і більшість суб'єктів господарювання ознайомилася з "дивідендними" процедурами. Проте інколи у практиків усе-таки виникають питання щодо виплати дивідендів, на які відповімо у статті.

Читати всю статтю...
Дивіденди в АТ: правові аспекти

Виплата дивідендів в акціонерному товаристві (АТ) має специфіку. Зокрема, АТ може виплачувати дивіденди за простими і привілейованими акціями, умови нарахування яких відрізняються. Такі особливості й розгляне Б&З в цій статті.

Дивіденди учасникам-резидентам: податковий облік

Процедура відображення в податковому обліку операції з виплати дивідендів учасникам-резидентам загалом не складна, але має певні нюанси. Головна особливість полягає в необхідності сплати так званого "дивідендного" авансу. У цій статті нагадаємо основні моменти, пов'язані з податковим обліком зазначених операцій.

Аналітична палітра
Директорський декрет, або Вкотре про управління підприємством у період відсутності керівника

Кожному директору доводиться візувати безліч кадрових документів. Але й сам директор є найманим працівником і також користується своїми трудовими правами. Зокрема, правом на відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами й для догляду за дитиною. Заміщення так званих декретних посад має свої особливості. А в разі декрету керівника підприємства особливостей додається й поготів.

Бухгалтерські будні
Інвалютні курсові різниці: як розрахувати за імпортними операціями

У статті "Інвалютні курсові різниці: головні моменти" ми розглянули основні правила розрахунку курсових різниць у бухгалтерському обліку. У цій же публікації розповімо про особливості нарахування курсових різниць за імпортними операціями.

Інвалютні курсові різниці: як розрахувати за експортними операціями

За експортними операціями курсові різниці виникають у разі перерахунку кредиторської заборгованості нерезидента за отриманими від резидента-постачальника товарами (роботами, послугами). Як саме це зробити, розповімо у статті.

Інвалютні курсові різниці: розрахунок у неприбуткових організацій

Розрахунок курсових різниць у неприбуткових організацій має специфіку, яку у вітчизняних нормативних актах не описано. Це викликає численні запитання у практиків. У цій статті висловимо власну позицію з приводу того, як відображати в обліку курсові різниці неприбутковим організаціям.

Інвалютні курсові різниці: як розрахувати за закордонним відрядженням

Закордонні відрядження – це один із найпоширеніших напрямів використання іноземної валюти. Зазвичай порядок відображення цих операцій у практиків викликає питання. Тому в цій статті розповімо про те, у яких же випадках виникають курсові різниці за такими операціями.

Інвалютні курсові різниці: головні моменти

Розрахунок курсових різниць в операціях з інвалютою зазвичай викликає запитання у практиків, оскільки тут необхідно врахувати певні нюанси. У цій статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН нагадає основні моменти, пов'язані з розрахунком курсових різниць та відображенням їх в обліку.

Інвалютні курсові різниці: придбання та продаж інвалюти

Для суб'єктів господарювання, які працюють у зовнішньоекономічній сфері, придбання та продаж інвалюти є звичайною процедурою. Водночас у нормативних документах порядок відображення в обліку вказаних операцій описано лаконічно, до того ж із певними неточностями, що призводить до проблем у практиків. Зважаючи на це, у статті розповімо про облік операцій придбання та продажу інвалюти.

Інвалютні курсові різниці: як розрахувати на залишки інвалюти

У статті "Інвалютні курсові різниці: головні моменти" ми розповідали про те, що курсові різниці за монетарними статтями в інвалюті визначають на дату балансу. У цій же публікації на прикладах продемонструємо, як розрахувати та відобразити в обліку курсові різниці на залишки інвалюти.

Запитували? Відповідаємо
У яких випадках "безаукціонні" договори оренди держкоммайна посвідчувати нотаріально

Підкажіть, будь ласка, чи потрібно посвідчувати в нотаріуса договори оренди державного та комунального майна, які укладають на строк більше ніж 5 років без проведення аукціону?

(Світлана П.)

Бюджет
Списання запасів, отриманих унаслідок внутрішньовідомчого передання: бюджетне оформлення

Продовжуючи тему, розпочату статтею "Списання запасів, отриманих унаслідок внутрішньовідомчого передання: тонкощі бюджетного обліку", з'ясуємо особливості документального оформлення списання запасів у світлі нещодавніх новацій.

Списання запасів, отриманих унаслідок внутрішньовідомчого передання: тонкощі бюджетного обліку

Приводом для написання цієї статті стали нещодавні зміни в обліку запасів бюджетних установ. Зокрема, щодо списання запасів, отриманих унаслідок внутрішньовідомчого передання. Але про все по черзі.

Підприємець
ФОП-роботодавець: як прийняти на роботу і звільнити працівника

Фізособи-підприємці є роботодавцями, якщо вони використовують працю найманих працівників. Тому вони зобов'язані дотримуватися всіх вимог трудового законодавства. Але ж обов'язки оформлення працівників на роботу та їх звільнення часто лягають на плечі самого підприємця, який не завжди може дозволити собі, скажімо, послуги бухгалтера. Розглянемо ці нюанси в статті.

Читати всю статтю...
Порада юриста
Мораторій на податкові перевірки: що з ним

Ще в жовтні 2020 року набув чинності Закон № 909, відповідно до п. 4 розд. ІІ "Прикінцеві положення" якого Кабміну надано право самостійно скорочувати строк дії обмежень і заборон, установлених "антиковідними" законами. З того часу та аж до лютого 2021 року Кабмін своїм правом не користувався. Та ось на початку лютого 2021 року КМУ прийняв постанову, якою вирішив скоротити строк дії заборон (мораторію) на проведення деяких податкових перевірок, установлених п. 522 підрозд. 10 розд. ХХ "Перехідні положення" ПКУ. Що з цього вийшло та як на це реагувати – розглянемо далі.

Бухгалтеру на замітку
Працевлаштування осіб з інвалідністю: 12 лютого – нова форма звіту № 10-ПОІ

До 1 березня 2021 року (тобто не пізніше 26 лютого) окремі роботодавці повинні подати форму № 10-ПОІ (річна) "Звіт про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю". За 2020 рік звіт потрібно буде подати за новою формою, яку затверджено наказом Мінсоцполітики від 27.08.2020 р. № 591.

Крім того, з 12 лютого 2021 року форму Звіту дещо змінено відповідно до Наказу № 821.

Для роботодавців, які вже встигли подати Звіт до 12 лютого (про особливості складання й подання звіту до цієї дати ми писали в статті "Працевлаштування осіб з інвалідністю: складаємо звіт за новою формою № 10-ПОІ"), Наказ № 821 вже нічого не змінює. Подавати ще раз Звіт за оновленою формою не потрібно.

А от роботодавці, які подаватимуть Звіт із 12 лютого, вже мають складати його за оновленою формою, яку, до речі, суттєво спрощено. Тож далі розглянемо порядок складання Звіту з урахуванням його чергового оновлення.

Дострокове звітування із зарплати

Переважна частина роботодавців переходить на щоквартальне подання об'єднаного розрахунка про виплачені доходи та нараховані з них податки та внески. Та декому ще до закінчення I кварталу доведеться опанувати подання об'єднаної зарплатної звітності. У яких випадках та як саме це робити, зараз і розглянемо.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН
Контакти редакції:
bz@ligazakon.ua